Co je Groestlcoin?

Groestlcoin je Kryptoměna odolná vůči ASIC který se může pochlubit „téměř nulovými poplatky“. Ačkoli je samotná mince pouze pseudoanonymní (jako bitcoin), vývojový tým přenesl peněženku (Samourai), která vám poskytne úplnou anonymitu.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Stejně jako většina lidí, i vaše první otázka zní pravděpodobně: „Co to sakra je„ groestl “?“ Kryptoměna využívá těžební algoritmus Grøstl-512, takže tým trefně pojmenoval projekt „Groestlcoin“. Mnoho lidí v komunitě požadovalo rebranding, který by pomohl s adopcí nezdá se jako by se to stalo.

V této příručce se seznámíme se všemi základními podrobnostmi Groestlcoinu, jako jsou:

Jak funguje Groestlcoin?

Groestlcoin je přísně kryptoměna pro platby peer-to-peer (p2p). Mince plní stejný konečný cíl jako ostatní transakční kryptoměny, jako jsou bitcoiny a litecoiny, ale tohoto cíle dosahuje s jinou sadou atributů.

Atributy

První. Groestlcoin se svou sadou funkcí dosáhl několika významných „prvenství“. Byla to první mince, která implementovala Segregated Witness (SegWit) a první, která provedla transakci Lightning Network na mainnetu.

Poplatky. S implementací Lightning Network má Groestlcoin minimální poplatky. Převod 10 000 GRS (v době psaní tohoto článku ~ 6 000 USD) stojí zlomky zlomek centu. I kdyby cena GRS vzrostla 1000x, transakční poplatek by byl jen pár haléřů.

Poplatky se však mohou mírně lišit v závislosti na peněžence, kterou používáte k přijímání GRS.

Hornictví. Groestlcoin využívá pro svůj těžební algoritmus dvě kola Grøstl-512. Toto těžební algo je prozatím odolné vůči ASIC.

Samourai. Nejde o přímý rys blockchainu jako takového, ale Groestlcoin má anonymní a soukromou peněženku, Samourai. Peněženka nerecykluje adresy, má podporu Tor a zahrnuje Transakce ve stylu CoinJoin. Peněženka má také utajený režim, ve kterém zmizí z domovské obrazovky telefonu, seznamu aplikací a spouštěče.

groestlcoin samourai

Rozhraní Groestlcoin Samourai pro Android

Dodávka a bloky GRS

K dispozici je maximální dodávka 105 milionů GRS a asi 70 milionů je již v oběhu.

Právě teď má Groestlcoin velikost bloku jeden MB, ale vývojáři uvedli, že jej zvýší, pokud je 80 transakcí za sekundu příliš málo na to, aby zvládly zvýšení objemu.

Odměna za těžbu začala na 512 GRS za blok s polovinou, ke které došlo každý týden. Výplata je nyní 5 GRS za blok a na této úrovni zůstane po zbytek života Groestlcoinu.

GroestlTip

GroestlTip je sklápěcí služba, kterou vytvořili členové komunity pro videostreamy. Například Twitch streameri mohou integrovat službu do svých živých videí a dostávat tipy na Groestlcoin od svých diváků. Kromě standardních síťových poplatků se za používání služby neplatí žádné další poplatky.

tým & Pokrok

Vývojář využívající uživatelské jméno Bitcointalk „Gruve_P“ spustil Groestlcoin 22. března 2014. Od té doby se tým rozrostl na více než 20 lidí rozšířila po celém světě. Většina členů týmu upřednostňuje zůstat relativně anonymní, pouze na webu sdílí své křestní jméno a zemi původu.

Tým důsledně vydával nové verze platformy každé tři měsíce. S takovou důsledností by vás nemělo šokovat, když slyšíte vše, čeho dosáhli za poslední čtyři roky.

Tým aktivoval SegWit v lednu 2017 a v současné době pracuje na vydáních Lightning Network pro mobilní i desktopové peněženky.

Tým a komunita také vytvořili jedenáct různých peněženek pro Android, deset různých peněženek pro Blackberry a tři pro iOS. Vytvořili také více než deset peněženek pro počítače.

Konkurenti

Bitcoin je samozřejmě nejznámějším konkurentem společnosti Groestlcoin. Ale jak říká staré přísloví: „Hoďte kámen jakýmkoli směrem a určitě zasáhnete konkurenta Groestlcoinu.“ Dobře, možná to tak není; podobných projektů však existuje zdánlivě nekonečné množství.

Máte litecoin, jehož cílem je být transakčně příznivější verzí bitcoinu. Mince odolné vůči ASIC jako Vertcoin a Bitcoin Gold sdílejí mnoho stejných funkcí jako Groestlcoin. A kryptoměny zaměřené na soukromí, jako je Monero a Dash, soutěží s anonymní peněženkou Samourai od Groestlcoinu.

Obchodování

Cena GRS je od uvedení na trh v roce 2014 na horské dráze. Ani dětská dráha. Mluvíme na plné zvracení v polovině jízdní dráhy.

Cena zůstala po dobu tří let po uvedení na trh relativně plochá a pohybovala se mezi 0,002 až 0,003 USD. Na začátku roku 2017 však obchodování začalo být zajímavé.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = GRS&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Cena vzrostla z přibližně 0,001 USD (~ 0,00000126 BTC) na více než 0,35 USD (~ 0,00015 BTC) za pouhých sedm měsíců, než se o dva měsíce později zhroutila zpět na téměř předhrotové ceny. Poté téměř okamžitě vyskočila cena na 1,18 USD (~ 0,00018 BTC) – což je více než 10násobný výnos za méně než jeden týden. Zdálo se, že tento astronomický zisk se shodoval s masivním nárůstem zájmu investorů o mince rezistentní vůči ASIC.

Od tohoto skoku se Groestlcoin volatilně odrazil tam a zpět z minima kolem 0,287 USD (~ 0,000043 BTC) na maximum 2,36 USD (~ 0,000142 BTC). Cena v době psaní tohoto článku se pohybuje kolem 0,58 $.

Jednoduché a jednoduché, zvýšené použití bude nejvýznamnějším katalyzátorem dalšího zvýšení ceny. Cena by také mohla zaznamenat určité rozhodné kroky s růstem ceny bitcoinů.

Kde koupit GRS

Můžete obchodovat BTC za GRS na Binance a Bittrex. Navíc si můžete zakoupit GRS přímo se zapnutým KRW Upbit – nejoblíbenější volba na světě s téměř 80 procenty objemu obchodování.

Pokud si nejste jisti, jak začít, podívejte se na našeho průvodce nákupem bitcoinů.

Těžba je také možnost získat GRS. Nejjednodušší způsob, jak těžit GRS, je použít Groestlcoin Easyminer. Easyminer vás automaticky přiřadí k těžebnímu fondu Dwarfpool, ale existuje i několik dalších možností fondu.

Kam uložit GRS

Jak je uvedeno výše, měli byste být schopni najít přijatelnou peněženku z mnoha dostupných.

Pokud si chcete nechat peněženku na ploše, Groestlcoin Jádro a Electrum GRS jsou obě pevné volby.

Možná jste spíše mobilní uživatelé. Pokud je to váš případ, měli byste se podívat na Groestlcoin mobilní peněženka. Nebo pokud se zaměřujete na anonymitu, Samourai peněženka je způsob, jak jít.

Majitelé Ledger a Trezor mají také štěstí. Oba budou podporovat GRS někdy v tomto roce.

Závěr

Tým Groestlcoin si klade za cíl zlepšit problémy, které vidí v bitcoinech. Mezi tato vylepšení patří to, že kryptoměna je odolná vůči ASIC, téměř bezstarostná a v čele technologického pokroku.

Je těžké si představit, že by se Groestlcoin stal de facto krypto transakcí a plateb. Ale jak všichni víme, v kryptoměně je možné všechno. Rebranding a nějaký marketing mohou být tím, co nastartuje vzestup tohoto projektu k proslulosti.

Další zdroje Groestlcoin

Cvrlikání

Reddit

Telegram

Střední

GitHub

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me