Co je Enjin Coin?

Enjin Coin je a kryptoměna pro virtuální zboží vytvořil Enjin. Enjin je „největší online herní komunitní platforma“ s více než 250 000 herních komunit a 18,7 milionu registrovaných hráčů.

Tým Enjin navrhuje minci zcela kolem hraní s cílem, aby se stala nejpoužitelnější kryptoměnou pro průmysl. Projekt zahrnuje mince Enjin a sadu softwarových vývojových sad (SDK), které mohou vývojáři integrovat do svých her a komunit. Přenesení blockchainu do her pomáhá snížit vysoké poplatky a podvody, které převládají při převodu virtuálního zboží.

V této příručce Enjin Coin pojednáme:

Jak funguje Enjin Coin?

Enjin Coin je token ERC20 postavený na síti Ethereum. Díky tomu projekt funguje nejen jako kryptoměna, ale má také možnosti chytrých kontraktů. Je to také jeden z prvních projektů testujících Raiden Network, verzi Etherea Lightning Network.

Platforma Enjin Coin poskytuje a seznam funkcí prostřednictvím svých veřejných API a SDK. Abychom však věci uvítali stručně, budeme v tomto článku diskutovat pouze o několika hlavních.

Virtuální zboží

Největší hodnota, kterou Enjin Coin přináší herní komunitě, je ve vytváření a správě virtuálního zboží. Vývojáři na každé platformě mohou snadno vytvořit měnu jedinečnou pro svou komunitu, za kterou stojí Enjin Coin jako mateřská měna. To dává mincím všechny výhody blockchainu (rychlost, náklady, zabezpečení atd.), Přičemž stále zůstává přizpůsoben jejich příslušným platformám.

Protože každé aktivum je zaznamenáno na jednom Registr chytrá smlouva, vše Enjin Chytré peněženky poznej je. Virtuální zboží můžete za coiny Enjin kdykoli vyměnit. Vytváří se tak propojený ekosystém her a komunit, ve kterém můžete dokonce přenášet aktiva napříč platformami (více níže).

Kromě měn se tato funkce vztahuje také na žetony privilegií a jedinečné herní předměty, jako jsou meče nebo atributy útoku.

Ekosystém Enjin Coin

Ekosystém Enjin Coin

Platební brána

Sada Enjin Coin SDK navíc obsahuje decentralizovanou platební bránu. Brána je robustní a umožňuje vám vytvářet vlastní vozíky, faktury, vrácení peněz atd. Poskytuje také widget pro příjem plateb Enjin Coin nebo Customized Coin na vašem webu.

Platební brána účtuje v Ethereu pouze malý poplatek za každou transakci – nic navíc.

S využitím funkcí chytré peněženky můžete jako uživatel nastavit automatické platby za hry a weby, které uvedete jako Důvěryhodná platforma. Tím se do běžných předplatných služeb přidávají rychlejší a důvěryhodnější platby.

Krypto peněženka Enjin

Krypto peněženka Enjin

Inteligentní peněženka

Inteligentní peněženka Enjin je komponenta, která spojuje vše dohromady. Peněženka podporuje virtuální zboží ze všech vašich důvěryhodných platforem a je synchronizována s vaší adresou Ethereum.

Díky chytré peněžence budete moci obchodovat s mincemi a předměty mimo herní prostředí jakémukoli jinému uživateli. Prostřednictvím peněženky odesíláte transakce prostřednictvím a Žádost o transakci že druhá strana může buď schválit, nebo popřít. Kromě toho můžete také nastavit pravidla a prahové hodnoty, které automaticky zabrání nežádoucím transakcím.

Efinity

Na začátku roku 2018 tým Enjin Coin oznámené plány pro Efinity, řešení síťového kanálu, které pomáhá Enjin efektivněji škálovat. Efinity, stejně jako bitcoinová Lightning Network, se skládá z mnoha herní kanály ve kterém hra může provádět téměř nekonečné množství transakcí rychle as téměř nulovými náklady.

Další funkce

Kromě těchto tří funkcí zahrnuje Enjin Coin také obchody s virtuálním zbožím, předplatitelské služby, obchodní úschovy a „hlavní seznamy“ položek, serverů, týmů a / nebo her.

Nabídka Enjin Coin (ENJ)

V současné době je v oběhu celkem 1 miliarda Enjin Coins (ENJ) a něco přes 760 milionů. Tým distribuoval 80 procent ENJ účastníkům crowdsale a zbývající tokeny rozdělil mezi sebe, poradce a incentivní programy.

Když uživatelé vytvářejí vlastní aktiva, odpovídající hodnota v ENJ se odstraní z ekosystému, čímž se sníží cirkulující nabídka. To by zase mělo zvýšit hodnotu jednotlivých tokenů ENJ.

Tým Enjin Coin & Pokrok

Enjin, společnost stojící za společností Enjin Coin, je největší platformou pro vytváření online herních komunit. Od roku 2009 společnost získává 60 milionů zhlédnutí za měsíc a každý měsíc uskuteční transakce s miliony amerických dolarů ve svých komunitních obchodech. Tým nasazuje Enjin Coin na celou platformu Enjin CMS – přes 250 000 herních webů.

Poradci projektu jsou Anthony Diiorio (spoluzakladatel společnosti Ethereum) a Pat LaBine (předchozí producent a technický ředitel společnosti Bioware). Enjin také navázal partnerství s Unity, PC Gamer a NRG eSports.

Tým uspořádal na konci roku 2017 úspěšné ICO, ve kterém zvýšil ~ 35 milionů $ mezi soukromým a veřejným kolem. I když je to stále relativně mladý projekt, tým strávil poslední čtvrtletí roku 2017 budováním Platform API, Mobile Smart Wallet a Java SDK spolu s vytvořením pluginu Minecraft. Byli zaneprázdněni i v roce 2018 a vytvářeli různé pluginy pro platformy, Efinitiy, mnoho dalších SDK a průzkumník blockchainu EnjinX.

Na tomto trhu zatím žádný projekt nevládl. Největšími konkurenty společnosti Enjin Coin jsou GameCredits a WAX, ale existují mezi nimi značné rozdíly. Podle Enjin CMO Elija Rolovic je Enjin Coin „Ethereum of Gaming“ zatímco konkurenti prostě „tokenizují své centralizované hry / tržiště“.

Tým Enjin dosud nezveřejnil plán pro rok 2019.

Obchodování

Společnost Enjin Coin zaznamenala od svého spuštění v listopadu 2017 poměrně předvídatelný průběh obchodování. Následovala trh s obrovským nárůstem v prosinci a začátkem ledna 2018, poté v průběhu roku 2018 klesla na současnou cenu kolem ~ $ 0,038 (~ 0,0000096 BTC). Cena ENJ zaznamenala několik konvergentních výkyvů od poloviny do konce ledna, stejně jako v únoru a dubnu, ale zdá se, že nesouvisí zejména s žádnými novinkami. Pravděpodobně můžeme tyto pohyby ovlivnit celkovými tržními trendy.

Na vzestupnějším trhu mohou další oznámení o partnerství a vydání produktů vést ke zvýšení ceny. A samozřejmě, více lidí používajících Enjin Coin v online hraní by mělo také pozitivně ovlivnit cenu.

Kde koupit ENJ

Můžete si koupit ENJ s BTC a ETH na Binance. Obchoduje se také na Liqui a Kucoin, ale s mnohem menším objemem.

Pokud nevlastníte žádné bitcoiny ani ethereum, měli byste si nejprve nějaké koupit za americké dolary na platformě jako GDAX (nyní Coinbase Pro).

Kde ukládat ENJ

Protože se jedná o token ERC20, máte spoustu možností, kam ENJ uložit. Populární online možností je MyEtherWallet, zatímco Ledger Nano S je solidní volbou pro hardwarovou peněženku.

V ideálním případě byste však měli použít oficiální peněženka Enjin. Je k dispozici pro mobilní zařízení Android a iOS. Kromě ENJ můžete také do peněženky ukládat BTC, ETH, LTC a všechny tokeny ERC20, ERC721 a ERC1155. Tým bude i nadále přidávat podporu pro další altcoiny.

Závěr

Společnost Enjin Coin přidává výhody blockchainu na trh virtuálního zboží s více než 17 miliardami dolarů. Tým pracuje na prevenci podvodů v herním průmyslu a na poskytnutí skutečného vlastnictví držitelům virtuálního zboží. Projekt, který vytvořil a podporuje herní gigant Enjin, má pevný základ podpory.

Enjin však musí ještě hodně dokázat. Nelze předvídat, jak úspěšná to bude, ale pokud jsou aktuální úspěchy a tým nějakým indikátorem, mohla by mít Enjin Coin před sebou jasnou budoucnost.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Stevenem Buchkem dne 1.7.2019, aby odrážel nedávné změny projektu. Tento článek aktualizoval Alex Moskov dne 5.5.2020 za účelem aktualizace odkazů.

Další zdroje mincí Enjin

webová stránka

Telegram

Reddit

Cvrlikání

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me