Co je to Aurora?

Aurora je a chytrá smlouva platforma který kombinuje dva různé konsensuální mechanismy, delegovaný Proof-of-Stake (dPoS) a Byzantine Fault Tolerance, v naději na vytvoření „bleskových kontraktů na propojení průmyslových odvětví, jako jsou hry, velká data, umělá inteligence a IoT“.

Tým Aurora má na mysli několik cílů sítě, jak ji nadále buduje. Nejprve chtějí, aby se jeho aplikace rozšířila nad rámec vytváření digitálních aktiv. Aby to mohli udělat, musí se „soustředit na vytvoření dokonalého inteligentního kontraktu“, zlepšit propustnost technologie blockchain a vyřešit jakékoli problémy s blockchainem – druhý, třetí a čtvrtý cíl. Konečným cílem řetězce Aurora je interoperabilita a jednoduchá integrace se stávajícími aplikacemi.

V této příručce rozdělujeme:

Jak Aurora funguje?

Aurora je v zásadě a chytrá smlouva platforma. Kromě toho můžete programovat decentralizované aplikace (dApps) a další programy.

Projekt je jedinečný v tom, že implementuje kombinaci dvou (polo) populárních mechanismů konsensu: prvního, dPoS a druhého, BFT.

Delegovaný důkaz o podílu (dPoS)

Nesčetné množství projektů využívá dPoS, včetně EOS, BitShares, Lisk a ARK. V systému dPoS hlasuje každý držitel tokenu na uzlech, které vytvářejí nové bloky. Tento mechanismus se liší od, řekněme Proof-of-Work, ve kterém horníci vytvářejí nové bloky.

Na Auroře může hlasovat o všech držitelích tokenů proxy uzly že balení transakcí (tj. Vytváření bloků). V síti je vždy 101 proxy uzlů.

Stát se kandidát na uzel proxy, musíte vlastnit 5 milionů AOA, Aurorin token. Jediným způsobem, jak se stát proxy uzlem, je držet více než 5 milionů AOA a nechat se volit svými vrstevníky.

Tolerance byzantských poruch (BFT)

Druhá polovina konsensuální hádanky Aurory je BFT. Projekt využívá tento mechanismus, aby se zabránilo rozdvojení a urychlil proces konsensu.

K dosažení dvojí shody provozuje Aurora blockchain a P2P Stereo-net vrstvit síť a vysílat informace mezi uzly v různých délkách připojení.

Další významné funkce

Mezi další funkce Aurory patří:

  • Čekající zóna – Umístěním ověřených transakcí do nevyřízené zóny může Aurora oddělit různé chytré smlouvy a dApps, takže nafouklé transakce nezasáhnou celou síť.
  • Upgradovatelný blockchain – Aurora využívá kompilátor LLVM k umístění blockchainového kódu společně s inteligentními kontrakty k zajištění bezproblémových upgradů bez nutnosti rozvětvování.
  • Seskupení klastrů – Uzly mohou zapnout funkci automatického seskupování a vytvářet klastry pro ověření transakce. Tímto způsobem snížíte náklady uživatelů na úložiště.

Token AOA

Síť Aurora odměňuje každého účastníka, který vylepšuje systém, pomocí tokenů AOA. Vyděláváte AOA hledáním chyb, propagací projektu a vylepšením kódové základny, mezi mnoha dalšími aktivitami. Tým Aurora zpočátku tyto odměny distribuuje ručně, ale jejich cílem je zapsat objektivní pravidla do blockchainu.

Celková zásoba tokenů AOA je 10 miliard.

Tým Aurora & Pokrok

CEO Aqua Zhao a ředitel globálního trhu Bo Zhang založili Auroru na konci roku 2017. Zhang je podle jeho stránky LinkedIn také ředitelem pro rozvoj podnikání v Achainu. Tým neposkytuje příliš mnoho dalších informací o sobě.

Výkonný tým Aurora

Výkonný tým Aurora | Zdroj: web Aurora

Plán Aurory je bohužel poměrně řídký. Pozitivnější však je, že tým každý týden vydává aktualizaci společnosti. V současné době pracují na upgradovatelném blockchainu s upgradovatelnými inteligentními smlouvami a také na výzkumu pro vývoj více řetězců.

Soutěž

Aurora je chytrá smluvní platforma zaměřená na průmyslové využití, takže má velkou konkurenci. Ethereum je samozřejmě nejznámějším konkurentem. NEO využívá podobný konsenzuální mechanismus, delegovanou byzantskou poruchovou toleranci (dBFT). VeChain je zaměřen na přijetí průmyslem.

Cestovní mapa Aurory

Plán projektu neposkytuje mnoho podrobností. | Zdroj: web Aurora

Obchodování

Graf obchodování AOA je docela dobrý pohled. Po kamenném obchodování v polovině roku 2018 cena AOA neustále klesala na historické minimum asi půl centu, než v březnu letošního roku znovu nabrala na obrátkách. V té době se cena za týden zdvojnásobila. Není jasné, co stálo za tímto působivým skokem.

V uplynulém týdnu se cena AOA pohybovala mezi 0,024 a 0,060 USD s neuvěřitelně trhaným objemem obchodování. Nejsme žádní techničtí analytici, ale grafy, jako je Aurora, jsou obvykle červenou vlajkou pro schémata pump-and-dump.

Je těžké předvídat, jak si AOA v budoucnu povede. S tolika dalšími chytrými kontraktačními platformami v mixu je nyní těžké se pokusit vyřezat do mezery. To znamená, že dosažení milníků rozvoje a vytváření partnerství se známými jmény by mohlo krátkodobě posílit důvěru investorů.

Kde koupit AOA

Většina obchodování AOA probíhá na BiteBTC a CoinEgg. Pravděpodobně byste se ale měli raději podívat na KuCoin. Na KuCoinu je AOA k dispozici výměnou za ETH a BTC.

Pokud si nejste jisti, kde začít, podívejte se na našeho průvodce nákupem bitcoinů.

Kde ukládat AOA

Aurora má dvě různé možnosti oficiální peněženky. Peněženka AOA v síti je k dispozici v operačních systémech Mac a Windows.

Pokud hledáte mobilní možnost, Aurora poskytuje peněženku AOA lite. Zdá se, že peněženka sídlí mimo jakýkoli obchod s aplikacemi, takže buďte opatrní, když se rozhodnete stáhnout ji z webu Aurora.

Kcash a Math Wallet také podporují AOA.

Závěrečné myšlenky

Tento projekt má stále co dokázat. V soutěži o nejlepší platformu inteligentních kontraktů je tento projekt daleko za většinou konkurentů.

Jeho zpožděný start by se však mohl proměnit ve výhodu. Tým má příležitost poučit se z chyb pokročilejších projektů a doufejme, že je nebude dělat sám.

I když je síť Aurora stále v počátcích, její jedinečný mechanismus konsensu by měl být dostatečným důvodem, proč ji alespoň sledovat. Jen v letošním roce její cena již vzrostla o více než 400 procent.

Dodatečné zdroje

webová stránka

Cvrlikání

Github

Reddit

Telegram

Střední

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me