Co je DECENT?

DECENT je a ekosystém decentralizované aplikace (DApp) skládá se z DCore blockchainu a DCT altcoinu. Ekosystém zahrnuje API, SDK a další základní funkce, které pomáhají podnikům vytvářet blockchainová řešení.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

V současné době se produkt DCore specializuje na digitální média a zábavu, ale můžete jej používat, jak chcete. Tato specializace je o krok cílenější než jiné projekty Blockchain-as-a-Service (BaaS), které se samy propagují jako všelék na světové problémy.

V této DECENTNÍ příručce pro začátečníky popisujeme:

Jak DECENT funguje?

DCore je jádro (Získat? Získat ?!) DECENTU. Nabízí několik komponent zaměřených na zábavu a média, na kterých můžete stavět při vytváření DApps. Zde je několik:

  • Vlastní tokeny. Podobně jako u Etherea a vln můžete vytvořit vlastní tokeny pro svůj individuální případ použití. Pokud jste například organizátorem koncertu, vlastní tokeny vytvářejí skvělé digitální lístky na koncerty, které pomáhají eliminovat padělky.
  • Sdílení příjmů. Typický obsah může mít několik osob, které k němu přispívají. Příspěvek se může pohybovat od skutečného vytvoření obsahu přes marketing až po provádění kontrol autorských práv. DECENT vám umožní okamžitě (v <5 sekund) rozdělte výdělek, který vyděláte ze svého obsahu, příslušnými stranami.
  • Transakce velkých souborů. Pro další zlepšení distribuce obsahu implementuje DECENT IPFS – decentralizovaný a efektivní způsob ukládání a distribuce obsahu.

Některé případy použití DCore

Některé případy použití DCore

Komponenty jsou také kombinovatelné. Abychom to dále vysvětlili, zkombinujme komponentu vlastních tokenů se sdílením příjmů a vytvořme blockchainovou crowdfundingovou kampaň. V tomto příkladu předpokládejme, že získáváme finanční prostředky na vybudování produktu, který chceme prodat – crowdfundingová situace podobná Kickstarteru.

Abychom získali prostředky, prodáváme vlastní tokeny našim příznivcům. Držení těchto žetonů je důkazem toho, že do kampaně přispěl podporovatel. Žetony jsou obchodovatelné a držitelé je mohou kdykoli prodat.

Dále přinášíme sdílení příjmů do mixu. Když prodáváme náš produkt, samozřejmě vyděláváme. Prostřednictvím DECENT jsme schopni nastavit rozdělení a rozdělit tyto výnosy našim přispěvatelům crowdfunding. Systém jako tento poskytuje další pobídky na podporu kampaně.

DCT

DCT je DECENT kryptoměna a je zásadní pro několik různých činností platformy. Stejně jako Ether pro Ethereum jste povinni utratit DCT za provádění operací v blockchainu. Musíte také držet DCT, abyste mohli hlasovat pro horníky, ale o tom se budeme podrobněji zabývat později.

Existuje celková nabídka jen něco málo přes 73 milionů DCT s více než 50 miliony v oběhu v době psaní tohoto článku. Další tokeny vstupují do ekosystému prostřednictvím těžebního systému, ve kterém držitelé tokenů hlasují pro horníky.

Delegovaný důkaz o podílu

Podobně jako Ark, Lisk a EOS, DECENT implementuje mechanismus konsensu delegovaného Proof-of-Stake. Pokud jste držitelem tokenu DCT, máte právo volit pro koho chcete jako síťového horníka a kolik síťových těžařů existuje. Přestože je počet těžařů flexibilní, pro fungování sítě musí být minimálně 11.

Na rozdíl od tradiční sítě Proof-of-Stake (PoS) nedostáváte odměny za sázení a hlasování.

Hlasovací systém DPoS společnosti DECENT

Hlasovací systém DPoS společnosti DECENT

Secí stroje

Secí stroje mají při údržbě sítě podobnou roli jako DECENT horníci. Jako secí stroj ukládáte a distribuujete obsah výměnou za odměny DCT. Systém využívá IPFS k provádění výměny obsahu.

Jako vydavatel si vyberete, jaký secí stroj chcete svůj obsah uložit. Každý secí stroj má hodnocení reputace, takže výběr důvěryhodného je jednoduchý.

Aby bylo možné odesílat obsah přes IPFS, musí být v síti spuštěny alespoň tři secí stroje.

DECENTNÍ tým & Pokrok

Matej Michalko a Wayman Kwan založili DECENT v březnu 2015. Životopis Michalka je naplněn až po okraj blockchainovou zkušeností:

  • Spoluzakladatel / CTO, Bitcoin Marketing
  • Spoluzakladatel / CEO, Coinsulting
  • Spoluzakladatel / předseda představenstva, Blockchain R.&D Hub
  • Poradce, SophiaTX

DECENT má základní tým vývojářů a dalších rolí, ale vybízí komunitu, aby také přispěla.

Tým spustil DCore 30. června 2017 a minulý listopad vydal významnou aktualizaci. Aktualizace obsahovala vlastní tokeny, zasílání zpráv na blockchainu a několik funkcí pro seedery. Další vydání obsahuje streamování obsahu, nepřenosné vlastní tokeny (např. Školní kredity, nepřenosné lístky), oprávnění a funkce zabraňující šíření nelegálního obsahu.

Soutěž

DECENT je především platforma DApp. Právě teď tedy soutěží v pravděpodobně nejvíce přeplněném prostoru v blockchain tech. Ethereum je nejznámějším konkurentem, zatímco podobné problémy řeší také EOS, Cardano a NEO.

DECENT se vyznačuje vytvářením funkcí, které jsou zvláště užitečné pro tvůrce obsahu a spotřebitele. Pokud plánujete budování mediálního nebo zábavního DApp, tým DECENT chce mít na paměti.

Při pohledu na DECENT z této perspektivy můžete považovat Token základní pozornosti (BAT) za konkurenta. Ačkoli BAT není platformou DApp, je hluboce integrována do sektoru online obsahu v kombinaci s prohlížečem Brave projektu.

Poměrně málo projektů se navíc specializuje na specifika, jako je prodej lístků nebo sdílení obsahu. Nemají však významný podíl na trhu a většina z nich neslouží jako základ pro tvorbu DApp, jako je tomu u DECENTU.

Obchodování

Historie obchodování DECENTu byla relativně zklamáním. Od začátku obchodování na 1,78 $ (~ 0,00072 BTC) cena DCT neustále klesala na současnou cenu ~ 0,32 $ (~ 0,00005 BTC). Mince zažila během své dosavadní životnosti tři významné cenové skoky.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = DCT&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

K prvnímu podstatnému nárůstu ceny došlo na začátku srpna 2017. Není zcela jasné, co to způsobilo, ale zdá se, že to bylo oznámení o partnerství s Řetěz ATM. ATMChain podporovala DCT jako možnost příspěvku během svého ICO.

Nejvýznamnější zvýšení cen následovalo po tržním býku v prosinci 2017 a začátkem ledna 2018. Stejně jako na zbytku trhu se však cena propadla zpět dolů a zahájila nový rok.

Poslední a nejméně významný cenový skok se shodoval s vydáním testovací sítě DCore na konci března tohoto roku. Stejně jako u jiných platforem DApp by vyšší objemy využití a populární DApps měly zvýšit cenu.

Kde koupit DCT

Doporučenou burzou pro nákup DCT je Bittrex. Na Bittrexu je vaší jedinou možností obchodovat BTC za DCT. Pokud nevlastníte žádné BTC, měli byste si nejprve koupit bitcoiny na burze jako Coinbase nebo Gemini.

Můžete také těžit DCT. Abyste se stali horníkem, musíte následuj instrukce poskytované týmem DECENT. Kromě toho musíte získat dostatek hlasů od držitelů DCT, abyste si zajistili místo a získali své odměny.

A konečně, výsevem získáte odměny DCT. Chcete-li začít, nejprve nastavte počítač podle DECENT instrukce. Poté spusťte binární soubor „decentd“. Vydavatelé poté vyberou váš uzel k nasazení a obdržíte DCT. Čím vyšší je vaše hodnocení secí jednotky, tím je pravděpodobnější, že si vás vydavatel vybere.

Kam ukládat DCT

V současné době máte dvě možnosti, kam můžete DCT uložit. První možností je Webová peněženka DGo. Druhým je Peněženka DCore GUI. Webová peněženka je na cestě.

Důrazně doporučujeme, abyste DCT neukládali na burze.

Závěr

DECENT je platforma DApp zaměřená na obsah využívající mechanismus konsensu DPoS. Ačkoli na trhu existuje řada dalších platforem DApp, žádná z nich nemá zaměření na distribuci obsahu, které DECENT dělá.

Hodnocení cen a tržních kapitalizací to neodráží, ale vývojový tým DECENT byl aktivní s aktualizacemi. Možná je to velký marketingový tlak, který tento projekt potřebuje, aby se vrátil do své dřívější slávy.

Další DECENTNÍ zdroje

Telegram

Cvrlikání

Reddit

Střední

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me