Od 13. listopadu 2018 klesl bitcoin o 48 procent, Ripple je o 43 procent a Ethereum se propadlo o 54 procent. Všechny tři mince představily učebnici, medvědí výběry volatility (denní grafový základ) 14. listopadu, spolu s desítkami dalších coinů. Uzavírají se tyto velké tržní mince na velkých minimech cyklu? Existuje racionální technická základna pro to, abychom věřili, že to nejhorší na trhu kryptoměnek 2018 se blíží ke konci? Prozkoumejte klíčové kryptografické cykly a klíčové úrovně pro každou minci a přijměte vlastní závěry.

Technika vs. základy

Nezapomeňte, že technické grafy a základní základy mince mohou pro potenciální obchodníky a investory vykreslit úplně jiné obrázky. Například základy bitcoinu se zdají být vynikající (s výhledem do budoucna na tři, pět nebo dokonce deset let), ale to nemusí být dostatečný důvod pro to, aby krátkodobý obchodník s houpačkou právě teď dosáhl dlouhého BTCUSD. Totéž lze říci pro Ripple (XRPUSD) a možná dokonce i pro Ethereum (ETHUSD). V tomto článku se zaměřujeme na technické záležitosti, nikoli na základy.

Velký obraz kryptocyklů a klíčových úrovní

Bitcoinové cykly

Každá kryptoměna se pohybuje v opakujících se cenových cyklech. Ve skutečnosti má každé představitelné časové období grafu cenový cyklus. I tří- a pětiminutové vnitrodenní grafy mají obchodovatelné cykly. Identifikace budoucích konvergencí minim (nebo maxim) několika cyklů vám může poskytnout silnou výhodu v obchodování s kryptoměnami. Tady jsou tři multicyklové grafy s nízkou projekcí pro BTCUSD, XRPUSD a ETHUSD. Jedná se o krypty s největším krytem a slouží také jako obecný časovací proxy pro menší mince.

Podívejte se na graf týdenních cyklů bitcoinů:

kryptocykly cykly cenové cykly BCHUSD minima cyklu

BTCUSD, týdně: Tři z klíčových cenových cyklů bitcoinu naznačují, že se blíží hlavní minimum. Rozbalením grafu získáte jasnější zobrazení. Obrázek: MotiveWave.com

Bitcoin nabízí nejhistoričtější data, což znamená, že údaje o jeho načasování cyklu jsou spolehlivější než většina ostatních coinů. Z grafu vyplývá, že se s vysokou pravděpodobností pokouší vytvořit multicykl. 72denní, 21týdenní a 41týdenní cykly se shodují na tom, že se blíží hlavní minimum. Osmnáctiměsíční cyklus zároveň naznačuje, že jeho další hlavní minimum nastane na podzim roku 2019.

Znamená to, že je bezpečné používat dlouhé bitcoiny právě teď? Možná. Možná ne. Délky cyklu vždy podléhají náhodným expanzím a kontrakcím, i když většina trhů má spolehlivou průměrnou délku cyklu 18–20 období (měřeno od koryta). Klíčové slovo je zde průměrné. Některé cykly mohou klesnout po pouhých 13 pruzích. Přesto se další mohou rozšířit na 22 nebo dokonce 25 pruhů. Dlouhodobý, můžete očekávat, že se průměrná délka cyklu vždy vrátí k průměru 18–20 pruhů. Analýza kryptocyklu je účinná na grafech založených na cenách, objemech a klíšťatech.

Klíčová podpora a odolnost pro bitcoiny

Dobrým pravidlem je hledat shodu dna mezi třemi nebo čtyřmi klíčovými cykly. Pokud existuje nízká shoda cyklu a cena se obchoduje těsně nad majorem Podpěra, podpora úrovni, zvyšuje se pravděpodobnost obchodovatelného býčího obratu. V případě bitcoinu se cena začala snižovat poblíž klíčové úrovně podpory (na základě minima swingu z září 2017, 2 979,88). Od tohoto psaní (17. prosince) se bitcoiny shromažďují, což možná dokazuje, že výše uvedená analýza je správná.

Existuje však velká šance, že se mince pokusí znovu otestovat nedávné týdenní minimum na 3 169,53, než se pokusí o vyšší nárůst. Pokud jste krátkodobým obchodníkem, buďte svižní při získávání zisku. Pozoruhodné zásobovací zóny (oblasti využívající zisk) existují přibližně od 4 200,00 do 4 300,00 a poté až blízko 5 800,00 až 5 900,00.

Zvlnění cyklů

Cenová akce společnosti Ripple je o něco drsnější než bitcoinová, ale její prognóza cyklu stále vypadá velmi zajímavě. Ripple se také silně prosazuje (17. prosince), následuje bitcoinové vedení. Třídenní graf vytvořil nejlogičtější sadu předpovědí minima cyklu a naznačuje, že časovým oknem pro zobrazení minima je konec prosince 2018 do konce ledna 2019. Možná již bylo dosaženo konečného minima (minulý týden na 0,2815). Klíčové délky cyklu pro Zvlnění jsou 35denní, 70denní a 20týdenní (na základě 3denního grafu). Můj software automaticky vypočítává nejvhodnější délky cyklu, čímž šetří hodiny manuální práce. Při výpočtu cyklů použijte co nejvíce historických dat. Budete odměněni přesnějšími výsledky.

krypto cykly cenové cykly Zvlnění nízké

XRPUSD, třídenní graf: Prognóza zvlnění cyklů znamená velké minimum v lednu 2019. Obrázek: MotiveWave.com

Klíčová podpora a odolnost pro Ripple

Ripple se však může trochu shromáždit a poté zatáhnout zpět, aby znovu otestoval tak nízkou úroveň, než se vrátí zpět do 0,3 000 s. Houpačka na nízké hodnotě 0,2815 byla vyšší než v srpnu a září 2018, což je pro Ripple hlavní býčí signál. Série vyšších výšek švihu a vyšších minim švihu je důkazem býčího trhu, tedy přinejmenším vyšší nízká část vzorce platí.

Aby Ripple skutečně čerpal čerstvé peníze, hledejte denní uzávěrku nad 0,4042 a poté 0,5669. Potenciální blízko nad 0,5669 by u této mince potvrdilo býčí trh (houpačka výšek a základů houpaček minim). Cena bude muset žvýkat prostřednictvím významné nabídky (obchodníci, kteří chtějí prodávat nakrátko) na úrovních 0,4700 až 0,5000, takže to může být skvělá zisková zóna, pokud brzy půjdete Ripple.

Etherové cykly

Dlouhodobá cenová akce společnosti Ethereum je rozhodně medvědí, protože navrátila 95 procent své ohromující rally z roku 2017. Jeho cenové pruhy malého rozsahu (základ, dvoudenní graf) krvácely stále níže s jediným odskokem. Do dnešního dne 17. prosince se Ethereum shromažďuje společně s Bitcoinem, Ripple a zbytkem kryptotrhu.

kryptocykly cykly cenové cykly Ethereum minima

ETHUSD, dvoudenní graf: Pomalé krvácení Ethereum může konečně skončit jako tři z jeho klíčových cyklů na začátku roku 2019. Obrázek: MotiveWave.com

Prognóza cenového cyklu ETHUSD naznačuje, že jeho nejvyšší multicyklické minimum je splatné v lednu 2019. Tehdy se očekává, že jeho 33– a 64denní cykly spolu s 18týdenním cyklem klesnou současně. Všimněte si, že jeho 34týdenní cyklická projekce (půlkruh) je již ve vzestupném režimu, takže pokud uvidíte, že ETHUSD v lednu 2019 provede silný vzestupný obrat, může být k dispozici výrazný vzestup.

Klíčová podpora a odolnost pro Ethereum

Ze tří zde analyzovaných mincí je Ethereum v nejhorším technickém stavu. Další smysluplná úroveň podpory je hluboko pod současnou cenou 94,70. Klesá na 40,99, což je pokles z dubna 2017. Ano, minimum z minulého týdne na 82,05 může nabídnout podporu při možném stažení a opětovném testování, ale pokud tato úroveň rychle selže, hledejte ETHUSD, který přiláká spoustu krátkých prodejců. Na horní straně je velká nabídka (potenciální prodejní tlak) kolem oblasti 110,00 až 120,00. To by bylo skvělé místo pro rezervaci některých zisků z obchodování na houpačce, pokud jste již dlouho ethereum.

Další poznámky

Musíte si být vědomi dalších dvou důležitých věcí:

  • Federální rezervní systém nadále vyčerpává likvidita z amerického finančního systému a ve stále větší míře.
  • Všechny hlavní americké akciové indexy obsahují medvědí prognózy měsíčního cyklu. Rok 2019 může být pro návratnost akcií v USA ošklivým rokem.

Je pravda, že mnoho kryptoobchodů se odehrává mimo USA, ale neustálé vyprazdňování měnové punčové mísy ze strany Fedu přesto nechává spekulovat méně peněz. Vzhledem k tomu, že většina kryptoaktivit souvisí spíše se spekulacemi než s transakcemi (alespoň nyní), může chvíli trvat, než se na kryptotržních trzích znovu objeví něco jako ohromující rally 2015-2017. V poslední době trh přebírají dva populární krypto weby: Kraken a Binance. Obě tyto platformy umožňují uživatelům obchodovat a nakupovat krypty. Při výběru mezi Kraken vs Binance, před konečným rozhodnutím je důležité se podívat na jejich podporované platby, ověřovací systém, podporované kryptoměny, bezpečnostní funkce a zákaznickou podporu.

Proto si možná budete přát být v průběhu roku 2019 konzervativnější ve vztahu ke svým cílům v oblasti kryptoměn. Finanční systém s menší likviditou znamená, že tržní růst může být omezen a výprodeje mohou být brutálnější. Panikářští obchodníci s akciemi možná budou muset vyzvednout hotovost a zlikvidovat své jinak zdravé dlouhodobé držby kryptoměny, čímž si udrží kryptoměnu pod kontrolou.

Moudrá interpretace kryptocyklů a klíčová úroveň podpory a odolnosti vám mohou pomoci využít výhodu obchodování a investování v roce 2019 a dále.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me