Co je to Elastos?

Elastos je a internet využívající blockchain ve kterém máte úplnou kontrolu nad svými digitálními aktivy. Jako tvůrce to zahrnuje vaše knihy, filmy, hry atd. Nebo dokonce jako průměrný uživatel vaše data.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Tým projektu věří, že Ethereum a další platformy DApp čelí omezením v rozsahu. Tvrdí, že jsou skvělé pro inteligentní smlouvy, ale jsou pomalé, nepružné a nepohodlné pro plné aplikace. Na základní úrovni je Elastos platformou pro decentralizované aplikace (DApps), která tyto problémy řeší.

V této příručce se zaměříme na vše, co potřebujete o projektu vědět, včetně:

Jak funguje Elastos?

Kromě toho, že vám Elastos dává úplné vlastnictví vašich digitálních aktiv, zajišťuje, že při spuštění DApps nemusíte (nebo nemůžete) přistupovat k internetu. Místo toho všechny DApps běží na Smart Web. Toto oddělení vás chrání před malwarem a dalšími digitálními útoky, které vás vystavují krádeži dat nebo obsahu.

Platforma je navíc vhodná pro mobilní zařízení. Síťové DApps můžete spustit téměř na každém operačním systému (Android, iOS, PC atd.). Pojďme se podívat na infrastrukturu, která to umožní.

Čtyři pilíře

Elastos se skládá z čtyři sloupy které umožňují oddělení sítí a flexibilitu platformy. Těmito pilíři jsou Blockchain, Runtime, Carrier a Software Development Kit (SDK).

Blockchain

Elastos Blockchain odděluje funkčnost aplikace mezi hlavním řetězcem a bočními řetězci pro každou aplikaci. Hlavní řetězec se stará o základní transakce a platby převodem, zatímco každý postranní řetězec provádí inteligentní smlouvy DApps.

Postranní řetězce mají také několik dalších výhod. Jako klient můžete přizpůsobit svůj mechanismus konsensu na každém bočním řetězci a také distribuovat tokeny bočního řetězce. Kromě toho mohou uživatelé tyto tokeny přenášet přes postranní řetězce a napříč do hlavního řetězce.

Runtime


Typické platformy DApp provádějí inteligentní smlouvy a spouštějí přidružené aplikace přímo na blockchainu. Tato strategie je problematická, když se pokusíte použít DApp na mobilním zařízení. Elastos na druhé straně provozuje DApps s běhovými prostředími, zatímco stále používá blockchain k povolení inteligentních kontraktů.

Elastos Runtime vám dává flexibilitu pro spouštění DApps mimo operační systém Elastos. Síť obsahuje běhová prostředí pro Android, iOS, Windows a Ubuntu Linux. I když DApps běží na těchto operačních systémech, nemají přístup k vašim digitálním aktivům, čímž chrání vaše vlastnictví.

Infrastruktura Elastos

Architektura Elastos

Dopravce

Elastos Carrier je decentralizovaná internetová služba typu peer-to-peer projektu. Podobně jako u jiných decentralizovaných internetových projektů si můžete pronajmout své výpočetní síly a možnosti úložiště dalším uživatelům.

Tento pilíř je základem DApps sítě.

Software Development Kit (SDK)

Sada Elastos SDK připojuje aplikace k Smart Web, což je zvláště výhodné pro aplikace, které nejsou typu Elastos. Pomocí SDK mohou tyto aplikace přijímat své ID a přistupovat k Smart Web, aniž by musely používat virtuální stroj Elastos.

Token Elastos (ELA)

ELA je měna sítě Elastos. Můžete je použít pro jakoukoli činnost v systému, jako je investice do digitálních aktiv, obchodování nebo placení poplatků – abychom jmenovali alespoň některé.

Ekonomika tokenů a distribuce tohoto tokenu jsou složité. Tým vytěžil 33 milionů ELA v bloku Genesis a velká část z nich byla uzamčena investory za úrokové odměny. Tyto odměny se pohybují od 4 do 6 procent v závislosti na době blokování. Tým také rezervoval polovinu dodávek tokenů, aby odměnil lidi, kteří přispívají do ekosystému.

Kromě toho síť vytváří ELA se 4% roční mírou inflace prostřednictvím procesu zvaného sloučená těžba.

Sloučená těžba

Při sloučené těžbě dosahují blockchainy Bitcoin i Elastos blokové shody současně. A bitcoin funguje jako mateřský řetězec společnosti Elastos. Tento typ těžby je výhodný pro horníky, kteří nyní mohou předávat Proof-of-Work do obou řetězců, aniž by museli používat další výpočetní výkon.

Sloučená těžba také přináší společnosti Elastos významné výhody. Jak více těžařů bitcoinů přechází na BTC a ELA sloučení dolu, zvyšuje se hashovací síla v síti Elastos, což je méně náchylné k 51 procentnímu útoku. Zvýšení hashovací síly je důležité zejména u novějších projektů, které ještě nemusí mít v síti významný počet těžařů.

tým & pokrok

Elastos začínal jako mozek spoluzakladatele Chen Ronga až v roce 2000, kdy opustil Microsoft USA a vrátil se do Číny. Ačkoli platforma zpočátku neměla žádné blockchainové vazby, Rong si stále představoval platformu, ve které se její aplikace a služby nepřipojovaly přímo k internetu.

Teprve v červnu 2017 se Jihan Wu, generální ředitel společnosti Bitmain, stal andělským investorem a projekt začal mít skutečnou podobu platformy založené na blockchainu, která je dnes.

Od té doby tým více než 50 osob navázal četná partnerství a vybudoval části nosiče Elastos. V prosinci 2017 spustili také svou mainnet, ale zatím není k dispozici veřejnosti.

Tým úzce spolupracuje s NEO a Bitmain také formování „G3 Číny“. Cílem je spolupracovat na vytvoření zcela decentralizované ekonomiky a inteligentního webu.

Podíváme-li se na Elastos přísně jako na platformu DApp, nejpříměji konkuruje EOS a Ethereum. Elastos a EOS obsahují SDK, které integrují tradiční aplikace do blockchainu. EOS ale nemá své vlastní běhové prostředí. Pro druhé srovnání má Ethereum jediný řetězec, ve kterém provádí všechny inteligentní smlouvy, zatímco Elastos má výše uvedenou strukturu řetězce / vedlejšího řetězce.

Aelf je menší projekt, který má mnoho stejných vlastností jako Elastos. Ve snaze být „Linuxem blockchainů“ Aelf také používá postranní řetězce pro každou platformu DApp. Používá však jiný algoritmus konsensu – delegovaný důkaz o podílu (DPoS).

Obchodování

Obchodování s ELA začalo teprve na začátku tohoto roku. Cena kryptoměny zůstala za poslední čtyři měsíce relativně stabilní. Krátce po ICO cena zaznamenala typickou krátkodobou volatilitu a na konci února stoupla na historické maximum 91,56 USD (~ 0,00879 BTC). Termín blokování úrokových odměn z 22. února pravděpodobně způsobil toto zvýšení. Po tomto cut-off, značné množství mincí opustilo cirkulující nabídku, nutit vzestupný tlak na cenu.

Poté cena ustavičně klesala do března. Od dubna do dneška se však ELA neustále zvyšuje na současnou úroveň 41,43 $ (~ 0,00555 BTC).

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = ELA&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Stejně jako u většiny kryptoměn mohou mít úspěšné milníky vývoje a oznámení o partnerství pozitivní cenový efekt. Buďte však opatrní. I když jsou blokovací období dlouhá 1–3 roky, tyto tokeny, které se znovu dostanou do oběhu, vytvoří určitý tlak na snížení ceny. 4% míra inflace udělá totéž.

Kde koupit ELA

Právě teď jsou vaše možnosti nákupu ELA omezené. Můžete si jej koupit za USDT, BTC nebo ETH Huobi. Ale to je vše.

Pokud jste zmatení, jak tyto mince získat, měli byste si nejprve přečíst naše příručky o nákupu bitcoinů a nákupu etherea.

Kam ukládat ELA

Tým Elastos vytvořil oficiální peněženka ve kterém byste měli mít svoji ELA. Je v současné době k dispozici pouze na webu, ale je responzivní pro mobilní zařízení, takže ji můžete stále používat v telefonu.

Závěr

Elastos je decentralizovaná internetová a DApp platforma, která vám dává kontrolu nad vašimi digitálními aktivy. Tým to asi nejlépe popisuje:

Elastos = důvěryhodná kniha + inteligentní smlouvy + zpeněžitelné DApps a digitální aktiva

vzorec Elastos

Při práci na vylepšení problémů se škálovatelností a flexibilitou jiných sítí je síť výslovně vytvořena pro výkon DApp. K tomu využívá pro optimalizaci mobilních sítí hlavně postranní řetězce a běhová prostředí.

Ještě zbývá nějaký čas, než uvidíme uskutečnění kompletní vize Elastos. Zdá se však, že partnerství s NEO a Bitmain předznamenávají pozitivní zprávy a mnohem rozsáhlejší plány do budoucna.

Dodatečné zdroje

Cvrlikání

Telegram

Reddit

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me