Co je zalidněné?

Zalidněný je a peer-to-peer (P2P) platforma která využívá blockchain k tomu, aby malým a středním podnikům (MSP) poskytla efektivnější způsob účasti na financování faktur.

Konzistentní peněžní tok je vážným problémem mnoha malých a středních podniků. Pozdní platby na fakturu stojí malé podniky ve Velké Británii více než 2 miliardy $ každý rok v poplatcích a promarněných příležitostech. Pomocí financování faktur mohou podniky prodávat své neuhrazené faktury se slevou, aby rychle uvolnily část hotovosti. Osoba, která kupuje fakturu, ji fakticky převezme a peníze obdrží, když klient zaplatí.

Populous využívá technologii blockchain, data XBRL a vzorec Altmanova Z-skóre (více o tom později) k celosvětovému rozšíření financování faktur a vytvoření celkově vylepšený systém.

V tomto Populativním průvodci se dotkneme:

Jak funguje Populous??

Ve společnosti Populous si kupující a prodávající vyměňují faktury prostřednictvím aukcí pomocí chytrých smluv. Chcete-li prodat fakturu, musíte nejprve zaregistrovat svou společnost. Poté budete mít svůj účet pozdržen, dokud neobdržíte souhlas od Populous administrátora.

Jakmile vás správce schválí jako prodejce, můžete odeslat fakturu a nastavit a minimální prodejní cíl. To také vyžaduje souhlas správce.

XBRL (eXstensible Business Reporting Language)

Populous analyzuje kreditní riziko faktur pomocí vzorce Altman Z-skóre v reálném čase Data XBRL. Tyto údaje jsou veřejně dostupné a zahrnují obchodní informace, jako je hodnota dlužníka, výše hotovosti a věřitelé, kteří jsou splatní do jednoho roku.

Altmanův vzorec s Z-skóre

S extrahovanými daty XBRL a Altmanův vzorec Z-skóre, lidnatý tým vytvořil vlastní interní systém hodnocení úvěrového rizika. Z tohoto důvodu nepotřebují externí úvěrovou agenturu, což jim ušetří značné množství času a peněz.

Altmanův vzorec Z-skóre je nástroj finančního modelování, který určuje tři rizikové faktory:

  1. Pravděpodobnost, že podnik zbankrotuje do dvou let
  2. Zda společnost nesplní své závazky
  3. Kontrolní opatření pro finanční tísně

Kromě hodnocení faktur Populous využívá tyto dvě sady dat k cílení na společnosti, které potřebují peněžní tok, a filtrování podnikatelských žadatelů, kteří se nehodí pro platformu.

To, zda administrátor odmítne nebo schválí dotaz na prodej faktury, určuje kreditní skóre Altmanova vzorce.

Aukce faktur začíná, jakmile je vaše faktura schválena, a trvá 24 hodin. Existují pouze tři možné způsoby, jak aukci ukončit:

  1. Proběhne úspěšná aukce, a nabídka odpovídá vašemu prodejnímu cíli během 24 hodin.
  2. Uplyne 24 hodin a žádná nabídka nesplňuje požadavek prodejního cíle. V takovém případě můžete buď přijmout nejlepší dostupnou nabídku, zrušit aukci nebo znovu spustit aukci.
  3. Aukci ukončíte předčasně. Přitom můžete aukci zcela zrušit nebo můžete přijmout nejlepší dostupnou nabídku.

Po úspěšném dokončení aukce obdrží prodávající finanční prostředky od kupujícího ve formě Pokeny, digitální měna v platformě Populous. Prodejci je pak mohou na přání vyměnit za fiat.

Všem kupujícím, kteří aukci prohráli, budou jejich prostředky vráceny. Zrušené aukce také vedou k vrácení finančních prostředků kupujícím.

Zalidněný systém

Zalidněný ekosystém

Kupující faktur

Pokud plánujete nákup faktur, musíte před zahájením také získat souhlas od správce. Při nákupu faktur musíte zadat údaje KYC.

Jako kupující můžete vytvářet nabídky sami nebo být součástí a nabídková skupina. Skupiny nabídek se skládají z jednotlivých uchazečů, kteří vstupují do aukce jako jeden subjekt, který provádí nabídky.

Poken vs. PPT vs. PXT

Populous má tři žetony a může být docela snadné je všechny zaměnit.

Pokeny

Pokeny jsou vnitřní měnou platformy Populous. Každý Poken je navázán přímo na ekvivalentní částku fiatové měny (např. ve Velké Británii se 1 GBP Poken rovná 1 GBP). Tyto tokeny ERC-20 slouží k nákupu faktur.

pokeny

Pokeny jsou vázány na fiatovou měnu.

Pokeny si můžete zakoupit přímo na Populous s GBP, USD, EUR a Yen. Ostatní měny budou před nákupem Pokenů převedeny na GBP pomocí kurzu londýnské burzy. K nákupu Pokenů můžete také používat podporované kryptoměny, jako jsou bitcoiny a ethereum.

Pokeny jsou token ERC-20, a proto je lze uložit do jakékoli peněženky, která podporuje tokeny ERC-20.

PPT (Populous Platform Token)

PPT tokeny byly distribuovány během Populous ICO a jsou primárně používány jako investiční prostředky. Jen asi 53 milionů PPT bude někdy v oběhu.

Kromě jejich zadržení můžete pomocí PPT investovat do faktur prostřednictvím Skupiny likvidity.

Když investujete do faktury pomocí PPT, vaše žetony jsou vloženy jako kolaterál pro investici. Výměnou získáte Pokeny, které Populous automaticky použije k nákupu faktury. Jakmile je faktura splacena, získáte Pokenův zisk a vaše původní PPT investice.

PXT (lidnatý token XBRL)

PXT je pro Populous nová. Je to token ERC20, který utratíte za přístup k datům Business Intelligence (BI) na platformě Populous XBRL Platform (PXP). PXP vám poskytuje přístup k více než jednomu petabajtu (to je jeden bilion bajtů) obchodních dat, která síť obsahuje. Tato data můžete použít k vytváření přizpůsobených zpráv týkajících se kreditních skóre, finančního zdraví podniku, SWOT analýz a potenciálních zákazníků a mnoha dalších věcí.

Zalidněný tým & Pokrok

Projekt Populous sídlí v Londýně a vede ho Stephen Williams. Williams dříve založil společnost Olympus Research, společnost zaměřenou na komerční data a analytiku pro podniky.

Zalidněný tým

Zalidněný tým

Populous začala v roce 2017. Společnost spustila beta verzi 1.0 v únoru 2018 a veřejnou beta verzi v květnu téhož roku. V říjnu tým vydal PXP pro veřejnost v režimu otevřeného sestavení. Plán nezveřejnili.

Soutěž

Zdá se, že v blockchainovém prostoru nejsou žádní významní Populous konkurenti. Největší výzvou Populární tváře je přimět klienty k přechodu od tradičních kanálů financování faktur, jako je Tržní faktura na jejich platformu.

Motivace prodejců faktur k přechodu je zdánlivě jednoduchá: Populární je levnější k použití. Kupující na faktuře jsou motivováni k přechodu na jinou platformu kvůli internímu systému hodnocení úvěrů. Populární trhy tento systém prodávají jako obrovské zlepšení současných dostupných metod hodnocení.

Obchodování

Tým Populous uspořádal ICO v červenci 2017, ve kterém zvýšil přes 10 milionů dolarů. Po ICO zůstala cena PPT do listopadu relativně stagnující mezi 2,00–4,00 $ (~ 0,0005–0 0007 BTC). Pro zbytek roku 2017 (a začátek roku 2018) vzrostl a dosáhl historického maxima kolem 68,91 USD (~ 0,00595 BTC).

Zdálo se, že zvýšení ceny způsobilo několik důležitých oznámení. Tým oznámil partnerství se společností Luxure Global Citizen, společností prodávající směšně drahé předměty, jako jsou Lamborghinis. Z oznámení vyplývá, že by to vedlo k několika dost velkým fakturám. Populační beta verze měla být k dispozici také do konce roku, což pomohlo zvýšit cenu. Nakonec tým oznámil výsadek nového tokenu PXT.

VAROVÁNÍ: Od prvního vydání tohoto článku vyšlo najevo několik problémů. Luxure zřejmě zrušil partnerství s Populous v únoru a stanovený že oznámení nikdy neschválili. Tým Populous od té doby odstranil oznámení o partnerství a výsadku PXT z média. Tyto akce a další skutky způsobily, že mnoho členů komunity tvrdilo, že Populous ve skutečnosti je, podvod.

Po rozběhu v lednu 2018 klesla cena PPT téměř po zbytek roku 2018. Mince v dubnu zaznamenala jeden nárůst, ale není jasné, co to mohlo způsobit. Nyní se pohybuje kolem 1,50 $ (~ 0,000415 BTC).

Bez obratu na trhu nebo vážného partnerství je nepravděpodobné, že se cena PPT znovu dostane na nohy.

Kde koupit PPT

PPT je nákup o něco těžší než většina ostatních kryptoměn s velkým tržním stropem. Můžete jej však získat na Binance jako obchodní pár s bitcoiny a ethereem.

Úplný seznam burz, kde je k dispozici PPT, přejděte na CoinMarketCap.

Kam ukládat PPT

Protože PPT je token ERC-20, máte několik možností, kam jej uložit. Dvě oblíbené možnosti úložiště jsou MetaMask a MyEtherWallet.

Pokud hledáte větší zabezpečení (a kdo ne?), Měli byste se podívat na používání hardwarové peněženky jako Trezor nebo Ledger Nano S. Obě peněženky podporují všechny tokeny ERC-20 včetně PPT.

Závěr

Populous je mladý projekt, který má hodně co dokázat. Tým nemá mnoho zkušeností s blockchainovou technologií a kontroverze kolem projektu by měla zvednout nějaké červené vlajky.

Současná tržní kapitalizace projektu je navíc výrazně vyšší než u jiných projektů kryptoměny, které se zaměřují na mnohem větší zákaznické základny. Spuštění PXP je však silným krokem, který může pomoci rozšířit jejich tržní dosah.

S cenou PPT na historicky nejnižších úrovních je projekt v týmu Populous. Doufejme, že mohou získat některá pozoruhodná partnerství nebo brzy prokázat významné přijetí, aby prokázali svou legitimitu. Pokud ne, konečně by mohl mít poslední slovo zloděj.

Poznámka editora: Tento článek aktualizoval Steven Buchko dne 12.05.2018, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další lidnaté zdroje

webová stránka

Cvrlikání

LinkedIn

Github

Telegran

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me