Nedávno jsme se podívali na několik příběhů o tom, jak se někteří lidé stali bitcoinovými milionáři. I když je tento čin působivý, existuje několik lidí, kteří soupeří o to, aby se stali součástí ještě nepolapitelnější skupiny bitcoinových miliardářů.

V tomto článku se podíváme na několik příběhů o nejbohatších lidech v kryptoměně. Prozkoumáme také některá rizika, která ultrabohatí podstupují, a některé potenciální výhody, které, jak doufají, získají.

Jihan Wu – těžba bitcoinů

Jihan Wu je generálním ředitelem společnosti Bitmain, přední světové společnosti na těžbu bitcoinů. Přestože společnost existuje pouze od roku 2013, dokázala přinést tržby ve výši 2,5 miliardy USD pouze v roce 2017. Podle Wu, většina výnosů je generována přímým prodejem těžebních souprav těžařům bitcoinů. Bitmain má také další zdroje příjmů, jako jsou BTC.com a AntPool, dva prominentní fondy těžby bitcoinů, které tvoří 40% světové těžby bitcoinů. To vše vedlo společnost k soukromému hodnocení kdekoli mezi 9 miliardami a 12 miliardami dolarů. Wu a spoluzakladatel, spoluzakladatel Micree Zhan vlastní přibližně 60% společnosti Bitmain.

Jihan Wu

Jihan Wu

Rizika, že se stanete těžebním gigantem

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami byl v době založení společnosti v roce 2013 zcela nový, byla rizika poměrně velká. Mnoho z těchto rizik se v roce 2018 ještě zvýší. Například ústředí společnosti Bitmain zůstává v Číně, a to i přes národní zákaz obchodování s kryptoměnou, těžby a dalších potenciálních překážek.

Předpisy v Číně a na celém světě nejsou jediným rizikem, které musí Bitmain vzít v úvahu.

V průběhu roku 2018 došlo k nárůstu významných projektů, které provedly změny ve svých konsenzuálních algoritmech pro boj s těžbou ASIC. Pro Bitmain mohou náhlé změny znamenat, že některá těžební zařízení (tj. Těžební soupravy ASIC) mohou rychle zastarat a bude obtížné je prodat. V závislosti na výrobních nákladech společnost riskuje ztrátu vážných částek peněz pokaždé, když projekt provede aktualizaci algoritmu.

Navíc je obtížné předpovědět, zda těžba je či není budoucností konsenzuálních algoritmů, protože řada projektů (tj. Ethereum) se začala pohybovat od Proof-of-Work k Proof-of-Stake, což potenciálně snižuje potřebu těžební zařízení.

Navzdory těmto rizikům našli zakladatelé společnosti Bitmain úspěch a získali status bitcoinového miliardáře tím, že se stali největším hráčem na trhu těžby kryptoměn.

Investice, aby se stal miliardářem

I když je možné se stát bitcoinovým miliardářem prostřednictvím souvisejících průmyslových odvětví, jako je těžba nebo případně úspěšným zakladatelem blockchainového projektu, zdá se, že investice přímo do kryptoměn je jedním z nejběžnějších způsobů, jak získat bohatství.

Jak je uvedeno v našem nedávném článku, který obsahuje příběhy o nových, malých investorech, kteří zbohatli díky investicím do kryptoměny, v mnoha případech byly investice pouze v řádu tisíců dolarů. I když existují příběhy, kdy lidé prodávají vše, co investují, aby investovali do kryptoměn, celková částka investovaných prostředků je ve srovnání s některými ultrabohatými investory stále nízká.

Existuje několik příkladů, kdy se lidé, kteří jsou již velmi bohatí, pokud jde o držbu nekryté měny, rozhodli investovat značné prostředky do kryptoměn. Jedním z příkladů toho je Alan Howard. Navzdory skutečnosti, že Howard již má odhadovanou čistou hodnotu 1,35 miliardy USD, Bloomberg v březnu 2018 uvedl, že Howard investoval 400 milionů USD. Podle těchto statistik představuje tato investice zhruba 30 procent jeho Howardova bohatství. Tento bitcoinový příběh je docela zajímavý z několika důvodů.

bitcoinový miliardář

Alan Howard

Zaprvé je důležité porozumět načasování investice. Nakupoval Howard během medvědího trhu nebo býčího trhu? Vzhledem k povaze volatility cen kryptoměny lze považovat za docela riskantní pro někoho, kdo je již extrémně bohatý na to, aby sázel na kryptoměnu. Načasování může mít velký vliv na pochopení toho, zda to byl nebo nebyl úspěšný krok k dnešnímu dni. Ať tak či onak, mohlo by se to vyplatit jako dlouhodobá investice.

Zadruhé, tato hazardní hra je příběhem, který je v rozporu s vyprávěním mnoha ultrabohatých lidí o kryptoměnách. Například obojí Warren Buffett a Bill Gates kritizovali kryptoměny.

Další dobře známí investoři do kryptoměny

Zatímco Howardova investice do kryptoměny se může zdát velkým rizikem pro někoho, kdo je již bohatý, existuje několik dalších případů, kdy se milionáři rozhodli podstoupit podobná rizika. Například Mike Novogratz (2,3 miliardy USD) a Steven Cohen (11,4 miliardy USD) také investovali velké částky fiatových fondů do kryptoměn.

Investice Stevena Cohena proběhlo v červenci 2018, což je důležité si uvědomit vzhledem k tomu, že to pravděpodobně vyvolalo rozhodnutí SEC, že Ether není bezpečnost. I když rozhodnutí nemělo okamžitý dopad na krátkodobé ceny ethereum, toto rozhodnutí možná zmírnilo určité riziko v očích velkých investorů, díky čemuž bylo ethereum a mnoho dalších kryptoměn přitažlivější jako dlouhodobé investice. Zejména Cohen investoval do několika různých kryptoměn, přičemž Ripple je významnou možností výjimky kvůli spekulacím, že by to mohlo být v budoucnu považováno za bezpečnost.

Steven Cohen

Steven Cohen

Dopad bitcoinových miliardářů na trh

Úspěch či neúspěch těch, kteří se chtějí stát bitcoinovými miliardáři, bude i nadále důležitým faktorem pro sledování všech investorů.

Na jedné straně by přijetí kryptoměn lidmi, kteří jsou již nekrytými miliardáři, nebo vytváření velkých společností souvisejících s kryptoměnami mohlo časem vést trh k obecnějšímu přijetí. Při pohledu na mnoho kritik kryptoměny je třeba vzít v úvahu, zda kritici nebo příznivci investovali či nikoli. Nakonec by mohlo být prospěšné mít několik šampiónů kryptoměny, kteří mají nejen zájmy na trhu, ale také by mohli pomoci podpořit růst trhu.

Na druhou stranu stále existuje možnost, že ultrabohatí mohou vytvořit nový druh centralizace bohatství dodávek tokenů, což bylo původně vytvořeno mnoho kryptoměn, aby se zabránilo.

Bude zajímavé si povšimnout, jak vytvoření bitcoinových miliardářů ovlivní budoucí směřování trhu. Od roku 2018 jsme zaznamenali slušnou kombinaci bitcoinových příběhů od jednotlivých investorů i institucionálních investorů, kteří zaznamenali úspěch.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me