Pokud plánujete investovat do kryptoměn nebo s nimi obchodovat, je pro sledování vašich oblíbených coinů zásadní mít grafickou aplikaci. Existuje řada alternativ, ale TradingView je přední platforma pro mapování pohybů cen kryptoměny. Otevření účtu je zdarma a má hned po vybalení řadu elegantních funkcí.

Přehled grafu

Každý graf zobrazuje vodorovnou a svislou osu, která sleduje odpovídající časový rámec a cenu finančního aktiva. V níže uvedeném příkladu se díváme na denní graf bitcoinů oceněných v amerických dolarech s časovým rámcem, který trvá od října 2017 do května 2018 za cenu 7 110 $.

Přehled bitcoinového grafu - obchodování s kryptoměnou TradingView

Akční cena svícen

V tomto grafu je několik možností zobrazení ceny. Svícny jsou v obchodní komunitě oblíbené, protože máte jako obchodník k dispozici více informací o tom, co kupující a prodávající dělají během každé obchodní relace. Rovněž, www.forex.academy také drží množství statistik týkajících se obchodování kryptoměn. Zelené svíčky označují nárůst ceny od konce předchozí svíčky a červené svíčky naopak.

Silný nákupní tlak se označuje jako býčí cenová akce, zatímco silný prodejní tlak se nejčastěji označuje jako medvědí cenová akce. Trhy mohou také čas od času směřovat do strany, v takovém případě si všimnete vytváření svícnů, které často tvoří něco jako kříže. Svíčky poskytují 3 odlišné informace:

  • Vyvolávací cena
  • Zavírací cena
  • Vysoké a nízké ceny pro vybraný časový rámec

Je jen na vás, jak tyto informace interpretujete při rozhodování o obchodování. Mezi další dostupné typy grafů patří sloupcové grafy, čárové a plošné displeje, pokud dáváte přednost něčemu jednoduššímu.

Zdroj dat

Kliknutím na pole se symbolem, zadáním požadovaného symbolu a výběrem kategorie Kryptoměna můžete změnit zdroj dat na výměnu podle vašeho výběru:

FeedView dat TradingView - mapování kryptoměny TradingView

Zdroj pro tento graf pochází z burzy Bitstamp, ale mějte na paměti, že pro kryptoměny, jako je bitcoin, neexistuje žádná centrální cenová autorita. Různé burzy mohou obchodovat za různé ceny v závislosti na nabídce a poptávce.

Znát své symboly

Krypto vs Fiat


Každý graf potřebuje k zobrazení cenové akce 2 konkurenční aktiva. Ve výše uvedeném příkladu jsme použili Bitcoin (BTC) vs Americký dolar (americký dolar). Spojením jejich symbolů můžete zobrazit BTCUSD schéma. Tento symbol je často označen v závorkách, jak jsem udělal výše. Dalším způsobem, jak to konceptualizovat, je myslet na cenu, kterou zaplatíte za druhé aktivum za každý 1 z prvního aktiva. Jinými slovy, 7 110 $ za každý 1 bitcoin.

Můžete to udělat téměř s jakoukoli jinou populární kryptoměnou nebo fiat měnou, jako je pár Ethereum Euro (ETHEUR). Fiatová měna je jakákoli papírová měna vydaná národní vládou nebo hospodářským prostorem, jako je Evropská unie.

Ethereum Euro Data Feed - kryptoměna Charting TradingView

Krypto vs krypto

Doposud jsme kryli pouze páry, které obchodují s fiat měnami, ale budete rádi, že s rozšiřováním sféry kryptoměn přichází na trh celá řada nových coinů se schopností obchodovat je proti sobě.

Nejpopulárnějším párem kryptoměn je kryptoměna Ethereum Bitcoin (ETHBTC) jeden. Toto je nejlikvidnější pár v nefiatovém světě. Likvidita označuje, jak snadné je koupit a prodat aktivum, jako je kryptoměna, na tržišti. Bitcoin a ethereum jsou v současné době 2 největší kryptoměny na trhu a v důsledku toho je snadné se dostat do a z pozic při obchodování ETHBTC.

Pojďme pomocí tohoto páru prozkoumat některé další nástroje v TradingView.

Nástroje pro obchod

Technické ukazatele

V následujícím grafu ETHBTC jsem do dolní části obrazovky přidal 2 oblíbené technické indikátory, které mi pomohou při rozhodování o nákupu a prodeji. The RSI (Index relativní síly) a MACD indikátory lze přidat kliknutím pravým tlačítkem kdekoli na grafu výběrem „Indikátor vložení”A hledání příslušného nástroje. V „Indikátoru je k dispozici ohromné ​​množství možností & Zobrazí se vyskakovací okno Strategies, takže vám doporučuji hrát s některými možnostmi a provést další průzkum, abyste našli něco, co vám vyhovuje.

Nástroje pro mapování TradingView - mapování kryptoměny TradingView

Doporučuje se také nepřeplňovat váš pracovní prostor indikátory. Na konci dne záleží na tom, co dělá cena, ne co dělají vaše ukazatele. Pamatujte si to.

Kreslicí nástroje

Na levé obrazovce je řada nástrojů, které lze použít pro kreslení do grafu. Jak vidíte, nakreslil jsem některé trendové a odporové čáry ukazující obecnou trajektorii cen. Celkové téma lze interpretovat jako býčí cenovou akci od roku 2016. Ve skutečnosti, pokud byste si koupili Ethereum, jak fungovalo a drželo se až do dnešních dnů, dosáhli byste větší návratnosti ve srovnání s držením bitcoinu. Za toto období vzrostly bitcoiny vůči americkému dolaru 27,5krát, zatímco ethereum vzrostlo 450krát. Pokud byste v září 2015 investovali do Ethereum 1 000 $, měli byste dnes neuvěřitelných 450 000 $!

Analytics & Sociální

Na pravé obrazovce budete chtít využívat například tyto funkce:

  • Rozvržení grafu – Uložte předvolby, výkresy a indikátory pro budoucí relace
  • Symbol Watchlist – Mějte přehled o denních tržních pohybech vašich oblíbených párů
  • Cenová upozornění – Buďte upozorněni, když dojde k dosažení předem stanovených cenových úrovní
  • Sociální obchodování – Chatujte s ostatními obchodníky, abyste získali představu o tržním sentimentu

TradingView Analytics & amp; Sociální sítě - obchodování s kryptoměnou TradingView

Užitečný panel s novinkami je umístěn v pravém dolním rohu obrazovky, abyste měli aktuální informace o dění na trhu. TradingView poskytuje šikovný Publikovat nápad možnost pro váš graf, která vám umožní dát se tam venku při tvorbě cenových předpovědí. Nikdo nedělá perfektní obchodní rozhodnutí a získat různé úhly pohledu a konstruktivní kritika je cenná pro zlepšení vašeho procesu.

Tlačítko Publikovat myšlenku TradingView - mapování kryptoměny TradingView

Vázání vše dohromady

Neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla, pokud jde o mapování v TradingView nebo v jakékoli jiné aplikaci. Pokud shledáte jejich platformu užitečnou, zvažte jejich podporu předplatným pro, abyste získali přístup k dalším funkcím.

Právě jsem poškrábal povrch, kam vás může vaše mapování přivést. To může být stejně umění jako věda. Kde jeden vidí odpadky, druhý vidí zlato. To je to, co dělá trh!

Nezapomeňte také, že mapování obvykle jde ruku v ruce s technickou analýzou, která je pouze jednou polovinou investujícího myšlení. Čas strávený učením se nástrojů a pozorováním trhu je dobře strávený čas.

“Očekávání života závisí na pracovitosti; mechanik, který by zdokonalil jeho práci, musí nejprve naostřit své nástroje. “

Konfucius

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me