Akoin je kryptoměna spuštěná hudebním umělcem Akonem v červnu 2018, která má sloužit jako základna radikálního nového města, které se v Africe vyvíjí. Toto město je modelováno jako stoprocentně založené na kryptoměně a je již ve výstavbě na pozemku o rozloze 2 000 akrů, který Akonu daroval prezident Senegalu Macky Sall..

Proč byl Akoin vytvořen?

Akoinovi bylo navrženo, aby pomohlo podpořit podnikání mladých lidí v Africe pomocí „kryptoměny“ populace.

Akonův tlak na africkou digitální měnu je reakcí na řadu problémů, které v současné době potlačují ekonomickou prosperitu mnoha jednotlivců v regionu.

Mezi tyto problémy patří:

  • nedostatek bankovních služeb pro obecné africké populace
  • nestabilita nekryté měny a inflace
  • vnímaná vládní korupce (v některých regionech), která brání přístupu k základnímu vybavení, jako je snadný přístup k čisté vodě, elektřině atd
  • omezený přístup na globální trhy

Nedostatek bankovních služeb a problém nestabilní měny má vyřešit nezávislý finanční systém, který Akoin vytváří. Další podpora pochází z nového města v Senegalu, které izoluje krypto komunitu, aby mohla postupovat nezávisle na jakémkoli potenciálním nesprávném zacházení ze strany okolních vlád..

Jak bude fungovat Akoin?

Akoin jako kryptoměna je základem širšího ekosystému, který zahrnuje platformy skutečného života, které přinášejí případy okamžitého použití digitální měně.

Město Akon založené na kryptoměnách si klade za cíl vytvořit infrastrukturu, ve které může Akoin prosperovat. Zde budou podniky přitahovány zcela novou skupinou zákazníků, kteří jsou motivováni k nákupu, držení a utrácení kryptoměny Akoin.

akoin ekosystém

Samotný token je vázán na stabilní aktiva, jako jsou mobilní minuty, wifi a solární energie, aby byla zajištěna stabilita i za cenu tokenu. Jakinova tokenová ekonomie říká, že dává minci nízkou volatilitu, takže ji mohou prodejci přijímat důsledně a bezproblémově. Ekosystém Akoin bude kompatibilní pouze se značkami, které mají určité atributy, včetně krypto-stability a transparentnosti založené na blockchainu.

Platforma Akoin se skládá z digitální peněženky a sponzorovaných DApps, které pomáhají při každodenních službách, jako je poskytování úvěrů nebo sdílení obsahu.

akoin platformaAkonovo úsilí

Poté, co se Akon etabloval v hudebním průmyslu, začal svůj vliv využívat k práci na zlepšování životní úrovně v zemích po celé Africe. Kryptoměna je jeho nejnovější snahou, ale hitový zpěvák je také známý svou prací na dodávce elektřiny do různých částí subsaharské Afriky. Prostřednictvím jeho Osvětlení Afriky Akon byl schopen pomoci přinést sílu do více než 28 milionů jednotlivců v 18 různých zemích celého kontinentu.


akon osvětlení afrika

Závěrečné myšlenky

Přitažlivost Akoinu nemusí nutně znamenat jeho technologické vlastnosti, ale spíše skutečnost, že jde o největší tlak na realizaci digitální měny v Africe. Akoin je navržen tak, aby dosáhl stejných klíčových cílů jako Bitcoin, konkrétně přináší finanční suverenitu jednotlivcům. Tokenovým výklenkem však je, že se jedná o kryptoměnu, která je zakotvena ve všech aspektech nadcházející senegalské krypto komunity.

Jedním z hlavních zaměření společnosti Akoin je podpora podnikání v Africe. Zavedení digitální měny může být velmi účinným krokem k dalšímu propojení kontinentu s globální ekonomikou. Akon a jeho tým doufají, že jejich blockchainový projekt přiláká obchod a vytvoří obchodní příležitosti v Africe.

Město Senegal je nastaveno tak, aby mělo vlastnosti jakéhokoli jiného tradičního města; obytné budovy, maloobchodní prodejny, školy atd. Očekávání komunity vedlo k přezdívce pro město: „skutečná Wakanda“ (po vysoce fungujícím fiktivním městě ve filmu Black Panther).

wakanda senegalská krypto komunita

Je zřejmé, že Akon má velké touhy po Wakandě a kryptoměně v Africe jako celku. Projekt odráží tuto aspiraci a zdá se, že je rozšířen v poměrně velkém počtu domén – od financí přes zdraví / vzdělávání až po zábavní obsah. Nemluvě o tom, že Akoin nastartuje zcela nové město. Iniciativa je velkolepá, ale musíme jen vidět, jak se projekt v průběhu času provádí a které komponenty Akoinu fungují nejlépe.

ICO tokenu prý brzy přijde, ale zatím nebylo uvedeno žádné datum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me