Dva kroky vpřed, jeden krok zpět

Každý týden nemůže být dobrý týden. Po měsíci téměř výlučně zelených týdnů jsme na trhu konečně zaznamenali návrat. Poté, co v sobotu dosáhl vrcholu přibližně 144 miliard USD, tržní kapitalizace prudce poklesla a aktuálně stagnuje na něco málo přes 130,7 miliardy USD. Tento pokles nám od minulého pátku ponechává zhruba tříprocentní pokles trhu. Ani skvělé, ale ani strašné.

Statistiky trhu s kryptoměnou (3/3/19)

Statistiky trhu s kryptoměnou (3/3/19)

Několik altcoinů zůstalo na trhu zcela nedotčeno. Cena Ontology (ONT) se posunula o 15,68%, token Basic Attention (BAT) vzrostl o 20,15% a cena Enjin Coin (ENJ) se téměř zdvojnásobila (98,52%) na základě pověstí, že projekt uzavřel partnerství se společností Samsung pro krypto peněženku Galaxy S10. Pokud jde o naše první tři:

Bitcoin tento týden poklesl o 2,89%, ale je v únoru až o 11 procent.

Ethereum tento týden zasáhla ztrátou 7,71%.

XRP zůstal zhruba stejný a holil si pouze 0,61% ze své ceny.

Zprávy o domácí kryptoměně

Kryptoměnové indexy Nasdaq jsou spuštěny: Jen pár týdnů poté, co oznámil plány na kryptoindexy, Nasdaq spustil na své platformě indexy likvidity BLX (Bitcoin) a ELX (Ethereum). Indexy jsou založeny na Brave New Coin, který kombinuje kvalitativní a kvantitativní data. Indexy se aktualizují každých 30 sekund, přičemž k výpočtu ceny se kromě dalších faktorů používá objem obchodování a hloubka knihy objednávek.

S novými indexy se Nasdaq snaží přidat na trh kryptoměn aktiva transparentnost. Doufejme, že to nakonec konečně přesvědčí regulační orgány, že trh je dostatečně vyspělý, aby schválil dlouho vyhledávaný bitcoinový ETF.

Square přináší bitcoiny velké peníze: Společnost, která stojí za Cash App, Square, tento týden podala svou výroční zprávu o výdělcích za rok 2018 a chlape, chlape, jaký rok to mělo. Společnost ve 4. čtvrtletí vydělala upravené tržby ve výši 464 milionů USD, což je nárůst o 64 procent oproti loňskému roku. Růst však může u platební platformy zpomalovat. Společnost v průběhu roku zvýšila své tržby o 53 procent, což se zdá být solidní. Analytici z Wall Street však očekávali 60procentní růst, což způsobilo, že cena akcií po uvolnění zisku mírně poklesla.

Čtvercové výdělky bitcoinů

Čtvercové výdělky bitcoinů

Pokud jde o pozitivní kryptoměnu, nákupy bitcoinů v průběhu roku 2018 neustále rostly. Společnost si v 1., 2. a 3. čtvrtletí vydělala tržby v bitcoinech za 37 milionů, 43 milionů a 52 milionů. CEO Square Jack Dorsey je již dlouho veřejným zastáncem bitcoinů a dokonce naznačil, že transakce Lightning Network brzy vstoupí do Square Cash.

Lidé říkají věci

Woz Tinkers: V tomto týdnu v rozhovoru pro Bloomberg komentoval spoluzakladatel Apple Steve Wozniak současný trh s bitcoiny. Tvrdí, že ačkoli většinu svých podílů prodal v horní části (Jistě, Woz…), stále si pohrává s bitcoiny a věří, že jsme z něj v posledních několika letech viděli „masivní vytváření hodnot“.

co je nového na coincentral

Cestování a doprava v bitcoinech: Může se blockchain vyvíjet, jak se pohybujeme ?: Cestování po celém světě pouze s bitcoiny je zcela možné. Rozložili jsme nástroje, které to umožňují.

Mohou iniciativy Blockchain v oblasti změny klimatu pomoci bojovat proti globálnímu oteplování ?: Existuje více organizací v oblasti změny klimatu, než byste si mysleli, když využívají blockchain pro své mise.

Připojí se Rakuten k Neweggu a Shopify při přijímání krypto plateb ?: Vypadá to, že by Rakuten mohl být dalším gigantem elektronického obchodování, který implementuje krypto platby.

Jsou bitcoiny novým standardem? Tady je důvod, proč je to dobrá věc: Zlí chlapci, zlí chlapci. Co budeš dělat? Co uděláte, až si pro vás přijdou analytici blockchainu.

Generální ředitel společnosti Abra Bill Barhydt ohlašuje novou funkci kapitálových investic: Abra Kadabra Alakazam. Barhydt nám vypráví o akciovém programu své aplikace (s podporou bitcoinů).

Jsou blockchainové podílové fondy budoucností investování ?: Diverzifikují vaše riziko a platí nižší poplatky? Zní to jako win-win pro nás.

Nejlepší bitcoinové franšízy: Kategorie a příklady ze skutečného světa: Nejsou to žádné Mickey Ds, ale tyto bitcoinové franšízy stále přinášejí pěkný cent.

Jak sociální sentiment ovlivňuje trh s bitcoiny?: Hit „Like“ pro bitcoiny. Komentář k Ethereum.

Zmaten krypto? Zde je průvodce bitcoinem pro figuríny: Chcete se dozvědět, jak funguje blockchain? Nejste si jisti, co přesně je bitcoin? Vracíme se zpět k základům s naším průvodcem ELI5.

Novinky o kryptoměnách z celého světa

Průzkum říká … Blockchain Engineers: Je příjemné vědět, že i na trhu s medvědy je potřeba specialistů na blockchain vyšší než kdy jindy. Podle nedávno vydané zprávy společnosti Hired je celosvětová poptávka po blockchainových inženýrech letos vyšší než 500 procent. Toto procento růstu převyšuje počet bezpečnostních inženýrů, což je druhé místo s růstem 132 procent.

Růst poptávky po strojírenství

Růst technické poptávky (prostřednictvím Najal)

Kromě své masivní poptávky blokoví inženýři přitahují jedny z nejvyšších platů mezi svými vrstevníky. S průměrným ročním platem 137 000 $ (v NYC) jsou na druhém místě za herními inženýry, kteří dostávají průměrně 147 000 $ každý rok.

Web pro nábor pracovních míst připisuje růst poptávky po blockchainu a platů „jeho nesčetným případům použití, od digitální identity a inteligentních smluv až po správu pracovních sil a distribuované ukládání dat.“

Skutečný příběh hodnoty bitcoinů ve Venezuele: Ne tolik zpráv, ale tento týden se v sociálních médiích rozběhl názor na New York Times týkající se bitcoinů ve Venezuele. Carlos Hernández, venezuelský ekonom, se v něm podělí o své zkušenosti v zemi v ekonomickém kolapsu. Vysvětluje, jak vlastnictví bolívarů, venezuelské národní měny, je „finanční sebevražda“. Zhroucená měna zaznamenala v roce 2018 roční míru inflace 1700000 procent.

Aby chránil své bohatství před hyperinflací národa, udržuje svá aktiva v bitcoinech. Kvůli přísným měnovým kontrolám venezuelské vlády nemá Hernández přístup k cizím měnám. Bitcoin je tedy jeho jedinou možností. Tvrdí: „„ Peníze bez hranic “jsou pro nás, kteří žijeme v hroutící se ekonomice a hroutící se diktatuře, více než módním slovem.“ V odvětví plném řečí lambos a měsíc, je důležité pamatovat na skutečnou hodnotu bitcoinu a na lidi, kterým pomáhá nejvíce.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me