Co je platforma Komodo?

Platforma Komodo je end-to-end blockchainové řešení můžete použít ke spuštění vlastního nezávislého blockchainu nebo počáteční nabídky mincí (ICO).

Projekt se však rozšiřuje mnohem dál. Komodo je ekosystém, který zahrnuje také decentralizovanou burzu a anonymizátor kryptoměny pro zlepšení soukromí vašich transakcí.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

V tomto průvodci platformou Komodo pojednáme:

Jak funguje platforma Komodo?

Platforma Komodo je více ekosystémem než individuální mincí nebo platformou. Projekt měl původně čtyři samostatné dokumenty, ale komunita je od té doby spojila do jednoho megabílý papír. Hlavní části ekosystému jsou:

 • BarterDEX
 • Jumblr
 • Zpožděný důkaz o práci (dPoW)
 • Decentralizované měny Fiat (DFC)
 • Decentralizované počáteční nabídky mincí (dICO)

BarterDEX

The BarterDEX je atomová swapová decentralizovaná výměna. Použitím atomových swapů namísto proxy tokenů, což je primární metoda jiných decentralizovaných burz, snižuje Komodo riziko protistrany.

Decentralizované burzy mají také obvykle problémy s nízkou likviditou. Aby se tomu zabránilo, má BarterDEX uzly poskytovatele likvidity (LP uzly). Uzly LP pomáhají stabilizovat tržní cenu nákupem a prodejem aktiv v celé šíři v mnoha knihách objednávek.

Komunita Komodo nedávno aktualizovala BarterDEX, aby poskytovala podporu pro SPV na bázi elektronů coiny, coiny založené na bitcoinovém protokolu, ethereum a tokeny ERC20.

Statistiky BarterDEX a Komodo

Statistiky BarterDEX a Komodo

Jumblr

Jumblr je open-source a decentralizovaný anonymizátor kryptoměny. Máte možnost jej použít k posílení svého soukromí při používání platformy Komodo.

Celkový proces anonymizace vašich prostředků je poměrně jednoduchý. Jumblr vezme tokeny KMD z vaší neveřejné adresy a odešle je prostřednictvím dávky zk-SNARK adres. Tyto nevystopovatelné adresy odstraní z vašich tokenů jakoukoli měnovou stopu.

Odtamtud Jumblr odešle vaše žetony na novou adresu podle vašeho výběru. Vaše tokeny jsou nyní zcela anonymní. Je tu 0,3% poplatek (splatné v tokenech KMD) k použití Jumblr.

Jumblr je také připojen k BarterDEX, takže můžete přidat anonymitu ke každému z tokenů, se kterými také obchodujete. V současné době musíte tuto akci provést ručně, ale tým plánuje automatizaci anonymizace, jakmile platforma Komodo dosáhne dalšího přijetí.

Zpožděný důkaz o práci (dPoW)

Platforma Komodo používá a Zpožděný důkaz o práci (dPoW) konsensuální algoritmus pro údržbu sítě. Zajímavé je, že konsensus dPoW je postaven na vrcholu počátečního konsenzuálního algoritmu bez omezení toho, čím tento počáteční algoritmus musí být. Může to být Proof-of-Work, Proof-of-Stake nebo jakýkoli jiný dostupný algoritmus.

Tým Komodo se rozhodl připojit svůj systém dPoW k Bitcoinový PoW algoritmus protože má v současné době nejvyšší hashrate. Čím vyšší je hashrate, tím větší zabezpečení obvykle síť má.

Metoda dPoW používá dva typy uzlů:

 • Notářské uzly
 • Normální uzly

Podobně jako delegovaný systém Proof-of-Stake si zúčastněné strany zvolí notářské uzly. K dispozici je 64 notářských míst k uchopení, ale k zabezpečení sítě je potřeba pouze 13. Úkolem těchto uzlů je notářsky ověřit bloky z řetězce dPoW na bitcoinový blockchain.

Bez notářů nelze transakce zveřejnit v počátečním řetězci konsensu, ale normální uzly stále je může číst a ověřovat v řetězci dPoW.

dPoW

Architektura se zpožděným Proof-of-Work (dPoW)

Síť dPoW připojená k bitcoinu je výhodná, protože poskytuje jakémukoli řetězci, který jej používá (bez ohledu na to, jak slabý), zabezpečení robustní bitcoinové sítě. Ještě lépe, tyto řetězce třetích stran nemusí platit poplatky za bitcoinové transakce spojené s notářstvím. Potřebují pouze zaplatit poplatky za počáteční blockchain dPoW.

Decentralizované měny Fiat (DFC)

Hlavní součástí původních zpráv Komodo Platform bylo vytvoření Decentralized Fiat Currencies neboli DFC. DFC jsou kryptoměny, které jsou vázáno na místní, fiat měnu. Technologie DFC by využívala atomové křížové swapy z BarterDEXu a dPoW konsensuálního algoritmu popsaného dříve.

Podle počátečních plánů bylo primárně využíváno Evropské centrální banky k dosažení konsensu o ceně různých měn. Systém používá k určení směnného kurzu jakékoli měny k KMD cenové body BTC-USD, KMD-BTC a BTC-CNY.

Burzy Komodo Fiat

Plány týmu Komodo na decentralizované měny Fiat (DFC) jsou zdánlivě na spadnutí.

Notářské uzly by zaznamenávaly ceny DFC na blockchainu Komodo pomocí algoritmu dPoW přidávajícího zabezpečení do sítě.

Při použití této metody by platforma potřebovala k provádění burz pouze likvidní trh BTC-KMD. To znamená, že vaše převody jsou automatické a většinou zaručené.

Přestože DFC byly v době, kdy byla tato příručka poprvé publikována, významnou položkou plánu, zdá se, že tato funkce je nyní v pozadí.

Decentralizované počáteční nabídky mincí (dICO)

Tým Komodo také rozšířil své decentralizované služby ICO (dICO). Prostřednictvím pouhých dvou příkazů Komodo můžete spustit svůj vlastní blockchain a crowdfundovat své ICO. Vaše nová mince žije v řetězci aktiv odděleně od hlavního řetězce Komodo. Stejně jako blockchain Komodo notářsky ověřuje bitcoiny, váš řetězec aktiv notářsky ověřuje blockchain Komodo.

Mezi výhody dICO patří:

 • Schopnost rozdělit své počáteční mince mezi mnoho uzlů, aby se zabránilo tomu, aby je velryby nabíraly
 • Přímé připojení k ekosystému Komodo, včetně BarterDEX
 • Odstranění centrálních chokepoinů, které by mohly být bezpečnostními otvory
 • Anonymita účastníků prostřednictvím Jumblr

Tým Komodo začal nabídkou dalších služeb dICO, ve kterých byste také získali přístup k marketingovým kanálům Komodo, základním technologiím a konzultantům. Budou však hostovat pouze jedno dICO najednou, takže partnerství byla vysoce selektivní. První ICO byl s Monaize, platforma elektronického bankovnictví.

Od té doby otevřeli software dICO všem zájemcům. V době psaní tohoto článku využilo platformu Komodo pro své dICO sedm projektů.

Tým platformy Komodo & Pokrok

Stejně jako je tomu u několika projektů zaměřených na ochranu soukromí, většina členů týmu se na začátku rozhodla zůstat v anonymitě. Několik členů týmu však od té doby odhalilo svou totožnost. Tým více než 30 osob je veden vývojářem pod pseudonymem JL777. JL777 dříve pracoval na projektu NXT a v komunitě blockchain je velmi chválen za své vývojové dovednosti.

Tým Komodo

Tým Komodo se za poslední rok mírně změnil, ale většina tváří zůstává stejná.

V roce 2014 založila společnost JL777 SuperNET, decentralizovanou komunitu vývojových týmů pro kryptoměny. The cíl komunity je „vytvořit jednotnou platformu technologií zaměřenou na zavedení decentralizovaného poskytování dříve centralizovaných online služeb.“

Platforma Komodo je součástí deštníku SuperNET.

Projekt je vidličkou Zcash (předchozí vidlice bitcoinů), ale jak bylo popsáno výše, rozšířil se daleko za to. Hlavním rysem, který Komodo přebírá od Zcash, je zk-SNARK technologie ochrany osobních údajů použitý v Jumblr.

Vývojový tým Komodo odvedl dobrou práci při plnění položek na svém plánu z roku 2018. Jak vidíte níže, zdá se, že jsou na správné cestě.

Plán Komodo Platform 2018

Plán Komodo Platform 2018

Soutěž

Komodo čelí konkurenci ze všech úhlů. Jako mince na ochranu soukromí soutěží s Monero, Dash a samozřejmě se Zcashem.

Pokud jde o ICO, největším konkurentem je Ethereum. V tomto přeplněném prostoru jsou také další mince, jako jsou vlny a NEO. Předchozí projekt JL777, NXT, se také specializuje na spuštění ICO. Komodo je jedinečné v tom, že je první, kdo nabízí decentralizované ICO.

A konečně, decentralizované burzy (DEX) se také stávají stále více konkurenceschopnými. EtherDelta a BitShares jsou dva velcí hráči v tomto sektoru, zatímco Waves má také DEX.

Obchodování KMD

Zájem

Jako držitel tokenu KMD získáte úrok až 5% na žetonech, které držíte každý měsíc. Na rozdíl od běžného systému Proof-of-Stake není nutné udržovat peněženku online, aby vás zaujal. Chcete-li uplatnit svůj zájem a obnovit měsíční maximum, stačí pouze převést tokeny na jinou adresu peněženky. Upozorňujeme, že pro získání úroku musíte mít KMD v peněžence. Úroky neobdržíte, pokud jsou vaše mince na burze.

Úrokové odměny zmizí, jakmile se vytěží celá nabídka 200 milionů KMD. Tým předpokládá, že k tomu dojde někdy v roce 2031.

Obchodování

Na konci roku 2016 došlo k ICO platformy Komodo a tým zvýšil necelé 2 miliony dolarů. Prostřednictvím ICO bylo investorům distribuováno 90 milionů tokenů KMD a dalších 10 milionů si tým ponechal pro budoucí vývoj a marketing.

Zbývajících 100 milionů žetonů se používá k odměňování horníků v systému dPoW.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = KMD&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Cena KMD v historii mince výrazně poskočila třikrát. První nárůst nastal v červnu 2017 a shodoval se s vůbec první prezentací Komodo. Tato prezentace byla součástí setkání SuperNET v Amsterdamu, kde tým pokryl celkovou vizi platformy.

K dalšímu zvýšení cen došlo na začátku září 2017. Zdálo se, že to, co tento růst podpořilo, je marketingový humbuk kolem budoucího oznámení. Po oznámení, že Komodo uzavře s Monaize partnerství pro první decentralizované ICO (dICO), cena klesla a stabilizovala se kolem 2,00 $ (~ 0,0005 BTC).

V prosinci 2017 zažila KMD svůj třetí výrazný cenový skok po většině ostatních alternativních coinů. Během této doby stoupla na historické maximum 12,89 USD (~ 0,000763 BTC). Od té doby cena klesla a zdánlivě dosáhla dna kolem 1,20 USD (~ 0,000187 BTC).

V tomto bodě hry potřebuje ekosystém Komodo větší využití ke zvýšení ceny. Toto použití by mohlo přijít v podobě více dICO, akcí BarterDEX nebo dokonce funkčnosti řetězce aktiv, což by vedlo k dalšímu přijetí.

Kde koupit KMD

Bitcoiny můžete obchodovat za KMD na Bittrexu nebo Binance. Abyste mohli obchodovat na těchto platformách, musíte nejprve mít k obchodování bitcoiny. Můžete si koupit bitcoiny na Gemini a poté převést své prostředky, abyste získali KMD.

Kde uložit KMD

Máte mnoho možností pro uložení KMD. Dva z doporučené možnosti jsou nabízeny přímo týmem Komodo

Z peněženek, které tým Komodo nabízí, Desktopová peněženka Agama je vaše nejlepší sázka. Je k dispozici v operačních systémech Windows, Mac a Linux.

Pro další zabezpečení můžete svůj KMD uložit pomocí komodo papírová peněženka. Papírová peněženka udržuje vaše prostředky offline a mimo dosah škodlivých hackerů.

I když to neposkytuje tým Komodo, další skvělou možností peněženky je Ledger Nano S. Jedná se o hardwarovou peněženku, do které lze uložit více různých mincí. Ačkoli je Ledger nákladnější než jiné peněženky, je jedním z nejbezpečnějších dostupných úložných prostředků.

Závěr

Platforma Komodo je rozsáhlý projekt, který zahrnuje decentralizované ICO, jedinečný konsensuální algoritmus a dokonce i decentralizovanou výměnu. Myslíte si, že s tak velkým rozsahem by bylo těžké, aby byl projekt úspěšný. Tým však důsledně dosahoval svých milníků plánu a zdá se, že je jedním z pevnějších projektů ve vesmíru.

Pokud mohou pokračovat v plnění všeho, co si předsevzali, je snadné vidět, že se Komodo stává velkým jménem, ​​blockchainovým řešením vše v jednom, které lidé v různých průmyslových odvětvích najdou cenné.

Poznámka editora: Tento článek aktualizoval Steven Buchko dne 10.24.2018, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje platformy Komodo

Cvrlikání

Reddit

Střední

Telegram

Slack

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me