Obchodování s marží je již dlouho běžnou strategií pro investory na akciových trzích, aby získali bohatství. Nyní vzestup kryptoměn a burz kryptoměn přináší obchodníkům s maržemi nové možnosti. V tomto článku vysvětlíme některé základy obchodování s kryptomenovou marží a podíváme se na některé burzy, které tuto možnost podporují.

Co je to Margin Trading?

Investoři tradičně před investováním potřebovali mít všechny prostředky předem. Obchodování s marží umožňuje investorům investovat peníze, aniž by museli mít prostředky na bankovním účtu. Nákup na marži je v podstatě půjčování peněz za účelem investování. I když je to považováno za trochu riskantnější, lze tuto investiční strategii přirovnat k uzavření půjčky na koupi domu.

v obchodování na akciovém trhu, k otevření maržového účtu je obvykle vyžadován počáteční investiční vklad ve výši 2 000 USD. Poté, co si investor založí účet, je možné si půjčit až 50% z kupní ceny akcie. Investoři mohou pokračovat v obchodování s marží, pokud budou podmínky půjčky splněny. Když se akcie prodávají na maržovém účtu, finanční prostředky putují makléři, dokud není půjčka splacena.

Ve srovnání je obchodování s kryptoměnou velmi podobné. Místo toho, aby se investoři v kryptoměně spoléhali na půjčku tradiční bankou, mohou si půjčit prostředky přímo z burz kryptoměny, na nichž chtějí obchodovat. K dispozici je také široká škála možností využití (2: 1, 3,33: 1, 4: 1, 1000: 1 a další). Investoři mohou pomocí obchodování s marží „vsadit“ na zvýšení nebo snížení ceny konkrétních kryptoměn. Maržové obchodování lze také použít k zajištění, spekulaci a zabránění udržení všech fondů na burze.

obchodování s marží

Obchodování s marží kryptoměny: Porozumění předpisům a nastavení burzy

I když spoléhání se na obchodování s marží nemusí být pro investory ideální strategií, poskytuje větší páku investorům, kteří nemají potřebné prostředky předem nebo nechtějí dopustit značné množství prostředků předem.

Pro investory, kteří chtějí vyzkoušet obchodování s maržemi, nebo pro jakéhokoli investora do kryptoměny, který používá burzu, která umožňuje obchodování s maržemi, je důležité porozumět předpisům a nastavením burzy.

Jsou zavedena pravidla na ochranu burzy a jejích investorů. Některé burzy mají pro uživatele možnost přepínat mezi „obchodováním na marži“ a „obchodováním na marži“. Druhá možnost je obvykle výchozí možností.

Obchodování s marží GDAX

Je důležité si uvědomit, že zásady obchodování s maržemi se mezi jednotlivými burzami velmi liší. Některé burzy kryptoměn mají velmi přísné zásady obchodování s maržemi. Naproti tomu ostatní jsou mnohem flexibilnější, pokud jde o to, kdo se může účastnit obchodování s marží. GDAX je příkladem relativně přísné výměny, pokud jde o obchodování s marží. Každý investor, který si zvolí tuto možnost, musí vyplnit Formulář oprávněného účastníka smlouvy (ECP). V zásadě platí, že pokud nesplníte status „akreditovaného investora“ nebo nemáte aktiva v milionech dolarů, není pravděpodobné, že budete schopni obchodovat na marži prostřednictvím GDAX.

Burzy stanoví přísné zásady s vysokými požadavky kvůli dodržování stávajících finančních předpisů stanovených národními vládami. I když se menším investorům takové politiky nemusí líbit, záměr je dvojí. Zaprvé, tyto politiky mají zabránit malým investorům v zadlužení a neschopnosti splácet půjčky získané z obchodování s marží. Zadruhé, burza je schopna zajistit, aby neztratila výnosy, pokud investor nebude schopen splácet půjčku.

Kraken Margin Trading

Ve srovnání s GDAX je Kraken příkladem populární kryptoměnové burzy, která nemá tolik překážek pro menší investory, aby mohli začít s obchodováním s marží. Na Krakenu se mohou všichni investoři úrovně 1 až 4 účastnit obchodování s marží. Podle webové stránky burzy je nutné, aby se stal investorem 1. úrovně ověření informací, jako je celé jméno, datum narození, země a telefonní číslo. Úroveň 4 je trochu přísnější. Vyžaduje, aby uživatelé nahráli doklad o dostupných finančních prostředcích, doklad totožnosti (tj. Cestovní pas), doklad o pobytu, podepsané doklady KYC a další.

Zatímco menší investoři mohou obchodovat na burze na burze, existují přísné limity zavedené podle úrovně. Například úroveň 1 si může půjčit pouze do výše 1 000 $ 1 000 €. Pro srovnání si může úroveň 4 půjčit až 500 000 USD nebo 500 000 EUR. Toto je běžná zásada mezi většinou burz s kryptoměnou, protože burzy jsou obecně opatrnější, protože se zvyšují výpůjční částky.

Pro menší investory může být obchodování s marží dobrou volbou. Přesto je důležité si uvědomit, že dodržování zásad a předpisů pro obchodování s maržemi je nutností bez ohledu na to, která směnárna kryptoměn je použita nebo kolik peněz je vypůjčeno.

Limity půjčky Kraken Margin

Výměny kryptoměny, které umožňují obchodování s marží (od 3. července 2018)

Všimněte si, že existuje řada burz, které umožňují obchodování s marží. Je však důležité udržovat aktuální informace o změnách vládní legislativy nebo změnách politiky směn, které se časem mění. To neslouží jako úplný seznam a měli byste zkontrolovat web s výměnou kryptoměny, kde najdete další podrobnosti.

  • Bitfinex
  • BitMEX
  • Huobi Pro
  • GDAX
  • Kraken
  • Poloniex
  • Whaleclub

Závěr

Obchodování s marží pro kryptoměny se stává běžnou součástí mnoha burz. I když se zásady a předpisy liší, zásady investování jsou stejné. Než se rozhodnete, vždy si důkladně přečtěte podrobnosti a zvažte vážně výhody a rizika půjčky s marží.

Za žádných okolností, podobně jako obchodování s marží na akciovém trhu, nepředpokládejte, že trh s kryptoměnou usnadní splácení půjček z burz. Na vysoce volatilním trhu neexistuje záruka, že se obchodování s marží vyplatí a mohlo by dojít k finančním ztrátám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me