Co je Holochain?

Holochain je a rámec pro distribuované aplikace. Můžete si to představit jako obecnější typ blockchainu. Místo toho, aby byl zaměřen na data, jako tradiční blockchainy, používá Holochain přístup zaměřený na agenty. Tato architektura otevírá síť až k široké škále distribuovaných datových struktur, které na ní můžete stavět. Můžete dokonce vytvořit klon bitcoinů pomocí Holochainu, pokud chcete.

Jednoduše je cílem týmu Holochain poskytnout škálovatelnější a přizpůsobitelnější řešení než tradiční blockchainy. V této příručce se zabýváme:

Jak funguje Holochain?

Holochain jedinečně implementuje architekturu zaměřenou na agenty. V tomto typu struktury provozuje každý agent (uzel AKA) svůj vlastní blockchain, který se připojuje k veřejnému Holochainu pomocí jedinečného kryptografického klíče.

Může se to zdát subtilní, ale tento mechanismus se drasticky liší od datově orientovaného designu tradičních blockchainů. V blockchainu musí všechny uzly dosáhnout konsensu a udržovat záznam celého blockchainu, což by mohlo způsobit vážné problémy s výkonem. Na Holochainu si agenti udržují pouze svůj individuální blockchain a kryptografický klíč, který je spojuje s veřejným řetězcem.

Pokud jste obeznámeni s Gitem, Holochain je přiměřeně podobný a používá stejné nápady Distributed Hash Table (DHT).

Nejčastější dotazy k Holochainu nejlépe popisují datové úložiště v síti,

“Kde je uložen anglický jazyk?” Každý reproduktor to nese. Lidé mají různé oblasti odbornosti nebo vystavení různým slangům nebo specializovaným slovníkům. Nikdo nemá úplnou kopii ani verze nikoho není úplně stejná jako kdokoli jiný. Pokud byste zmizeli polovinu anglických mluvčích, moc by se to nezhoršilo. “

HORKÝ žeton & Holo palivo

Mainnet Holochain ještě není venku, takže tým uspořádal počáteční nabídku mincí (ICO) se zástupným symbolem ERC20, HOT, k financování projektu. Nyní můžete HORKÉ nakupovat a obchodovat, ale jakmile bude síť aktivní, budete ji muset vyměnit za palivo Holo.

Holo palivo je Holochainova rodná měna. Hlavně aplikace Holochain (hApps) platí hostitelům Holochainu palivo Holo za jejich služby. Můžete jej však také použít jako jednoduchou měnu typu peer-to-peer.

Tým se pokouší udržet stabilní hodnotu paliva Holo připojením k výpočetní kapacitě hostitelů v síti.

Tým Holochain & Pokrok

Spoluzakladatelé Arthur Brock a Eric Harris založili Holochain v prosinci 2016. Brock má více než deset let zkušeností se systémovou architekturou, zatímco Harris má B.S. v počítačových vědách z Yale a bohatou historii podnikání.

I s datem zahájení koncem roku 2016 má Holochain ještě nějaký čas před úplným spuštěním. Tým zahájil uzavřenou alfa verzi svého testnetu v březnu 2019. Pro zbytek roku 2019, plánují otevřít alfa, spustit testovací síť s kompletními funkcemi včetně paliva Holo a vydat beta verzi Holochain na hlavní síti. Soudě podle zpožděného vydání alfa verze, mainnet beta se může objevit až v roce 2020.

Soutěž

Tým Holochain dělá skvělou práci při porovnávání rozdílů mezi jejich projektem a konkurenty na jejich Stránka Github.

Protože Holochain je rámec pro dapps, seznam jeho konkurentů je téměř nekonečný. Nejznámějším konkurentem je samozřejmě Ethereum. Ale místo toho se zaměřme na další projekty, které budují rámce, které se liší od tradičních blockchainů.

Hashgraph je projekt nejvíce podobný Holochainu. Implementuje DHT; stále je však zaměřen na data a používá kód, který není otevřeným zdrojovým kódem.

Projekty jako IOTA, Byteball a Nano implementují náhradu blockchainu, Directed Acyclic Graph (DAG), ale jsou zaměřeny na transakce. Holochain se soustředí na distribuované aplikace.

HORKÉ obchodování

Od chvíle, kdy byla HOT dostupná k obchodování v květnu 2018, zůstala HOT cena relativně plochá, co se kryptoměny týče. Tento nedostatek pohybu je působivý vzhledem k tomu, že většina mincí byla v roce 2018 na ústupu.

Mince měla v roce 2018 několik malých cenových nárazů, ale výrazného běhu býků se dočkala až v lednu 2019. Během tohoto měsíce cena vzrostla z 0,000493 USD (0,00000013 BTC) na maximum 0,001527 USD (0,00000043). To je zisk 210 procent za méně než měsíc.

Vzrušení investorů za otevírací výměnou HOT to Holo za tokeny a oznámení slibného plánu pro rok 2019 se zdá být katalyzátorem působivého ledna.

S několika milníky plánovanými na rok 2019 je nezbytné držet krok s vývojem týmu. Se spuštěním každé nové iterace Holochain jsme mohli vidět srovnatelné zisky.

Kde koupit HORKÉ

Vaše nejlepší sázka na získání HORKÝCH je na Binance. Na burzovní platformě můžete za některé vyměnit bitcoiny, ethereum, Binance Coin nebo Tether.

Pokud si nejste jisti, jak začít, podívejte se na našeho průvodce nákupem bitcoinů.

Kam uložit HORKÉ

V současné době je HOT token ERC20, takže jej musíte uložit do peněženky kompatibilní s ERC20. Populární online možností je MyEtherWallet.

Pro další zabezpečení byste se měli podívat do hardwarové peněženky, jako je Trezor nebo Ledger Nano S..

Jakmile tým Holochain zahájí svou síť, budete třeba vyměnit HORKÉ žetony pro palivo Holo. Dávejte pozor na oznámení od týmu, kdy k tomu dojde a jaké kroky podniknout.

Závěrečné myšlenky

Holochain zaujímá ambiciózní přístup k novému definování toho, jak vnímáme distribuované systémy. Budování sítě zaměřené na agenty, nikoli na data, není snadný úkol. Tým však neustále postupuje a rychle se stal novým oblíbencem mnoha členů krypto komunity.

S vysoce očekávaným plánem pro rok 2019 není pochyb o tom, že tento rok je pro úspěch platformy zásadní. Pokud bude Holochain úspěšný ve svém novém architektonickém přístupu, může se změnit na zabijáka Ethereum, o kterém jeho fanouškovská základna věří.

Dodatečné zdroje

webová stránka

Bílý papír

Github

Cvrlikání

Reddit

Střední

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me