Co je Nexus?

Nexus je a síť peer-to-peer který zlepšuje rychlost, škálovatelnost, zabezpečení a přístupnost aktuálních blockchainových protokolů. Toho projekt dosahuje hlavně pomocí kvantově rezistentního 3D blockchainu v kombinaci s komunikačními satelity ve vesmíru. Tím se zakladatel společnosti Nexus Colin Cantrell snaží „decentralizovat decentralizaci“ tím, že ji vyjme z dosahu jakékoli vládní kontroly nebo monopolů na těžbu.

Držte si klobouky, lidi. Jedná se o jeden z nejambicióznějších projektů, takže pojďme přímo do toho.

V tomto průvodci zařízením Nexus pojdeme dále:

Trojrozměrný řetěz (3DC)

Nexus používá, ne jeden, ne dva, ale tři mechanismy shody k vytvoření trojrozměrného blockchainu. Tým tvrdí, že zavedení tří různých mechanismů snižuje centralizaci minerů a umožňuje efektivnější škálování v řetězci.

Prime Channel

Prime Channel je a Kanál proof-of-work. Na tomto kanálu vyhledávají horníci 308místné husté primární klastry metodou pokus-omyl. Hustá primární těžba clusteru je odolnější vůči ASIC než tradiční těžba hash. Proto i když máte jen CPU, můžete těžit na tomto kanálu.

Mimo kryptoměny produkuje těžba na Prime Channel data, která lze dále použít při výzkumu prvočísel pro kvantovou fyziku.

Hašovací kanál

Hashing Channel je také Proof-of-Work, ale používá Hashcash místo hustých primárních klastrů. Je to podobné jako s těžařským algoritmem bitcoinů, až na to, že těžaři hledají hash SHA-3 (s Skein), zatímco těžaři bitcoinů shledávají SHA-256. Blokové hashe Nexus jsou 4krát větší než hash bitcoinových bloků.

Při těžbě na tomto kanálu byste měli používat GPU.

Důkaz o držení

Třetí a poslední kanál používá Důkaz o držení k zabezpečení sítě. To je v podstatě stejné jako metoda konsensu Proof-of-Stake, kterou používají mince jako NEO. Nově ražené mince Nexus (NXS) získáváte pouhým držením těch, které již máte.

Čtyři atributy určují, jaký bude váš výnos, když vložíte své mince:

  • Úroková sazba – roční procento vašeho zůstatku, to je sazba, za kterou dostáváte nové mince. To začíná na 0,5% ročně a po 12 měsících se zvýší na 3,0% roční maximum.
  • Důvěřovat hmotnosti – Toto je indikátor důvěryhodnosti vašeho uzlu. Začíná na 5%, ale rychle dosáhne svého 100% maxima již po jednom měsíci.
  • Hmotnost bloku – Tento atribut se resetuje na 0% pokaždé, když obdržíte stávkovou transakci. Poté se během 24 hodin pomalu vyšplhá na 100%. Pokud váha vašeho bloku někdy dosáhne 100%, platnost vašeho klíče důvěryhodnosti vyprší a všechny vaše atributy se resetují. Spouštěč resetování zajišťuje, že neustále pracujete na údržbě sítě.
  • Hmotnost sázky – Jeho hodnota je zhruba určena průměrem vaší váhy důvěry a váhy bloku. Čím vyšší je, tím je pravděpodobnější, že obdržíte transakci.

Hardware Nexus

Nexus má distribuovaný telekomunikační systém se třemi hroty, který dále decentralizuje síť.

Síťové sítě

Protože síť poskytuje tři odlišné možnosti těžby, téměř každý na celém světě může provozovat uzel a podílet se na zabezpečení sítě. Všechny uzly v síťové síti spolupracují na řešení bloku, místo aby soutěžily proti sobě. To slouží k distribuci síťových dat více než v jiných systémech.

Abychom to posunuli dále, Nexus může vyrábět specializované antény, které si můžete zakoupit a provozovat také lokálně založené sítě.

satelit nexus

Nexus si klade za cíl poskytnout autonomní internetovou infrastrukturu prostřednictvím satelitní sítě Low Earth Orbit.

Krychlové satelity

Nexus uzavřel partnerství se společností Vector Space Systems (Vector) za účelem vytvoření oběžné dráhy Země (LEO) Satelitní síť uzlů. Družice budou v kombinaci se sítí pozemní sítě hostovat síť Nexus i jakékoli decentralizované aplikace (DApps) postavené na jejím vrcholu. Ještě pozoruhodnější je, že satelitní síť bude poskytovat celosvětově decentralizovaný internet poskytující služby těm, kteří dříve nemají přístup ke svým vlastním.

Pozemní stanice

Pozemní stanice Nexus spojují síťové sítě na zemi se satelitní sítí ve vesmíru. Spouštějí operace uplink / downlink včetně definování trasy koncového bodu adresy a pozemního ukládání do mezipaměti. Spouštějí také vlastní instanci Daemonu, softwarové součásti systému Nexus.

Mince Nexus (NXS)

Mince Nexus (NXS) je měna sítě. Množství NXS, které bude vytěženo, není nijak omezeno. Místo toho má mince desetileté distribuční období, ve kterém bude distribuováno 78 milionů NXS do 23. září 2024. Po této době se nabídka nafoukne každý rok maximálně o 3 procenta prostřednictvím holdingového kanálu a 1 procenta prostřednictvím hlavní a hashovací kanály.

Uzly vytvářejí bloky v průměru každých 50 sekund a transakce NXS vyžaduje 6 potvrzení. V současné době stojí většina transakcí 0,01 NXS. Jakmile je však 3DC postaveno a 10letá distribuce je dokončena, transakční poplatky zmizí. Místo toho systém absorbuje poplatky prostřednictvím inflace.

Nexus nedržel počáteční nabídku mincí (ICO). Místo toho má projekt Developer Fund, který získává malou provizi z odměn za těžbu. Tato provize začala na 1,5 procenta a během 10 let se zvýšila na 2,5 procenta. Kromě toho je 20 procent blokových odměn určeno pro marketing, výrobu a spuštění satelitní sítě Nexus..

Tým Nexus & Pokrok

Colin Cantrell, také známý jako Videlicet, je zakladatelem a hlavní vývojář Nexus. Poprvé pojmenoval projekt Coinshield (CSD), když začal v září 2014. Původní kód obsahoval pouze hlavní kanál; tým přidal hash kanál v říjnu 2014. V dubnu 2015 se tým rebrandoval na Nexus a v červenci 2015 přidal Proof-of-Holdings.

Kromě partnerství se společností Vector v satelitní síti spojil Nexus také své síly se společností SingularityNET, aby poskytly svou architekturu 3DC decentralizované síti AI projektu.

Do budoucna vydává Nexus významné aktualizace v návaznosti na svou cestovní mapu TAO (Tritium, Amine, Obsidian). Mezi zprávy patří mimo jiné 3DC, mobilní peněženky, kvantový odpor a satelitní síť.

Obrys TAO zařízení Nexus

Plán Nexus TAO

Tým Nexus v současné době pracuje na Tritiová fáze plánu. Kromě zavedení Signature Chains a paralelních zpracovatelských kanálů tato fáze také implementuje aktualizaci Proof-of-Stake, Trust Tritium. Tritium Trusts staví na současném systému Nexus Proof-of-Stake s přidáním klíče důvěry a Trust Weight, které určují vaše šance na úspěch.

Vývojáři zařízení Nexus neoznámili, kdy bude Tritium kompletní, ale dávají aktualizace ukazuje stálý pokrok.

Soutěž

Nexus může být jedním z nejambicióznějších projektů v prostoru kryptoměny. V první řadě se projekt pokouší sesadit bitcoiny jako nejlepší měnu typu peer-to-peer. S decentralizovaným internetem vyráběným z jeho vesmírné sítě satelitů konkuruje Nexus také Substratum.

Obchodování

Stejně jako většina kryptotrhů byl Nexus do roku 2017 relativně klidný. Během tohoto roku se cena do září zvýšila z 0,026 $ (~ 0,000027 BTC) na 3,34 $ (~ 0,00087 BTC). Krátce poté cena klesla zpět dolů na přibližně 1 $ a v lednu 2018 vzrostla na historické maximum 13,33 $ (~ 0,0008 BTC).

Tento výrazný růst ceny lze s největší pravděpodobností připsat oznámení partnerství Vector v kombinaci s úspěchem celého trhu v té době. Od té doby cena drasticky poklesla a v době psaní tohoto článku se pohybovala kolem 0,30 USD (~ 0,000083 BTC). Zdá se, že zprávy o partnerství SingularityNET neměly žádný vliv na cenu.

Tým nezveřejnil plán s přesnými daty, takže je těžké udělat nějaké cenové předpovědi pro nejbližší budoucnost. Stejně jako u většiny projektů zaměřených na kryptoměny by však důležitá vývojová vydání měla mít pozitivní dopad na cenu. S rozsahem tohoto projektu byste to měli pravděpodobně považovat za dlouhodobé.

Kde koupit NXS

NXS můžete zakoupit buď na Bittrexu nebo Binance s BTC. Pokud v současné době žádné BTC nevlastníte, podívejte se na naši příručku, jak si nějaké koupit.

Jak již bylo zmíněno dříve, NXS můžete vydělat také těžbou. Podívejte se na Nexus stránka těžby stáhnout miner, který nejlépe odpovídá vaší strategii. Připomínáme, že byste měli těžit s Prime Channel pokud používáte normální CPU a měli byste se podívat na Hašovací kanál pokud plánujete použít speciální těžební zařízení jako ASIC.

Jakmile držíte alespoň 1 000 NXS, můžete vsadit a vydělat také další coiny. Technicky je možné vsadit s méně než minimem, i když si váhu důvěry budete udržovat jen obtížně.

Kam uložit NXS

Nexus má oficiální peněženka pro stolní počítače s Windows, Mac a Linux. Všechny tři operační systémy mají verzi peněženky s rozhraním příkazového řádku (CLI), zatímco pouze Windows a Mac mají snadnější grafickou peněženku s rozhraním.

I když můžete svůj NXS ponechat na burze, důrazně doporučujeme, abyste jej přesunuli do peněženky. Vsadit své mince můžete pouze v případě, že jsou v peněžence Nexus.

Závěr

Nexus staví nový typ blockchainu se třemi samostatnými mechanismy pro zabezpečení sítě. Kromě toho tým posílá uzlové satelity do vesmíru, aby vytvořil decentralizovaný internet a síť mimo kontrolu kterékoli entity. Celkovým úkolem je vytvořit vylepšený bitcoin s rychlejšími transakcemi, nižšími poplatky a menší centralizací horníků.

Nexus je jedním z mála projektů, které se skutečně zabývají kvantovou rezistencí a dalšími potenciálními budoucími problémy. Pokud se tyto problémy stanou tak velkými, jak věří tým, a budou moci splnit svou vznešenou misi, Nexus může být jen jedním z mála projektů, které jsou 20 let stále v akci.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Stevenem Buchkem dne 2.11.19, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje Nexus

webová stránka

Cvrlikání

Slack

Telegram

Reddit

Svár

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me