Blockfolio je řešení pro sledování portfolia kryptoměn dostupné v systémech Android a iOS. Počet altcoinů stále roste a kupujícím, obchodníkům a hodlerům všude je stále obtížnější zvládnout všechny jejich investice. Mnoho mincí je rozmístěno na různých burzách a inteligentní uživatelé ukládají své mince offline do hardwarových peněženek, jako je Trezor nebo Nano S. Jak to má nadšenec kryptoměny spravovat?

Blockfolio

Domovská stránka Blockfolio.

Sledování portfolia samozřejmě. V posledních letech se objevilo několik řešení a Blockfolio si rychle získalo ve vesmíru silnou reputaci. K dnešnímu dni společnost přilákala více než 4,5 milionu uživatelů a vykazuje dobrý růst. Nyní v pátém roce provozu obsahuje sledovací aplikace informace o více než 6 000 mincích a více než 300 burzách kryptoměn.

Funkce

Volný, uvolnit & Soukromé

Aplikace je ke stažení zcela zdarma a nemá nikde žádné rušivé reklamy. Tento projekt není založen na blockchainu, což znamená, že všechna data jsou někde uložena centrálně na serveru. Naštěstí to není problém, protože nevyžaduje registraci ani předávání osobních údajů jakéhokoli druhu. Ve světě, kde téměř každá další služba hledá záznam vašich osobních údajů, je to obrovská výhoda.

Mapování & Cenová upozornění

Aplikace pro vytváření grafů je docela úhledná a umožňuje uživateli ocenit kryptoměny podle globálního průměru nebo konkrétní burzy, pokud máte tendenci používat pro své obchodování zejména jednu burzu. Podle očekávání u těchto druhů aplikací můžete také sledovat celé své portfolio na základě různých časových rámců.

Sledujte svůj výkon

Sledujte svůj výkon

Další elegantní funkcí jsou upozornění na cenu. To je užitečné zejména pro lidi s předdefinovanými cíli, kteří nechtějí sledovat grafy celý den. Některé burzy nebo aplikace pro vytváření map to zatím nenabízejí. Ať už jste denní obchodník nebo dlouhodobý investor, pomůže vám být upozorňován, pouze když to skutečně potřebujete.

Blokový signál

Signal je relativně nová funkce, která prostřednictvím aplikace spojuje tvůrce a držitele tokenů. Nová myšlenka za Signalem je odfiltrovat hodně hluku, který lze najít na jiných kanálech ICO, jako je Telegram a Discord, kde samotný počet uživatelů rychle překoná platformu.

Signal je jednosměrný push notifikační systém, který držitelům tokenů umožňuje získávat relevantní aktualizace ze svých oblíbených projektů při jejich aktualizaci. Jedním ze způsobů je zde klíčová fráze, protože prohledávání řádků a stránek smajlíků, trollování a nevyžádaného textu za účelem nalezení příslušných informací může být skutečnou bolest.

Signál blockfolio, ochutnávka oznámení push tokenu

Signál blockfolio, ochutnávka oznámení push tokenu

Blockfolio má na platformě více než 300 týmů vysílajících dvakrát týdně. Některé z projektů, které již provedly střih, zahrnují například Augur, Civic, Zcash, Ark a Neo.

A více

  • Agregátor zpráv. Jediné místo od všech vašich oblíbených poskytovatelů zpráv o kryptoměnách, včetně CoinCentral!
  • Přizpůsobovač mincí. Zajistěte, abyste sledovali pouze mince relevantní pro vaše portfolio
  • Velké množství národních měn, takže můžete sledovat své portfolio v měně, se kterou skutečně denně pracujete.

Kritici

Financování

Podle zprávy z Štěstí, Generální ředitel Ed Moncada říká, že aplikace není aktuálně zpeněžena, přestože od roku 2015 má spuštěné tři reklamy. Dále uvedl, že společnost odmítla několik potenciálních inzerentů, většinou z ICO. To dává velký smysl vzhledem k tomu, kolik platforem ztrácí uživatele kvůli robotům, spamu a nadměrné reklamě. To však vyvolává otázku, jak společnost plánuje vydělat peníze.

V říjnu loňského roku obdrželo Blockfolio statnou částku ve výši 11,5 milionu USD ze série A fundraisingu. To vysvětluje, jak může tým pokračovat ve vývoji svého stěžejního produktu. Fundraising vedla společnost Pantera Capital, známý zajišťovací fond v prostoru kryptoměn. Mezi další investory mimo jiné patřili společnosti Bitmex, Huobi a DCM Ventures. Reputace společnosti Pantera by měla i nadále dávat Blockfolio další úroveň důvěryhodnosti.

Jak plánuje vydělat peníze??

To vede mnoho kritiků k přesvědčení, že jediným způsobem, jak v budoucnu vydělat peníze, může být prodej uživatelských dat. Myšlenka není natažená vzhledem k tomu, kolik inzerenti dnes za tento druh dat platí. V současné době se to nejeví jako problém, protože neexistuje způsob, jak spojit portfolio uživatele se skutečnými mincemi, které může držet. Pokud uživatelé nepotřebují předávat osobní údaje, neměl by to být problém.

Soutěž

Blockfolio má v obchodech s aplikacemi výjimečné hodnocení a získává skóre 4,8 z 5 pro iOS a 4,7 z možných 5 pro Android. Jak již bylo zmíněno dříve, existuje spousta dalších konkurentů, jako jsou Delta, CryptoCompare a CoinTracking. Delta je však pravděpodobně jediný, kdo se přiblíží, alespoň pokud jde o zpětnou vazbu od uživatelů.

Závěr: Blokové portfolio

Blockfolio má možná nejsexi rozhraní hlavních sledovačů portfolia. To nemusí být nejdůležitějším prvkem slušné služby, ale lidé jsou vizuální bytosti a elegantní rozhraní jistě přitahují masy. Naštěstí aplikace zálohuje toto rozhraní s dobrou funkčností prostřednictvím skvělých grafů, statistik portfolia a upozornění na ceny, abychom jmenovali alespoň některé.

blokové portfolio

Vzhledem k tomu, že je to zdarma, je to opravdu skvělá aplikace. Pokud přidáte skutečnost, že k jejich stahování nejsou potřeba žádné osobní údaje, můžete se divit, jestli to všechno zní příliš dobře, než aby to byla pravda. Financování rozhodně pomáhá, ale obrovští investoři jako Pantera Capital nefinancují projekty z dobroty svého srdce. I oni chtějí vidět návratnost svých investic.

V současné době není jasné, jak Blockfolio v budoucnu zpeněží svou aplikaci. Podle člena týmu Blockfolio bere Blockfolio ochranu uživatelských dat velmi vážně a nikdy neměla, nikdy nebude a nikdy neplánuje zpeněžovat nebo prodávat uživatelská data. Díky tomu je Blocklockio vynikající volbou pro ty, kteří se zajímají o jejich soukromí, a měl by zůstat fanouškem oblíbeného správce portfolia pro nadcházející roky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me