Cena cykly jsou jedním z nejspolehlivějších technických fenoménů na trzích s kryptoměnou. Jejich opakující se, načasovaná povaha vám nabízí důležitou výhodu, když se snažíte vstoupit / opustit své obchody v nejvhodnější době: o krok napřed před konkurencí.

Tento stručný výukový program začíná základním porozuměním cyklům a poté předvádí konkrétní dvojici post-trendu obrácení nastavení cyklu obchodu. Tato nastavení založená na cyklech se objevují na všech krypto trzích, používají běžné technické ukazatele a snadno si je zapamatujete. Nabízejí vám také příznivý profil rizika / odměny a potenciál pro vysoké procento vítězných obchodů.

Cykly na trzích s kryptoměnou: Co, proč, jak

Všechny likvidní kryptoměny se pohybují v řadě cenových cyklů. Tyto oscilační vzorce tlaku na nákup a prodej vám mohou nabídnout hlavní obchodní příležitosti s nízkým rizikem a vysokou odměnou.

Kuře nebo vejce?

Někteří obchodníci tvrdí, že cykly existují samy o sobě a jsou spouštěčem všech obchodovatelných pohybů trhu. Jiní jsou však stejně přesvědčeni, že pokračující boj mezi býky a medvědy je hlavní hnací silou cyklické cenové akce. Tato debata kuře versus vejce samozřejmě pokračuje, ale vše, co potřebujete vědět, je, že cykly existují, jsou identifikovatelné a mohou vám nabídnout příležitost k zisku.

idealizovaná předpověď cyklu

Obrázek 1.) Litecoin / USD, denně: Cenové cykly se objevují ve všech kryptoměnách a v každém časovém rámci. Grafická grafika: Motivewave.com

Výše uvedený graf zobrazuje tři různé idealizované cenové cykly v litecoinech / USD. Software automaticky určuje optimální počet cenových pruhů pro každý cyklus. Polokruhy cyklu poskytují předpověď pro nadcházející minima cyklu (všechny cykly jsou měřeny od koryta k korytu). V tomto příkladu mají 18,6-, 38,1- a 79,3denní cykly tendenci ke dnu společně v klíčových bodech obratu trhu. Pohled do budoucnosti, stejná tři měření cyklu naznačují, že kolem konce listopadu nebo začátkem prosince 2018 může dojít k dalšímu soutoku minim cyklu.

Minimální cykly vyskytují se na vzestupných, vzestupných i bočních trzích a lze s nimi úspěšně obchodovat ve všech scénářích trhu. Neměli byste se však pokoušet o cyklické obchody během ultranízkých hodnot volatilita konsolidace. Býčí cykly se vyznačují relativně mělkými poklesy na minima cyklu a poměrně dlouhými shromážděními na maxima cyklu. Medvědí cykly se vyznačují relativně hlubokými poklesy do minim cyklů a poměrně malými shromážděními do maxim cyklů. Cykly na trzích bez trendu jsou zhruba stejné v pohybu cen nahoru / dolů do cyklu vysoký / nízký.

Jednoduché, ale funguje to

Zvykněte si počítat počet cenových pruhů mezi nimi významný houpačka minima v kryptoměnách, s nimiž obchodujete. Pro tento úkol použijte co nejvíce historických dat. Budete odměněni přesnějším průměrným počtem cyklů. Všimněte si cyklu 18.6 v grafu litecoin / USD výše. Většina likvidních kryptotrhů probíhá v cyklech 18 až 22 barů ve všech časových rámcích, takže toto je možná nejdůležitější cyklus, na který se můžete zaměřit.

Cykly jsou silnými technickými spojenci pro seriózní obchodníky, vždy však před přijetím nového obchodu použijte jiné potvrzující ukazatele, například:

Občas se cyklus rozšíří na 24-26 barů nebo se dokonce sníží na 13-15 barů, ale dlouhodobý průměr bude obecně znamenat – vrátit se kolem 18-20 barů. V následujících částech uvidíte silný způsob obchodování s krátkou a dlouhou stránkou kryptotrhů. Vše, co potřebujete, je 20barový cenový cyklus a běžná taktika obrácení trendu.

Klíčová jídla:

 • Cenové cykly se objevují na všech likvidních krypto trzích.
 • Když více cyklů dosáhne dna dohromady, může dojít k silným zvratům.
 • Cyklus 20 barů patří mezi nejdůležitější pro sledování.
 • Býčí cykly se projevují mělkými návraty a silnými shromážděními.
 • Medvědí cykly se projevují slabými shromážděními a hlubokými poklesy.
 • Pomocí dalších technických nástrojů potvrďte všechna nastavení obchodu cyklu.

Obchodování s prvním stažením po zvráceném trendu trendu

Překrytí a StochRSI nebo Double Stochastic indikátor na jakémkoli grafu cen kryptoměny a uvidíte opakující se oscilační vzorec tlaku na nákup a prodej. Tyto dva ukazatele mají tendenci se odrazit od a údolí (přeprodáno) na a vrchol (překoupeno), což vám nabízí vynikající příležitost k zisku. Než však budete moci obchodovat se ziskem, musíte tuto oscilační akci ukazatele uvést do správného kontextu.

BCHUSD prodává krátký medvědí trend

Obrázek 2.) Bitcoinová hotovost / USD, denně: Prodej prvního stáhnutí do cyklu vysokého po medvědí změně trendu je vysoce pravděpodobnou obchodní strategií. Grafická grafika: TradingView.com

Zde je návod, jak identifikovat nastavení obchodování s nízkým rizikem, vysokou odměnou a krátkými kryptocykly:

 1. Potvrďte, že se trend změnil z býčího na medvědí. Výše uvedený graf zobrazuje silný vzestupný trend v BCHUSD, který se postupně vyčerpal a začal odstraňovat všechny významné minima swingu (HL) tohoto vzestupného trendu.
 2. Poté, co byl porušen klíčový bod HL (přerušovaná žlutá čára), a nižší-nízký (LL), což potvrzuje změnu trendu. Nyní jste měli medvědí trend využívat pro potenciální zisk.
 3. Čekali byste na první silnou rally až do vysokého cyklu (přibližně 4–7 barů) pomocí oscilátoru StochRSI nebo Double Stochastic k potvrzení vysokého.
 4. V ideálním případě jste vstoupili do nového krátkého obchodu, když cena překročila nejnižší minimum z předchozích dvou cenových pruhů. Chcete nastavit zastavit ztrátu nad vysokou tyčí cyklu.
 5. Pokud by nastavení obchodu selhalo, stop loss by udržel vaši ztrátu malou.
 6. Pokud by se obchod posunul ve váš prospěch, drželi byste pozici, dokud by se StochRSI nebo Double Stochastic oscilátory hluboce neprodaly. Na této cestě byste také museli získat částečné zisky.
 7. Jakmile by bylo dokončeno 8–11 cenových pruhů, opustili byste svůj krátký obchod. Alternativně můžete použít období 8 exponenciální klouzavý průměr (EMA) jako efektivní koncový doraz.

Rychlý a výnosný obchod

Zobrazený krátký obchod byl skutečně pěkným vítězem, přičemž stop loss nikdy nehrozilo, že bude zasažen. Všimněte si, jak byla rally do maxima cyklu (zelený kruh) slabá ve srovnání s následným poklesem maximálních minim cyklu (žluté šipky).

Krátké vítězné obchody mají tendenci dosáhnout maximálního potenciálu zisku dříve než jejich dlouholetí bratři, takže buďte při získávání zisku agresivní.

Zkratováním prvního zpětného rázu do vysokého cyklu po potvrzeném medvědímu obrácení trendů dáváte sílu nového a rozvíjejícího se trendu ve svůj prospěch. Jedná se o nejnižší riziko, obchod s nejvyšší odměnou na jakémkoli trhu a jeho býčí protějšek je stejně silný. Podívejme se dále na toto nastavení obchodu.

Klíčové možnosti:

 • První významný návrat zpět do cyklu vždy krátký po potvrzeném medvědím obrácení trendu.
 • Udržujte stop loss těsně nad cyklem vysoko.
 • Jak se obchod pohybuje ve váš prospěch, vezměte částečné zisky, protože klíčové oscilátory se stanou více přeprodanými.
 • Buďte agresivní se ziskem, kdykoli jste na jakémkoli kryptotrhu.

Obchodování s prvním stažením po zvratu trendu trendů

ETH kupuje první pullback po vzestupném trendu

Obrázek 3.) Ethereum / USD, 240 minut: Nakupování prvního stažení do nízkého cyklu po vzestupném zvratu trendu je stejně vysoce pravděpodobnou obchodní strategií. Grafická grafika: TradingView.com

Tady je způsob, jak identifikovat nastavení obchodování s nízkým rizikem, vysokou odměnou a dlouhými kryptocykly:

 1. Potvrďte, že se trend změnil z medvědího na býčího. Výše uvedený graf zobrazuje prodloužený pokles v ETHUSD, který se postupně vyčerpal před vytvořením a trojité dno vzor, ​​který vykazoval vyšší nízký švih (HL).
 2. Předchozí bod HH byl porušen (přerušovaná žlutá čára) a potvrdil vzestupnou změnu trendu. To připravilo příležitost pro možný zisk.
 3. První pullback do cyklu low (přibližně 3 – 6 barů) pomocí StochRSI nebo Double Stochastic oscilátoru potvrdil nízký cyklus a také vytvořil vyšší low (HL).
 4. V ideálním případě byste měli vstoupit do nového dlouhého obchodu, když byla konečně porušena nejvyšší výše předchozích dvou cenových pruhů. Umístěte stop loss těsně pod cyklus, aby potenciální ztráty zůstaly malé.
 5. Vzhledem k tomu, že se dlouhý obchod neustále pohyboval výše, brali byste částečné zisky, protože cena se pohybovala vysoko nad 18 období EMA (zlatá čára v grafu).
 6. V ideálním případě byste měli uzavřít dlouhý obchod, jakmile po vstupu do obchodu uplyne 10–14 pruhů. Ale tento konkrétní obchod chvíli trvalo, než fungoval, a použití mechanického výstupu z obchodu s počítáním barů nepřineslo velký zisk. Proto by použití koncové zarážky bylo moudré, bez ohledu na počet pruhů, které uplynuly. 8měsíční EMA je skvělá koncová zastávka a umožnila by vám sklízet většinu zisků.
 7. Dlouhé obchody mají tendenci se pohybovat pomaleji než krátké obchody, proto je třeba využít delší časové okno, aby se maximalizovaly potenciální zisky. Pamatuj si to!

Ještě větší vítězný obchod

Vyobrazený dlouhý obchod byl skutečně obrovským vítězem a stop-loss nikdy nehrozilo, že bude zasažen. Všimněte si, jak nízký návrat do nízkého cyklu (zelený kruh) ve srovnání s následným shromážděním do nejvyššího maxima cyklu (zelená šipka). Nákup prvního zpětného odběru do nízkého cyklu po potvrzeném vzestupném trendu trendu je nejnižší riziko, obchod s nejvyšší odměnou na jakémkoli trhu, v jakémkoli časovém rámci a v každé likvidní kryptoměně.

Klíčové možnosti:

 • Vždy si po potvrzení vzestupného trendového obratu kupte první významné stažení do minima cyklu.
 • Umístěte stop loss těsně nad cyklus.
 • Vzhledem k tomu, že se obchod pohybuje ve váš prospěch, vezměte částečné zisky, protože cena sahá vysoko nad klíčové klouzavé průměry (EMA z 18 období zobrazená v grafu).
 • Racionální základnu pro získání zisku může také poskytnout použití počtů cyklů a 8bodové koncové zastavení EMA.
 • Dlouhé výherní obchody obvykle trvají déle než krátké výherní obchody.

souhrn

Nyní máte pracovní znalosti o tom, jak používat strategii obchodování s cykly s nízkým rizikem a vysokou odměnou. Jděte tedy dál. Vypočítejte průměrné délky cyklu na kryptotrhech, s nimiž obchodujete, a začněte rozvíjet svoji obchodní výhodu. Experimentujte s různými nastaveními oscilátoru a klouzavými průměry a dolaďte svou strategii pro vstup a správu obchodu. Začněte s těmito dynamikami grafů pracovat na svých oblíbených mincích ještě dnes a podívejte se na krypto trhy v novém světle.

Zřeknutí se odpovědnosti: Spekulace na kryptoměně nebo na jiných finančních trzích zahrnuje značné riziko; při obchodování byste měli používat pouze rizikový kapitál. Před nasazením rizikového kapitálu na finančních trzích byste se měli poradit se svým licencovaným finančním poradcem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me