Co je IKONA?

Podle jeho webových stránek, projekt ICON chce „Hyperconnect the World“ „vybudováním jedné z největších decentralizovaných sítí na světě“.

Za tímto účelem tým buduje masivní platformu, která umožňuje různým blockchainům vzájemně komunikovat prostřednictvím inteligentních smluv. Existují v rámci toho, co vývojáři označují ICON Republic, komunity se navzájem propojují pomocí technologie smyčkových projektů. Konečnou hrou je poskytnout platformu, kde mohou hráči z finančního, bezpečnostního, pojišťovacího, zdravotnického, vzdělávacího a obchodního průmyslu i mimo něj koexistovat a obchodovat v jedné síti.

ICONsmart

Cílem tohoto projektu je být jednou z největších decentralizovaných sítí na světě.

ICON je ve vývoji již dva roky. To bylo založeno společností Dayli Financial Group, korejskou společností Fintech v hodnotě 4 miliard dolarů, která také vlastní populární korejskou burzu Coinone.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Pojďme se do toho pustit, ano?

Jak ICON funguje

Pomocí své platformy loopchain ICON propojuje ekosystém blockchainových komunit prostřednictvím ICON Republic. Jak název napovídá, Republic funguje jako vedoucí hlava federace jinak nezávislých blockchainových orgánů. Můžete si představit ICON Republic jako Spojené státy s každou ICON komunitou představující stát.

Komunity jsou propojeny s republikou obecně prostřednictvím zástupců komunit (C-Reps), kteří se připojují k Nexus, blockchainovému blockchainu založenému na smyčce, který je základem ICON Republic. C-Reps fungují jako portály pro komunity, aby mohly komunikovat s Nexus a potažmo jinými komunitami prostřednictvím ICON Republic. Blockchainy, které používají ICON, mohou směňovat měny pomocí decentralizované výměny platformy (DEX).

ICONnexus

Ilustrovaný příklad z bílé knihy ukazující, jak se komunity spojují v síti prostřednictvím svých C-Reps

ICON společenství

Jednoduše řečeno, ICON Community je individuální blockchain nebo protokol s vlastním řídícím systémem. Uzly komunity (C-uzly) tvoří infrastrukturu každé komunity. C-Nodes jsou odpovědné za správu a údržbu blockchainu příslušné komunity. Každá komunita funguje podle svých vlastních pravidel a vlastního konsensuálního algoritmu, což znamená, že samotný projekt nemá žádnou kontrolu nad tím, jak její členové provádějí své programy mimo ICON Republic.

Občanské uzly jsou brány pro průměrného jednotlivce pro připojení k síti ICON. Tyto uzly můžete použít k vytváření transakcí a využití DAPP. Ale nemají žádnou řídící moc ani v komunitě své rodné blockchain, ani v ICON republice obecně.

C-Reps fungují jako volení úředníci pro své příslušné komunity. Každá komunita si vybírá svého vlastního zástupce a každý C-Rep je odpovědný za řízení záležitostí, jako je ověřování transakcí a další, v rámci ICON Republic. Stejně jako delegáti v systému DPoS (viz archa) dostávají C-Reps odměnu za svou práci ve formě ICX, nativní měny.

ICONconnect

Úryvek z bílé knihy ukazující různá připojení v síti

ICON Republic

ICON Republic, podporovaný smyčkovým řetězcem, je centrem, které pojme jednotlivé komunity, které na platformě koexistují.

Zatímco samostatné komunity mohou sledovat své vlastní konsensuální mechanismy, ICON Republic běží na konsenzuálním algoritmu Loop Fault Tolerance (LFT). LFT funguje podobně jako DPoS, kde C-Reps působí jako delegáti svých příslušných komunit ve větší vládě ICON. Jako zástupci jsou uzly C-Rep zodpovědné za hlasování o zásadách vydávání a odměňování měn ICON Republic, řešení nesrovnalostí transakcí na DEX a udržování integrity sítě. ICON Republic opět funguje pouze jako komunikační kanál pro ICON komunity a skupina C-Reps, která ji tvoří, nemá žádnou kontrolu nad jednotlivými blockchainovými komunitami.

IKONOVÝ DEX

ICON sportuje svou vlastní decentralizovanou burzu. Tento DEX nastavuje měnové rezervy pro každou blockchainovou komunitu, aby si komunity mohly vyměňovat hodnotu v reálném čase prostřednictvím ICON Republic. Tímto způsobem DEX doplňuje portály C-Rep vytvořením další brány pro připojení komunit k republice.

Místo zaměření na správu věcí veřejných, stejně jako u C-Reps, se DEX zaměřuje na převod hodnot a měn. Burza umožňuje transakce a obchodování napříč blockchainy propojenými s ICON Republic. A rezerva společnosti DEX stanoví směnné kurzy pro tyto transakce pomocí A.I. model analýzy. Jako zprostředkující měna pro tuto směnu se navíc používá nativní mince ICX.

AKTUALIZACE: V listopadu 2018 ještě nebyl spuštěn DEX. V současné době nejsou k dispozici žádné informace o tom, kdy k tomu může dojít. Podobně nic nenasvědčuje tomu, že by se ještě neplánovalo vydání k nějakému budoucímu datu.

Další funkce

  • A.I. a IISS: ICON implementuje umělou inteligenci pro správu rezervních hodnot a směnných kurzů, ale také využívá A.I. vypočítat síťový bodovací systém pobídek (IISS). Na základě finančního řešení DAVinCI A.I. je IISS odpovědná za stanovení odměny ICX uzlu za jeho příspěvky do sítě. Podle bílý papír, IISS vypočítává odměny na základě následujících faktorů: „uzel 1) zmrazený ICX, 2) stav C-Rep, 3) objem výměny ICX, 4) objem výměny ICX celé komunity, pokud ji má, 5) objem ICX obchodovaný prostřednictvím DEX, pokud má jeden a tak dále. “ Pokud a kdy bude DEX spuštěn, mohou členové komunity obchodovat s měnami, které rezervy DEX pojmou, aniž by museli používat veřejné burzy jako Bittrex, Binance nebo Bitfinex.
  • DAPP: Stejně jako v případě Etherea může kdokoli použít ICON k vytváření decentralizovaných aplikací (DAPP) prostřednictvím svého veřejného kanálu Nexus. Tyto aplikace jsou poté uvedeny v obchodě ICON DAPP a kdokoli s občanským uzlem si může tyto aplikace stáhnout a používat.

Historie obchodování

ICO skončila v říjnu 2017 a burzy ji začaly uvádět na konci téhož měsíce. Nyní existuje více než rok a trvale se řadí mezi 50 nejlepších mincí Cap Market Market.

Hodnota mince ICX vzrostla v lednu 2017, kdy byla spuštěna síť, a dosáhla své nejvyšší hodnoty více než 12 USD. Od ochlazení kryptotrhu se obecně řídil podobným vzorem jako ostatní kryptoměny. Hodnota ICX však v květnu zasáhla další nárůst, přibližně ve stejnou dobu vypukla zpráva o ICON partnerství s Line Plus, nejoblíbenější japonskou aplikací pro zasílání zpráv.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = ICX&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Od té doby se ICON zdánlivě vyrovnal a obchodoval pod 0,50 USD po dobu dvou měsíců před listopadem 2018. Společnost ukončila svůj tokenový swap v říjnu, kdy jste mohli vyměnit své původní tokeny ERC20 ICX za ty vydané na mainnetu.

V poslední době došlo k náhlému 18% nárůstu tokenů ICX v oběhu, což vedlo k pobouření komunity ohledně čerpání. IKONA problém vyřešil tvrzením, že žetony byly uvolněny jako součást plánovaného rozhodného plánu.

Kde koupit ICX

ICONwallet

Jak funguje peněženka

Binance dominuje na obchodním trhu ICON a představuje jen něco málo přes 60% jejího 24hodinového objemu. ICON je také možné koupit na OKEx a Huobi.

Kam ukládat ICX

Od výměny tokenů za rok 2018 již není možné ukládat ICX do peněženky ERC20. Tým ICON nyní spustil vlastní web, software a peněženku pro Android. Ledger peněženky jako Ledger Nano S také podporují ICX.

ICON Team and Roadmap

Tým ICON je plný jednotlivců z celého obchodního, A.I., strojírenského, blockchainového a marketingového průmyslu. Mezi jeho poradce patří Don Tapscott, kanadský manažer, který svou kariéru vybudoval na podpoře technologické inovace a adopce, a Jason Best, organizátor 10 nejlepších crowdfundingů ve Forbes..

Posledním zaměstnáním společnosti je Ricky Dodds jako vedoucí institucionálních trhů a vztahů s přispěvateli. Spojuje se zkušenostmi na trzích investičního bankovnictví a akciového výzkumu.

Projektový tým od léta 2018 nezveřejnil žádný formální plán, kreslení kritiky od členů komunity Reddit. zvláště vzhledem k tomu, že někteří cítili, že proces výměny tokenů byl po lednovém spuštění mainnetu pomalý. Tým naposledy vydal a příspěvek na blogu řešení skutečnosti, že potřebovali být více komunikativní. Formální plán však stále není k dispozici.

Soutěž

Existuje několik dalších projektů zaměřených na nalezení řešení pro interoperabilitu blockchainu, i když ICON je aktuálně před všemi, pokud jde o hodnocení. Jeho nejbližšími konkurenty jsou v současné době AION a Wanchain s ARK nezůstává pozadu.

Dva podobné projekty, které dosud nespustily své hlavní sítě, jsou Polkadot a Cosmos. Stále není jasné, zda se některý z těchto projektů ukáže jako vážný konkurent.

Závěrečné myšlenky

Pokud tento projekt může fungovat stejně dobře v reálném světě, jako funguje na papíře, může být tato síť velmi dobře kostrou, která odemkne interoperabilitu blockchainu a propojí tyto služby se stávajícími průmyslovými odvětvími. Dokument o projektu vysvětluje, jak by ICON zapadl do zavedených průmyslových odvětví, včetně zdravotnictví, vzdělávání, obchodu, pojišťovnictví, kapitálových trhů atd..

Jednotlivci a subjekty mohli používat ICON nejen pro datové přenosy a peněžní transakce, ale také mohli používat blockchain I.D. na platformě pro ověřování identity a vylepšená bezpečnostní opatření.

To znamená, že pokrok během letošního roku byl buď pomalý, nebo se omezil na spoustu back-endových aktualizací mainnetu, které nepřinesly okamžité zjevné dopady na celkový případ přijetí. Přestože projekt zůstává jedním z nejzajímavějších v daném prostoru a jeho hodnota se v porovnání s jinými alternativami drží, je třeba ještě uvidět, zda dosáhne všech svých počátečních cílů..

Poznámka editora: Tento článek aktualizovala Sarah Rothrie 15. listopadu 2018, aby odrážela nedávné změny v projektu.

Dodatečné zdroje

webová stránka

Střední

Cvrlikání

Github

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me