ION je kryptoměna Komunita hráčů Ionomy. Jejich cílem je vytvořit „prosperující ekosystém“ zaměřený na hry a digitální zboží placené prostřednictvím ION. Pokud si myslíte, že to zní strašně dobře (Enjin Coin, GameCredits), vydržte. Existují určité funkce, které odlišují ION od ostatních herních mincí.

Zaprvé, ION odměňuje účast v síti prostřednictvím statického Proof-of-Stake (PoS) spíše než Proof-of-Work (PoW) nebo pravidelného Proof-of-Stake (více o tom za okamžik).

V této příručce se dostaneme ke všem základním podrobnostem o ION, včetně:

Jak to funguje?

Místo odměňování za „stáří coinů“ (jak dlouho držíte žetony), odměňuje ION „věk připojení“ (délka aktivity v síti). To má eliminovat zneužívání od lidí, kteří do sítě aktivně nepřispívají. Statický systém PoS odměňuje uživatele za účast a hraní her. Odměny jsou úměrné množství času stráveného a „prací“, kterou každý aktivní uzel přispívá.

Myšlenkou toho je vyhnout se centralizaci (velké společnosti vlastnící nejvíce tokenů a získávající hodnotu pro svůj věk) a podporovat zdraví sítě, tj. Větší účast vede k silnější komunitě motivovaných hráčů.

Udržitelnost

Pokud se chcete hluboce ponořit do bílé knihy, můžete si ji prohlédnout tady. Základním předpokladem však je, že bitcoinový systém Proof-of-Work (PoW) již není životaschopný. A že ethereum Proof-of-Stake (PoS) není dostatečně inkluzivní ani dostatečně motivující.

Proof-of-Work Vs Proof-of-Stake

Tým Ionomy hovoří o růžově zbarvené minulosti bitcoinu a o tom, jak by si horníci mohli udržovat decentralizovanou účetní knihu jen pomocí notebooku. Nyní se však bitcoinová síť spoléhá na obrovské množství výpočetní síly, která je pro životní prostředí katastrofální. Vede to také k centralizaci, protože těžbu provádějí velké korporace s obřími těžebními farmami.

Ionomy odmítá systém Proof-of-Work ve prospěch Proof-of-Stake, který závisí na distribuované síti s nízkou energií. Berou to však o krok dále tím, že ji dělají statickou. K zabezpečení sítě se v zásadě PoS spoléhá spíše na akumulaci mincí než na výpočetní výkon.

Rané modely tedy byly založeny na věku mincí (jak dlouho byly mince drženy v peněžence) a hmotnosti mince (kolik jich bylo v peněžence). Ale oba tyto faktory nepodporují účast v síti.

S tímto systémem jsou také další problémy. Například co má zabránit držitelům kryptoměn vložit celou hromadu tokenů do peněženky, přepnout je do režimu offline, získávat věk mincí a vrátit je zpět online, aby z toho mohli těžit?

ION navíc tvrdí, že velcí uživatelé, například burzy, mohou také HODL coiny používat bez účasti, což poškozuje integritu sítě. Snižuje také tržní hodnotu mince, protože se připojují pouze k prodeji velkého množství.

Statický důkaz o podílu

ION k odstranění výše uvedených problémů používá statický Proof-of-Stake. Odměna je „statická“, protože je vždy stejná (50 procent blokové odměny). Uživatelé tak získají „robustní, rychlou a zabezpečenou síť“, kterou chtějí a zaslouží si ji. Na hmotnosti mince stále záleží, takže čím víc držíte, tím více vyděláváte, ale věk připojení je nyní klíčovým faktorem.

Získáte tedy odměnu za dobu, po kterou je vaše peněženka aktivní v síti. Věk mincí je z modelu také odstraněn a uživatelé mohou vkládat coiny tím, že jsou aktivní v síti a prostřednictvím množství ION, které drží.

Zásobování

K dispozici je celková dodávka 55 milionů ION s celkovým počtem 27 505 100 milionů ION registrovaných na Coinmarketcap právě teď (v oběhu je 21 605 100 ION).

Na Ionomy je přiděleno 3,4 milionu ION, které budou distribuovány jako pobídky prostřednictvím navržených herních aplikací a 2,5 milionu je vyhrazeno na výplatu odměn za vývoj mincí.

Zbytek mincí bude generován prostřednictvím Proof-of-Stake.

Blokovat odměny

Níže si můžete prohlédnout plán odměn za blokování:

Blokovat plán odměn

Časový plán odměn ION

V prvním roce uvolní 23 ION na blok a poté jej budou podle plánu postupně každý rok snižovat. Bitcoin má také konečná nabídka a začalo odměnou 50 BTC za blok a snižováním částky v průběhu času.

Je hezké slyšet o teorii nejen jednoduše odměňovat držitele kryptoměny s velkou váhou. Pokud se však podíváte na Bohatý seznam ION, uvidíte, že téměř 40 procent tokenů je drženo na stejných 10 adresách. Což zní trochu, jako by tým ION získal největší odměnu. I když zde nebudeme ukazovat žádné prsty.

ION Rich List

ION Rich List

O společnosti ION

Spuštěna Ionomy, komunitou hráčů a vývojářů, ION je kryptoměna používaná k nákupu a prodeji na jejich stránkách. Kdokoli může přejít na web a vytvořit si účet, což je ve skutečnosti docela uživatelsky přívětivé. Probíhá celá vnitřní ekonomika a ekosystém.

Můžete mít peněženku ION nebo BTC a místo nákupu na burze můžete nakupovat přímo z jejich webových stránek. Můžete také vsadit coiny a také převést několik kryptoměn na ION, včetně Gnosis, DigiByte, Storj, Clams, Dash, Ether Classic a spousty dalších altcoinů.

ION Dashboard

ION Dashboard

Pro hráče

Ionomy Studios vytvořil hry, které motivují uživatele ke hraní. Čím více hrají, tím více vydělávají. Aby to ale nenudilo, pořádají se zde týdenní turnaje, kde mohou hráči hrát proti sobě a vyhrávat speciální ceny. Pokud si uživatelé kupují herní předměty pomocí ION, získají 50% slevu. Dále říkají, že „výplata bitcoinů je na směnárně s více měnami snadná.“

Pro vývojáře

Ionomy má PWR-GRD, který vývojářům „usnadňuje“ výdělek při přidávání funkcí do her. PWR-GRD nabízí sadu komplexních služeb, která pomáhá vývojářům vytvářet lepší hry prostřednictvím možností, jako je crowdfunding, integrovaná reklama a peněžní odměny. Existuje také velká sociální komunita, která poskytuje zpětnou vazbu a povzbuzuje.

Teoreticky…

ION má spoustu skeptiků

Komunita ION se nezdá být tak ohromená. Ve skutečnosti jen z kontroly jejich komentářů Bitcointalk, zdá se, že naprostou stížností je nedostatek kvalitních her.

Jeden uživatel píše: „Je ION stále herní mincí? Pokud ano, kde jsou sakra všechny hry? “ A existuje spousta dalších komentářů, které pokračují ve stejném duchu.

Fórum bitcointalk

Nespokojený uživatel ION

Ve skutečnosti, jednoduše hraní her Ionomy, je celkem jasné, že to nejsou úplně Grand Theft Auto. Nezdá se, že by byla jiná pobídka k hraní než shromažďování mincí.

Kromě toho byla kritika jejich ICO ohlušující a mnoho lidí ji obviňovalo být podvod. Další možnou rudou vlajkou je, že hlavním strategem pro iononomii je Adam Matlack z Paycoinů a GAWMiners skandální sláva.

A ten bohatý seznam nemusí některým lidem vyhovovat.

Historie obchodování

I přes obrovské výkyvy v bitcoinech a dalších altcoinech v roce 2017 si mince ION udržovala v první polovině roku docela stabilní hodnotu. Během druhé poloviny loňského roku cena nepřekvapivě vzrostla spolu s býčím během a v lednu 2018 dosáhla historického maxima jen něco málo přes 7 $ (~ 0,00048000 BTC), poté se zhroutila zpět na přibližně 2,30 $ (~ 0,00024818 BTC).

V březnu 2018 jsme zaznamenali prudký nárůst cen na 4,88 USD (~ 0,00044103 BTC), což mohlo být způsobeno oznámením Ionomy Lightning API pro vývojáře. Cena ION se ale opět vrátila a v současné době je oceněna na ~ 1,13 $ (~ 0,00016014 BTC).

ION Lightning API

Tweet ION Lightning API

Zdá se, že ION momentálně není tak vzrušující, kromě levné ceny. Skutečný gamechanger (pochopíte ?!) přijde, pokud vytvoří hitovou hru jako Angry Birds nebo Grand Theft Auto, pak by cena mince mohla dramaticky vzrůst. ION rozhodně není bez potenciálu a to samo o sobě činí tento projekt hodný udržení alespoň poloviny pozornosti.

Kde nakoupit a uložit ION

Existuje několik burz, na kterých si můžete ION koupit. Patří mezi ně Bittrex a Upbit. Ale hlavní místo pro nákup ION je přímo na webu, který odměňuje uživatele za připojení a za udržování jejich mincí v ekosystému.

Můžete si koupit tokeny s několika altcoiny, jak je uvedeno výše, nebo za bitcoiny. Jeho uložení na platformě Ionomy však může být trochu znervózňující, pokud se obáváte bezpečnostních problémů.

Závěr

ION ICO dostalo palbu zkoumání a kritiky. Došlo k řadě negativních novinářů a členů komunity, kteří to označili za podvod. To může být pozoruhodné, i když „podvod“ je pojem, který je rozhodně nadužíván. Dalo by se namítnout, že definice podvodu nepřijímá za vaši investici nic. S ION však budete odměněni při hraní a můžete také vsadit své vlastní coiny.

Tým vynaložil spoustu práce, aby napravil jejich nešťastný začátek. Ionomy vybudoval skvělou platformu s pěknou vnitřní ekonomikou a spoustou možností a funkcí. Ale bohužel se zdá, že v současné době chybí hlavní produkt: hry dostupné k hraní jsou přinejlepším nevýrazné.

Prozatím, pokud jde o kvalitní hry, které byste chtěli, možná by bylo lepší utrácet peníze za nový Xbox. Pokud se však na tuto minci díváte jako na investici, je jen možné, že zabijácká hra nebo velké partnerství by mohly zvýšit cenu. To necháme na vašem úsudku.

Dodatečné zdroje

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me