Co je Ardor?

Ardor je nejnovější v rostoucí oblasti uchazečů o blockchain jako služba (BaaS) poskytovatelé. Poskytuje infrastrukturu blockchainu pro podniky a instituce, aby využily silné stránky technologie blockchain, aniž by musely investovat do vývoje vlastních blockchainových řešení. Namísto, Ardor nabízí hlavní řetězec, který zajišťuje blockchainovou bezpečnost a decentralizaci. Poskytuje přizpůsobitelné podřízené řetězy, které jsou ihned po vybalení připraveny k použití pro různé obchodní aplikace.

horlivost

Vlastnosti Ardor

Vývojáři Ardoru jsou stejnou společností, která stojí za otevřeným projektem Nxt. Ardor jde nad rámec Nxt, aby vyřešil kritické problémy blockchain bloat, škálovatelnosti a přizpůsobení.

Nejprve bychom se měli podrobně podívat na Ardor, jeho základy v Nxt a jeho první projekt dětského řetězce Ignis. Zatímco projekt má velký potenciál pro řízení blockchainu jako služby na nové úrovně použitelnosti a přístupnosti, jeho úspěch pravděpodobně závisí na míře trakce, kterou může vývojový tým generovat pro rané aplikace. Nxt se snažil získat široké přijetí, ve které vývojáři doufali, mimo některé významné příklady jako BNP Paribas a Accenture, a Ardor představuje bod obratu pro vývojový tým, který vyvolává vzrušení.

V této příručce se budeme zabývat:

Abyste pochopili Ardor, musíte vědět o Nxt

Než se ponoříme do toho, co dělá Ardor jedinečným, stojí za to podívat se na platformu Nxt a její původ. Ardor získal přezdívku „Nxt 2.0„Protože se tolik spoléhá na základní programování Nxt. Ardor bude ve skutečnosti obsahovat téměř všechny funkce Nxt a další pokročilé funkce.

nxt klient

Screenshot nativního klienta Nxt

Nxt začal v roce 2013 a byl jedním z vůbec prvních ICO, které kdy spustily kryptoměnu. Přestože počáteční ICO získalo dary pouze 6 000 $, zakladatelé Nxt se projektu drželi. Nxt byl mezi prvními projekty, které od začátku kódovaly nový blockchain, aniž by si vypůjčily jakýkoli kód z bitcoinu. Jeho otevřený zdrojový kód je napsán v Javě a byl to také první blockchain plně implementovat důkaz o vkladu.

Nxt byl navržen pro experimentování a cílem bylo umožnit společnostem a dalším entitám implementovat vlastní blockchainová řešení pomocí API, vytvářet nové mince nad blockchainem Nxt a dokonce kopírovat / editovat zdrojový kód Nxt. Vývojový tým vytvořil různé funkce, které lze aktivovat při vytvoření nového tokenu. Patří mezi ně vytváření aktiv, obchodování, hlasování o blockchainu a vytváření trhů. Společnost Nxt usiluje o to, aby společnosti a subjekty mohly snadno vytvářet nové tokeny a začít je používat ihned po vybalení z krabice.

Problémy s Nxt

Nxt je dobře respektovaná, ověřená a zavedená technologie blockchain s poměrně dlouhou historií a zkušeným vývojovým týmem. Jak se však v příštích letech zvýší využití blockchainu, Nxt a další blockchainové technologie ano čelit některým zásadním problémům s platbami, škálovatelností a přizpůsobením.

Nativní tokeny

Prvním a nejpřímějším problémem je použití nativních tokenů pro transakční poplatky. Nxt používá kovací důkaz o sázkovém systému, což znamená, že celková zásoba tokenů již byla vytvořena a nové tokeny nejsou vytvářeny s každým blokem.

Místo toho podvodníci, kteří bloky ověřují, obdrží část transakčních poplatků zaplacených v síti. Transakční poplatky je proto třeba platit v NXT. I když jste vytvořili novou měnu, která je nezávislá na Nxt, budete stále muset vlastnit NXT, abyste mohli platit těžařům, což zředí hodnotu vaší vlastní měny. To platí také pro měny, které používají protokol ERC20 společnosti Ethereum k vybudování vrcholu blockchainu Ethereum. Platí poplatky v Etheru.

Blockchain Bloat

Většina blockchainových technologií, včetně Nxt, se také setkává s nějakou formou blockchain bloat. Kořenem tohoto nafouknutí je potřeba stáhnout celou historii blockchainu, aby bylo možné provozovat celý uzel v síti. Požadavky na úložiště pro provoz celého uzlu se zvyšují s tím, jak probíhá více transakcí.

Provozování uzlu na blockchainu by brzy mohlo znamenat stažení stovek gigabajtů dat transakcí, aby byl váš uzel funkční, což by vytvořilo vážnou překážku pro přidávání nových uzlů. Zatímco Nxt implementoval nějaké prořezávání informací, které nejsou relevantní pro ověření transakcí, současný systém stahování úplné kopie historie transakcí není dlouhodobě udržitelný.

Problémy s přizpůsobením

Blockchain jako řešení služeb, které podporuje přizpůsobení, vytváření nových aktiv a obchodní platformy, čelí výzvě, pokud jde o pomoc klientům s údržbou jejich systémů. I když je relativně jednoduché vytvořit klon blockchainu Nxt, bude to vyžadovat také samostatné servery a průběžnou údržbu, aby přizpůsobený systém fungoval hladce.

Klony budou zaostávat za aktualizacemi softwaru a bezpečnostními protokoly a Nxt by musel investovat příliš mnoho úsilí do trvalé podpory přizpůsobených řešení založených na Nxt.

Jak Ardor funguje a řeší tyto problémy

Ardor obsahuje všechny funkce podporované blockchainem Nxt, ale mění architekturu implementace nových blockchainů. Odděluje zabezpečení od funkčnosti vytvořením více řetězců. Hlavní řetězec Ardor je zeštíhlený blockchain holých kostí postavený pro rychlost a bezpečnost.

Dětské řetězy

Pokud chcete na Ardoru implementovat nový projekt, vytvoříte něco, co se nazývá podřízený řetězec. Podřízený řetězec obsahuje všechny funkce a přizpůsobitelnost podporované v Nxt. Stále je však propojen s hlavním řetězcem a jeho bezpečnost a decentralizaci odvozuje od použití hlavního řetězce k ověření.

nadšený dětský řetěz

Dětský řetěz Ardor

Tato nová struktura umožňuje implementaci podřízených řetězců a funkcí během několika minut nebo hodin. Vzhledem k tomu, že blockchainová infrastruktura je již v hlavním řetězci Ardor zavedena, mohou dětské řetězce rychle přijmout vlastní případy použití. Tyto dětské řetězce stále dostávají veškerá vylepšení rychlosti, zabezpečení a použitelnosti hlavního řetězce, protože jsou všechny integrovány na jedné platformě.

Transakční prořezávání

Ardor řeší problém blochain bloat pomocí systému prořezávání transakcí. V budoucnu nebude nutné, aby každý uzel uchovával úplnou kopii historie transakcí, pouze relevantní nedávné transakce, které doposud blockchain dostaly. Ardor bude také podporovat archivní uzly, které budou fungovat, aby v případě potřeby udržovaly úplnou historii transakcí.

Výhody Ardor

Výhody Ardor

K vyřešení problému s nativním tokenem používá Ardor systém svazků, uzlů v síti, které přijímají poplatky zaplacené v tokenu podřízeného řetězce. Tito svazovači poté platí AROR hlavním řetězovým padělatelům, kteří v podstatě fungují jako clearingové domy pro transakce za transakční poplatky. To znamená, že koncový uživatel může zahájit transakci v podřízeném tokenu a zaplatit transakční poplatky v podřízeném tokenu.

Teoreticky si uživatelé vůbec nemohli být vědomi existence Ardoru. Díky tomuto závazku k nesekonomické práci při vývoji infrastruktury je pro Ardor tak obtížné generovat buzzy a pozornost tisku. Pokud však získá trakci, Ardor by mohl být základem pro nekonečné nové blockchainové aplikace.

Ignis: První dětský řetěz postavený na Ardoru

Aby otestovali schopnosti Ardoru a sloužily jako příklad fungujícího podřízeného řetězce, vytvořili vývojáři Ardor Ignis. Ignis implementuje všechny přizpůsobitelné funkce, které vycházejí z kódové základny Nxt. Ignis byl v zásadě důkazem konceptu navrženého jako první z mnoha dalších dětských řetězců na platformě Ardor. ICO ICO získal 15 milionů dolarů ve financování rozvoje.

Ardor a Ignis

Ignis je první dětský řetězec Ardor.

V budoucnu by platformy pro obchodování s akciemi, služby pro přenos digitálních souborů, soukromé podnikové blockchainové aplikace a další mohly používat dětské řetězce Ardor. Silnou stránkou společnosti Ardor je rychlý čas na nastavení a široká přizpůsobitelnost, což z ní dělá skvělou volbu pro společnosti, které chtějí využít blockchain bez prostředků určených na vlastní vývoj.

Zásoba mincí

V oběhu je necelá miliarda ARDR mincí. Protože Ardor místo dokladu o práci používá doklad o vkladu, nebudou vydávány žádné nové mince. Důkaz o podílu nabízí různé výhody, i když má také některé nevýhody.

Plán a tým

Blok Ardor Genesis byl potvrzen 1. ledna 2018. Od té doby došlo k několika pozoruhodným vývojům. Patří mezi ně implementace lehkých inteligentních kontraktů na testnet, které brzy začnou fungovat na mainnetu.

Na mainnetu Ardor bylo také spuštěno několik projektů. Tyto zahrnují Triffic, tokenizovaná platforma věrnostního programu pro zákazníky a Max Crowdfund, projekt financování nemovitosti. Ardor také předložil důkaz konceptu decentralizované výměny společnosti Binance.

Prořezávání dětských řetězců a sdílení snímků jsou v současné době na testnet, přičemž probíhá plán jejich uvedení na živou síť. Tým také v současné době zkoumá využití transakcí s nulovými znalostmi a postranních řetězců vydaných uživateli.

Nic z toho není pro netechnicky smýšlející zvlášť sexy. Jde však o to, že v různých fázích implementace od výzkumu po testování je viditelný více vývojů. To ukazuje na silnou dlouhodobou vizi projektu.

Jelurida Tým za Nxtem, Ardorem a Ignisem

Nxt, Ardor a Ignis jsou všechny projekty od soukromé společnosti s názvem Jelurida. Tým Jelurida je jedním z nejzkušenějších vývojových týmů blockchainu, jehož počátky se datují od spuštění Nxt v roce 2013.

Tým se skládá z respektovaných a zkušených vývojářů, kteří mají více než čtyři roky zkušeností s vytvářením a údržbou blockchainového kódu. Kromě toho má jedna ze spoluzakladatelek právní zázemí a spravuje právní důsledky architektury open source a blockchainových aplikací..

Historie obchodování

Hodnota tokenů ARDR se do značné míry řídila stejným vzorem jako bitcoiny a jiné kryptoměny. Kolem ledna 2018 došlo k obrovskému nárůstu a po zbytek roku došlo k trvalému poklesu. Pokud jsme velkorysí, pak spuštění mainnetu proběhlo v lednu. To by pravděpodobně vyvolalo zájem investorů o tokeny ARDR.

V květnu 2018 došlo k malému nárůstu ceny ARDR. Několik událostí, které mohly způsobit tento vrchol. Na platformě Ardor byly vyhlášeny dvě ICO a projekt také spustil čínskou jazykovou verzi svých webových stránek, která mohla otevřít ARDR široké základně čínských investorů.

Tento projekt byl v lednu svého uvedení v první třiceti mincích. Nyní sedí v první osmdesátce.

Konkurenti

Hnutí nové ekonomiky, známé jako NEM, bylo inspirováno Ardorovým předchůdcem Nxt a obsahuje mnoho podobností ve svých aplikacích. Mezi další projekty, které využívají podřízené nebo postranní řetězce, patří Lisk a Aelf, ačkoli oba tyto projekty používají spíše delegovaný důkaz o sázce než čistý důkaz o sázce.

Kde koupit ARDR

Tokeny ARDR si můžete koupit na mnoha hlavních burzách kryptoměn, včetně Binance, Bittrex a Huobi. Pokud chcete koupit ARDR s fiatem, pak Changelly nabízí tuto možnost.

Kam ukládat ARDR

Ardor nabízí vlastní peněženku s integrací operačních systémů Apple, Windows a Android. Tuto peněženku můžete také použít k ukládání tokenů Ignis nebo tokenů z jiných projektů do dětských řetězců Ardor.

Závěr

Ardor dělá docela důležitou práci a přemýšlí o nových způsobech strukturování blockchainové infrastruktury a zabezpečení. Pokud bude provedeno správně, konečným výsledkem může být řešení, které může implementovat jakýkoli podnik. Nevyžadovalo by to rozsáhlé technické znalosti ani průběžnou údržbu.

Nyní však existuje několik dalších vývojových platforem poskytujících tvrdé konkurenci pro Ardor. Tým má spoustu práce, pokud si udrží náskok.

Nakonec bude příští rok nebo dva pravděpodobně nejkritičtější dobou pro Ardor. Pokud se projekt může ukázat jako životaschopná vývojová platforma pro několik kritických projektů, může se ukázat jako dobrá dlouhodobá sázka.

Poznámka editora: Tento článek aktualizovala Sarah Rothrie 12. ledna 2019, aby odrážela nedávné změny projektu.

Dodatečné zdroje

Komunitní fórum

Cvrlikání

Reddit

Svár

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me