Spotlight v odvětví kryptoměn: Tim Draper

Tim Draper se rychle stal jednou z nejvýznamnějších osobností světa blockchainu.

Draper, dlouholetý zastánce technologie bitcoinů a blockchainu, přitahoval značnou pozornost sobě a své aktivitě ve světě kryptoměn.

O Timovi Draperovi

Ačkoli mnoho lidí ve světě kryptoměn mohlo mít první představení Timovi Draperovi díky jeho zapojení do vesmíru, jeho důležitost přichází dlouho před věkem blockchainu.

Tim Draper pochází z dlouhé řady rizikových kapitalistů, třetí z rodinné řady Drapers.

Promoval s BS v elektrotechnice na Stanford University v roce 1980 a získal titul MBA na Harvard Business School v roce 1984.

V roce 1985 založil Draper vlastní firmu s rizikovým kapitálem, kde se v roce 1991 stal spolu se Stevem Jurvetsonem partnerem bývalý kolega John H.N.Fisher. Od roku 2015, Draper Fisher JurvetsonKlíčové fondy získaly více než 5 miliard dolarů, které byly investovány do více než 300 společností. DFJ je také jedním z nejaktivnějších investorů v kosmickém sektoru.

Tim Draper mluví

Obecně se předpokládá, že Draper a Jurvetson jsou vynálezci „virálního marketingu“, kteří se zrodili z jejich myšlenky automaticky připojit krátkou reklamní zprávu k odchozím e-mailům služby Hotmail v roce 1996.

Draper je známý pro své počáteční investice do Skype a dalších společností jednorožec a nosorožec. Jeho otec, Bill Draper, byl dřívějším investorem videoplatformy peer-to-peer a společnost DFJ investovala do společnosti Skype v roce 2004. V roce 2005 byla společnost Skype prodána společnosti eBay za 4,1 miliardy dolarů. DFJ v době prodeje vlastnila 10% Skype.

Skype spolu s investicemi do společností Tesla, SpaceX, Hotmail, Baidu a Coinbase přiměly Tima Drapera k slávě rizikového kapitálu s několika generacemi.

Draper & amp; syn

Tim Draper hraje basketbal se svým synem Adamem Draperem. Obrázek přes https://www.mercurynews.com


V roce 2013 Draper opustil DFJ a oznámil, že bude pokračovat v investování prostřednictvím svého osobního fondu Draper Associates a pomůže jeho synovi provozovat inkubátor.

27. června 2014 zakoupil Draper od zabavení majetku Silk Road americkými maršály přibližně 30 000 bitcoinů (v té době se odhaduje na zhruba 19 milionů $). Na vrcholu ceny bitcoinu v roce 2017 měl jeho nákup hodnotu téměř 600 milionů $.

Tim Draper je známý svou obhajobou a podporou bitcoinů. 27. ledna 2015 vsadil Draper přibližně 400 000 $, že bitcoin se vrátí z jeho nedávného poklesu. Rychle vpřed o více než tři roky později je jasné, že dal své peníze správnému koni.

Draper University

Tim Draper zahájil Draper University v San Mateo v Kalifornii jako pohlcující vzdělávací program na plný úvazek, který slouží jako nárazový kurz pro podnikatele z celého světa, aby se mohli zapojit do různých dovedností potřebných k zahájení spuštění.

Draperové reproduktory

Draper University tvrdí, že pomohla zahájit 280+ startupů které získaly více než 51,4 milionu USD na financování.

Draper University Blockchain Intensive

Na konci roku 2017 představila Draperova univerzita kurz zaměřený na blockchain a kryptoměnu Draper Blockchain Intensive. Tento kurz je jedním z prvních svého druhu a přilákal pozornost stovek podnikatelů a vedoucích pracovníků z celého světa.

Tento čtyřdenní kurz selhání blockchainu si klade za cíl zapojit vedoucí firmy v podnikových organizacích, aby lépe porozuměli blockchainu, současnému prostředí blockchainu a mnoha příležitostem, které vyplývají z blockchainové revoluce. Plán se zaměřuje na rozvoj porozumění blockchainu na vysoké úrovni a toho, jak jej lze integrovat do různých průmyslových odvětví.

Blockchain intenzivní

Kurz zahrnuje události, jako jsou chaty u krbu se samotným Timem Draperem, architektura blockchainu a technické podrobnosti, integrace blockchainu do stávajících modelů back office, regulační prostředí, prostředí ICO a rizikový kapitál zaměřený na blockchain. Všechna tato zasedání vedou kvalifikovaní odborníci v oboru.

Závěrečné myšlenky

Dosavadní úspěch Tima Drapera ve světě blockchainových investic a rizikového kapitálu mu pomohl vybudovat z prostoru rizikového kapitálu jednu z nejvlivnějších postav ve světě kryptoměn..

Můžete sledovat Tim Draper na svém Twitteru a zjistit více o Draper Blockchain Intenzivní zde.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me