CoinCentral Court: EOS on Trial

EOS.

Říká se tomu „zabiják etherea“, úplný podvod a všechno mezi tím.

Pouhá zmínka o názvu má tendenci vyvolávat silnou reakci většiny lidí v blockchainové komunitě. Ať už jste EOS sledovali od prvního dne nebo se právě naladíte, je tu spousta informací, které je třeba zpracovat – některé dobré a jiné špatné, podle toho, s kým mluvíte.

Dnes zkoušíme EOS. Tento článek bude analyzovat některé z hlavních nároků proti kontroverzní platformě dApp, přičemž obě strany budou mít stejnou váhu. Poté jako soudce, porota a kat vyneseme svůj verdikt.

tento článek není průvodce. Pokud se chcete dozvědět, o čem projekt EOS je, měli byste si místo toho přečíst naši příručku pro začátečníky EOS.

Pokud se vaše typická páteční noc skládá z opakování Zákona & Objednejte si SVU, vyrazte do koupelny, popadněte popcorn a pohodlně. Bude to dobrý.

Bez dalších okolků přiveďte první případ. * Vložte zákon & Objednejte si téma zde *

Případ 1: EOS je centralizovaný.

1 / Žádná mince ještě není plně decentralizovaná, ale některé, například bitcoin, jsou „na cestě k decentralizaci“. Na EOS jsem byl velmi býčí, protože si vážím Dana Larimera a týmu, ale to je hanebné. Zařazuji EOS do stejné kategorie jako Ripple. https://t.co/ia9pYwlykC

– Charlie Shrem (@CharlieShrem) 18. června 2018

Důkazy

EOS používá konsensuální algoritmus Delegated Proof-of-Stake (DPoS) skládající se z pouhých 21 uzlů (Block Producers), které vytvářejí a ověřují bloky. Když to porovnáte s Ethereem, skončilo to 10 000 síťových uzlů, je evidentní centralizace.

Komunita kryptoměn se obecně dívá dolů na centralizaci, protože má potenciál, aby se jedna většina zmocnila a poškodila ekosystém.

Diskuse o volebním mechanismu EOS podporuje argument centralizace. Vsazením tokenů můžete vybrat až 30 producentů bloků, kteří budou působit jako uzly. 21 blokových producentů s největším počtem hlasů získává právo ověřovat bloky.

nicméně, čím více EOS vsadíte, tím silnější bude váš hlas. Nejen, že se tím dostává větší kontrola do rukou několika málo, ale také to může mít neblahý dopad na voličskou apatii. Jelikož si menší držitelé uvědomují, že mají malou až žádnou hlasovací sílu, mohou být apatičtí a vůbec odmítnout hlasovat, což bohatým poskytne ještě větší kontrolu.

Už jsme viděli, jak se tato lhostejnost začala odvíjet, protože platforma se snažila dosáhnout 15% hlasů potřebných k ověření řetězce. I teď, v době psaní tohoto článku, méně než 30% sítě hlasovalo.

DPoS od společnosti EOS není ve své podstatě vadný systém dokud si to neuvědomíte deset adres držte zhruba polovinu všech tokenů v síti. Ano, je pravděpodobné, že většina z nich jsou pravděpodobně burzy nesoucí velké částky pro účely likvidity. Ke střetu zájmů však dochází, pokud burza chce být také blokovým producentem (což je případ společnosti Bitfinex).

Existuje také možnost, že se mocní producenti bloků navzájem dohodnou, podplatí voliče nebo obojí, aby si udrželi svá místa. Úplatky také nemusí mít podobu pochybných transakcí v podzemí. Jednoduchý by mohl vypadat takto:

“Hlasujte pro mě jako producenta bloků a 20% z blokových odměn rozdám svým příznivcům.”

Nic nebrání tomu, aby jednotlivé entity vlastnily také více producentů bloků.

Místo obětování decentralizace kvůli škálovatelnosti by EOS měl pracovat na řešeních druhé vrstvy, která překonávají blockchain škálovatelnost trilemma. Některé příklady těchto řešení jsou sharding, Ethereum’s Plasma and Raiden Network a Bitcoin’s Lightning Network.

Obrana

EOS nemusí být tak decentralizovaný jako jiné kryptoměny. Ale je to decentralizované dost být efektivní. Mít 21 uzlů je stále podstatně lepší než dnes používané systémy jedné strany.

Držitelé tokenů mají v síti navíc demokratický hlas. Podobně jako politické demokracie hlasuje každý držitel o svém zastoupení. A mohou snadno hlasovat pro Blokové producenty, kteří jednají proti vůli komunity.

Pojďme se nyní zabývat možností tajných dohod prostřednictvím vlastnictví u více producentů bloků.

Podle EOS Constitution, všichni výrobci bloků musí zveřejnit všechny vlastníky, kteří drží alespoň 1% vlastního kapitálu. Všichni voliči proto mohou zkontrolovat, zda má nějaká osoba nebo entita vlastnictví u více producentů bloků. Pokud to někdo udělá a účastníci sítě budou mít pocit, že je příliš centralizovaná, odstraní výrobce bloků a zvolí nové.

Je třeba obětovat decentralizaci, abychom dosáhli úrovně škálovatelnosti, která zvládne objem v reálném světě. EOS řeší problémy se škálováním, kterým čelí Ethereum a další platformy dapp.

VISA je schopen zpracovat 24 000 transakcí za sekundu (TPS). Ethereum maxes na 15 TPS. Jeden blockchain EOS v současné době podporuje 1 000 TPS s dalším růstem na horizontu. Bez ohledu na to, jak se na to díváte, jde o drastické zlepšení efektivity oproti jiným alternativám.

Verdikt – Vinen

EOS je více centralizovaný než podobné platformy. To je objektivní skutečnost. Zda to bude problém, se teprve uvidí.

Trest: Facka na zápěstí.

Je zajímavé si uvědomit, že tvůrce EOS Dan Larimer má veřejně kritizoval modely hlasování založené na delegátech kvůli jeho zkušenostem v BitShares.

Poznamenává: „Jednou z prvních věcí, které jsme se z BitShares naučili, je to, že drtivá většina (90% +) zúčastněných stran se hlasování neúčastnila. Důvodem je skutečnost, že hlasování vyžaduje čas, energii a dovednosti, které většině investorů chybí. Kolik lidí má ekonomické, technické a podnikatelské schopnosti volit odpovědně?

Za účelem posílení účasti zavedla společnost BitShares 2.0 hlasování prostřednictvím proxy, které centralizovalo rozhodování přibližně na tucet zvolených zástupců. I při hlasování na základě plné moci si většina lidí nakonec zvolila svého preferovaného proxy podle stranických / filozofických linií, místo aby zvažovala jednotlivé návrhy. “

Pokud BitShares zaznamenaly zjevné problémy s DPoS, proč opakovat stejné chyby s EOS?

Po svém spuštění EOS nevykazuje žádné známky centralizované tajné dohody. Ačkoli to není potvrzeno, zdá se, jako by blokoví producenti již obdrželi objednávku na zmrazení 27 účtů, ve kterých „logika a uvažování“ za objednávkou zůstanou skryté až do pozdějšího data.

Jak již bylo řečeno, řešení škálování druhé vrstvy na jiných platformách jsou stále v provozu a je těžké říci, jak úspěšná budou tato řešení. Zdá se však, že obětování decentralizace ve jménu škálování jde přímo proti základním principům blockchainu: jeho příslib poskytovat operace s otevřeným zdrojovým kódem a distribuovanou správu.

Případ č. 2: Dan Larimer je podvodník.

Pokud Bitshares odstraní svého Johna Sculleye, pak by to byla sakra zábava, přestavět měnu a dostat se na # 2 na CoinMarketCap

– Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) 30.dubna 2015

Důkazy

Dan Larimer již vytvořil a opustil dva blockchainové projekty, Steem a BitShares. Někteří lidé v blockchainové komunitě tvrdí, že rozvíjí nové projekty bez dlouhodobého plánu, vydělává své peníze a poté je vydělává na vysoké úrovni, takže komunitu nechá uklidit. Něco podobného rychle mluvícímu prodavači jednokolejky od The Simpsons.

Dan Larimer na Simpsonovi

Dan Larimer přesvědčil obyvatele Springfieldu, aby investovali do svých projektů.

Larimerův druhý projekt, Steem, také není cizí kontroverze. Larimer a jeho tým těžce těžili STEEM tokeny před uvolněním platformy pro veřejnost. Při spuštění tým již ovládal přibližně 80% z celkové zásoby tokenů.

Tato distribuce Larimera laskavě nemaluje původní oznámení Bitcointalk propagoval platformu jako bez předminování nebo ICO.

Obrana

Steem a BitShares mají kombinovaný tržní strop přes 1 miliardu dolarů. Platforma Steemit má více než 50 000 aktivních uživatelů měsíčně a BitShares má stále aktivní uživatelskou základnu i po odchodu Larimera. Je nepravděpodobné, že by tyto projekty stále existovaly, kdyby je vytvořil podvodník.

Sérioví podnikatelé se v tradičním start-upovém světě neustále pohybují od společnosti od společnosti. S Larimerovými pohyby bychom neměli zacházet jinak. Přechod na nový projekt po úspěšném spuštění jiného nemusí nutně znamenat, že je po ruce nečistá hra.

Na závěr se podívejme na konteminaci před těžbou Steem. Musíme si to pamatovat blockchainové projekty jsou skutečně start-upy. I když jsou v tomto novém odvětví, čelí stejným výzvám, kterým nové technologické společnosti běžně čelí. Tyto výzvy často zahrnují počáteční financování.

Larimer řeší své úvahy o předminování Steem v a veřejný blogový příspěvek. Charlie Shrem, Bitcoin OG, také přichází na pomoc Larimerovi jeho vlastní článek. Zde je stručný souhrn příspěvků:

Blockchainové projekty jsou uvězněny v paradoxu financování. Podle FinCEN je těžba mince vašeho projektu prakticky jediným vyhovujícím způsobem, jak získat své počáteční financování, kromě spolupráce s akreditovanými investory. Otevření veřejné těžby před spuštěním platformy má však určité nevýhody.

Tím riskujete, že budete mít v síti hned tolik horníků, že nebudete schopni vytěžit dostatek kryptoměny, abyste mohli financovat zbytek projektu. Oznámení platformy dříve, než bude k dispozici, vás navíc vystavuje riziku copycats a snaží se ukrást váš nápad a porazit vás na trhu.

Verdikt – Nevinný

Pohledávky proti Larimerovi jsou přehnané.

Zdá se, že je obětí své rozptýlené mysli a neustále se snaží řešit problémy, které se objevují na trhu.

I když nesouhlasíte s jeho vírou, Larimer pomohl při vývoji technologie blockchain. Vynalezl mechanismus konsensu DPoS a také se účastnil diskuse s the Satoshi Nakamoto.

Larimer tedy zatím může chodit jako nevinný muž.

Případ č. 3: ICO EOS bylo podvodné.

Reddit praní peněz EOS

Důkazy

Společnost EOS uspořádala rok trvající neomezené ICO, ve kterém projekt získal více než 4 miliardy USD – bez funkčního produktu. Teprve nedávno přešel EOS z blockchainu Ethereum, konkurenta, na svůj vlastní řetězec.

K dispozici je také nějaké důkazy že tým během této doby přenesl část jejich financování zpět do ICO, aby přiměl investory, aby si mysleli, že existuje větší poptávka než ve skutečnosti. Toto obvinění však není potvrzeno.

Protokoly chatu od kandidátů Block Producer se nedávno objevili diskuse o tisku dalšího EOS pro nákup RAM potřebné pro spuštění. Ačkoli to nemusí být nutně podvodné, mělo by to upozornit na to, že lidé, kteří mají kontrolu nad rozhodováním v síti, jsou spokojeni s přijetím tak důležitého rozhodnutí, aniž by alespoň vyzvali komunitu.

Protokoly chatu EOS

Protokoly chatu produktu EOS Block Producer

Obrana

Formát ICO měl zabránit centralizaci a zajistit spravedlivou distribuci tokenů. S nedávnou vlnou předvolání a zatýkání SEC je nepravděpodobné, že by špína ve velikosti úrovně EOS proklouzla trhlinami.

Žijeme v nevinném národě, dokud se neprokáže vina, a právě teď není dostatek důkazů o přesvědčení.

Verdikt – Šílený důvod

EOS ICO pravděpodobně nebyl podvodný; byla to však neuvěřitelně nedbalost.

Neexistuje mnoho dobrých důvodů, proč by měl projekt bez funkčního produktu získat více než pár milionů dolarů, natož čtyři miliardy. Je nevyhnutelné, že rozpočet této velikosti povede pouze k špatným finančním rozhodnutím, jak bude projekt postupovat. Toto není nový příběh. U nadměrně financovaných startupů je to běžný problém.

A spuštění hlavní sítě EOS nebylo zdaleka dokonalé.

Podívejme se na problémy, které se již objevily.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=beGRKshN5rA?rel=0&start = 276]

Před červnovým hlavním síťovým vydáním, čínskou společností zabývající se internetovou bezpečností Qihoo 360 uvedlo několik vysoce rizikových zranitelností v síti EOS.

Přestože se v softwaru objevují chyby, zejména software tak komplikovaný jako blockchainový ekosystém, je znepokojivé, že projekt s miliardami finančních prostředků je nemohl předem najít. Tým EOS od té doby opravil hlášené chyby.

Krátce nato společnost EOS zahájila program odměn za chyby, který měl před spuštěním zachytit jakékoli konečné chyby. Do jednoho týdne nahlásil jediný hacker 12 kritických zranitelností, vydělávat 120 000 $.

Opět byste očekávali, že projekt s tak velkým rozpočtem bude mít tyto problémy vyřešené dlouho před spuštěním hlavní sítě.

Projekt má v současné době konec Na Githubu je otevřeno 500 čísel, i když to nemusí nutně znamenat, že ve skutečnosti je tolik problémů. Bitcoin má přibližně stejnou částku.

Případ č. 4: Ústava EOS je neetická.

V EOS může několik úplně neznámých lidí zmrazit to, co si uživatelé mysleli, že jsou jejich peníze. Podle protokolu EOS musíte důvěřovat „ústavní“ organizaci složené z lidí, které pravděpodobně nikdy nepoznáte. „Ústava“ společnosti EOS je sociálně neškálovatelná a představuje bezpečnostní díru. https://t.co/WusEqBMGBp

– Nick Szabo (@ NickSzabo4) 19. června 2018

Důkazy

EOS má ústava které musíte dodržovat, pokud chcete síť používat. Je to jeden z mála blockchainů, který ho má. Pokud jej nepodporujete, může to mít za následek zneplatnění vašich transakcí nebo zmrazení vašich finančních prostředků. Někteří členové komunity věří, že ústava sama o sobě je pro blockchain neetická.

Ale je to spíše obsah ústavy, který lidi naštve. Dokonce i průkopník blockchainu Nick Szabo nesouhlasí s mnoha podmínkami dokumentu. Zde je jen pár z těch, které způsobují největší rozruch:

“Tento blockchain nemá žádné vlastníky, manažery ani fiduciáře; proto žádný Člen nebude mít skutečný zájem o více než 10% dodávky tokenů SYS. “

Shodou okolností se jedná o přesnou částku, kterou Block.one vlastní. Pro ty z vás, kteří to neví, je Block.one společnost, která postavila EOS. Vede ji Brendan Blumer jako generální ředitel a Dan Larimer jako technický ředitel. Někteří argumentují, že se jedná o do očí bijící pokus zajistit, aby si Block.one udržel podstatnou kontrolu nad sítí.

“Člen nese odpovědnost za ztráty způsobené falešnými nebo zavádějícími osvědčeními a ztrácí veškerý zisk z toho vyplývající.”

Všichni se můžeme shodnout, že lži a křivá přísaha jsou hrozné věci, ale zdá se, že je téměř nemožné je vymáhat.

Kdo opět vystupuje jako soudce, když se tyto případy objeví (tj. Když se neúčastní soud CoinCentral)? Členové komunity se také obávají, že se jedná o kluzký svah, který by mohl vést k cenzuře platformy.

“Po 3 letech nečinnosti může být účet uveden do aukce a výtěžek distribuován všem Členům odstraněním PŘÍKLADU z oběhu.”

Ze všech článků je nejvíce diskutován právě tento. V průmyslu, který se pyšní dlouhodobým investováním do HODLingu, je směšné zahrnout ústavní článek, který to přímo penalizuje.

To se jeví jako jasné překročení vedoucími představiteli EOS o udržení kontroly nad prostředky v síti. Se svými tokeny EOS byste měli mít možnost dělat, co si přejete, aniž byste se obávali sankcí.

“Každý člen souhlasí, že pokuty za porušení smlouvy mohou zahrnovat mimo jiné pokuty, ztrátu účtu a další restituce.”

Kdo rozhoduje, jaké kroky porušují ústavu? Mnoho článků používá relativně obecná znění, takže pro činnosti, které jsou ve špičce, musí existovat osoba s rozhodovací pravomocí.

Schopnost zmrazit účty a reverzní transakce je navíc v rozporu s otevřenou, neměnnou povahou technologie blockchain.

Je to méně než jeden týden od uvedení na trh a producenti EOS Block již zmrazili sedm účtů. Těchto sedm účtů zorganizovalo phishingový podvod, při kterém podvedli členy EOS, aby jim poslali tokeny. Může se zdát, že producenti bloku mají na srdci nejlepší zájem každého. Toto rozhodnutí ale vytváří precedens, který dává extrémní množství energie 21 entitám, které ovládají síť.

Jednou z největších sil blockchainu je schopnost mít plnou kontrolu nad svými prostředky. Ústava EOS jedná přímo proti tomu.

Obrana

Aby blockchain jako EOS fungoval efektivně, je zapotřebí ústava. Články nastíněné v Ústavě jsou jako Podmínky služby vyžadované pro jiné technické služby. Bez souhlasu s jejich podmínkami nemůžete používat aplikaci jako Facebook nebo Snapchat.

Podle Thomase Coxe, muže stojícího za ústavou, musí tyto pojmy zahrnovat přinejmenším následující čtyři principy:

  1. Souhlasíte s tím, že budete mít pravdu a nebudete profitovat z nepravdivých nebo zavádějících prohlášení ani zadržením informací, na která má druhá strana právo (žádné lhaní)
  2. Vzájemné uznání stejných práv ostatních členů na vlastnictví majetku a čestnou komunikaci (stejná vlastnická práva)
  3. Neinicializace síly (žádné násilné získávání finančních prostředků)
  4. Souhlasíte s podrobením se arbitráži (případy sporů)

Všechny tyto principy se zdají jako rozumné podmínky a příznivci tvrdí, že ústava EOS je dodržuje.

Protože podvodníci stále fungují v kryptoměně, je pro přežití blockchainové platformy nezbytná ústava. Nikdo by neměl mít potíže s dodržováním pravidel stanovených v článcích.

Verdikt – Porota je stále vinná

Poznámka autora: Verdikt byl ve vzduchu až do fiaska „zmrazených prostředků“. Oponenti mohou namítnout, že Ethereum udělalo něco podobného s DAO, ale to bylo rozhodnutí, které se rozšířilo daleko za 21 jednotlivců. Byl to také hack v mnohem větším měřítku a mohl by Ethereum zničit od samého začátku.

Trest: Dvacet jedna cizinců získá kontrolu nad blokovými odměnami jednadvaceti Blokových producentů.

Existuje důvod, že EOS je jedním z mála blockchainů s ústavou. K jejich vymáhání potřebujete vysokou úroveň centralizace a tato centralizace může vést ke korupci. Dát tak omezenému počtu lidí schopnost zmrazit nebo přerozdělit finanční prostředky není o nic lepší než současné bankovní systémy.

Blockchain byl postaven na principech decentralizované správy a úplné kontroly fondu. EOS to bere pryč.

Soud zamítnut

Tato studie pouze škrábe povrch kontroverze obklopující EOS. Brock Pierce, potenciální skryté poplatky, špatná volební účast a neprofesionální setkání producentů bloků – kontroverze nikdy nekončí.

Je těžké říci, zda byl tým EOS úmyslně podvodný, nebo se projekt právě vymknul spod kontroly do shluku, jako je tomu dnes. Ať tak či onak, projekt slouží jako vynikající příklad toho, jak mladý je průmysl a jak jsou lidé ochotní házet peníze na velkou myšlenku něčeho revolučního – i když je tato myšlenka něco tak kontroverzního jako EOS.

Poznámka autora: Tento článek byl zamýšlen jako funkce obsahující 2 000 slov, která byla vydána současně se spuštěním mainnetu EOS. Téměř pokaždé, když byl článek připraven k publikaci, objevily se nové informace o projektu.

Snažím se zůstat objektivní, jak je to možné, a dát oběma stranám stejný čas. Doufám, že se vám to líbilo stejně jako mě to psalo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me