Úvod do tržní kapitalizace kryptoměny

Tržní kapitalizace kryptoměny představuje matematickou techniku ​​pro stanovení hodnoty kryptoměny. Zatímco si někteří lidé myslí, že cena představuje hodnotu, realita říká něco jiného. Například konkrétní sendvič se šunkou chutná o nic lépe, když na něj utratíte 30,00 USD než 10,00 USD. Ve skutečnosti vám přidaná cena bez přidané hodnoty může způsobit bolesti břicha.

Ceny kolísají z různých důvodů. Příznivé nebo nepříznivé zprávy vytvářejí cenové skoky. Svou roli sehrávají vládní akce. A burzy někdy vytvářejí dramatické efekty v ceně.

Psychologie investorů také hraje roli v krátkodobých cenových variacích. Bitcoin těžil z něčeho známého jako Efekt díkůvzdání v roce 2017. Lidé jdou domů, užívají si dobrého jídla, cítí se optimisticky, hovoří se svými přáteli a příbuznými o svých investicích a podle toho investují své vlastní peníze. Bitcoin si před svátkem užil dobrou jízdu a díky tomu si užíval pokračujícího úspěchu.

Místo toho byste se měli zaměřit na tržní kapitalizaci kryptoměny.

tržní kapitalizace kryptoměny: Obrázek tří hromádek mincí, z nichž každý je vyšší než první. Každý z nich má zelenou rostlinu, která nahoře vypadá podobně.

Má vyšší cena nutně stejnou hodnotu? Ne nutně.

Definována tržní kapitalizace kryptoměny

Analytici akciových trhů používají Tržní kapitalizace společností přijímat informovaná investiční rozhodnutí. Tržní kapitalizace (tržní kapitalizace) jednoduše definuje aktuální cenu akcie vynásobenou celkovým počtem stávajících akcií. Z hlediska kryptoměny to znamená aktuální cenu mince krát celkový počet mincí na trhu, často označovaný jako cirkulující nabídka.

Tržní limit společnosti = celkový počet stávajících akcií * aktuální cena

Tržní kryptoměna na trhu = celkem aktuální mince * aktuální cena

Tržní kapitalizace kryptoměny: Příklad

Předpokládejme, že fiktivní TickleCoin se aktuálně prodává za 1 000,00 $ za minci.

A fiktivní ScratchCoin se v současné době prodává za 1,00 $ za minci.

1 000 000 TickleCoin v současné době existuje.

1 000 000 000 ScratchCoin v současné době existuje.

Hranice trhu TickleCoin = 1 000 000 * 1 000,00 $ = 1 000 000 000 $

ScratchCoin Market Cap = 1 000 000 000 * 1,00 $ = 1 000 000 000 $

V důsledku toho TickleCoin a ScratchCoin sdílejí stejnou hodnotu jako celkové entity.

Další scénář

Předpokládejme, že TickleCoin razí mince tam, kde nyní nabídka obsahuje 2 000 000 bez jakékoli změny ceny. A cena ScratchCoinu klesne na 0,50 $ bez jakékoli změny v oběhu nabídky.

Tržní vstupenka TickleCoin = 2 000 000 * 1 000,00 $ = 2 000 000 000 $

ScratchCoin Market Cap = 1 000 000 000 * 0,50 $ = 500 000 000 $

TickleCoin je nyní čtyřikrát cennější než ScratchCoin.

Co nám tato informace sděluje?

Jako obecné pravidlo, to nám ukazuje výši příslušného investičního rizika. Akcie se obecně kategorizují jako malé, střední a velké, jak se zvyšuje tržní omezení.

Společnosti s velkou kapitalizací jako Apple, Amazon, Walmart nebo Home Depot představují pro investora menší riziko. Ale růst do určité velikosti omezuje růstový potenciál společnosti.

Společnosti s malou kapitalizací ve své podstatě představují větší riziko z důvodu potenciálního selhání společnosti. Když však uspějí, přinášejí časným investorům obrovskou odměnu.

Můžete také použít tržní strop, abyste pořídili snímky seskupení společností nebo kryptoměn. Vezměte například všechny společnosti v daném odvětví (technologie, maloobchod, výroba) a vypočítejte tržní strop každé společnosti a poté je všechny sečtěte. Tím získáte tržní strop pro toto odvětví.

Podobně proveďte totéž pro skupinu kryptoměn. Vezměte si například mince na ochranu soukromí, spočítejte jejich tržní limity a sečtěte je všechny dohromady. Toto číslo vám poskytne obrázek o hodnotě prostoru pro mince na ochranu soukromí.

obrázek tržní kapitalizace kryptoměny: Obrázek procent a čísel, což značí proces přidávání tržních stropů jednotlivců ve stejném odvětví, aby se získal celkový strop pro tento sektor.

Součet jednotlivých tržních limitů můžete použít k odhadu tržních limitů celého sektoru.

Velikost bitcoinu versus altcoinové riziko

Bitcoin se může pochlubit největší tržní kapitalizací kryptoměny, s cirkulující dodávkou za něco málo přes 17 000 000 bitcoinů a cenou kolem 8 000,00 $ v době psaní tohoto článku.

Bitcoinový tržní strop, přibližně = 17 000 000 * 8 000,00 $ = 136 000 000 000 $

Při pohledu dolů na seznam kryptoměn mají ti, kteří se v seznamu pohybovali kolem 100, obecně tržní kapitalizaci kolem 55 000 000 USD.

Ačkoli se jedna z těchto mincí může prodávat za nižší cenu než bitcoiny, nakupujete za nižší cenu. Tyto kryptoměny však také potenciálně mají větší prostor pro růst. Vaším úkolem je určit, které z těchto mincí s nízkou kapitalizací by mohly přinést světu takovou hodnotu (nebo téměř stejnou hodnotu), jakou má bitcoin.

Manipulace s trhem

Další aspekt tržní kapitalizace kryptoměny, který je třeba zvážit, zahrnuje manipulaci s trhem. Malé tržní kapitalizace se hodí k manipulaci s cenami snadněji než velké tržní kapitalizace. Špatní herci využívají mince s malou tržní kapitalizací tím, že dostatečně ovládají celkovou nabídku, aby vytvořili velké pohyby cen v jednom či druhém směru. V raných stinných dnech akciového trhu operátoři vytvořili umění této praxe, jak je dokumentováno v Kniha Edwina Lefevra Reminiscences of a Stock Operator, poprvé publikováno v roce 1923.

Co nám tato informace neřekne?

Tržní kapitalizace kryptoměny neposkytuje žádné informace o budoucím směru, jakým se bude cena ubírat. Velký tržní strop bitcoinů neposkytuje žádnou imunitu proti poklesu cen.

Žádná část rovnice neurčuje budoucí zásobu mincí. Místo toho kód definuje, zda bude systém razit budoucí mince. A pokud ano, jakým tempem.

Některé kryptoměny omezují celkovou nabídku mincí, zatímco jiné vytvářejí nekonečnou nabídku. Síť bitcoinů omezuje celkový počet bitcoinů na 21 milionů. Pokud jde o Ethereum, Vitalik Buterin mluví příznivě systém, kde se stávající Ether vyhoří z dostupného zdroje vyhnout se inflaci.

Nepřeceňujte pevné zásoby. I když inflace snižuje hodnotu měny, nedostatek nemusí nutně odpovídat hodnotě. Ne všechny vzácné knihy mají vysokou cenu. Omezená nabídka zaručuje jednu věc: všechny rozdíly v tržním limitu vycházejí z ceny, protože nabídka zůstává pevná.

Samotný tržní strop nám neříká nic o rychlosti nebo směru mince, ať už jde o explozivní růst nebo postupný pokles. Výpočet tržního stropu za určité období by však mohl odhalit trendy.

Mrtvé mince

U kryptoměn je počet mrtvých mincí jedinečným faktorem, který také ovlivňuje tržní strop. Někteří lidé přijdou o peněženku. A někteří uživatelé přijdou o semeno, aby obnovili havarovanou peněženku. Chyby v kódu také způsobují ztracené mince. Hackeři kradou kryptoměny a v některých případech nemusí být schopni mince vykoupit.

Přesnější rovnice tržní kapitalizace kryptoměny tedy vypadá asi takto:

Tržní kryptoměna na trhu = (celkový počet oběžných mincí – mrtvé mince) * aktuální cena

Bohužel neexistuje dobrý způsob, jak určit počet mrtvých mincí na slevu.

Alternativní přístupy

Přístup market cap patří do oblasti základní analýzy investování na akciovém trhu. Základní analýza se snaží vypočítat hodnotu společnosti a určit budoucí odměny. Tato strategie zahrnuje dlouhodobé uvažování a hledá růst hodnoty v průběhu času.

Na druhém konci spektra se technická analýza zaměřuje na krátkodobé trendy a cenové výkyvy hrají důležitější roli než dlouhodobé oceňování. Pokud se investor využívající technické analýzy domnívá, že cena akcie nebo kryptoměny v příštím týdnu prudce vzroste, představuje to dobrou krátkodobou investici bez ohledu na tržní kapitalizaci. Hodnota by mohla příští rok klesnout na nulu, ale krátkodobému investorovi by to bylo jedno.

obrázek tržní kapitalizace kryptoměny: obrázek šipky směřující nahoru nad graf, který označuje růst.

K určení hodnoty existuje více než jedna metoda.

Omezení

Když si uvědomíte, že tyto techniky slouží k analýze společností, nastanou omezení při používání tradiční analýzy akciového trhu, jako je tržní kapitalizace. Bitcoin existuje jako softwarový systém pro provádění finančních transakcí v decentralizovaném kontextu, nikoli jako společnost. Ethereum podobně poskytuje vývojářům platformu pro vytváření decentralizovaných aplikací a organizací. Ethereum pomáhá vytvářet společnosti, ale jeho vlastní hlavní poslání nezahrnuje hledání zisku a zvyšování jeho příjmů.

Když lidé do velké míry investují do bitcoinů, vsadili na konkrétní vizi budoucnosti. Věří, že svět přejde na krypto, a zdá se, že bitcoin má nejsilnější nárok na tuto verzi budoucnosti. Ale nikdo to opravdu neví.

Měnové obchodování Fiat

Zatímco analýza akciového trhu aplikovaná na kryptoměnu ukazuje omezení, existují také analytické techniky používané při obchodování s fiat měnami. Ukazují se jako užitečné při transpozici do krypto obchodování? Bohužel, stejně jako se analýza akcií zaměřuje na data společnosti, analýza obchodování s fiat měnami se zaměřuje na národy. Národy produkují fiat měnu. Jak se zemi daří z hlediska obchodních dohod, zaměstnanosti a vojenských konfliktů do analýzy fiat měn.

Techniky obchodování s fiat měnami se tedy pro obchodování s kryptoměnami ukázaly jako převážně irelevantní.

Závěrečné myšlenky

Existuje mnoho nástrojů, které mají investorům poskytnout informace. Tržní kapitalizace kryptoměny spočívá ve výzbroji těchto nástrojů. Poskytuje dlouhodobou perspektivu, protože samotná cena v krátkodobém horizontu kolísá. Ceny celého trhu rostly a klesaly, ale dominantní tržní kapitalizace bitcoinu nám říká, že stále zůstává nejcennější kryptoměnou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me