Simplex, který byl spuštěn v roce 2014, je fintech společnost se sídlem v EU, která se snaží umožnit obchodníkům, tržištím a platformám kryptoměny zpracovávat online platby s úplným pokrytím zpětného zúčtování a ochranou proti podvodům.

Spojili jsme se s Netanel Kabala, Spoluzakladatel & CAO ze dne Simplexní. Netanel je specialista na všechny aspekty podvodu a před Simplexem pracoval Netanel ve společnosti PayPal jako analytik podvodů, zabýval se rizikovými platformami zaměřenými na uživatele a automatizací typu back-end..

Jaké jsou nejvýznamnější body bolesti, které je třeba řešit v prostoru kreditní karty?

V makro měřítku jsou největší problémy podvody a byrokracie.

Ve společnosti Simplex podvod není problém – naše vlastní AI analyzuje každou transakci pomocí plně automatizovaných algoritmů strojového učení, které účinně eliminují podvody.

Byrokracie však z důvodu regulační neúčinnosti a právní nekonzistence zůstává pro toto odvětví výzvou. Mnoho z toho spočívá v provozování digitálního podnikání ve světě, jehož právní systémy jsou stále založeny na fyzických hranicích, a ovlivňuje to všechny globální podniky, nejen zpracovatele plateb.

Náklady na zajištění souladu ve více jurisdikcích a teritoriích jsou nicméně značné a představují překážku při zavádění nových produktů.

Jak se Simplex liší od tradičního odvětví kreditních karet?

Nejprve se zaměřujeme na kryptoměny, zatímco většina společností vydávajících kreditní karty nechce s kryptoměnou nic společného.

Zadruhé – a to vysvětluje, proč můžeme jednat s kryptoměnou a naši konkurenti nemohou – naše technologie zabezpečená proti podvodům chrání obchodníky před rizikem zpětného zúčtování.

Také jsme se velmi snažili zajistit, aby naše dodržování bylo bezchybné, což nám umožňuje ukázat, že kryptoměnový průmysl může být podporován odpovědným způsobem a zároveň uspokojovat regulační orgány a dodržovat nejvyšší standardy náležité péče.

Jak firma vydělává peníze?

Naše tržby jsou poháněny partnery společnosti Simplex, kteří přistupují k naší platební bráně proti podvodům, a poplatky za konverzi pro maloobchodní uživatele přepínající mezi fiatem a krypto pomocí naší služby účtu.

Kdo je ideální zákazník společnosti Simplex?

Naše zákaznická základna je velmi různorodá; na straně spotřebitelů máme retailové investory, kteří hledají bezpečný způsob nákupu kryptoměny, zatímco na podnikové straně podporujeme vše od malých a středních podniků až po největší kryptoburzy na světě, které integrují naši platební bránu.

Hlavním příjemcem Simplexu jsou podniky, které hledají bezpečný způsob přijímání plateb kartou – aniž by představovaly riziko – a jejich zákazníci.

Nákup kryptoměny kreditní kartou má často směšné sazby. Jak se liší řešení společnosti Simplex?

Aby společnost Simplex mohla být přijata hlavními světovými burzami, uvědomili jsme si, že budeme muset nabízet konkurenceschopné ceny; samotné soutěžení o bezpečnost a reputaci by nestačilo.

Udržování minimálních poplatků je také způsob, jakým zvyšujeme náš podíl na trhu, a zároveň zvyšujeme přitažlivost kryptotrhu pro investory, kteří mohou vyměňovat fiat měnu a bez ní penalizovat.

Můžete se dotknout toho, jak Simplex používá sAI k eliminaci podvodů při zvyšování konverze? Jaký je skutečný proces v zákulisí?

AI analyzuje každou transakci a na základě tisíců datových bodů určuje pravděpodobnost, že bude podvodná.

Algoritmus strojového učení se postupem času stává efektivnějším, což umožňuje prověřit potenciálně podvodné transakce. To zvyšuje počet konverzí a zároveň zabraňuje zpětnému zúčtování, což umožňuje podnikům usnadnit platby fiat-krypto s nulovým rizikem.

Simplex má poměrně rozsáhlý seznam partnerství v celém prostoru kryptoměny se společnostmi jako Binance, Bitpay, Huobi a různými dalšími. Jaký je nejlepší způsob pro podnikatele v našem publiku při navazování příslušných partnerství s podobnými společnostmi

Je to opravdu dvoustupňový proces, jeden interní a druhý externí. Než budete moci přemýšlet o oslovení potenciálních partnerů, musíte se ujistit, že je váš produkt plně optimalizován a že řešení, které předkládáte, je lepší než zavedené subjekty.

Seznam partnerů společnosti Simplex

Seznam partnerů společnosti Simplex. Zdroj: Simplex.com

Nemá smysl oslovovat velké podniky, zatímco stále opravujete chyby a vylepšujete UX. Se společností Simplex jsme se zaměřili na vývoj platební brány, kterou jsme považovali za nejlepší ve své třídě. Teprve poté jsme se snažili navázat dialog se společnostmi, které by z našeho řešení mohly těžit.

Zdá se, že izraelská startupová komunita přijala kryptoměnu a blockchain. Můžete se dotknout toho, jaké to je zahájit a provozovat mezinárodní platební společnost v Izraeli?

Reputace Izraele pro technologickou dokonalost nepotřebuje přepracovávat. Jsme malá země a v Tel Avivu, kde sídlí velká část startupové scény, každý zná každého. To je skvělé pro získávání talentů a navazování partnerství, protože nemůžete vyřešit konkrétní problém, existuje velká šance, že ve své síti znáte někoho, kdo může.

Ostrovní povaha izraelské technologické komunity zároveň znamená, že je nutné postupovat opatrně a spíše než agresivně se snažit ovládnout trh na úkor všech ostatních. Když startupy spolupracují, mohou dosáhnout většího výsledku, než jaký by bylo možné dosáhnout jednostranným fungováním.

Co je další pro Simplex? Co můžeme očekávat v příštích 2–3 letech?

Právě jsme spustili Simplex Account, účet online bankovnictví, který spotřebitelům umožňuje používat svá digitální aktiva, jak a kdy chtějí, online i offline. V zásadě jim umožňuje vytvořit si jeden účet a poté k němu přistupovat v celé řadě partnerských platforem Simplex včetně burz a peněženek.

Po překročení této hranice jsme tvrdě pracovali na rozšíření našeho řešení krypto plateb na klíč o nové produkty, které se připravují. Nakonec se snažíme rozšířit seznam zemí, ve kterých máme licenci k provozu, a úzce spolupracujeme s regulačními orgány v několika jurisdikcích, abychom to zajistili.

Děkuji, Netanel!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me