Poznámka redakce: Tento článek představuje názory a názory pisatele a nemusí nutně odrážet přesvědčení CoinCentral.

Bitcoin vs. fiat je víc než akademický argument. Je to divoký boj mezi manipulovaným monetárním režimem a poctivými váhami a opatřeními. Je čas, abyste si představili výhody decentralizovaného, ​​nemanipulovaného peněžního systému.

Out of Thin Air

Měna Fiat je jakékoli směnné médium, které vláda považuje za zákonné platidlo. Účet 20 $ v kapse kupuje zboží a služby v hodnotě 20 $. Je to jen papír (mušelín) s inkoustem a v něm zabudovaný speciální elektronický doodad. Pravděpodobně to stojí haléře. Nemá žádnou hmatatelnou hodnotu (zlato, stříbro, půdu atd.). Jsou to peníze jen proto, že americké ministerstvo financí a Federální rezervní systém (Fed) to říkají.

Od zdravých peněz po porušené sliby

Před rokem 1913 měl autoritu pro vytváření měn pouze americký Kongres. Každý nový dolar byl ve Fort Knoxu podpořen zlatem a stříbrem. Tato podpora USD zlatem a stříbrem přestala 15. srpna 1971. Tehdy prezident Nixon odmítl vyhovět poptávce Francie po fyzickém zlatě výměnou za její USD rezervy. Od té doby je USD oddělen od zlatého standardu. Horší je, že státní dluh je nyní v nepřetržitém, parabolickém vzestupu.

Vytáčení pro dolary

Když ministerstvo financí USA potřebuje peníze, dá Federální rezervní systém (Fed, soukromá, nezisková společnost) prsten. Řekněme, že ministerstvo financí potřebuje 50 miliard dolarů. Fed vytváří elektronickou šekovou knížku se zůstatkem na účtu ve výši 50 miliard dolarů. Výměnou za hotovost dává ministerstvo financí Fedu 50 miliard dolarů státních dluhopisů. Více se o této finanční alchymii dozvíte v knize Conquer the Crash od Roberta Prechtera.

Bitcoin vs fiat Cleveland Federal Reserve Bank

Fed ovládá americký měnový systém od roku 1913. Stane se nakonec bitcoin v 21. století nadřazenou alternativou? Grafický kredit: Pixabay

Daňoví poplatníci na háku

Pravděpodobně vás zajímá, kdo platí úroky z té dávky dluhopisů v hodnotě 50 miliard dolarů, že? Překvapení! Úroky platíte vy prostřednictvím svého federálního daňového dokladu v USA.

Říká se, že nemůže být?

Musíte zvážit tento citát převzatý z Zpráva komise Grace 1984:

“….100 procent shromážděného je absorbováno pouze úroky z federálního dluhu a příspěvky federální vlády na platby převodů. Jinými slovy, všechny výnosy z daně z příjmu jednotlivců jsou pryč, než se jeden nikl použije na služby [které] daňoví poplatníci očekávají od své vlády. “

Řekněme, že váš federální zákon o dani z příjmu pro rok 2018 je 9 000 $. Většina vaší daňové povinnosti bude platit úroky z dluhopisů Fedu. Část z toho bude pokrývat federální výplaty důchodů. Žádný z vaší platby daní bude platit za všechny vládní služby.

Bitcoin vs. fiat USD tvorba a daně z příjmu

Tvorba amerického dolaru a daně z příjmu jsou neoddělitelně spojeny. Foto: Zachycení lidského srdce na webu Unsplash.com.

Před rokem 1916 neexistovala federální daň z příjmu v USA. USA vzkvétaly 140 let bez jediného. Považujete za zajímavé, že daň z příjmu přišla jen tři roky po založení Fedu?

Ještě znepokojivější

Dobře, část vašich daní z příjmu se používá k placení úroků Fedu. Žádná z vašich daní z příjmu neplatí za vládní služby. Odkud vlastně pocházejí peníze potřebné k řízení vlády USA? To je skvělá otázka!

Ministerstvo financí USA prodává úročené dluhopisy investorům. Další výnosy jsou generovány prostřednictvím dovozních cel, daní z benzínu, daní z letenek atd. Schodek příjmů kryje další Fed dluh za peníze výměny. Jako výsledek, USA národní dluh stále stoupá exponenciálním tempem. Splácení v peněžním systému založeném na dluhu je nemožné.

Fiatový peněžní systém založený na dluhu neustále převádí část vašeho majetku na vlastníky centrální banky.

Bitcoin vs. Fiat: Můžeme zlomit odkaz??

Bitcoiny nejsou podporovány fyzickými komoditními sklady hodnoty. Řízená nabídka bitcoinu však dodává stabilitě jeho hodnoty, podobně jako papírová měna zajištěná aktivy. Pokud však koupíte bitcoin v USD, prodáte jej v USD a poté z něj zaplatíte daně v USA, jsou vaše transakce neoddělitelně spojeny s fiat peněžním systémem. Taková omezení účinně ochromují obrovský potenciál bitcoinů.

Vaření bouřkových mraků

Centrální banky si uvědomují, že kryptoměny představují hrozbu pro jejich finanční dominanci. Jak více lidí obchoduje v bitcoinech, poptávka po fiat klesá. To je špatná zpráva pro ocenění USD, zejména proto, že Rusko, Čína a další vytvářejí finanční sítě mimo USD. Náhlá devalvace USD by zvýšila spotřebitelské ceny. Může dojít k ekonomickému chaosu.

Konec běhu

Bitcoinové transakce mohou být omezeny zákonem a poptávka po nekryté měně bude chráněna takovou legislativou. Centrální banky se nakonec mohou rozhodnout chránit svůj trávník takovou taktikou.

Mohli by také představit své vlastní centralizované digitální měny. Podle tohoto nedávného citát od Christine Lagarde, ředitelky Mezinárodního měnového fondu (MMF):

“Věřím, že bychom měli zvážit možnost vydávat digitální měnu,” Paní Lagardeová řekla ve svém projevu na konferenci v Singapuru. “Může existovat role státu, který bude dodávat peníze do digitální ekonomiky.”.

Výhoda je jasná. Vaše platba by byla okamžitá, bezpečná, levná a potenciálně poloanonymní … A centrální banky by si v platbách zachovaly jistý základ. “

MMF je bankéřem světových centrálních bank. Určitě budou chránit finanční zájmy svých členů. Zdá se tedy nepravděpodobné, že by se jejich verze digitální měny podobala bitcoinu.

Pravděpodobnějším výsledkem je elektronická verze současného fiatového měnového systému. Proto byste i nadále platili za úroky splatné za všechny dluh za peníze výměna.

Bitcoin potřebuje nový, liberální národní stát, ve kterém bude vzkvétat

Abyste si plně uvědomili potenciál bitcoinů, bude se možná muset měna stát mízou nově narozeného národa.

Představte si možnosti svého života pomocí:

  • Libertariánský národ založený na principech čestnosti, odpovědnosti, transparentnosti a rovnostářství.
  • Národní měna založená na fyzické verzi bitcoinu kryté komoditami (ropa, kovy, obilí, půda atd.).
  • Plně zajištěná, automaticky upravená nabídka bitcoinů naladěná na aktuální ekonomickou aktivitu.
  • Finanční systém chybí ekonomických rozmachů a krachů.
  • Peněžní systém bez výdajů vládního deficitu a centrální banky.
  • Stabilní spotřebitelské ceny a nízké úrokové sazby.
  • Přímá demokracie, která eliminuje potřebu prezidentů, politiků, nekrytých peněz a byrokratů.
  • Chytré smlouvy pro spotřebitele a producenty, které eliminují potřebu vládních agentur.

Během příštích 10–15 let se můžete setkat s formováním suverénních, liberálně ideálních národních států. Kryptoměny a blockchain by mohly poskytnout poctivé finanční základy potřebné pro úspěch těchto národních států. Budete mít stejnou příležitost prosperovat. Pokud vaše firma selže, nebude pro vás žádná finanční pomoc. Žádná centrální banka nemohla profitovat z fiat měnových schémat.

Zvažte tento citát z často čtené knihy:

Ale nové víno musí být vložen do nových lahví; a oba jsou zachovány “

-Lukáš 5:38 KJV

Tato jednoduchá logika platí pro bitcoiny a další kryptoměny. Nemohou harmonicky koexistovat vedle fiatového dluhového peněžního systému. Musíme nasadit poctivé měny bez manipulace do ekonomického a společenského modelu bez korupce.

Teprve potom by se vám líbilo nové víno bitcoinů. Bitva bitcoin vs. fiat by konečně skončila.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me