Podle skupiny Satis, 80 procent ICO se ukázalo být podvody. I když je pravda, musíte být opatrní, kam posíláte svůj Ether, mějte na paměti, že prostor ICO je stále velmi mladý. Ani 9 z 10 všech startupů nezůstává v odstupu, to je pro kurz stejné. Při hodnocení spouštění blockchain solární energie spočívá největší indikátor úspěchu projektu v jeho komunitě, podporovatelích a skutečných životaschopných případech pracovního využití.

Start-upy solární energie blockchainu nejsou imunní vůči marketingovému humbuku

Rychlé hledání startů blockchain solární energie má tendenci nacházet stejná jména, která se objevují se sliby o změně světa. I když některé z nich mohou být pravdivé, stejně jako u jiných ICO, mohou to být také prázdná slova zálohovaná bystrým PR týmem.

Takže se spuštěním blockchain solární energie prozkoumejte životaschopnost projektu. Jak bude používán a kým? Kdo jsou lidé, kteří za touto myšlenkou stojí a jaké mají zkušenosti? Existují nějaké skutečné projekty, které můžete vidět, nebo kód, který můžete zkontrolovat na Githubu?

Jakkoli ušlechtilý důvod jako obnovitelná energie může být, existovaly 122 blockchainových startupů v energetickém prostoru od března 2018, každý týden se objevují nové. Blockchainové energetické startupy získaly mezi 2. a 2. čtvrtletím 2018 322 milionů $. Je stále více známo, že pozornost investorů upoutá pozornost populární technologie a technologie módního slova.

Mnoho startupů s blockchain solární energií může jít dál. Ale je ještě příliš brzy na to, abychom věděli, který z nich dobude vesmír. Pojďme se tedy podívat na některé z dosud nejdůležitějších startů blockchain solární energie – a proč se odlišují od ostatních.

1. SolarCoin

SolarCoin

https://solarcoin.org/

Žádný článek o spouštění blockchain solární energie by nebyl úplný, aniž bychom o tom mluvili SolarCoin První. Myšlenkou společnosti SolarCoin, která byla zahájena v roce 2014, je být programem odměn za výrobu solární elektřiny. Jeden SolarCoin se rovná jedné megawatthodině výroby solární energie.

Společnost SolarCoin, která je prohlášena za „vzdušné míle“ pro výrobu solární elektřiny, je zaměřena konkrétně na jednotlivé domácnosti, které instalují solární panely do svých střech, a na komerční výrobce solární elektřiny. SolarCoin si klade za cíl poskytnout pobídku, která chybí k výrobě více solární elektřiny po celém světě.

Instalace solárního panelu může být nákladná a SolarCoin pomáhá zkrátit dobu návratnosti. SolarCoin se stal v oboru uznávaným a respektovaným jménem, ​​pomáhá vytvářet pracovní místa v tomto odvětví a spolupracuje s dalšími startupy blockchainu, včetně ElectriCChain.

Nicméně, protože mnoho zemí snížily jejich dotace u solární energie solární energie trochu ztratila popularitu. V lednu 2014 společnost SolarCoin podpořila transakce přes 2,1 milionu USD a patřila mezi 50 nejlepších kryptoměn. Ale teď jeho hodnota je nízká, vznášející se kolem 430. pozice na CoinmarketCap.

2. Sun Exchange

Sun Exchange

https://thesunexchange.com/

Toto spuštění blockchainové solární energie existuje již několik let a již se ukázalo prokazatelný úspěch, což v loňském roce zvýšilo financování osiva o 1,6 milionu dolarů. Sun Exchange hovoří o „solárních energiích“ a na rozdíl od jiných startupů není platformou pro obchodování se solární energií typu peer-to-peer. Společnost ve skutečnosti neobchoduje s energií, nýbrž crowdfunduje solární projekty po celém světě.

Již mají za sebou několik úspěšných projektů, včetně výstavby střech solárních panelů v afrických školách a sloních rezervací. Prostřednictvím Sun Exchange si můžete zakoupit „solární články“, které můžete přidělit projektu podle vašeho výběru z jednoho z jejich webových stránek. Můžete také navrhnout projekty, které byste rádi viděli financované.

Obzvláště pozoruhodný na Sun Exchange je seznam úspěšných projektů, které stojí za nimi, jejich zkušeného týmu a přidružených společností. Mezi jejich partnery najdete Barclays, Energy Web Foundation a OSN.

3. Conjoule

Conjoule

https://conjoule.de/cs

Němec Conjoule podporuje peer-to-peer obchodování se solární energií mezi vlastníky fotovoltaiky na střeše, ale také mezi firemními kupujícími a zainteresovanými členy veřejného sektoru. S významnou podporou velkých jmen a 5,3 milionu dolarů od investorů, včetně společnosti Tokyo Electric Power Company v červenci 2017, tento blockchainový start neudržel ICO.

Japonské společnosti jsou často spojovány s tím, že myslí dopředu. Tokio Electric Power Company se nijak neliší a zaujímá hlavní podíl na této platformě pro obchodování s energiemi. Vidí rostoucí poptávku po energetických transakcích typu peer-to-peer, zejména v Japonsku, protože tento typ motivačního systému vytváří zapojení do místní výroby pro místní spotřebu.

Conjoule také vyvíjí prototyp pro jiné druhy obnovitelné energie, včetně větru, ale jejich hlavní zaměření je zatím na blockchain solární energii.

4. Energie LO3

Energie LO3

https://lo3energy.com/

Sídlí v New Yorku Energie LO3 je spuštění blockchain solární energie se vznešeným cílem. Jejich cílem je revoluce v tom, jak se prostřednictvím blockchainu vyrábí, ukládá, obchoduje a spotřebovává energie na místní úrovni. A upoutali pozornost technologického monstra Siemens.

Společnost Siemens, proslulá svou technickou dokonalostí, bude pomáhat společnosti LO3 Energy navrhovat a budovat mikrosítě prostřednictvím blockchainu, který umožní místní obchodování s energií. LO3 byl ve skutečnosti prvním projektem zaměřeným na obchodování s energií na místní úrovni.

Jejich pilotní microgrid v Brooklynu je působivý a zahrnuje celou komunitu, stejně jako jejich síť Enexa v jižní Austrálii a Allgau Microgrid Project v Německu. Systém microgrid může fungovat také samostatně. To znamená, že v případě katastrofy mohou lidé stále dostávat energii.

5. WePower

WePower

https://wepower.network/

WePower je další důležitá platforma pro obchodování se zelenou energií založená na blockchainu. WePower pracuje také s blockchainovými solárními energetickými systémy a dalšími formami obnovitelné energie.

S ohledem na vzájemné obchodování energetických úvěrů si společnost vypůjčila myšlenku ze stávajících modelů solárních pobídek. Mnoho domácích zákazníků, kteří instalovali solární panely, je již motivováno. Obvykle to má podobu levnějšího účtu v procesu zvaném „měření“.

Nyní mohou prodat svůj přebytek za tokeny WPR. Každý token představuje jednu kilowatthodinu energie a je obchodovatelný na platformě.

WePower se primárně zaměřuje na větší výrobce energie z obnovitelných zdrojů, solární, vodní a větrnou energii. Společnost již tvrdí, že má kapacitu 1 gigawatt se třemi solárními elektrárnami ve Španělsku. Bude však otevřen také jednotlivým výrobcům, díky nimž bude síla obchodovatelná, levnější a přístupná komukoli.

Závěrečné myšlenky

Existuje mnoho důležitých blockchainových startů solární energie a příliš mnoho na to, abychom je jmenovali v jednom článku. Ale i když se blockchain stal novým módním slovem pro mnoho průmyslových odvětví, ve skutečnosti se ukazuje, že je vhodný zejména pro energetický sektor.

Nezapomeňte se podívat za dlouhá slova a propracovat návrhy skutečného, ​​proveditelného projektu a pevného protokolu, který za ním stojí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me