Technologie blockchain je jedním z nejrevolučnějších konceptů naší doby a transformuje způsob, jakým osobní a obchodní interakce probíhají v globálním měřítku. Tato technologie poskytuje bezpečnější a nákladově efektivnější alternativu k současnému stavu. Tyto výhody jsou přesně důvodem, proč by nemělo být velkým překvapením, když zjistíme, že technologie blockchain pro vysokoškolské vzdělávání hraje v našich vzdělávacích systémech stále rostoucí roli. Technologie blockchain během několika sekund splní úkoly, které kdysi vyžadovaly značný personál, jako je sledování, zabezpečení a ověřování.

Internet hodnoty

Internet je ideální pro odesílání kopírovat například na e-mail nebo přednášku, ale pouze v kombinaci s technologií blockchain může originál odeslat dokument nebo ověřit jeho pravost. Toto použití blockchainových protokolů umožňuje posílat hodnotu spíše než jen informace online. Například člověk mohl poslat virtuální titul místo pouhé kopie. Je to ekvivalent, kdy máte své vzdělávací pověření v kapse. Tyto možnosti mají ohromný účinek na celý vzdělávací sektor. Poslední rok byl pro blockchainovou komunitu vzrušující a spojení této technologie se vzdělávacím průmyslem je vítanou fúzí.

Validace

Náklady spojené s ověřováním studentských akreditací a čas potřebný k podávání žádostí omezují zaměstnavatele při zjišťování potenciálních vzdělávacích přínosů nových zaměstnanců. Systém založený na blockchainu by studentům umožnil prokázat své akademické dovednosti při přímém hledání zaměstnání, bez zpoždění a za mnohem levnější cenu.

V současné době si univerzity za zaslání vašich přepisů do zahraničí účtují v průměru kolem 8 $. Můžete si představit, že tento cenový bod je kombinací nákladů na vytvoření, archivaci a odkazování na váš dokument. Tato cena může být nižší než 0,01 $ a stále může být zisková v systému založeném na blockchainu.

Elektronický gigant Sony viděl potřebu tohoto typu platformy a již vytvořili blockchain vyšší vzdělání ověření systém, který je celosvětově značně využíván. Tato služba umožňuje školám spravovat přepisy a skóre prostřednictvím digitálního portálu. Platformu umožnilo partnerství s IBM.

Bezpečnostní rizika

Problém papírových nebo dokonce digitálních přepisových systémů je riziko, že budou pozměněny, hacknuty, zničeny, odstraněny, zkopírovány a další. Pokud budou dokumenty zničeny, mohou být navždy ztraceny. Podobně dochází často k duplikaci a úpravám digitálních verzí dokumentů. Tyto obavy vzrostly poté, co se hackeři v posledních letech zaměřili na několik významných škol.

Po útoku na servery se osobní údaje mohou stát veřejnými. Některé školy jako např Ohio State, Kalifornská univerzita – Berkeley a University of Wisconsin byly nedávno hacknuty. Přidané zabezpečení poskytované systémem blockchain by mohlo pomoci zmírnit tyto problémy a udržet osobní údaje studenta bezpečnější za přijatelnější cenu.

Ohio State Data Breach Headline via SC Media

Ohio State Data Breach Headline via SC Media

Obousměrné učení prostřednictvím blockchainových systémů vysokoškolského vzdělávání

Dnešní studenti se chtějí učit v interaktivním prostředí, které je odměňuje za jejich příspěvky. Protokoly blockchainu umožňují sledování aktivit studentů v reálném čase. Tato funkce umožňuje úpravy techniky učení na základě situace nebo dokonce stylu učení studenta. V tomto scénáři je zpětná vazba poskytnutá studentem stejně hodnotná jako učební plán při určování nejlepšího přístupu k doručování obsahu.

Nedávný studie prováděné výzkumníky z Harvardu zdůrazňuje výhody systémů obousměrného učení. Schopnost přesně sledovat pokrok každého studenta je obrovskou výhodou oproti současným systémům. Dnes profesor diktuje poznámky, zatímco studenti čmárají informace do poznámkových bloků. Interaktivnější přístup by studentovi umožnil poslat informace přímo do jeho dlouhodobé paměti kvůli dalšímu smyslovému vstupu vyžadovanému při obousměrné interakci ve třídě.

Přizpůsobená výuka pomocí blockchainového vysokoškolského vzdělávání

Shromážděná data také umožňují individuální přizpůsobení výuky pro jednotlivce. Tento jedinečný přístup k plánování kurikula by mohl pomoci více studentům rozvíjet jejich maximální potenciál podle jejich schopností a v rámci jejich časových rozvrhů. Portály počítačového učení by mohly automaticky sledovat pokrok studenta a vytvářet osnovy založené na silných a slabých stránkách studenta.

Vědci z University of Maryland našli e-learningové platformy, které fungují v rámci této premisy překonal učení ve třídě ve většině scénářů. Přidání technologie blockchain k těmto systémům umožňuje pedagogům lépe porozumět silným a slabým stránkám jednotlivých studentů v reálném čase.

Rozšíření učebny o blockchainové systémy vysokoškolského vzdělávání

Díky blockchainu by se vaše úspěchy ve třídě mohly snadno přenést do procesu přijímání. Představte si scénář, kdy získáte pověření ze svých pracovních zkušeností v reálném životě. Počítačové výukové systémy založené na blockchainu mohou sledovat profesionální úspěchy studentů bez ohledu na to, zda jsou ve třídě. Projektové učení systémy jsou s úspěchem hojně využívány korporacemi. Brzy budete moci tyto informace použít k prokázání svých zkušeností. A tyto informace by mohly být cenné při hledání budoucího zaměstnání.

Systémy odměn

Jakmile budete moci studenty efektivněji sledovat, můžete implementovat automatizovaný systém odměn. Tento systém by mohl sestávat z platformy, která shromažďuje data blockchainu studentů a používá jej k určení, kdo si nejvíce zaslouží stipendium nebo akademické uznání. Protokol by poté mohl pomocí chytré smlouvy poslat finanční prostředky na účet studenta po obdržení ceny.

University of Nicosia in Cypress využívá podobné Systém který sleduje záznamy jejich studentů. CNBC platformu poprvé zastřešila v roce 2016. Od té doby pedagogové tuto platformu rozšířili o přizpůsobené osnovy pro studenty.

Spolupráce v rámci blockchainového vysokoškolského vzdělávání

Technologie blockchain usnadňuje provádění větších a interpersonálních úkolů, které jsou také realističtější pro dnešní pracovní prostředí. V podnikovém prostředí je běžné vidět velké projekty vyvinuté řadou lidí pracujících společně. ConsenSys je jen jedna služba, která poskytuje podnikům snadný způsob, jak tyto úkoly splnit.

ConsenSys nabízí společnostem přístup k technologii blockchain

ConsenSys nabízí společnostem přístup k technologii blockchain

Učebny budoucnosti se týkají spolupráce. Prostřednictvím konsensu blockchainu může velké množství jednotlivců v různých regionech hlasovat o změnách singulárního projektu v reálném čase. Ti, kdo pracují na projektu, mohli navíc sledovat jejich pokrok. Technologie blockchain může automaticky sledovat příspěvky každého člověka do projektu.

Náš současný vzdělávací systém využívá spíše konkurenci než spolupráci. Studenti soutěží proti sobě a vítězem se stává ten, kdo se vejde do výuky profesora. Spolupráce na testech nebo jiných úkolech vede k tvrdým trestům. Tato strategie pouze pomáhá studentům rozvíjet informace, spíše než získat schopnost tyto informace smysluplně aplikovat.

Učitelé již dlouho hledají způsoby, jak do třídy vnést větší interakci. Výzkum prokázal, že tato strategie je mimořádně produktivní při rozvoji studentů, zejména malých dětí. Tato technologie by mohla uvést do nové éry kooperativního učení studentů, kde mohou třídy nebo dokonce celé vzdělávací instituce společně pracovat na rozsáhlých vzdělávacích projektech.

Blockchain Higher Education – New Curriculum

Technologie blockchain je ideální pro řešení požadavků našich vysokých škol a studentů. Školní docházka je jádrem naší společnosti a zlepšení učiněná v našem vzdělávacím systému prospívají všem odvětvím. Doufejme, že v budoucnu bude docházet k dalšímu spojování těchto sektorů, které povedou k vytvoření více platforem založených na blockchainu vysokoškolského vzdělávání.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me