Přestože národní vlády po celém světě zavedly významné předpisy a zákazy v oblasti kryptoměny, jen velmi málo regulačních orgánů kladlo důraz na vzdělávací kampaně jako způsob, jak učit nové investory o potenciálních rizicích investování do kryptoměny.

Kdo tedy učí o těchto rizicích? Zatím jsme viděli různé neziskové organizace, právní publikace časopisů, a daňové služby zveřejňovat informace o rizicích nákupu kryptoměny.

Pojďme se podívat na některé ze současných vzdělávacích kampaní o rizicích transakcí kryptoměny a o tom, jaké strategie dávají, aby pomohly lidem zmírnit riziko.

Oficiální úsilí Hongkongu

Hongkong dosud vede v úsilí o vytvoření oficiální vzdělávací kampaně o kryptoměně vedené vládou. 29. ledna 2018 zahájily hongkongská vláda Financial Services and the Treasury Bureau (FSTB) a Investor Education Center (IEC) vzdělávací kampaň o kryptoměně, která zahrnuje řadu videí, infografik a článků na tomto webu.

Články a infografiky na webu jsou psány v angličtině. Videa jsou vytvářena v kantonštině. Stránka nabízí několik stručných vysvětlení investičních rizik kryptoměny a ICO. Vysvětluje také další termíny FinTech jako „půjčky P2P“ a „crowdfunding akcií“.

Americké kampaně / neziskové organizace

Zatímco Komise pro cenné papíry (SEC) a Komise pro obchodování s futures na komodity (CFTC) se již několikrát zabývaly diskusí o tom, jak bude vláda USA v budoucnu vládnout kryptoměně, v současnosti neexistují žádné oficiální vzdělávací vzdělávací kampaně o rizicích kryptoměny. Několik organizací však vypracovalo několik vzdělávacích materiálů.

Právní publikace

V lednu 2018 New Jersey Law Journal zveřejnil článek o tom, čeho by si lidé měli být vědomi při investování do kryptoměny. Tento článek poskytuje nezaujaté, věcné hodnocení některých předchozích hackerů špičkových kryptoměn a uvádí důvody, proč některá krypta mohou nebo nemusí být dobrým rozhodnutím o transakci. Vysvětluje také některé základní rozdíly mezi špičkovými krypty, jako jsou BTC a ETH.

Skupiny advokacie

Vzdělávací kampaně od Super PAC se líbí Aliance kryptoměn jsou také stále populárnější. Tento Super PAC se zavázal k vytváření většího veřejného povědomí o technologii kryptoměny a blockchainu.

Aliance pro kryptoměny se rovněž snaží „postavit proti legislativě a politickým kandidátům, kteří mají v úmyslu regulovat kryptoměny na úkor ochrany soukromí spotřebitelů“. Podle webových stránek skupiny je nyní více než 20 lidí hlavními členy této organizace.

Univerzity / Online kurzy

Univerzity jsou možná dosud největšími osvojiteli vzdělávacích kampaní o kryptoměnách. Carnegie Mellon, Cornell, Duke, Massachusetts Institute of Technology a University of Maryland a několik dalších významných univerzit v USA přidali kurzy o kryptoměnové technologii, ekonomii, právu a dalších konkrétních předmětech.

I když je obtížné přesně říci, jak se bude vyvíjet blockchainová technologie a trendy na trhu kryptoměny, profesoři mohou studenty obecně vést k rozvoji zdravých investičních principů a vzdělávat je v tom, jak udržet investice v bezpečí.

Kromě toho online výukové platformy také začínají nabízet více kurzů souvisejících s blockchainem a kryptoměnou. Například Coursera nabízí třída Princeton na širokou škálu témat o bitcoinech a různých jiných kryptoměnách.

Co bude dál se vzdělávacími kampaněmi?

Současných vzdělávacích kampaní o rizicích transakcí s kryptoměnou je stále málo. Zatímco univerzity pravděpodobně rozšíří nabídku kurzů o blockchainu a kryptoměně, ostatní segmenty populace se také musí dozvědět více o tom, jak přijímat moudřejší rozhodnutí o transakcích s kryptoměnou.

Z velké části musí HODLers i denní obchodníci zjistit rizika pomocí vlastního výzkumu. Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak si novější investoři mohou více uvědomit potenciální rizika, je možná kombinace starodávného investičního poradenství (tj. Obecné zásady spojené s investováním na akciovém trhu) a sebevzdělávání prostřednictvím výzkumu (tj. Učení o peněžence) skladování, bezpečnostní opatření atd.)

Investoři by si měli pamatovat klasické rady jako „neinvestujte více, než si člověk může dovolit prohrát“ nebo „nakupujte nízko, prodávejte vysoko“. Měli by však také hledat více zdrojů, které učí základní koncepty technologie blockchain / kryptoměna.

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami nadále vyvíjí a noví investoři se začínají o tento trh zajímat, budou pravděpodobně oficiální vzdělávací kampaně hrát důležitější roli při výuce zásad investování lidí a technologických konceptů. Prozatím je mezera ve vzdělání pro novější investory stále poměrně velká.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me