Co je TRON?

TRON je operační systém založený na blockchainu a platforma decentralizované aplikace (dapp). Projektový tým, založený neziskovou nadací se sídlem v Singapuru, Tron Foundation, se původně snažil řešit globální zábavní průmysl – v současné době v hodnotě 1 bilionu dolarů. Svou vizi však výrazně rozšířili a řešili celý trh s dapps.

Podle jeho počáteční bílá kniha, “Členy týmu TRON jsou následovníci sira Tima Berners-Lee, kteří jsou přesvědčeni, že protokol je od okamžiku jeho vynálezu spíše přínosem pro lidské bytosti než nástrojem pro zisk malých skupin.” Tim Berners-Lee je zakladatelem World Wide Web.

Otevřená decentralizovaná platforma a technologie distribuovaného úložiště společnosti TRON umožňuje tvůrcům digitálního obsahu vystříhat prostředníky, jako jsou Apple Store a Google Play Store. Producenti obsahu tak mohou získat prostředky přímo od spotřebitelů.

V současné době je spousta uživatelských dat a provozu řízena několika společnostmi, jako je Google, Facebook a Amazon. Společnost TRON se pokouší zmírnit tuto kontrolu vložením vlastnictví dat zpět do rukou tvůrce.

V tomto průvodci TRON pojednáme:

Jak TRON funguje?

Klíčové vlastnosti TRONu

Společnost TRON chce „léčit internet“ prostřednictvím následujících funkcí:

 1. Osvobození dat: bezplatná a nekontrolovaná data
 2. Povolení ekosystému obsahu, kde uživatelé mohou získávat digitální prostředky z šíření obsahu
 3. Osobní ICO se schopností distribuovat digitální aktiva
 4. Infrastruktura umožňující výměnu distribuovaných digitálních aktiv (například her) a prognózy trhu.

Jedná se o dlouhodobý projekt se souborem fází, které začaly Exodus v roce 2017 a nakonec povede k Věčnost v roce 2023. Níže jsou uvedeny klíčové vlastnosti každé fáze.

 1. Exodus: bezplatná platforma pro distribuci, ukládání a obsah peer to peer.
 2. Odyssey: Jsou zavedeny ekonomické pobídky na podporu tvorby obsahu a posílení jeho postavení
 3. Skvělá cesta: Individuální možnosti ICO
 4. Apollo: Schopnost producentů obsahu vydávat osobní tokeny (TRON 20 Token)

Kroky 5 a 6 se zaměřují na další posílení schopnosti decentralizovat herní průmysl. Umožňují vývojářům svobodně budovat herní platformy a poté po zavedení uvedených her dosáhnout peněžních pobídek.

Časová osa mincí TRX

Podrobnější revize fáze

TRON je obzvláště ambiciózní. Jeho rozsah zahrnuje implementaci mnoha blockchainových technologií, které jsou dnes stále technicky experimentální, včetně něčeho podobného celé platformě Ethereum. Tým se to snaží dosáhnout během příštích 8–10 let.


Exodus

V současné době okupujeme první fázi Exodu. Exodus si klade za cíl poskytovat jednoduché distribuované sdílení souborů postavené na něčem podobném IPFS. Proto TRON ve své současné platformě technicky nevyužívá žádnou blockchainovou technologii. To se však s příchodem 2. fáze změní.

Odyssey

Odyssey, další fáze, se pokouší stimulovat včasné přijetí a vytvoření vlastní komunity tvůrců obsahu a spotřebitelů pomocí něčeho podobného modelu důchodu.

Stupnice úhrady za vytvoření je spojena s metrikou se souvisejícím schématem sklápění na rozdíl od jednoduchých zobrazení nebo kliknutí. Pohledy a kliknutí nejsou ideální, protože je lze hromadně reprodukovat pomocí klikacích farem nebo robotů.

Uživatelé budou nakonec obchodovat (potenciálně prostřednictvím jednosměrných platebních kanálů, jako je µRaiden) v TRX. To usnadňuje výměnu hodnoty za služby rychleji, ale bude vyžadovat určitý typ výplaty / odchodu z účtu TRX, pokud uživatelé zpočátku nemají TRX.

Skvělá cesta & Apollo

Třetí fáze (Great Voyage) a 4. fáze (Apollo) mají umožnit tvůrcům obsahu nabídnout podíl v potenciální osobní značce prostřednictvím „individuálních ICO“ nebo značkových tokenů.

Za tímto účelem bude muset společnost TRON vyvinout vlastní blockchainovou aplikační platformu podobnou platformě Ethereum s kompletním jazykem Turing pro inteligentní smlouvy. TRON však připouští, že může čelit některým stejným problémům, jako je Ethereum, jako je přetížení sítě v důsledku spuštění ICO.

Vedlejším efektem může být, že síť nebude schopna správně prověřit / ověřit důvěryhodnost každého z obrovského počtu jedinečných tokenů. Dokument Tron dále neuvádí podrobnosti o tom, jak lze v síti zabránit útokům Sybil nebo hackům výměnných účtů. Pouze stručně zmiňuje potřebu a plánovanou implementaci decentralizované výměny těchto tokenů jako snahu zmírnit některé z těchto potenciálních hrozeb.

Star Trek

Star Trek je pátou fází TRONu a snaží se napodobit něco podobného Auguru s decentralizovanou předpovědní a herní platformou.

Věčnost

Věčnost, poslední fáze, předpokládá schopnost získávat finanční prostředky a zpeněžovat na základě růstu komunity. Nakonec bude základní technologie společnosti TRON založena převážně na adaptaci IPFS a platformy Ethereum. Hodně z toho, co se TRON pokouší konsolidovat, dělají různé projekty a vzájemně se vylučující entity.

Ekonomický zisk: TRON 20 Token a TRON Power (TP)

Token Tron 20 bude mít hodnotu a umožní jednotlivým vlastníkům obsahu vytvářet na platformě vlastní tokeny, podobné kryptoměně Vlny. Je třeba poznamenat, že token TRON 20 není stejný jako Tronix, který je prostředníkem výměny na platformě.

Se společností, která hledá dlouhodobé investice a odstrčí ty investory, kteří chtějí dosáhnout rychlého zisku, bude možné token TRX uzamknout a získat TP. Tímto způsobem poskytnete uživatelům vzestupnou mobilitu v ekosystému s mocí, jako jsou hlasovací práva a vyšší status. Čím déle jsou vaše žetony uzamčeny, tím více vás TP TRON odmění.

Tým TRON & Pokrok

Datum ICO pro TRX bylo mezi 3. srpnem 2017 a 24. srpnem 2017.

Generální ředitel a zakladatel společnosti TRON, Justin Sun, se často říká „příští Jack Ma“, zakladatel Alibaba. Sun má mimořádně působivý životopis na pouhých 27:

 • Absolvent univerzity v Pensylvánii
 • 2015 Forbes Čína 30 do 30 let
 • 2017 Forbes Asia 30 do 30 let
 • zakladatel Peiwo APP (čínský Snapchat)
 • účastník Hupanské univerzity založené Jackem Ma
 • bývalý hlavní zástupce společnosti Ripple China.

Kromě Sunu jsou v týmu i další klíčoví hráči. CTO Lucien Chen je bývalý zaměstnanec společnosti Alibaba s rozsáhlými zkušenostmi s prací s prvotřídními internetovými společnostmi, jako jsou Netease, Qihoo 360 a Tencent.

Společnost TRON již ve svém týmu dobře podporuje špičkové čínské vývojáře, ale neustále rozšiřuje svoji zaměstnaneckou základnu o členy se zkušenými technickými znalostmi, jako jsou Maorong Lin a Xiadong Xie. Společně oba zaměstnanci přinášejí roky zkušeností s technickým vývojem v zábavním průmyslu a internetovém obchodování.

TRON je podporován významnými členy čínské podnikatelské komunity, jako jsou Hitters Xu (zakladatel Nebulas), Tang Binsen (zakladatel mobilní hry Clash of Kings), Xue Manzi (slavný čínský investor v oblasti andělů), Chaoyong Wang (zakladatel China Equity Group) s tržní hodnotou 2 miliardy $), Dai Wei (CEO OFO bike), Huobi.com a mnoho dalších.

Kromě toho společnost TRON provádí převod TRX na aplikaci Peiwo. To by umožnilo jeho 10 milionům uživatelů vyměňovat token tam a zpět.

Zatímco TRON bude podporovat všechny druhy virtuálních měn, TRX bude oficiální. Díky tomu bude nutné převést všechny ostatní měny prostřednictvím TRX.

Nabídka TRX

Nejste schopni těžit TRX. V době psaní tohoto článku činila cirkulující dodávka 65 748 192 475 TRX s celkovou dodávkou 100 000 000 000 TRX.

18. prosince 2017 společnost Sun oznámila, že nadace TRON zamkla do ledna 2020 tokeny ve výši 34,2 miliardy USD. Spekulanti často věří, že zablokování tokenů zvýší hodnotu tokenů.

Historie obchodování

Od svého relativně nového vydání na konci září 2017 došlo u TRX k prudkému nárůstu cen. Počínaje před 3 měsíci na přibližně 0,002 centu je to v tuto chvíli zhruba 0,45 dne 19. prosince 2017, což je 22,5násobný nárůst nebo přibližně 2150% nárůst. Altcoiny v současné době přitahují pozornost investorů, kteří chtějí získat přístup k dostupnějším měnám, což by mohlo vysvětlit náhlé zvýšení cen.

Kde koupit TRX

Máte možnost obchodovat s TRX na burzovních webech, jako je Liqui & Binance pro ETH nebo BTC. Noví uživatelé si mohou koupit BTC nebo ETH coiny na Bitstamp nebo Coinbase a uložit je do svých příslušných peněženek na Binance. Binance je často považován za nejlepší obchodní volbu pro své nízké obchodní poplatky.

Kam uložit TRX

TRX je token ERC-20, takže jej můžete ukládat na hardwarové peněženky, které podporují blockchain Ethereum, jako jsou Ledger Nano S a Trezor. Můžete jej také uložit na MyEtherWallet (MEW). Další peněženky najdete v našem průvodci Nejlepší peněženky Ethereum.

Závěr

Bude zajímavé sledovat, jak se tento projekt vyvíjí, což může potenciálně vést k cílenějšímu případu použití v zábavním průmyslu. V čínské podnikatelské komunitě je velký počet vlivných členů, kteří podporují tým TRON. Společnost TRON má také silný vývojový tým, který tyto snahy podporuje.

S jasnou a dlouhodobou vizí pro TRX a platformu TRON a vzhledem k tomu, co se jeví jako neomezené financování ze strany investorů, není nerozumné, aby byl někdo ohledně tohoto projektu optimistický. Nejedná se však o finanční poradenství.

Při zvažování investování buďte opatrní a důkladně proveďte průzkum. Chcete-li získat podrobnější kontrolu, klikněte na tento odkaz na stránky společnosti TRON bílé papíry. Pokud chcete dostávat aktuální informace od generálního ředitele Justina Suna, sledujte ho Cvrlikání.

Další zdroje TRON

webová stránka

Github

Cvrlikání

Reddit

Střední

Telegram (anglicky)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me