Co je NULS?

NULS je a modulární blockchain který implementuje a doklad o úvěru (POC) konsensuální protokol. Tým, který stojí za ním, je na misi poskytovat blockchainovou infrastrukturu na podnikové úrovni se zaměřením na zapojitelnost a přizpůsobení. Plánují tak učinit prostřednictvím přizpůsobitelných modulů, které mimo jiné zahrnují inteligentní smlouvy, subřetězce a konsenzus napříč řetězci. Pojďme se zabývat.

V této příručce rozdělujeme:

Jak funguje NULS?

Návrh NULS se skládá z dvě funkční části:

  • The mikrokernel je základem sítě. Poskytuje základní mechanismy projektu.
  • The funkční moduly jsou oddíly plug-and-play blockchainu. Mají mezi sebou nízkou vazbu, takže je můžete vyměnit dovnitř a ven, jak uznáte za vhodné.

Modulární struktura

Ve správci modulů napájených z mikrokernelů můžete ke svému blockchainu připojit různé moduly. Například máte přizpůsobitelnou kontrolu nad inteligentními smlouvami, úložišti, konsensem a účty. Představte si vztah mezi moduly a vaším blockchainem jako něco podobného vztahu mezi pluginy WordPress a vaším webem.

Modulární architektura NULS

Modulární architektura NULS

Víceřetězcový systém

Místo hostování všech aplikací v hlavním řetězci používá síť subřetězce v systému s více řetězci. Pro ověření bloku se podřízené řetězce hlásí hlavnímu řetězci, který zase ověří jejich záhlaví bloků. Systém proto potřebuje určitou komunikaci napříč řetězci.

NULY C3D

NULY C3D

Aby bylo možné provést ověření napříč řetězci, má NULS doménu konsensu napříč řetězci (C3D). Jednoduše řečeno, každá subřetězec má sadu uzlů specifických pro sebe. Mají také sadu uzlů, které komunikují napříč řetězci s hlavním blockchainem. Uzly, které se účastní konsensu napříč řetězci, musí načíst moduly, které fungují napříč oběma řetězci.

Konsenzus o prokázání úvěru (POC)

I když jste schopni nastavit konsenzus svého subřetězu na cokoli chcete, hlavní řetězec NULS využívá konsenzus POC. Podobně jako důkaz o vkladu (PoS), POC vyžaduje, abyste pro spuštění síťového uzlu uzamkli určitý počet tokenů. Projekt také implementuje masternody.

Potřebujete 2 000 NULS, abyste mohli hlasovat pro masternody a 20 000 mincí, abyste vytvořili uzel. Pokud váš uzel získá 200 000 hlasů, stane se z něj masternode.

Myšlenka uzlů / masternod není nyní nic nového. NULS je však jedinečný v tom, že spolu s nimi používá i rating. Síť vypočítává pro každý uzel kreditní koeficient, který určuje jejich konsensuální odměnu. Výpočet je:

Úvěrovost = Koeficient kapacity + koeficient daně

Koeficient kapacity: Vypočítáno na základě počtu bloků vygenerovaných v minulosti

Koeficient cla: Vypočítáno na základě případů porušení a přesnosti vygenerovaných bloků

Každý rok vstoupí do oběhu pět milionů žetonů a celková dodávka při spuštění začala na 100 milionech.

Tým a pokrok

NULové tým je překvapivě velká pro současnou tržní kapitalizaci projektu, která se skládá z více než 30 členů. Projekt vedený generální ředitelkou Liesou Huang a COO Isaacem Kimem má přispěvatele po celém světě, včetně členů týmu z Číny, Anglie, Francie, Ameriky a Austrálie.

Vedoucí tým

Vedoucí tým

Plán na webových stránkách projektu je bohužel poněkud zastaralý. Vypadá to však, že tým spustil mainnet v červenci 2018. Nyní pracuje na NULS 2.0.

Tato další iterace zahrnuje vícejazyčné moduly, funkce napříč řetězci a lepší rozhraní napříč přidruženými produkty. Verze 2.0 v současné době prochází testováním alfa verze a měla by být k dispozici na testnet někdy ve 2. čtvrtletí 2019.

Soutěž

Jádrem NULS je decentralizovaná platforma aplikací (dapp), takže soutěží s podobnými projekty. Ethereum je nejznámějším konkurentem ve vesmíru. Lisk je podobný projekt s využitím postranních řetězců. NEO a Cardano navíc přinášejí značnou opozici.

Jedinečná nabídka NULS přichází s modulárním designem a implementací konsensuálního mechanismu Proof of Credit.

Obchodování

Od uvedení na trh v říjnu 2017 společnost NULS sledovala trh na odpališti. Cena mince v USD dosáhla historického maxima přes 8,00 USD během výšky trhu s krypto býky v lednu 2018. Poté cena neustále klesala. Přesto v květnu 2018 dosáhla historicky nejvyšší ceny BTC kolem 0,0006 BTC. Cena zdánlivě našla dno na 0,40 $ (~ 0,0001 BTC).

Stejně jako většina altcoinů je přijetí zásadní pro pozitivní pohyby cen. U NULS to však může nějakou dobu trvat. Plán projektu uvádí jako další milník cíl pouhých 15 aplikací založených na NULS. Pravděpodobně byste tak brzy neměli očekávat cenový skok.

Kde koupit NULS

Většina objemu obchodování NULS probíhá na Bit-Z, jako pár s bitcoiny. Doporučujeme však, abyste se místo toho podívali na Binance, protože je to u většiny ostatních mincí oblíbenější volba. Na platformě můžete obchodovat bitcoiny, ethereum, tether a binance coiny za NULS.

Mince můžete také vydělat provozováním uzlu a hlasováním v ekosystému projektu.

Kam ukládat NULS

Tým NULS poskytuje oficiální peněženka pro operační systémy Windows, Linux a Mac. Kromě toho vytvořili světelnou peněženku, která vám umožní ukládat vaše mince, aniž byste museli stahovat celý blockchain.

Pokud hledáte mobilní peněženku, tým NULS vám navrhne peněženku AnyBit od jiného výrobce.

Závěrečné myšlenky

Modulární struktura NULS je v prostoru platformy dapp nepochybně jedinečná. I přesto, že projekt dosud nezískal přijetí nebo rozpoznatelnost, aby si jej zasloužil za úspěch, vývojový tým pokračuje v zasílání kódu do repozitáře Github a publikuje pravidelné aktualizace.

Spuštění NULS 2.0 a obrat na trhu by mohl být právě tím, co tento projekt potřebuje, aby se dostal do centra pozornosti. I když je v žebříčku tržních kapitalizací nízko, může to být něco, na co byste chtěli dávat pozor.

Dodatečné zdroje

webová stránka

Telegram

Cvrlikání

Github

Střední

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me