Co je iniciativa Q? Nyní jste s největší pravděpodobností viděli, čím mnoho lidí touží být další velká platební síť. Nebo podle ostatních další velký podvod. Ať už jste hluboko v kryptosféře nebo ne, následující zpráva pravděpodobně narazila na váš Facebook newsfeed v té či oné době:

iniciativa q facebook doporučení

Jeden z mnoha příspěvků iniciativy Q za doporučení

Je to lákavá nabídka. Stačí se zaregistrovat pomocí svého jména a e-mailové adresy. Na oplátku dostanete zdarma Q, novou měnu budoucnosti. Přejděte na domovská stránka, a uvidíte, že hodnota přihlášení se nyní odhaduje na tisíce dolarů, jakmile bude síť aktivní.

Pokud si myslíte, že to zní příliš dobře, než aby to byla pravda, nejste sami. Společnost obdržela řadu kritik spolu s navrhovateli, kteří tvrdí, že při vyzkoušení nemáte co ztratit. Abychom vám pomohli, vezmeme Initiative Q k soudu a analyzujeme některá z nejodvážnějších tvrzení společnosti.

Nyní zasedá CoinCentral Court.

Nárok č. 1: Registrací vyděláte tisíce

Domovská stránka Initiative Q oznamuje velkými a tučnými písmeny, že registrace dnes stojí za to odhadovaný hodnota přes 15 000 $. Všimněte si tučně.

Iniciativa Q domovská stránka

Iniciativa Q uvádí několik odvážných tvrzení.

Pod tímto, v mnohem menším a lehčím písmem, je několik kritických předpokladů. Podívejme se na ně jeden po druhém.

# 1: One Q = One USD

Prvním předpokladem je, že každé Q bude mít hodnotu jednoho USD. Takto k tomuto ocenění dospějí:

 1. Kreditní karty představují roční transakce 20 bilionů dolarů.
 2. Celkové množství peněz na světě je přibližně polovina světové ekonomické aktivity.
 3. S Q nahrazujícími kreditní karty je tedy celková hodnota všech Q 10 bilionů $.
 4. V současné době existují dva biliony Q, takže i při pouhé pětině plánovaného přijetí bude mít každý Q jeden dolar.

Ještě zmatený?

V tomto odůvodnění je několik děr. Největší rudá vlajka je to kreditní karty ve skutečnosti nečiní 20 bilionů dolarů ročních transakcí. Toto číslo představuje roční částka transakce všech karet (debetní, kreditní a předplacené), nejen kreditní karty. Ve skutečnosti tvoří většinu tohoto čísla debetní karty.

Udeřte jeden.

Srovnání Q s kreditními kartami je také úsek. Web neobsahuje žádné formulace týkající se úvěrových linek ani úrokových sazeb. Místo toho porovnávají jejich rozdělení počátečního Q se způsobem, jakým první kreditní karty získal popularitu. Abychom vyřešili problém s přijetím kreditní karty v podobě kuřete nebo vajec, zaslala BankAmericard své karty 60 000 obyvatelům Fresna. Protože tolik obyvatel nyní mělo kartu, mohli snadno přesvědčit obchodníky, aby ji přijali.

Toto srovnání se však pro iniciativu Q rozpadá. Obyvatelé, kteří používali svého BankAmericard, museli zůstatek splatit. Nedostali peníze zdarma.

Strike dva.

Nakonec bude obtížné získat adopci na pětině trhu. S náskokem jiných rovnocenných, ne-li lepších, platebních řešení, jako jsou bitcoiny a tradiční mobilní platby, by se iniciativa Q mohla snadno zaseknout v neustálé hře dobíjení.

Stávka tři; jsi venku.

# 2: Abyste mohli získat Q, musíte dokončit další úkoly

Druhým, mírně skrytým úlovkem je, že po registraci vyděláte jen deset procent svého přiděleného Q. Dalších čtyřicet procent získáte až po pozvání pěti přátel.

Pokud jde o zbývající polovinu? Abyste je mohli přijmout, budete muset provést několik budoucích úkolů. Je to kdokoli, kdo bude hádat.

Verdikt – vinen

Odhadovaná odměna Initiative Q obsahuje příliš mnoho příliš sebevědomých předpokladů, než aby byla považována za realistickou. Vzhledem k nadhodnocení velikosti trhu a procenta adopce a nadbytečných obručí, které pravděpodobně budete muset přeskočit, neočekávejte, že obdržíte celou částku.

Tato marketingová strategie je skvělý způsob, jak si vydobýt pověst značky a potenciální uživatele – i když je to trochu klamné.

Nárok č. 2: Ex-PayPal Guys Started Initiative Q

Toto přesné znění se na webu neobjevuje. Zobrazuje se však přímo v horní části příspěvku na Facebooku, který vám společnost doporučuje při registraci sdílet. Tady je to znovu pro případ, že jste to neviděli dost.

iniciativa q facebook doporučení

„Ex-PayPal guys“

Pojďme se podívat do týmu. Web Initiative Q uvádí pouze jednoho člena týmu – zakladatele Saara Wilfa. Zde jsou fakta:

 • Wilf založil společnost zabývající se bezpečností plateb, Fraud Sciences. Pochybné jméno, víme.
 • V roce 2008, PayPal získala Fraud Sciences za 169 milionů dolarů.
 • Podle jeho Profil LinkedIn, Wilf působil dva roky jako ředitel PayPalu.

Wilf také působil jako předseda představenstva několika společností, z nichž šest stále působí. Říkat mu „bývalý člověk z PayPalu“, i když technicky správně, je zavádějící.

Web také uvádí, že Wilf spolupracoval s ekonomem Lawrencem H. Whiteem na vývoji peněžních modelů sítě. Není důvod o této skutečnosti pochybovat. White ve svém článku dokonce zmiňuje iniciativu Q Bitcoin po 10 letech, popisující to jako:

“Ne kryptoměna řízená programem, ale soukromé nekomoditní peníze, jejichž množství je řízeno lidskou radou, která se zavazuje stabilizovat svou kupní sílu.”

White je pro společnost placeným konzultantem. Ber to tak, jak chceš.

Verdikt – nevinný

Je jasné, že legitimní lidé provozují iniciativu Q a mají působivé životopisy. Tým přesně nevyhovuje tvrzení „bývalých lidí z PayPalu“, ale pojďme znovu zaznamenat rozpor s chytrým marketingem.

Nárok č. 3: Iniciativa Q je vylepšení kryptoměny (a tradičních platebních systémů)

Ze všech tvrzení je to nejvíce subjektivní. A pokud jsme upřímní, máme mírnou tendenci k vinen vládnoucí. Pokusíme se však objektivně podívat na každý argument zvlášť.

Iniciativa Q > Kryptoměna

Iniciativa Q má celou jejich část Sekce FAQ věnovaný tomu, jak je to lepší než kryptoměna. Kromě toho, že debatují pouze o jedné výhodě krypto, ignorují zbytek hodnoty, kterou přináší.

Tvrdí, že kryptoměna jsou jen „digitální peníze, které se těžko padělají“, řešení problému, který neexistuje. Web nezmiňuje svoji odolnost vůči cenzuře a schopnost umožnit soběstačnost prostřednictvím systému bez důvěry. Nenechme se však zabřednout do podrobností.

Mezi další lži, které Initiative Q představuje, patří:

 • Bitcoin podporuje pouze dvě transakce za sekundu. Průměry bitcoinů sedm transakcí za sekundu, a pokud analyzujete jakýkoli náhodný den pomocí významný objem transakcí, můžete vidět, že se to podařilo dobře přes dva. Tato čísla jsou také bez implementací škálování druhé vrstvy.
 • Kryptoměny nemají žádnou měnovou politiku nebo příliš zjednodušující. Ani jedna část tohoto prohlášení není správná. Veškerá kryptoměna má zaveden určitý druh měnové politiky (žádná inflace není stále měnovou politikou). A mnoho kryptoměn má složité peněžní systémy. Co je jednoduchý spočívá v tom, že tyto fiskální politiky jsou kamenné prostřednictvím programování mimo kontrolu iracionálního lidského rozhodování.
 • Očekává se, že uživatelé kryptoměny provedou složité bezpečnostní postupy, jako například:
 • generování kryptografických klíčů pomocí kostek,
 • jejich vložení do nepoužívaného notebooku, který je později zničen,
 • ukládání klíčů pomocí speciálního hardwaru od více výrobců,
 • a uchovávání papírových záloh v bankovních trezorech.

Nemusíme vysvětlovat, v čem je tento proces jasným nadměrným zobecněním.

Na počest týmu Initiative Q přesně vynesli několik legitimních kritik kryptoměny, jako je její spotřeba energie, nestabilní hodnota a nevratnost. I když ten poslední může být něco pozitivního v závislosti na tom, s kým mluvíte.

Tým Initiative Q se pokouší distancovat svou měnu tak daleko od kryptoměny, že je těžké zjistit, kde je přidaná hodnota oproti tradičním měnám. Což nás přivádí k naší poslední otázce.

Jak je iniciativa Q odlišná od tradičních peněžních systémů?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, bude nejlepší stahovat nabídky přímo z webu Initiative Q.

„Výbor bude vydávat nové mince pouze za účelem udržení stability a většího přijetí – podobné tomu, jak jsou spravovány největší světové měny. “

“Budou zpracovány informace o transakcích v platební síti Q.” podobně jako fungují současné platební a bankovní sítě… “

Společnosti jako Apple, Google a Amazon vyvinuly takové funkce, ale stále se používají v malém zlomku transakcí. “

Pravděpodobně už získáte obrázek. Zdá se, že iniciativa Q bere všechny jednotlivé části tradičního finančního systému a… nedělá nic jiného, ​​než je znovu kombinovat.

Verdikt – vinen

Zjistit, co přesně je Iniciativa Q, je obtížný úkol. Společnost se umisťuje jako vylepšení současných platebních systémů, aniž by skutečně uváděla podrobnosti o tom, jak je to pravda. Jedná se o centrálně řízený peněžní systém využívající mnoho stejných principů jako banky a technologie, které již na trhu existují.

A v případě, že tento bod dostatečně nezatěžovali, rozhodně to není kryptoměna. (Ačkoli kryptoměna „může být nasazena v backendu Initiative Q, pro vypořádání mezi agenty Q“.))

Závěr – je iniciativa Q Legit?

Po prozkoumání důkazů můžeme dojít k závěru, že iniciativa Q pravděpodobně není podvod jako takový. Tento verdikt však neznamená, že je projekt jakýmkoli způsobem legitimní.

Nejvýznamnějším prvkem, který Initiative Q prosazuje, je integrace hotovosti a funkcí karet do smartphonu. Souhlasíme, že je to skvělý nápad. Pouze již existuje (Apple Pay, Samsung Pay).

Zdá se, že vše, co Initiative Q dělá, je další digitalizace našeho současného finančního systému a jeho bahnění pomocí bezcenné měny a pochybné marketingové taktiky. Tým ani neplánuje vybudování sítě do poloviny roku 2019, a to pouze v případě, že do té doby získá značnou trakci.

Nakonec je vaše volba registrace vlastní. Jsme si však jistí, že to bude mnohem více než vaše jméno a e-mailová adresa, kterých se vzdáte.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me