S kybernetickým útokem každý 39 sekund, máte dobrý důvod si dělat starosti s vašimi těžce vydělanými penězi a investicemi. Ve skutečnosti, jak hackeři pokračují ve svém náporu, můžete toužit po dnech fyzické peněženky vázané na kůži. Bitcoin je skvělý – pokud není ukraden.

Ale nemáte štěstí s možnostmi zabezpečení. Ostatní nadšenci kryptoměny již brzy pochopili potenciální bezpečnostní mezeru a vyvinuli hardwarové peněženky.

V dnešní době nejde o to, kdy technologie dorazí – ale kterou si vybrat. TREZOR a Ledger jsou přední značky v této aréně. Ale která hardwarová peněženka je pro vás nejlepší?

Krypto hardwarové peněženky

Majitelé kryptoměn mají při výběru peněženky obrovský výběr. Nejen, že existují webové možnosti, ale existují také stolní, mobilní, hardwarové a dokonce i papírové peněženky.

Jeden typ peněženky, který se nás v tomto příspěvku týká, je hardwarová peněženka. Do této kategorie zapadají jak TREZOR, tak Ledger.

TREZOR vs Ledger: Tato obrazovka z webu TREZOR zdůrazňuje hlavní cíl jakékoli hardwarové peněženky: zabezpečení

TREZOR vs Ledger: Tato obrazovka z webu TREZOR zdůrazňuje hlavní cíl jakékoli hardwarové peněženky: zabezpečení

Představte si hardwarovou peněženku jako bezpečnou. Na rozdíl od svých softwarových společníků ukládá hardwarová peněženka vaše soukromé klíče na USB disk. Jinými slovy, váš soukromý klíč je uložen offline. Skóre jeden pro bezpečnost!

Jediným okamžikem, kdy jsou vaše peníze online, je připojení zařízení a provádění transakcí. A dokonce i poté tato zařízení obsahují řadu bezpečnostních protokolů, které vám pomohou udržet vaše prostředky v bezpečí.

TREZOR vs Ledger

A co ty dvě peněženky? Dostáváme se tam. Abychom mohli lépe vyhodnotit TREZOR vs Ledger, musíme se podívat na několik faktorů: Jaké mince podporují, jak snadno se používají, kompatibilita, další funkce a co říkají uživatelé.

Abychom mohli nahlédnout do všeho, co tyto značky nabízejí, podíváme se na jejich prémiové produkty – TREZOR Model T a Ledger’s Nano S.

Začněme základy.

Podporované kryptoměny na TREZOR a Ledger Nano S.

Vaše první obava by měla být, zda hardwarová peněženka podporuje vybrané mince nebo žetony. To je pravděpodobně největší rozdíl mezi TREZOR a Ledger.

Oba podporují některá z nejpopulárnějších kryptoměn – bitcoiny, ethereum, litecoiny, Dash a tokeny ERC-20. TREZOR zde ale jasně zaujímá vedoucí pozici s podporou 689 mincí a žetonů, ve srovnání s Ledger’s 41 (v době psaní). Existuje však několik mincí, které na TREZOR nemůžete najít: Ripple, Stellar a Monero jsou nejoblíbenější z těch, kteří chybí.

Funkce

Jak si dokážete představit, pokud jde o hardwarové peněženky, bezpečnost je prvořadá. Každé zařízení má svůj vlastní seznam funkcí ochrany mincí.

Pojďme si vzít model TREZOR Model T. Tato peněženka je plně barevné zařízení s dotykovou obrazovkou. Zahrnuje tři primární funkce pro obnovení: zadání kódu PIN, zadání hesla a nabízí také obnovení zařízení. Kromě toho poskytuje ověřování U2F (dvoufaktorové ověřování), šifrování GPG, šifrování SSH, správce hesel a podporu.

Ledger Nano S má vlastní sadu bezpečnostních protokolů a funkcí. Na rozdíl od modelu TREZOR Model T není Nano S zařízením s dotykovou obrazovkou. Spíše použijete tlačítka k potvrzení příkazů. Aby bylo možné chránit vaše kryptoměny, toto zařízení vylepšuje hru zabezpečeným čipem chráněným PIN pro vaše soukromé klíče a použitím BOLO – individuálních štítů kolem každé jednotlivé aplikace ve vašem zařízení. Podle webu je tak Nano S odolný proti neoprávněné manipulaci a neuvěřitelně bezpečný.

TREZOR vs Ledger: Screencap z webové stránky hlavní knihy představuje jejich nejprodávanější hardwarovou peněženku

Snímek obrazovky z domovské stránky Ledger, představující model Nano S.

Obě zařízení jsou kompatibilní se softwarovými peněženkami, jako je MyEtherWallet a MyCrypto – v závislosti na minci nebo žetonu. Zatímco Ledger uvádí podstatně méně mincí a žetonů a zdá se, že se připojuje k méně peněženkám než TREZOR, jeho doprovodná aplikace Google Chrome poskytuje více funkcí, které mohou být užitečné.

Veřejnost mluví

Pokud máte pochybnosti, pomůže vám to zkontrolovat, co říkají ostatní. Veřejný sentiment je však celkově pozitivní pro obě platformy a obě zařízení.

I když se Ledger’s Nano S zdá být mírně low-tech a umožňuje pouze 2–4 coiny najednou, tyto problémy kompenzuje snadným použitím a instalací. TREZOR Model T do značné míry trpí vyšším cenovým bodem 170 $ ve srovnání s Ledgerem 120 $ a jeho nastavení může být trochu časově náročnější.

Pokud je sociální důkaz opravdu to, co vás zajímá, TREZOR byl uveden v hlavních publikacích, včetně Forbes, Coindesk a CNN.

TREZOR vs Ledger – Kdo bere dort?

Bylo by uspokojivé mít zde jediného vítěze – ale to není možné. Obě platformy jsou zabezpečené, kompatibilní se stovkami mincí a žetonů a poskytují úžasnou zákaznickou podporu.

Nakonec otázkou není, která hardwarová peněženka je lepší – to je to, co je pro vás nejlepší. Znovu zkontrolujte, zda jsou vaše mince kompatibilní s oběma zařízeními – poté vyberte na základě cenového bodu nebo požadovaných funkcí. I když se zdá, že Ledgerovo „nedovolené“ zařízení je lákavé, nezapomeňte na vrstvy šifrování a protokolů zabalené v modelech TREZOR.

Pokud byste se chtěli hlouběji ponořit do kterékoli z peněženek, podívejte se na našeho průvodce recenzemi TREZOR a průvodce recenzemi Ledger Nano S.

Nejste si jisti, jestli chcete hardwarovou peněženku? Proč nevyzkoušet nejlepší bitcoinové peněženky roku 2018?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me