Co je Monero?

Monero, vidlice Bytecoinu, je bezpečná, soukromá a nevystopovatelná měna postavená na protokolu Cryptonote pomocí Ring Signatures. Mechanismus Proof of Work s názvem CryptoNight vydává nové coiny, které motivují horníky k zabezpečení sítě a ověřování transakcí. Původně spuštěno v dubnu 2014 jako BitMonero, Monero (symbol XMR), znamená v esperantu peníze.

Veřejná a skrytá kniha Monero umožňuje komukoli soukromě odesílat a přijímat transakce. To znamená, že žádný vnější pozorovatel by neznal odesílatele, částku nebo cíl.

Monero a jeho komunita stojí na třech klíčových hodnotách: (1) Zabezpečení, (2) Ochrana osobních údajů a (3) Decentralizace

The Web společnosti Monero dále rozvíjí:

Bezpečnostní

Uživatelé musí být schopni důvěřovat společnosti Monero ve svých transakcích bez rizika chyby nebo útoku.

Soukromí

Monero bere soukromí vážně. Společnost Monero musí být schopna chránit uživatele u soudu a v extrémních případech před trestem smrti.

Decentralizace

Společnost Monero se zavázala poskytovat maximální míru decentralizace.

V tomto průvodci Monero pokrýváme vše, co potřebujete vědět, včetně:

Jak funguje Monero?

Monero je založeno na kryptografickém protokolu na úrovni aplikace zaměřeném na soukromí zvaném Ring Signatures.

Ring Signatures byly původně navrženy na konferenci o kryptografii v roce 2001 v Queenslandu v Austrálii. Mezi autory Ring Signatures patří Ron Rivest, Adi Shamir a Yael Tauman. Ring Signatures jsou základním mechanismem struktury transakcí Monero po jejich vysílání z peněženky.

Jádro použití Monera spočívá v tom, že transakce nejsou propojitelné nebo sledovatelné kvůli tajným adresám. To chrání odesílatele a příjemce a zároveň umožňuje selektivní sledování transakcí prostřednictvím konstrukce klíče veřejného / soukromého pohledu kromě běžných soukromých / veřejných klíčů (více o tom později).

Monero má variabilní limit bloku, který umožňuje flexibilitu ve správě dat (velikosti bloků) a škálovatelnost. To díky své architektuře z velké části potřebuje. Ochrana osobních údajů vyžaduje více kryptografie a údajů o transakcích.

Společnost Monero nakonec používá vyzváněcí podpisy, vyzváněcí důvěrné transakce (RCT) a tajné adresy k zamlžování transakcí na úrovni protokolu, aby ochránila odesílatele i přijímače před odposlechem a přitom stále umožňovala ověření transakcí třetí stranou, pokud je to požadováno.

Technické údaje

Spuštěno: 14. dubna 2014

Celková nabídka mincí: Zpočátku 18,4 milionu mincí (poté bude trvale fixována produkce 0,3 XMR za minutu k vyrovnání ztracených mincí za rok)

Algoritmus: Proof of Work (PoW) using CryptoNight

Blokovat odměnu: Hladce se měnící

Čas bloku: 120 sekund

Obtížnost: Zaměřte se na každý blok

Problém s bitcoiny

Funkce Fungibility vám umožňuje vyměnit stejný typ zboží nebo aktiva za jiný. To znamená stejnou hodnotu mezi zbožím a aktivy. Můžete například vyměnit jednu minci stříbrného orla za jinou minci stříbrného orla (označující stejnou hodnotu mezi těmito dvěma mincemi).

Ale co kdybyste nemohli svou stříbrnou minci vyměnit za jinou, protože tato stříbrná mince byla použita v nelegální činnosti?

Toto je přesná hádanka, které bitcoin čelí díky své zcela transparentní architektuře. Pokud by se některá agentura rozhodla, že určitá bitcoinová transakce byla použita k nezákonným účelům, ohrozilo by to schopnost této bitcoiny být přijatelnou jako zastupitelnou měnou.

Jedná se o konstrukci kritickou pro něco, co je považováno za „peníze“, a je znepokojující, že bitcoiny nedosahují. Naštěstí si Monero klade za cíl vyřešit tento problém prostřednictvím pečlivého a kódovaného soukromí.

Dilbert s komiksem Dogberta o zastupitelnosti

Dogbert ví, co se děje. | Dilbert © 2006 Scott Adams

Monero vs. bitcoin

Jedním z velkých pádů bitcoinu je nedostatek flexibility pro implementaci nových funkcí, které vyžadují téměř úplnou aktualizaci sítě. (Jak jsme viděli při debatě o blokové velikosti)

To zahrnuje pevně zakódovaná omezení a přirozené prvky návrhu (jako je frekvence bloků, maximální množství peněžní zásoby a počet požadovaných potvrzení)..

Sledovatelnost částek transakcí i odesílatele / příjemce je veřejně viditelná automaticky s bitcoinem, pokud uživatel neprovede konkrétní kroky.

Algoritmus proof of work (PoW) také narušil původní Satoshi vizi „one-CPU-one-vote“ s příchodem GPU a hardwaru specifického pro integrovaný obvod (ASIC). To umožňuje těmto těžařům získat většinovou kontrolu (51% +) v síti a řídit změny. (Jako vidlice, aby síť fungovala.)

Nepravidelná emise se týká konstrukce, kde se odměny za bitcoiny každé 4 roky snižují na polovinu. Původním záměrem bylo vytvořit omezené plynulé emise s exponenciálním rozpadem. (Předvídatelnější ne trhaný vzor)

Místo toho máme po částech lineární emise (jak je zobrazeno níže), která vytváří příležitost pro útok s dvojitým utracením. To je způsobeno snížením rychlosti hašování sítě při každém půlení. Všimněte si pohybů podobných „schodišti“.

Graf obtížnosti těžby bitcoinů

Úpravy obtížnosti bitcoinů nejsou plynulé.

Bytecoin Fork

Bytecoin je první známá implementace protokolu CryptoNote s kódem vytvořeným zcela od nuly. Proč ale bylo Monero potřeba, když už toto bylo implementováno? Jako vždy u kryptoměny, připravte se na nějaké drama.

Monero subreddit

Bytecoin mohl být promyšlený.

Jak je rozpracováno v tomto subredditu Monero před třemi lety došlo nejen k přemíře bytecoinů, ale také k falšování blockchainu, aby se ukázalo spravedlivé rozdělení. Pak existovaly dva roky „zmrzačeného“ kódu, který mohl být vylepšen, ale nebyl. Ricardo Spagni aka „Fluffypony“ řekl tým Monero tyto problémy vyřešil během několika týdnů.

Tým Monero

Podle týmová sekce na webu Monero zahrnuje hlavní tým:

Kromě toho tam byly více než 30 vývojářů a 420 přispěvatelů po dobu trvání projektu. Protože se Monero zaměřuje na soukromí, není žádným překvapením, že se mnoho členů týmu rozhodlo zůstat v anonymitě

Technologie Monero

Hlavní technologií společnosti Monero je rovnováha, která vám umožní ovládat vaše klíče a pracovat soukromě s osvědčenými bezpečnostními mechanismy a zároveň umožní poddajnost a vývoj v síti. (Např. Variabilní velikost bloku, integrace Kovri)

Jak funguje normální (ne zcela anonymní) transakce

Jak funguje normální (ne zcela anonymní) transakce

Výchozí nastavení pro bitcoinové transakce je zcela transparentní a pseudonymní, pokud nejsou podniknuty kroky k zakrytí identity a transakcí (např. VPN a směšovací služby). To znamená, že vaše IP adresa může být připojena k vašemu zařízení (tj. Osobní identita) s dostatečným množstvím prostředků věnovaných jejich propojení.

Podpis vyzvánění Skrýt transakce

Ring Signatures jsou digitální podpisy, kde několik signatářů podepisuje transakci. Myslet si: podepisování pomocí společného účtu, ale nikdo nezná skutečného podepisujícího

Odesílatel vygeneruje jednorázový klíč útraty a příjemce je jedinou stranou, která může na základě tohoto klíče zjistit a utratit peníze.

Klíčové obrázky, kryptografické klíče, jsou odvozeny z každého utraceného výstupu a zabraňují dvojímu utrácení. Je to proto, že na blockchainu je na výstup (výdaj) jeden klíčový obrázek.

Transakce s prstencovým podpisem zahrnují více signatářů, které cizí pozorovatelé neznají

Transakce s prstencovým podpisem zahrnují více signatářů, které neznámí externí pozorovatelé.

Kruhový podpis používá klíče vašeho účtu a vybrané veřejné klíče z blockchainu k vytvoření „prstenu“ možných signatářů. Hlavní bezpečnostní vlastností podpisu vyzvánění je, že znemožňuje zjistit, které klíče členů skupiny podpis vytvořily.

Žádný vnější pozorovatel se nemůže shodnout s podepisujícími v kruhu, což zajistí, že transakční výstupy nebudou dohledatelné. Kromě toho zůstává zastupitelnost, protože síť nezná utracené částky (přestože byla schopna ověřit skutečnou transakci).

Jsem nadšený, že vidím pokrok v důvěrných transakcích. Fungibility je jediná vlastnost dobrých peněz, která bitcoinům / litecoinům chybí.

Těším se, až toto přidám do Litecoinu, až bude připraven. &# 128640; A to lze provést měkkou vidličkou. Zůstaňte naladěni!

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 14. listopadu 2017

Vyzvánět důvěrné transakce (RCT) Skrýt odeslanou částku

Odesílatel může odhalit jen tolik informací, aby horníci mohli transakci potvrdit, aniž by veřejně zveřejnili celkovou utracenou částku. (Známý jako „potvrzení“) To umožňuje transakci prokázat svou autentičnost bez ztráty soukromí uživatele.

Síť šifruje množství každého výstupu a zahrnuje jej do transakce. Částka zašifrovaná odesílatelem používá sdílené tajemství zabudované do transakce vypočítané kombinací klíče soukromého zobrazení příjemce s klíčem veřejného zobrazení transakce (který je součástí transakce)

Třetí strany nebudou moci zobrazit částku na základě tohoto konstruktu Ring Confidential Transactions (RCT)

RingCT výstupy

Výstupy RingCT jsou nyní povinné od září 2017

Tajné adresy chrání odesílatele a příjemce

Monopedie vrhá světlo na tento konstrukt, který chrání odesílatele a příjemce před vnějšími pozorovateli:

Tajné adresy jsou důležitou součástí přirozeného soukromí společnosti Monero. Umožňují a vyžadují, aby odesílatel vytvořil náhodné jednorázové adresy pro každou transakci jménem příjemce.

Pomocí tajných adres může pouze odesílatel a příjemce určit, kam byla platba odeslána.

Když vytvoříte účet Monero, budete mít klíč soukromého zobrazení, klíč soukromých výdajů a veřejnou adresu. K odesílání plateb používáte klíč utrácení, klíč k zobrazení příchozích transakcí a veřejnou adresu k přijímání plateb. Klíč utrácení i klíč zobrazení přispívají k budování vaší adresy Monero. Můžete mít peněženku „pouze pro hodinky“, která používá pouze klávesu zobrazení.

Tajná adresa v konečném důsledku brání propojení prostředků příjemce s jejich peněženkou. Třetí strana však může tuto adresu auditovat, aby prokázala, že k transakci došlo. (Odesílatel sdílí svůj veřejný klíč zobrazení)

Příjemce získá své prostředky prostřednictvím klíče soukromého zobrazení peněženek, který skenuje blockchain. Jakmile je peněženka detekována a načtena, vytvoří se soukromý klíč na jedno použití odpovídající veřejnému klíči odesílatele.

Příjemce nyní může tyto prostředky utratit pomocí svého soukromého klíče útraty. K tomu nedochází bez peněženek odesílatele ani příjemce ani s částkou, která byla veřejně propojena.

Z BCHGraz - Meetup # 9 - Monero od Justina Ehrenhofera

Jak tajné adresy chrání odesílatele a příjemce Zdroj: Justin Ehrenhofer, Prezentace

Jak fungují transakce Monero

Tento proces je v tomto velmi stručně vysvětlen Monero bitcointalk vlákno (čísla jsou uvedena na obrázku níže):

“Bob se rozhodne utratit výstup, který byl odeslán do jednorázového veřejného klíče.” Potřebuje Extra (1), TxOutNumber (2), a jeho soukromý klíč účtu (3) obnovit svůj jednorázový soukromý klíč (4). Při odesílání transakce Carol generuje Bob náhodně svou Extra hodnotu (5). Používá Extra (6), TxOutNumber (7) a veřejný klíč účtu Carol (8) získat její veřejný klíč Výstup (9).

Ve vstupu Bob skrývá odkaz na svůj výstup mezi cizími klíči (10). Aby zabránil dvojímu utrácení, sbalí také klíčový obrázek odvozený od jeho jednorázového soukromého klíče (11). Nakonec Bob transakci podepíše pomocí svého jednorázového soukromého klíče (12), všechny veřejné klíče (13) a klíčový obrázek (14). Připojí výsledný podpis prstenu na konec transakce (15).“

Příklad transakce Monero

Příklad transakce Monero

Soutěž

Jak se Monero porovnává s alternativními řešeními zaměřenými na ochranu soukromí?

Hlavním bodem diferenciace s Monero je implementace CryptoNote, která existuje od roku 2001 a prošla významným vzájemným hodnocením ohledně její funkčnosti. (Například sledovatelné podpisy vyzvánění)

Jak CryptoNote funguje

Jak CryptoNote funguje

Mezi dvě další implementace technologie ochrany osobních údajů z jiných kryptoměn patří:

ZeroCoin / ZeroCash – Použitím důkazů s nulovými znalostmi (ZKP) tento protokol zakrývá odesílatele a celou ekonomiku. O žádném zneužití (například vytváření falešných důkazů / utrácení) byste neznali až mnohem později kvůli anonymní povaze sítě. Jedním z největších rizik je nedostatečná zralost a vzájemné hodnocení kryptografie. ZKP se také spoléhají na to, že tvůrci původního soukromého klíče RSA jej zničí. (Jak se údajně stalo v tomto ceremoniálu vypalování počítačů)

Monero vs Zcash: Transakce ZCash jsou založeny na bezpečnostní vrstvě s nulovou znalostí (ZSK)

CoinJoin je směšovací protokol, který kombinuje transakce, ale nezakrývá uživatele, odesílatele ani transakce na úrovni protokolu. Původně vyvinutý vývojářem bitcoinů Gregory Maxwellem, Coin Join používá Dash, který využívá model Masternode (MN), kde uživatelé musí vlastnit 1000 DASH, aby mohli hostovat MN. Kritici tvrdí, že to vytváří jediný bod selhání, protože jednotlivé uzly, které poskytují směšovací službu, jsou zranitelné vůči útokům Sybil.

Monero vs Dash: Dash používá CoinJoin, který míchá transakce, ale neposkytuje ochranu na úrovni protokolu odesílatele a příjemců

Monero vs Dash: Dash používá CoinJoin, který míchá transakce, ale neposkytuje ochranu na úrovni protokolu odesílatele a příjemců.

Edward Snowden se nedávno zeptal Charlie Lee, tvůrce Litecoinu, na Zcash vs Monero:

Všechny soukromé transakce

Vyzkoušená technologie ochrany osobních údajů

Žádná daň pro horníky, která by platila investorům

Žádná vysoká inflace … lepší investice.@zuzana

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 29. září 2017

Kovri (na základě I2P) chrání uživatele na úrovni protokolu

Kovri je bezplatná, decentralizovaná, anonymní síťová vrstva vyvinutá společností Monero, která je založena na základních specifikacích I2P. Základní architektura I2P funguje podobně jako TOR (který používá cibuli), kromě Kovri používá šifrování a směrování česneku k vytvoření soukromého chráněného přístupu k síti.

Společnost Kovri (se svým směrováním česneku) posouvá věci o krok dále než TOR vytvořením anonymní překryvné sítě na internetu založené na zprávách. Tato překryvná síť pomáhá uživatelům skrýt jejich zeměpisné umístění a internetovou IP adresu, čímž anonymizuje internetový provoz.

I2P Infographic sítě pro ochranu soukromí

Vysvětleno I2P

Jak se Monero rozdělilo na pět vidlic (nyní šest)

Nedávný objev tajné výroby ASIC horníků Monero vedl k rozdělení mince na 6 různých mincí.

V důsledku objevení výroby Monero ASIC a tajné těžby (bez vědomí komunity) se Monero kvůli hrozbě centralizované těžby rozhodl vyklopit ze svého původního algoritmu..

To vyvolalo trochu „války proti ASIC“ komunitou toužící zachovat své základní hodnoty decentralizace.

Podrobněji pojatý v tomto článku, Monero se rozdělil na šest různých mincí. Mezi tyto nové mince patří: Monero 0 (XMZ), Monero Original (XMO), Monero Classic (XMC), Monero-Classic (ano, nyní s pomlčkou), MoneroC (CXMR) a nedávno oznámené MoneroV (XMV). Původní Monero (XMR) stále zůstává také.

Kritiky, slabosti a obavy

I když se zdá, že Monero má mnoho ocenění, jaké jsou jeho slabé stránky? Jak je popsáno v tomto subredditu je tu pár:

 • Soukromí – Došlo k možnosti sledovat IP adresu uzlu, z něhož pochází transakce. Toto protokolování IP adres by mohlo způsobit de-anonymizaci uživatelů. Jak již bylo řečeno, vývoj Monero neustále zlepšuje funkčnost ochrany osobních údajů a přidal určité funkce Tor ke zmírnění tohoto rizika.
 • Centralizace těžby – Většině těžby Monero dříve dominovaly čtyři bazény, z nichž každý neměl více než 20%. Tato centralizace již neplatí, ale stále představuje potenciální hrozbu.
 • Darkweb PR – Ačkoli to není přímá příčina týmu Monero, stojí za zmínku, že branding a vnímání veřejnosti je vždy něco, na co je třeba pamatovat, a mohlo by zpomalit adopci, protože lidé se obávají jeho použití pro nezákonné účely.
 • Velikost transakce – Monero transakce jsou mnohem větší než bitcoiny, vyžadují více dat a způsobují větší blockchain, který denně roste. Naštěstí společnost Monero v říjnu 2018 rozdvojila a implementovala neprůstřelné střely. S implementací neprůstřelných nástrojů se velikost transakcí v některých případech snížila až o 97 procent.
 • Obtížnost rozvoje – Schopnost začlenit se do peněženek s více mincemi a dalších integrací, které by rozšířily používání, byla pomalá.
 • Omezené obchodní nástroje – Nástroje, které mají obchodníci k integraci plateb, je v současné době obtížné a obtížně integrovatelné. Existuje však stále více a více služeb třetích stran, které to napraví.

Úspěchy

 • Monero transakce sníženy o 97 procent – Nedávný upgrade hard forku implementoval „bulletproofs“, kryptografické schéma, které snižuje velikost a cenu transakcí. Výsledkem je, že transakční poplatky společnosti Monero se snížily o 97 procent, což je pokles z 0,60 USD na pouhých 0,02 USD.
 • Kovri fork, vytváření bezpečnějších transakcí s vrstva I2P v C++ – I2P, známý jako neviditelný internetový projekt, je alternativou TOR, která by přidala zabezpečenou vrstvu pro všechny transakce odeslané do sítě. Toto bylo implementováno poté, co uživatel anonimal prosil komunitu Monero kteří souhlasili s financováním rozvoje na plný úvazek, aby se stala realitou. (Musím milovat crowdfunding)
 • Monero Hardware peněženka uvolněna – Tento projekt byl organizován a vytvořen jako mechanismus financování v komunitě systému Monero Forum Funding System (FFS). V čele projektu byl Michael Schloh von Bennewitz, veterán softwaru a tvůrců, stejně jako anonimal, hlavní vývojář Kovri. Ledger a Trezor také přidali podporu XMR.
 • U společnosti Monero můžete platit za přeplatek – Díky Shapeshift a jejich API nyní Overstock přijímá Monero i několik dalších altcoinů. To ukazuje další důvěryhodnost, pokud jde o přijetí v hlavním proudu.

Cestovní mapa

Monero má jeden z nejaktivnějších vývojových týmů v kryptoměně, takže byste neměli být překvapeni, že milníky projektu se neustále vyvíjejí. Právě teď jsou ve veřejné veřejné mapě pro rok 2019 jediné dvě akční položky:

 1. Řešení škálování druhé vrstvy
 2. Další výzkumné práce Monero Research Lab (MRL)

Zkontrolovat cestovní mapa projektu pravidelně, aby zůstali na vrcholu toho, co přijde.

Obchodování

Poté, co společnost XMR začala v roce 2014, neuviděla žádné relativně velké cenové akce až do srpna 2016. V té době šla cena téměř vertikálně a poskočila z přibližně 1,80 $ (~ 0,003 BTC) na 13,17 $ (~ 0,0217 BTC). Cena USD za necelý měsíc vzrostla o více než 600 procent. Tento počáteční meteorický vzestup byl s největší pravděpodobností způsoben zvýšenou popularitou XMR na temném webu a prvním objevením mince v mainstreamových médiích.

Během své životnosti cena XMR jela na typické horské dráze cen kryptoměny. V býčím běhu roku 2017 (RIP) mince stoupla 10krát a dosáhla svého historického maxima kolem 475 USD.

Pokud jde o altcoiny, XMR si vedlo dobře. Má tendenci držet si svou hodnotu lépe než jiné mince během medvědího trhu, zatímco během šťastnějších časů stále dělá významné kroky.

Vzhledem k tomu, že vlády a korporace stále více narušují osobní soukromí, měla by společnost Monero zaznamenávat neustálou poptávku od lidí, kteří si chtějí zachovat svou finanční anonymitu. Kromě uživatelů temného webu zahrnuje tato základna každého, kdo si nepřeje, aby jeho výdajové návyky nebo osobní zůstatky byly vysílány na veřejné knize nebo pod očima někdy hanebné třetí strany. Trvalá poptávka by měla dát ceně XMR zdravou podlahu.

Jak nakupovat a těžit XMR

XMR na Binance můžete zakoupit buď BTC nebo ETH. Pokud hledáte koupit XMR přímo s fiatem, Bitfinex a Kraken jsou dvě další možnosti.

Ačkoli byla původně napadena centralizací fondů, nedávná vidlice od ASIC horníků způsobila, že původní hashrate Monero (XMR) pokleslo o více než 50%. Hrozba tajné těžby ASIC podnítila tuto vidličku. Výsledkem je, že Monero stále zůstává jako mince těžitelná pomocí GPU Co těžit. Dále můžete najít seznam fondů těžby tady.

Jak uchovávat XMR

Existuje celá řada peněženek pro Monero s podporou Linux, Mac a Windows.

Na straně tvrdého vývojáře existují Paže (v7 & 8) OS pro čipové sady používané v mobilních zařízeních, stejně jako zdrojový blockchain, který umožňuje získat bootstrap blockchainu ze surového souboru.

Mezi mobilní a lehké peněženky patří Cake Wallet, Monerujo a My Monero.

Pokud je další zabezpečení hardwarové peněženky spíše vaší zácpou, podporují Ledger i Trezor XMR. Monero má také interně vytvořený plán peněženky, který byl financován komunitou a je v současné době ve vývoji.

Monero Cat

Monero se skutečně děje (a stalo se).

Závěr

Monero, vidlice Bytecoinu, je bezpečná, soukromá a nevystopovatelná měna. K ochraně soukromí uživatele využívá protokol Cryptonote společně s vyzváněcími podpisy, vyzváněcí důvěrnou transakcí a tajnými adresami..

Komunita Monero sleduje tři klíčové hodnoty: (1) Zabezpečení, (2) Soukromí a (3) Decentralizace.

Základní případy použití Monera jsou transakce, které jsou soukromé, anonymní a nevysledovatelné. Má také selektivní průhlednost, která uživatelům umožňuje v případě potřeby zviditelnit určité transakce. (Např. Auditor nebo jiná strana, která transakci prokáže) Je ironií, že tato funkce je atraktivní pro mnoho komerčních zájmů, které se snaží chránit důležitá obchodní data a obchodní tajemství.

Na straně škálovatelnosti existuje limit bloku, který usnadňuje flexibilnější správu dat (velikosti bloků) a řešení růstu. Toto bylo záměrné, aby umožnilo flexibilitu v růstu architektury Monero (která vyžaduje více kryptografie a dat kolem transakcí) než většina blockchainů.

Ačkoli Monero byl velmi stabilní a inovativní hráč, tento růst nepřišel bez velkých bojů. Nedávný objev tajné výroby ASIC těžařů Monero vedl k rozdělení mince na 6 různých vidlic.

To nejen rozdělilo komunity, ale vyvolalo obavy, co znamená skutečná decentralizace.

Přes tyto hrozící hrozby pokračuje odhodlání týmu budovat robustní a bezpečný projekt. Protokoly o ochraně osobních údajů, jako je Kovri, a hardwarové peněženky, jako je Ledger Nano S, neustále zlepšují ekosystém, což je pro projekt dobré. Tým dále pokračuje v dosahování milníků vývoje.

Mějte tuto bezpečnou minci soukromí na svém radaru. Tým a komunita jsou lídry v oboru a budou těmi, které budou sledovat na neurčito.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Stevenem Buchkem dne 1.9.19, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje Monero

webová stránka

Reddit

Stack Exchange

BitcoinTalk

Nejdůležitější

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me