Co je platforma Waves?

Vlny jsou blockchain platforma můžete použít vytvořte si svůj vlastní token. Ať už chcete crowdfundovat projekt, vybudovat věrnostní program odměn nebo vytvořit měnu v aplikaci, platforma Waves možná stojí za prozkoumání.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Podle jejich webová stránka, svůj vlastní token si můžete vytvořit už za jednu minutu (ale možná budete chtít nějakou dobu trvat a mít dobrý plán, jak ho nejprve použijete). Waves také zahrnuje a decentralizovaná burza (DEX) ve kterém můžete obchodovat s nově vytvořenou mincí v obchodním páru s jakýmkoli jiným tokenem vln.

V tomto průvodci platformou Waves budeme hovořit o:

Jak funguje platforma Waves?

Zjednodušeně řečeno, nové tokeny, které vytvoříte a přenesete pomocí platformy Waves, se dělají tak přílohy k blockchainovým transakcím. S touto strategií však existuje inherentní problém. Pomocí typického protokolu blockchain, jak je vidět v bitcoinu, je třeba aktualizovat síťový klientský software s každým novým typem transakce. Tato aktualizace se běžně označuje jako hard fork. Jak jsme viděli v historii blockchainu, hard forky přicházejí se značným počtem rizik a velkým množstvím práce.

Aby tomu zabránilo, Waves implementuje nové typy transakcí prostřednictvím zásuvných modulů jako rozšíření nad základní software. Tímto způsobem, i když klientovi chybí modul plug-in, může stále přenášet vlastní transakci prostřednictvím sítě. Mohou se stále efektivně účastnit sítě bez aktualizace softwaru.

Základní software Waves obsahuje několik funkcí:

  • Vlastní aplikační tokeny (CAT)
  • Decentralizovaná burza (DEX)
  • Chytré smlouvy

vlny platforma rozhraní

Rozhraní platformy Waves

Vlastní aplikační tokeny (CAT)

Primární zaměření platformy Waves je ve vytváření a přenosu vlastních tokenů. Můžeš vytvořit token přímo přes lite klient který je k dispozici na webu stejně jako oba Android a iOS.

Žetony, které vytvoříte, lze koupit, prodat, obchodovat a obchodovat bez prostředníka. Protože si můžete minci přizpůsobit, mohou představovat, co chcete. Ačkoli možná nezískáte tolik funkcí tokenů, jako byste získali na jiné platformě, jako je Ethereum, používání Waves je nekonečně jednodušší a vyžaduje nulové znalosti kódování. Díky tomuto snadnému použití je platforma Waves ideální pro crowdfunding, jednoduché ICO a věrnostní programy.

Za vytvoření vlastního tokenu stojí 1 VLNA – v době psaní tohoto článku přibližně 2,00 USD.

Od spuštění se platforma významně zvýšila. Od prosince 2017 vzrostl počet vlastních tokenů vydávaných pomocí platformy Waves ze 7 000 na téměř 20 000 CAT.

Decentralizovaná burza (DEX)

Decentralizované burzy snižují mnoho rizik spojených s používáním typické centralizované burzy.

Protože vaše prostředky jsou uloženy přímo v peněžence, není téměř žádná šance na hacknutí DEXu. Decentralizace navíc znamená, že neexistuje žádný správce, který by zmrazil vaše prostředky nebo omezil vaše obchody a výběry. Svůj účet máte plně pod kontrolou.

Vlny DEX používá automatický porovnávač k párování objednávek nákupu / prodeje a výměně žetonů, když jsou objednávky splněny.

Waves DEX Highlights

Waves DEX Highlights

Jak vidíte, Waves DEX vyniká nízkými poplatky (<0,01 $ za obchodní objednávku) a četné brány. Kromě standardních bran ETH, BTC a WAVES poskytuje DEX rampy zapnutí / vypnutí pro ZEC, XMR a další kryptoměny, stejně jako některé možnosti fiat, jako USD a EUR.

Můžete se podívat CoinMarketCap pro úplný seznam dostupných obchodních párů.

I když potřebujete použít informace KYC / AML, abyste mohli používat fiat brány, všechny objednávky krypto-krypto na DEX jsou zcela anonymní. V červenci 2017 provedl tým Waves kompletní aktualizaci rozhraní DEX, aby pomohl s použitelností.

Chytré smlouvy

V září 2018 tým Waves implementoval první sadu funkce chytré smlouvy na nástupišti. Mezi nové funkce patří „adresy multi-sig, zmrazení tokenů, atomové swapy, hlasování a věštci“. Inteligentní smlouvy využívají nový programovací jazyk RIDE, který byl vytvořen speciálně pro tento projekt.

Na rozdíl od inteligentních kontraktů Ethereum, těch na Waves nedělej požadovat provedení plynu. Místo toho síť účtuje minimální, paušální poplatek.

Vlny Token & Architektura

Vlny se mírně liší od tradiční architektonické struktury, kterou používají jiné blockchainové společnosti. Aby se zabránilo problémům se škálováním, platforma používá a dvoustupňová architektura s lehkými i plnými uzly udržujícími síť. To se liší od striktně celého uzlového přístupu, který upřednostňují bitcoinoví puristé.

Dvoustupňová architektura

Vlnové odlehčené uzly nikdy nestáhnou blockchain. Místo toho závisí na úplných uzlech pro potvrzení transakce a interakce v síti.

Strategie je převzata z SuperNET lite klient který byl úspěšně ověřen projektem NXT.

Pro usnadnění důvěryhodnosti mezi lehkými a plnými uzly používá Waves Platforma Scorex. Místo stahování úplné historie transakcí používají odlehčené uzly aktuální stav sítě. Poté tento stav použijí k zavedení zjednodušených procesů ověřování plateb.

Pronajatý důkaz o podílu (LPoS)

V oběhu je 100 000 000 žetonů vln, WAVES.

Platforma používá k zachování integrity sítě variantu tradičního konsensuálního algoritmu Proof-of-Stake. V Pronajatý systém Proof-of-Stake (LPoS), můžete vsadit své žetony „leasing”Je k plným uzlům, které provozují síť. Náklady na leasing 0,002 VLNY.

Potřebuješ 1000 VLN na spusťte plný sázkový uzel. Toto číslo se změnilo a je mnohem nižší než původní požadavek 10 000 WAVES. Pokud nemáte tolik mincí, můžete se i nadále podílet na sázení tak, že své VLNY pronajmete veřejnému těžebnímu fondu. Podívejte se na úplný seznam uzlů Waves najít ten nejvhodnější pro vás.

Token odměny za těžbu (MRT)

Jako plný sázkový uzel získáváte vedle odměn WAVES Miner Reward Tokens (MRT). Za prvních 70 bloků, které vytvoříte za den, získáte 60 MRT a poté získáte 30 MRT za blok. MRT je token platformy Waves, takže jej můžete volně obchodovat na DEXu za jakoukoli další podporovanou kryptoměnu.

Historie platformy Waves

Na projektu NXT dříve společně pracovalo několik členů zakládajícího týmu Waves. Špatná počáteční distribuce mincí, rotující vývojové týmy a kontroverzní vývojová rozhodnutí byly všechny faktory, které odcházely k zahájení vlastního projektu – vlny.

Místo rozdvojení od NXT se tým rozhodl začít úplně od nuly. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma platformami je důraz na Waves inherentní fiat integrace.

Společnost má spolupracuje se společností Deloitte poskytovat klientům služby ICO a také spolupracuje s Ruský národní depozitář vyrovnání (Moskevská burza) potenciálně vyvinout blockchainovou platformu pro distribuci digitálních aktiv.

V říjnu 2018 platforma Waves nastavit záznam pro zpracování největšího počtu transakcí jakéhokoli blockchainového projektu za jediný den. Síť dokončila 6,1 milionu transakcí, čímž překonala předchozí držitel rekordu, společnost EOS, která měla 5,4 milionu.

Plán vln

Kompletní plán vln

Soutěž

V prostoru inteligentních smluv není nedostatek konkurence. Ethereum je v současné době velkým jménem, ​​pokud jde o ICO a dapps, ale je zde dostatek prostoru i pro další projekty. NEO, EOS, Lisk a Stratis také soutěží o chytré smluvní klienty.

Zdá se, že vlny vytvářejí mezeru tím, že se zaměřují na hromadné přijetí pomocí jednoduchosti. Žetony, které můžete pomocí Waves vytvořit, postrádají některé funkce zobrazené na jiných platformách, ale jejich výroba je nesmyslně snadná. Vzhledem k tomu, že tým pokračuje v přidávání funkcí inteligentních smluv, mezera mezi funkcemi se bude dále zmenšovat.

Vlny také čelí značné konkurenci na frontě DEX. IDEX je jedním z nejlepších konkurentů a protokoly jako 0x a Kyber Network umožňují relativně snadno vytvořit nový DEX. Tým Waves se zaměřuje na použitelnost a rychlost transakcí, aby oddělil výměnu od balíčku.

WAVES obchodování

Waves dokončil ICO v červnu 2016 přes 16 milionů dolarů. Téměř okamžitě po ICO se cena WAVES propadla o 80% a stabilizovala se kolem 0,20 USD (0,0003 BTC).

Cena zůstala relativně stejná, než v červenci 2017 vzrostla. Tento náběh byl s největší pravděpodobností způsoben vydáním jejich plánu a také oznámení o partnerství s ICO Hub pro výzvu před ICO.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = WAVES&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Po zbytek roku 2017 cena pomalu klesala, než vyskočila a v prosinci dosáhla nového historického maxima (v USD) 17,06 USD (~ 0,000899 BTC). Mezi dalšími faktory byl tento býčí běh s největší pravděpodobností způsoben tvrzením týmu, že brzy bude Waves nejrychlejší blockchain na světě. S problémy se škálováním bitcoinů se rychlost při hodnocení hodnoty kryptoměny stává čím dál tím větším faktorem..

Kromě cenových výkyvů v průběhu února a dubna 2018 poklesla společnost WAVES se zbytkem trhu během těchto časů medvědího trhu. není jasné, co způsobilo únorový náběh, ale můžeme předpokládat, že dubnový vzestup byl způsoben implementací funkcí inteligentního kontraktu.

Mince se posledních pár měsíců neustále obchoduje kolem 2,00 $. Další využití funkce vydávání tokenů, DEX nebo nové inovace chytrých kontraktů by mělo mít pozitivní dopad na cenu.

Kde koupit VLNY

K dispozici jsou dvě možnosti nákupu WAVES:

  • Výměny
  • DEX

Výměny

Četné burzy jako Binance a Bittrex mají k dispozici WAVES pro obchodování. Chcete-li na těchto platformách vyměnit za WAVES, musíte si nejprve koupit bitcoin nebo ethereum. Po zakoupení převeďte své prostředky na některou z výše zmíněných burz a vyměňte je za WAVES.

K získání VLN můžete také použít službu jako Changelly nebo Shapeshift.

DEX

Můžete také použít DEX vyměnit za VLNY. Token je k dispozici pro obchodování s BTC, USD a EUR obchody s bitcoiny mají výrazně větší objem než ostatní dva. Čím vyšší je objem, tím snazší je obvykle obchodovat.

Kam ukládat VLNY

Nejlepší místo pro uložení vašich VLN je v klientovi peněženky lite poskytované společností. Udržování vašich prostředků na burze je vystavuje hackerům a nechává je pod kontrolou třetí strany.

vlny klient

Klient Waves Lite Wallet

Jak již bylo zmíněno dříve, lite klient je k dispozici na webu, Androidu, iOS nebo jako plugin pro Chrome.

Při ukládání nezapomeňte své tokeny pronajmout, abyste mohli podporovat síť a získat ty pěkné odměny.

Závěr

Waves poskytuje snadný způsob, jak vytvořit svůj vlastní token a využít výhody jednoduché funkce blockchainu. Platforma je vhodná pro lidi, kteří chtějí provozovat crowdfund nebo vytvořit jednoduchou věrnostní minci pro své podnikání. Díky další funkčnosti inteligentního kontraktu se platforma také stává konkurenceschopnější s podobami populárnějších platforem dapp (např.Ethereum).

Hodnota vln je v jeho jednoduchosti. Kdokoli může vytvořit přizpůsobený token několika kliknutími a malou znalostí základní technologie. Kromě přímého vytváření tokenů provozuje Waves také decentralizovanou burzu.

Pokud tým bude pokračovat v rozsáhlých vylepšeních rychlosti a použitelnosti sítě, je možné vidět, že platforma získá výrazně větší popularitu.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Stevenem Buchkem dne 10.23.18, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje platformy Waves

Facebook

Cvrlikání

Slack

Blog

Reddit

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me