Co je Bancor?

Bancor je blockchainový protokol, který umožňuje uživatelům převádět mezi různými tokeny přímo na rozdíl od jejich výměny na trzích s kryptoměnou.

Projekt nabízí síť, o které si brzy povíme, která pracuje na zajištění likvidity pro většinu tokenů, kterým chybí konzistentní nabídka / poptávka na burzách. Tato síť je postavena na inteligentních kontraktech a nové třídě kryptoměn, které tým nazývá „Inteligentní tokeny“.

Jaký problém má Bancor v úmyslu vyřešit?

Bancor se snaží poskytnout podporu nelikvidita který v současné době existuje na trhu kryptoměn. Nelikvidita není tolik problémem s nejlepšími mincemi, jako je bitcoin nebo ethereum, protože vždy existují kupci a prodejci, kteří chtějí tyto mince vyměnit. Rozhodně je to však problém pro tisíce dalších tokenů, které mohou sloužit legitimním decentralizovaným účelům, ale na trhu nepřitahují dostatečnou pozornost, aby byly likvidní.

Likvidita tokenu je dána jeho stálou přítomností kupujících a prodávajících. Token s vysokou likviditou je token, který můžete snadno získat nebo prodat v kterémkoli konkrétním okamžiku. Opak je pravdou u tokenů s nízkou likviditou.

Tým Bancor tvrdí, že jelikož většinu tokenů je obtížné vyměnit, jsou vyloučeny z hodnotného internetu. Jejich protokol si klade za cíl integrovat tyto tokeny tím, že pomůže zajistit jejich likviditu.

Tým předpokládá budoucnost, která zahrnuje miliony tokenů, které jsou lokálně vysoce účinné, ale obchodovatelné globálně.

Bancor Future po celém světě

Inteligentní tokeny a protokol Bancor

Protokol Bancor využívá chytré smlouvy k vytváření inteligentních tokenů, které slouží jako alternativní mechanismus obchodování. Klíčovou charakteristikou protokolu je, že nevyžaduje výměna tokenů s druhou stranou, jako v případě burz s kryptoměnou. Spíše používá inteligentní tokeny konvertovat interně mezi různými tokeny ERC-20. Tyto převody probíhají prostřednictvím protokolu blockchainu a zcela mimo burzy kryptoměn.

Inteligentní tokeny interně zpracovávají konverze tokenů tím, že drží rezervy dalších tokenů ERC20 v rámci jejich inteligentní smlouvy. Poté mohou mezi těmito rezervami převádět tam a zpět, jak to uživatelé požadují.

inteligentní převod smlouvy

Inteligentní tokeny si můžete představit jako peníze, které drží peníze. Drží rezervy podobné tomu, jak centrální banka drží rezervy v cizí měně a převádí mezi nimi.

Protokol Bancor podporuje všechny tokeny podle ethereového standardu ERC-20. Každý vytvořený inteligentní token je kompatibilní s ERC-20, a proto je kompatibilní se všemi ostatními tokeny ERC-20. Již víme, že inteligentní token lze okamžitě převést na kterýkoli z připojených tokenů (rezerv). Lze jej však také převést na kterýkoli z připojených tokenů připojených tokenů atd. Tím se vytvoří síť propojených tokenů, která umožňuje rychlé a automatické převody.

síť tokenů

Bancor Network Token (BNT)

Protokol Bancor má svou vlastní nativní měnu, BNT. BNT je vůbec první inteligentní token v síti Bancor a je držen jako rezerva u všech ostatních inteligentních tokenů. Toto připojení umožňuje BNT výrazně snížit počet konverzí potřebných k dosažení koncového tokenu.

BNT Bancor Token

Likvidita společnosti Bancor

Bancor přináší likviditu tokenům tím, že odstraňuje potřebu kupujících a prodávajících se spojovat, aby proběhla výměna (jako v případě burz s kryptoměnou). Místo toho můžete provádět převody kdykoli přímo prostřednictvím inteligentních kontraktů v síti.

Bancorův protokol zaručuje tuto likviditu naprogramováním poměru konstantní rezervy (CRR) ve všech kontraktech s inteligentními tokeny. CRR účinně brání inteligentním tokenům v vyčerpání jejich rezerv.

Jak si tokeny procházejí různými inteligentními kontrakty, ceny konverzí se počítají pomocí kolekce vzorců a algoritmů (k dispozici v projektu bílý papír). Tyto vzorce jsou speciálně navrženy tak, aby pomohly zajistit přepočítací koeficienty a zároveň zabránily vyčerpání.

Konverze tokenů v síti Bancor

Prostřednictvím Bancor’s můžete přistupovat k síti a převádět mezi jejími podporovanými tokeny webová aplikace.

Pojďme se podívat, jak může vypadat konverze tokenů. Řekněme, že chcete převést token ERC-20 jako DragonChain na jiný, řekněme, EOS.

konverze tokenů

Ve webové aplikaci stačí vybrat tyto dva tokeny a kliknout na „převést“ (za předpokladu, že jste připojili peněženku, která vám poskytuje nějaký DRGN token k výměně). Po kliknutí na „převést“ zahájí protokol Bancor řadu požadavků na různé inteligentní smlouvy. První požadavek převede váš DRGN na inteligentní token, který drží DRGN ve svých rezervách. Tento inteligentní token je poté zlikvidován za další inteligentní token, který drží EOS ve své rezervě. Jakmile je řetězec konverzí dokončen, získáte EOS.

Koncepční případ použití v reálném světě

Řekněme například, že společnosti Dutch Airlines a American Airlines začínají používat krypto a jejich kredity za vzdušné míle jsou modelovány jako tokeny ERC-20. Protokol Bancor by pak fungoval tak, aby uživateli umožnil vyměnit Dutch Air míle za věrnostní body American Airline, aniž by bylo nutné, aby někdo v tu chvíli chtěl obchodovat přesně opačně..

případ použití aplikace bancor

Tým Bancor

Tým Bancor se skládá ze základní nadační rady a jejich poradního sboru. Rada nadace zahrnuje čtyři jednotlivce se sídlem ve švýcarském Zugu.

bancor core team

Bernard Lietaer je belgický stavební inženýr, ekonom, autor a profesor. Lietaer se specializuje na peněžní systémy a podporuje představu komunit vytvářejících své vlastní místní měny.

Eyal Hertzog je produktovým architektem projektu a je známý spoluzakládáním společnosti Metacafe pro sdílení videa. Hertzog také spoluzaložil Appcoin, projekt podobný Bancor, který využívá tržiště generovaná uživateli a soukromé měny.

Guy Benartzi slouží jako spoluzakladatel a je uznáván pro založení herní společnosti Mytopia. Benartzi také spoluzaložil vývojové studio Particle Code se sídlem v izraelském Tel Avivu.

Guido Schmitz-Krummacher je jednatelem nadace Bancor Protocol, která je zapojena do různých komerčních podnikatelských aktivit ve Švýcarsku. Jeho angažovanost v krypto prostoru zahrnuje zapojení Bancor i výkonnou pozici v crowdfundingové síti Tezos (XTZ)

Tim Draper, známý poradce v oblasti rizikového kapitálu a zakladatel společnosti Draper Associates, sedí v poradní radě spolu s dalšími 9 osobami.

Bancor Advisor Board Draper Nabídka mincí a udržitelnost

Inteligentní tokeny mohou být vytvořeny nebo zlikvidovány kdykoli, přidáním nebo odebráním z celkové zásoby v oběhu. Proto nabídka tokenů kolísá relativně ke konverzi, ke kterým dochází v síti Bancor.

Jak již bylo zmíněno, BNT je rodná měna Bancor a první inteligentní token využívající protokol Bancor. BNT má celkovou zásobu 74 319 827, ale protože se jedná o inteligentní token, množství BNT v oběhu také kolísá.

Transakce BNT jsou zpracovávány na úrovni oddělené od primární vrstvy protokolu Ethereum Casper Proof-of-Stake.

Kde můžete koupit a uložit BNT?

Tokeny BNT můžete získat přímo prostřednictvím inteligentní smlouvy Bancor převedením z jakéhokoli jiného podporovaného tokenu ERC-20 ve webové aplikaci Bancor.

V opačném případě najdete BNT na následujících burzách: Binance, Bittrex, Gate.io, HitBTC, OKEx, Liqui, Upbit, LATOKEN, COSS, AEX a Tidex.

Můžete také uložit BNT na nejoblíbenější peněženky, jako je MyEtherWallet, Parity a imToken.

Závěrečné myšlenky

Protokol Bancor nakonec existuje, aby přinesl likviditu do specializovaných tokenů, aby mohly mít místo na globálních trzích. Bancor usnadňuje získávání nebo likvidaci tokenů, které mají nízké objemy obchodování, a pomáhá jim stanovit tržní cenu.

Pokud bude prostor kryptoměny postupovat směrem k systému zahrnujícímu velké množství lokálně efektivních tokenů, mohl by Bancor velmi dobře být ústředním faktorem pro výměnu těchto měn.

Klíčové jídlo

  • Inteligentní tokeny jsou aktiva generovaná uživateli vytvořená inteligentními smlouvami v síti Bancor.
  • Inteligentní tokeny slouží jako médium pro převod mezi různými tokeny ERC-20
  • Bancor převádí tokeny spíše prostřednictvím chytrých kontraktů než výměna je s druhou stranou.
  • Byl zaveden mechanismus převodu prostřednictvím inteligentních tokenů, který pomáhá přinést likviditu nedostatečně zastoupeným tokenům.

bancor

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me