Co je Decentraland?

Decentraland využívá technologii Etherea platforma virtuální reality. V tomto virtuálním světě kupujete pozemky, které můžete později procházet, stavět na nich a zpeněžit je. To, co můžete dělat, není nijak omezeno. Je to první digitální platforma, kterou zcela vlastní její uživatelé.

V této příručce pro začátečníky v Decentraland se budeme zabývat:

Jak funguje Decentraland?

Podobně jako hry jako Skyrim a Fallout je Decentraland pohlcujícím virtuálním vesmírem. Místo hraní na dvourozměrné obrazovce se však účastníte trojrozměrného světa. Zdá se, že je to logický další krok před vytvořením plnohodnotných her založených na AI ve fyzickém prostoru, à la Westworld.

Co je to PŮDA?

V Decentralandu jsou prostory, se kterými komunikujete, PŮDA, nepředstavitelný digitální majetek, který si ve hře zakoupíte. Jakmile vlastníte pozemek ZEMĚ, můžete s ním dělat, jak si vyberete. Můžete vytvářet hry, aplikace, služby hazardních her nebo dokonce dynamické 3D scény. Ale proč tam zůstat? I když to není jeho primární účel, můžete také vytvořit služby založené na PŮDĚ v oblasti vzdělávání, profesního rozvoje, cestovního ruchu atd.

Počet LAND je omezen a každý graf LAND je 33 stop krát 33 stop, ale jeho výška není nijak omezena. Nedávno byl vytvořen Decentraland LAND Estates, funkce, která vám umožní snadněji spravovat vaši POZEMKU přidružením sousedních pozemků. Pokud máte zájem o koupi LAND (nebo si jen chcete prohlédnout mapu), měli byste se podívat na PŮDNÍ tržiště.

Podobné seskupení na LAND zahrnují Okresy. Okresy jsou v zásadě komunity, které se točí kolem sdíleného tématu. Například může existovat District pouze pro nadšence kryptoměn s aplikacemi a službami pro kryptoměny. O záležitostech okresu můžete hlasovat prostřednictvím hlasovací dApp společnosti Decentraland, Agora. Množství POZEMKU, které držíte v konkrétním okrese, koreluje s váhou vašeho hlasu. Společnost Decentraland vytvořila Agoru, aby vám poskytla větší kontrolu nad tím, co se děje ve vašich okresech, a poskytla zpětnou vazbu na platformě obecně.

Co je MANA?

MANA je token kryptoměny Decentraland. Je to token ERC20, který používáte k nákupu pozemků LAND a také k placení za zboží a služby na světě..

Když si koupíte LAND, Decentraland spálí MANA, se kterou jste ji zakoupili. Tým Decentraland původně prodal každou parcelu LAND za 1000 MANA. Nyní, když existuje sekundární trh, se však POZEMKY liší. V současné době je nejlevnější pozemek LAND 11 750 MANA, zatímco populárnější oblasti mají cenovky v milionech. Nejprodávanější spiknutí šlo v březnu 2018 za 2 000 000 MANA, tedy 175 578 $. To bylo docela dost peněz na virtuální pozemek a zanechalo prodejce pěkný zisk.


Technologická architektura

Decentralandův protokol ano tři vrstvy:

  • Konsenzuální vrstva: Sleduje vlastnictví půdy a obsah půdy prostřednictvím inteligentní smlouvy Ethereum.
  • Vrstva obsahu půdy: K vykreslení obsahu ve virtuálním světě používá decentralizovaný distribuční systém.
  • Vrstva v reálném čase: Poskytuje připojení typu peer-to-peer pro vzájemnou interakci uživatelů.

Tým buduje platformu virtuální reality pomocí A-Frame. Chcete-li stavět na světě, můžete nejprve vytvořit model v aplikaci SketchUp a / nebo Blender a poté jej importovat na platformu.

Tým Decentraland & Pokrok

Tým Decentraland vedou Ari Meilich (Project Lead) a Esteban Ordano (Tech Lead). Ordano dříve pracoval ve společnosti Bitpay jako softwarový inženýr a založil společnost Smart Contract Solutions, Inc. Oba zakladatelé také spolupracovali při vytváření Stremium a Bitcore.

decentraland zakladatelé

Decentraland je tu déle, než si možná myslíte. Tým dosáhl svého prvního vývojového milníku Stone Age v červnu 2015. Jednalo se o jednoduchou pixelovanou mřížku, která uživatelům přidělovala pixely prostřednictvím algoritmu proof-of-work. V poslední době uspořádali akci Terraform, ve které prodali LAND v novém 3D světě.

Tým také uzavřel partnerství okres0x, Aragon a imToken poskytovat některé ze svých služeb.

Decentraland je ve světě blockchainu docela jedinečný a nemá žádné velké přímé konkurenty. Vysoká kvalita reprodukce zvuku a Sansar oba poskytují prostor pro vytváření a prodej zážitků z virtuální reality, ale nejsou založeny na blockchainu. MARK.SPACE se jeví jako nejpodobnější projekt; ve vývoji i proslulosti je však daleko za Decentraland.

Obchodování

Cena MANA stagnovala až do exploze trhu v prosinci / začátkem ledna. Od té doby si mince vedla relativně dobře ve srovnání se zbytkem altcoinového trhu a v následném poklesu si udržela zhruba 75% své hodnoty bitcoinu..

MANA dosáhla svého historického maxima v lednu 2018 na 0,26 USD, přičemž v květnu a červenci dosáhla dalších dvou vrcholů, 0,18 USD a 0,14 USD. Od července 2018 MANA nadále klesá, což odráží trendy kryptotrhů.

Vzhledem k tomu, že jediným používáním společnosti MANA je v současné době nákup LAND, je těžké předvídat, co ovlivní cenu. Zvýšení poptávky po POZEMKU může vést pouze ke zvýšení množství MANA, které potřebujete koupit – nikoli ke zvýšení samotné hodnoty MANA. Cena MANA by se měla zvýšit, jakmile s ní budete moci koupit více věcí.

Kde koupit MANA

MANA si můžete koupit na většině hlavních burz buď s bitcoinem, nebo s ethereem. Binance a OKEx mají největší objem obchodů na burzách.

Pokud žádnou z těchto dvou mincí nevlastníte a máte nejasnosti, kde začít, podívejte se na našeho průvodce nákupem bitcoinů nebo průvodce nákupem ethereum.

Kam ukládat MANA

MANA je token ERC20, takže si můžete vybrat z mnoha možností peněženky. Doporučujeme použít hardwarovou peněženku, jako je Trezor nebo Ledger Nano S. Udržují vaše prostředky offline a jsou méně náchylné ke škodlivému softwaru.

MyEtherWallet je další populární volbou, pokud nechcete utrácet peníze za hardwarovou peněženku.

Závěr

Decentraland je platforma virtuální reality, na které si můžete koupit pozemky. Když se zapojíte do představivosti hráčů a podnikatelů všude, můžete si s pozemky, které kupujete, dělat, co chcete.

Jedná se o jedinečný projekt na převážně netestovaném trhu. Popularita her „alternativního života“ je dobrým znamením, ale je těžké říci, zda se to přenese do 3D a blockchainového prostoru. Pokud však Decentraland získá přijetí, v které jeho příznivci doufají, pak možná uvidíme zcela nový ekosystém podniků a před našimi očima vzkvétají zkušenosti.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Rachel Lantzovou 25. října 2o18, aby odrážela nedávné změny projektu.

Další zdroje Decentraland

Svár

Střední

Cvrlikání

RocketChat

Github

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me