Technologie blockchainu již začíná mít zásadní dopad na svět podnikání a vytváří zcela nová průmyslová odvětví. Těžba bitcoinů je docela pravděpodobně nejzajímavější a nejziskovější z těchto nových příležitostí. Ať už jste podnikatel s rozpočtem nebo máte velké zásoby kapitálu, které můžete utratit za těžební operaci, před zahájením těžební operace je třeba zvážit několik důležitých věcí a jak můžete těžit z úspěšné těžební operace.

Co je třeba zvážit, než začnete

Právní rizika

Jedním z prvních kroků, které je třeba zvážit, je, zda je těžba bitcoinů legální tam, kde žijete. V některých zemích byly operace těžby bitcoinů zcela zastaveny. Než vytvoříte strategii, měli byste lépe porozumět některým právním rizikům a regulačním výhledům zahájení těžební operace ve vaší zemi..

Investice do hardwaru

Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je překážka vstupu pro těžbu. Mějte na paměti, že výběr mezi CPU, GPU nebo ASIC není založen pouze na tom, kolik peněz musíte utratit, ale je často diktován tím, jaké typy těžby povolují samotné projekty. Například BTC umožňuje hardware ASIC, ale BCG nikoli. Více kryptoměn začíná využívat algoritmy odolné vůči ASIC. Tyto nové hashovací algoritmy odstraňují výhody ASIC a činí GPU ekonomičtější volbou. To může být dobrá věc pro začínající horníky, kteří nechtějí investovat 1 000 USD na nákup těžebního zařízení. Podnikatelům se spoustou peněz však také ztěžuje možnost těžby ve velkém.

Vybíráme nejlepší těžitelná krypta

Trendy konsensuálního algoritmu

Jednou z největších věcí, které je třeba vzít v úvahu, je to, jaký konsensuální algoritmus kryptoměny vás zajímá v těžebních plánech, které chcete v budoucnu použít. Samozřejmě, pokud projekt aktuálně používá Proof-of-Stake, jeho kryptoměna je ne-těžitelná. Také více projektů Proof-of-Work směřuje k PoS nebo hybridním konsensuálním algoritmům. Je důležité zajistit, abyste si byli vědomi těchto změn. To, že je daná kryptoměna aktuálně těžitelná, ještě neznamená, že to tak navždy zůstane.

Hodnota vs. riziko

Důležitou otázkou, kterou si musíte položit při rozhodování o investování do jakéhokoli podniku, je to, jak dnes vynaložené úsilí a kapitál povedou k dlouhodobým výhodám v budoucnosti? Například nemusí být nutně dobrý nápad těžit kryptoměnu, o které si myslíte, že by mohla být nadhodnocena. Stále to však může být lepší volba než těžba kryptoměny, která je podhodnocena. Důvodem je, že někdy jiné faktory jako zvýšení obtížnosti a snížení blokové odměny mohlo by to znamenat, že náklady (tj. nákup hardwaru a placení účtů za energii) vynaložené na těžbu některých kryptoměn mohou ve skutečnosti vést k čisté provozní ztrátě.

Peněžní nabídka

Nabídka dané měny může být nejdůležitějším určujícím faktorem při pohledu na to, která kryptoměna těžit. Zda by nové kryptoměnové projekty měly mít velký nebo malý token, je velmi diskutovaným tématem. Jedna statistika, kterou by někteří novější horníci mohli zapomenout podrobně prozkoumat, je cirkulující dodávka vs. maximální dodávka.

Některé velké projekty jako Ethereum a Monero nemají maximální zásobu. Výsledkem je, že ani úspěšné těžební operace nemusí nutně dosáhnout očekávané hodnoty těžařů kvůli rostoucí dostupnosti. Na druhou stranu některá krypta, která mají maximální nabídku, která nemusí být schopna odpovídat normální inflační poptávce. V obou extrémních scénářích by těžba takových kryptoměn jako součásti dlouhodobé strategie budování portfolia mohla být riskantní.

Výhody

HODL nebo Trade

Jednou z největších výhod těžby kryptoměny oproti jejímu nákupu je skutečnost, že těžař může pro nedostatek lepšího termínu vytvářet peníze, které dříve neexistovaly. Díky tomu je rozhodování o tom, co dělat s vytěženými mincemi, poněkud méně emotivní než rozhodnutí o tom, co dělat s nakoupenými mincemi. Jelikož však ceny byly historicky velmi volatilní, těžba bitcoinů může být často mečem s dvojitým ostřím. V některých případech může být dobrý nápad vyměnit těženou kryptoměnu za jinou kryptoměnu nebo za fiatovou měnu. V jiných případech by mohlo být nejlepší HODL vytěženou kryptoměnu a počkat, až získá časem hodnotu.

Je možné provést nějakou technickou analýzu a přečíst si očekávané krátkodobé vs. dlouhodobé zisky daného tokenu. Při určování cenové hodnoty však existuje mnoho nepředvídatelných tržních faktorů. Ve většině případů není nejlepší rozhodnutí (HODL nebo obchod) tak zřejmé. Může to vyžadovat trochu subjektivity ze strany horníka.

Více škálovatelné než nákup

Další výhodou těžby nad nákupem kryptoměny jsou průběžné náklady. Těžba vyžaduje vyšší náklady předem (nákup těžebního zařízení) a nižší náklady později (vysoké směnné poplatky). Pokud bude těžba provedena správně, může být mnohem levnějším a škálovatelnějším řešením než nákup kryptoměny. Horníci také tvrdí, že těžba je celkově nižší riziko než nákup. Důvodem je, že nákup kryptoměny, která nakonec ztratí svou hodnotu, znamená, že investor přijde o peníze. Naproti tomu, i když se ukáže, že těžená kryptoměna má v dlouhodobém horizontu nulovou hodnotu, přinejmenším v těžebním hardwarovém vybavení stále bude hodnota. V nejhorším případě je možné těžební zařízení prodat nebo znovu použít. Horníci tedy mají stále něco cenného.

Závěr

Těžba bitcoinů může být dobrým způsobem, jak mohou podnikatelé se zájmem o kryptoměnu vydělat zisky. Při výběru nejlepších krypt pro těžbu je třeba vzít v úvahu několik překážek a důležitých faktorů. Pokud je však provedeno správně, je možné vytvořit úspěšné podnikání v těžbě kryptoměn.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me