Přestože systémy proof-of-work existují již více než 20 let, popularitu si získaly až s příchodem bitcoinů. Od té doby, kdy začaly technologické kryptoměny, kdy začínající podnikatelé naskočili na rozjetý tahač tvorby peněz, se na trh dostalo velké množství mincí..

Potíž s algoritmem těžby bitcoinů spočívá v tom, že v posledních letech pobídl k závodům v hardwarovém zbrojení. Stejně jako tradiční válčení, i ty největší zbraně směřují k tomu, kdo draží nejvíce. A ti, kteří mají největší zbraně, dostanou první možnost z kořisti. Jinými slovy, muž na ulici má velkou cenu za účast na těžbě kryptoměny proof-of-work.

Naštěstí existuje řešení a přichází ve formě sdružené těžby. Dnes se podíváme na to, jak spojit vaše úsilí s ostatními horníky po celém světě pomocí populárního těžařského fondu zvaného Bitminter.

Co je sdružená těžba?

Navzdory komerčnímu úspěchu velkých těžebních operací vynalézavé internetové komunity nikdy nepřekvapí, když dojde na řešení problémů online. Pokud vám život dá citrony, připravte si limonádu. Když Bitmain vymačká vaše citrony, připojte se k bazénu a využijte výhod sdílené ekonomiky.

V dnešní době je jediným způsobem, jak soutěžit s velkými hráči, kolektivní síla zpracování. Sdílením své výpočetní síly v síti jste v zásadě sdružování vašich zdrojů s cílem sdílet odměny. Odměny, které obdržíte, budou přirozeně úměrné zdrojům, kterými přispějete.

Společná těžba

Hlavní výhodou tohoto přístupu je přijímat blokové odměny rychleji a pravidelně, namísto náhodně as největší pravděpodobností pouze každých několik let. Existuje řada těžebních fondů a specializovaná hornice by si měla udělat vlastní domácí úkol, aby našla řešení, které pro ni bude nejlépe fungovat.

Tento článek však není přehledem těžebních fondů. Místo toho bychom vám chtěli ukázat jednoduchý příklad, jak připojit váš ASIC k těžebnímu fondu. V tomto případě jsme šli s Bitminterem.

Bitminter

Bitminter je fond těžby, jehož cílem je usnadnit proces zapojení do těžby kryptoměny. Začalo to z nápadu poskytnout uživatelsky přívětivé grafické rozhraní (GUI) pro těžaře k interakci s bitcoinovým blockchainem. V těch prvních několika letech byla těžba kryptoměn většinou doménou počítačových techniků, kteří používali příkazový řádek – nástroj pouze pro textové rozhraní. Je zřejmé, že tento druh interakce nebyl pro nikoho snadný, aby skočil a mohl začít.

Bitminter existuje od roku 2011 a je provozován norskou společností Aesir Financial AS, kterou vlastní Geir Harald Hansen. Tvrdí, že již má více než 450 000 registrovaných účtů. Po práci na grafickém uživatelském rozhraní počátkem roku 2011 se Geir rozhodl proměnit projekt na kompletní těžební fond a tak se zrodil Bitminter.

Funkce

  • Servery umístěné v Evropě a USA
  • 1% těžební poplatek.
  • Podporuje ASICBoost plně využívající nejnovější těžební hardware.
  • Podporuje sloučenou těžbu.

Co budete potřebovat, abyste mohli začít

  • Alespoň jeden slušný miner ASIC (jako Antminer S9) a příslušné ovladače USB ASIC.
  • Poslední verze Jáva (Nezapomeňte po instalaci restartovat).
  • Bitcoinová peněženka

Proces

1. Přejděte k webové stránky projektu.

2. Kliknutím na Připojit vytvořte účet a pro ověření použijte ID z jiného účtu, který již vlastníte (Google, Facebook atd.).

3. Vyberte své uživatelské jméno a potvrďte svou e-mailovou adresu.

4. Přihlaste se a stáhněte si nejnovější klientskou aplikaci Bitminter v části Nástroje:

Bitminter. Získejte nejnovější klientskou aplikaci pro připojení k vašemu ASIC

Získejte nejnovější klientskou aplikaci pro připojení k vašemu ASIC

5. Při pokusu o stažení aplikace Bitminter na určité platformy Windows může Java způsobit chybu. Pokud k tomu dojde, přejděte na „Spustit vyhledávání programů a souborů“ a vyhledejte „Konfigurovat Javu“. Vyberte Zabezpečení a přidejte doménu Bitminter do seznamu přijatelných umístění pro stahování:

Bitminter. Java někdy brání stahování aplikací kryptoměny

Java někdy brání stahování aplikací kryptoměny

6. Spusťte aplikaci, klikněte na „Start motoru“ a přihlaste se pomocí přihlašovacích údajů pro Bitminter. Gratulujeme, nyní těžíte kryptoměnu ve fondu Bitminter spolu s horníky z celého světa!

Připojeno a dělat práci v těžařském fondu Bitminter

Připojeno a dělat práci v těžařském fondu Bitminter

V tomto okamžiku máte ve hře skutečně skin. Jak již bylo řečeno, bylo by rozumné udělat kola a naučit se vyladit své vybavení a vědět, jak komunikovat s bazénem na maximální kapacitu. Bitminter subreddit je dobrým výchozím bodem pro další otázky nebo můžete dokonce kontaktovat přímo společnost Bitminter.

Závěrečné myšlenky

Začínáme s těžbou kryptoměn není tak obtížné, jak si možná myslíte. To neznamená, že je to také pro každého. Mít správný hardware je důležitý první krok. Průmysl postupuje závratnou rychlostí a uvíznutí se zastaralým vybavením by mohlo znamenat rozdíl mezi zůstatky ziskové nebo pomalu krvácející hotovostí. S ohledem na to je zde několik dalších bodů, kterým byste chtěli věnovat pozornost.

Nejprve proveďte náležitou péči a vypočítejte očekávanou ziskovost hardwaru pro těžbu bitcoinů. Za druhé, měli byste být obeznámeni s kontroverzí kolem Bitmainu, největšího producenta ASIC v prostoru kryptoměny. Bitmain je komunitou dobře známý pro své bezohledné obchodní praktiky. Zejména pro těžbu s nejnovějším vybavením a následný prodej na sekundárním trhu po vývoji lepší alternativy.

Výsledkem je, že mnoho rádoby těžařů nakonec kupuje tyto zastaralé stroje. „Nejnovější“ těžební zařízení vám může vrátit pár tisíc dolarů a je vysoká pravděpodobnost, že jste již za nejnovějšími technologiemi. Jinými slovy, důkladně prozkoumejte a ujistěte se, že se skutečně chopíte slušného ASIC, než skočíte do této hry!

Se vším, co bylo řečeno, je stále třeba vydělat peníze. Pokud bude trend bitcoinu pokračovat, pak by se tyto zisky mohly stát skutečně smysluplnými, když se býk vrátí na trh.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me