Těžařský hardware ASIC: Cryptomining Evolution

Těžba kryptoměny má za sebou dlouhou cestu od dob, kdy jednotlivec mohl úspěšně těžit stovky bitcoinů z domácího počítače. Těžařský sektor zaznamenal za posledních devět let obrovský rozvoj, protože kryptoměny se staly stále populárnějšími. Jak stoupala hodnota kryptoměn, rostl i počet těžařů na trhu. Těžba se dnes stala velmi centralizovanou aktivitou, kdy se každý měsíc objevovala těžební zařízení za miliony dolarů.

Tato zařízení navždy změnila těžební odvětví; protože již není ziskové těžit kryptoměny z domácího počítače, aniž byste museli provádět nějaké významné upgrady pro zvládnutí úkolů nebo využívat službu třetí strany, jako je Minergate. Celý tento humbuk kolem těžební činnosti v krypto prostoru vedl k vývoji nového a výkonnějšího těžebního hardwaru. Čipy ASIC (Application Specific Integrated Circuit) jsou nyní novým průmyslovým standardem.

Čipy ASIC jsou navrženy tak, aby zvládly pouze jeden konkrétní úkol, nikoli aby byly obecným upgradem na váš počítač. Tyto čipy specifické pro aplikaci se běžně používají v průmyslových odvětvích, která vyžadují vysoký výpočetní výkon včetně záznamu zvuku, střihu videa a grafického designu. Tyto all-inclusive čipy umožňují profesionálům zvládat velké úkoly, aniž by zabředly do interního procesoru svého počítače.

Proč je ASIC Miner lepší

Těžba je proces, který vyžaduje, aby počítač (uzel) objevil číslo zjišťováním matematické rovnice, která zahrnuje komponenty z předchozího a aktuálního bloku. V síti BTC se tomu říká proof-of-work. Jakmile horník správně odpoví na rovnici, může přidat další blok do blockchainu a je mu uděleno cena. V případě sítě BTC blockchain je cena 12,5 BTC.

Těžební čipy BW-ASIC

Těžařské třísky BW ASIC

ASIC miner je schopen vypočítat tyto rovnice proof-of-work mnohem efektivněji než běžné CPU. Je to proto, že hardware ASIC Mining je speciálně navržen tak, aby využíval určitý hash algoritmus založený na kryptoměně, kterou se pokoušíte těžit. Například při těžbě BTC se SHA-256 používá se hash algoritmus a při těžbě litecoinu ano Scrypt který je zaměstnán.

ASIC miner vám umožní těžit jakoukoli kryptoměnu, která využívá stejný hash skript, který je naprogramován k těžbě. To znamená, že ASIC těžební hardware, který je nakonfigurován pro BTC, může také těžit mnoho dalších kryptoměn včetně Bytecoin, PetroDollar, a Devcoin – abychom jmenovali alespoň některé.

5 nejlepších ASIC horníků roku 2018

Těžba je nedílnou součástí krypto prostoru a technologie za tímto kritickým úkolem se výrazně zvýšila. Těžařský sektor je svědkem rostoucí konkurence ze všech úhlů a výrobci pokračují v produkci nejmocnějších těžařů. Došlo také k přílivu výrobců těžebních plošin vstupujících do krypto prostoru, což pomohlo dalšímu přijetí kryptoměny.

Odhaduje se, že mezi těmito výrobci společnost Bitmain vyrobila přibližně 53% veškerého dosud těžebního zařízení, a proto by nemělo být velkým překvapením, když vidíme, že dominují na trhu. I s touto obrovskou výhodou existuje vážná konkurence mezi těmi nejlepšími. Níže je 5 nejlepších těžební souprav ASIC roku 2018.

Dragonmint 16T 16,0 TH / s


Co vás může získat 30 milionů dolarů na výzkum? Pokud jste vývojáři z Halong Mining, kteří utratili tuto enormní částku za výzkum a vývoj, může vám nabídnout jednu z nejsilnějších těžebních souprav ASIC všech dob. Dragonmint využívá protokol ASICBOOST, který zvyšuje účinnost těžebního procesu o 20%. Tato působivá souprava je schopná těžit rychlostí 16TH / s s použitím pouze 0,075 J / GH; což je méně než jeho nejbližší konkurent Antminer S9.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=SRCsQUyR7_I]

Antminer S9 14,0 TH / s

Antminer S9 je jednou z nejpopulárnějších těžebních hardwarových souprav ASIC na trhu. Tato jednotka je na rozdíl od Dragonmint jedním z nejúčinnějších horníků na planetě; tato jednotka obsahuje napájecí zdroj se zakoupením. Integrovaný webový portál pro správu vám dává větší kontrolu nad těžebními aktivitami. Toto je samostatný miner, který k provozu nevyžaduje žádný další hostitelský počítač.

Antminer R4 8,6 TH / s

Antminer R8 poskytuje horníkům cenově dostupnější vysoce výkonné těžební řešení než S9. Tato jednotka má stejnou energetickou účinnost jako S9 a využívá protokol TSFC 16NM FinFET, který byl v té době nejúčinnějším těžebním protokolem na světě. Tato jednotka obsahuje 126 AS13 čipů BM1387 pro získání výsledků. Tato jednotka se stala velmi populární díky kombinaci faktorů, včetně cenově dostupnějšího cenového bodu v kombinaci s intuitivním ovládacím rozhraním.

Antminer S7 4,73 TH / s

Antminer S7 je jednou z nejdostupnějších možností pro každého, kdo chce vážně vstoupit do prostoru kryptoměny. Tato jednotka je v současné době ve své 19. výrobní dávce a dominuje na trhu od jejího počátečního vydání v polovině roku 2015. Tato jednotka je vybavena 135 28nm čipy BM1385 ASIC, které jsou udržovány v chladu díky duálním ventilátorům.

Avalon 6 3,50 TH / s

Avalon 6 je další spolehlivá těžební souprava, která se za poslední rok dočkala značného přijetí. I když je tato jednotka z hlediska efektivity pod S7, bylo by těžké najít další těžební soupravu ASIC, která by byla srovnatelná ve stejném cenovém bodě. Tento horník využívá osmdesát čipů A321B ASIC k splnění všech vašich těžebních potřeb. Tato souprava je oblíbeným výběrem mezi horníky díky své slušné hashovací rychlosti a nízké ceně.

Těžařský hardware ASIC – pánové, nastartujte své motory

Je těžké říci, kam bude těžební technologie směřovat dál. Výrobci vynakládají značné úsilí na vytvoření efektivnějších a výkonnějších těžebních souprav a můžete očekávat, že tento trend vzroste, jak se kryptoměnec neustále rozšiřuje. Vysoké náklady na tyto těžební soupravy odrazily mnoho lidí od těžby od vstupu do jejího prostoru a také vedly k vývoji nových technologií, jako jsou těžební bazény a algoritmy proof-of-stake..

Doufejme, že v budoucnu uvidíte návrat do starých časů těžby; kde se každý jednotlivec mohl připojit k blockchainu a mít slušnou šanci vydělat si zdarma satoshi pomocí ničeho jiného než domácího PC.

Co myslíš, chlapi? Jste připraveni vstoupit do světa těžby ASIC? Dejte nám vědět dál Cvrlikání a nezapomeňte se zaregistrovat k odběru našeho zpravodaje, abyste měli přehled o všech nejnovějších vývojech kryptoměn v jejich průběhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me