Co je Power Ledger?

Power Ledger, platforma založená na blockchainu, plánuje zcela revoluci v celosvětovém energetickém průmyslu tím, že umožní místním oblastem prodávat a distribuovat solární energii svým sousedům bez potřeby prostředníka. Představte si svět bez spoléhání se na velké energetické společnosti nebo cizí zdroje pro veškerou energii potřebnou k životu. Tento svět se v blízké budoucnosti může stát realitou díky decentralizovaným aplikacím Power Ledger.

V Zpráva za rok 2015, Deutsche Bank uvedla, že nejméně třicet zemí na celém světě již dosáhlo parity sítě, což je stát, kde byla cena elektřiny vyrobené ze slunce stejná nebo nižší než cena místní maloobchodní elektřiny. Kombinace inovací jak ve sluneční energii, tak ve vývoji blockchainu nabízí Power Ledger nepřekonatelné energetické řešení, které je čistší, levnější a udržitelnější než tradiční energetické alternativy. V tomto článku prozkoumáme, jak Power Ledger plánuje dosáhnout těchto cílů a dalších cílů, včetně:

Přehled hlavní knihy

Platforma Power Ledger tvoří energetické transakce typu peer-to-peer tak, že zaznamenává generování i spotřebu všech účastníků platformy v reálném čase. Výroba a využití energie se uskutečňují předem stanovenými sazbami.

Jak funguje ekosystém Ledger?

Platforma Power Ledger funguje na dvou vrstvách blockchainu a používá dvě mince: Token Power Ledger (POWR) a Sparkz. POWR a Sparkz se používají se systémem a mají na obou blockchainech různé funkce. Platforma využívá veřejný blockchain Ethereum i soukromý blockchain konsorcia Ecochain.

Token hlavní knihy (POWR)

Tokeny hlavní knihy umožňují hostitelům aplikací a účastníkům přístup k používání platformy. Pokud hostitel aplikace nemá dostatečný počet POWR, nebude mít přístup k platformě. V systému se POWR obchoduje a ukládá do úschovy prostřednictvím burzy Ethereum Smart Bond pro Sparkz.

Jakmile si hostitel aplikace zajistil dostatek svých tokenů hlavní knihy, již nebude moci na platformě provádět transakce, dokud nezíská dostatečný počet POWR k poskytnutí přístupu. Jakmile hostitel aplikace vrátí Sparkz na platformu, odemkne se Ethereum Smart Bond. Poté se dříve uložený POWR vrátí hostiteli aplikace.

Celková částka POWR se rovná 1 000 000 000. A aktuálně dostupná nabídka je necelých 400 000.

Sparkz

Zakoupíte a uplatníte Sparkz pomocí fiat měn v rámci jednotlivých obchodních platforem, které mají uzavřenou smyčku pro výměnu energie a Sparkz. Hostitel aplikace používá k připojení svých zákazníků tokeny Sparkz. Zákazníci v zásadě platí peníze za Sparkz, které pak vyměňují za elektřinu.

Celkové množství Sparkzu je nefixované. Sparkz se generuje podle potřeby, používá se a poté se při uplatnění zničí. Cena společnosti Sparkz je vázána na fiat měnu místní vlády a náklady na energii. Například v Austrálii by se jeden Sparkz rovnal jednomu australskému dolaru (AUD).

Cena Sparkzu by měla zůstat poměrně stabilní, protože je navázána na vládní měnu. Pro každou jinou místní měnu existují různé blockchainy, které umožňují více fiat měnám po celém světě účastnit se ekosystému Power Ledger za různé ceny.

Produkty platformy

Power Ledger se může pochlubit pěti produkty: xGrid, uGrid, Power Port, C6 a C6 + a Asset Germination, přičemž jeden je stále ve vývoji, VPP2.0, rozšíření virtuálních elektráren. Tyto produkty poskytují různá energetická řešení, vše na blockchainu. S xMřížka, uživatelé mohou nakupovat a prodávat energii ve stávající elektrické síti prostřednictvím transakcí typu peer-to-peer. uGrid umožňuje uživatelům znovu nakupovat a prodávat energii prostřednictvím peer-to-peer transakcí, ale tentokrát v existující mikrosítě nebo integrované síti, například v bytovém domě.

Napájecí port přináší transparentnost nabíjení elektromobilů a umožňuje uživatelům zvolit zdroj energie, která nabíjí jejich auto. C6 a C6+ používat technologii blockchain ke sledování a ověřování uhlíkových kreditů. Inteligentní smlouvy navíc usnadňují obchodování s uhlíkovými kredity. Konečně, Klíčení majetku poskytuje platformu pro monetizaci přebytečné obnovitelné energie komunit.

Tým hlavní knihy

Tým společnosti Power Ledger má obrovské odborné znalosti jak na blockchainu, tak na trhu s elektřinou. Pozoruhodnými členy týmu jsou Dr. Bill Tai a spoluzakladatel a předseda Dr. Jemma Green. Tai získal titul MBA na Harvardu a je světově proslulým investorem v oblasti rizikového kapitálu. Tai má značné zkušenosti. V současné době je předsedou Treasure Data a členem představenstva společností Bitfury a Voxer.

Tai se stal ředitelem sedmi veřejně kótovaných společností, které vyrostly ze startupů, které financoval. Je také členem výboru pro průkopníky technologie na Světovém ekonomickém fóru a je mimořádným profesorem na Curtinově univerzitě.

Green poskytuje společnosti Power Ledger strategické vnější vztahy, řízení rizik a rozvoj vůdčích schopností. Má finanční kariéru, která trvala patnáct let a byla zvýrazněna jedenácti lety zkušeností s investičním bankovnictvím. Má také svůj Ph.D. v ničivých inovacích.

Kromě rolí v Power Ledger je Green také výzkumným pracovníkem v Institutu politiky udržitelnosti na Curtin University. Greenův doktorský výzkum úzce souvisí s cíli společnosti Power Ledger zvýšit účast na vývoji více jednotek v ekonomice obnovitelných zdrojů energie.

Historie společnosti a úspěchy

Power Ledger byl vytvořen s cílem řešit tři hlavní výzvy, kterým čelí globální energetický systém:

  1. Zahrnout do distribuované energetické ekonomiky jednotlivce žijící v bydlení s vysokou hustotou.
  2. Změnit elektrické sítě tak, aby byly pobídkou pro připojení decentralizovaných energetických zdrojů (DER).
  3. Snižte riziko připojení miliard dolarů k síťovým aktivům.

Časová osa úspěchu

Společnost Power Ledger, která byla založena v květnu 2016, dosáhla v krátkém období několika významných milníků. V srpnu 2016 společnost Power Ledger vyvinula a vyzkoušela první australskou blockchainovou síť pro obchodování s energií. Krátce nato společnost Power Ledger uskutečnila své první mezinárodní nasazení tím, že umožnila svou platformu obchodování s energií založenou na blockchainu peer-to-peer v distribuční síti na Novém Zélandu.

Ve 2. čtvrtletí roku 2017 společnost Power Ledger vyvinula a nasadila komerční systém správy energie, který umožňoval transparentní distribuci lokálně vyráběné obnovitelné energie nájemcům v odděleních s více jednotkami. Power Ledger úspěšně začlenil platby za používání solárních nabíjecích jednotek pro elektrická vozidla do různých australských vývojových trendů. V poslední době společnost Power Ledger vytvořila první zkoušku obchodování s energií typu peer-to-peer v Bangkoku v Thajsku s vývojářem energie BCPG.

Budoucí projekty a cestovní mapa

Power Ledger poskytl podrobný seznam cílů pro příští dva roky. Již podepsali dohodu o uvedení této technologie do Evropy v roce 2019; Lichtenštejnský institut pro strategický rozvoj se stane prvním evropským hostitelem aplikací, který využívá platformu pro obchodování s energií typu peer-to-peer v Evropě.

Power Ledger navíc dokončil několik dohod, které přinesou jeho platformu do Asie i v příštím roce. Mahindra z Indie také uzavřel dohodu se společností Power Ledger o vypořádání transakcí s mikrogridy.

Fundraising a obchodování

POWR Presale od Power Ledger se vyprodalo za pouhé tři dny a výměnou za 190 000 000 tokenů získalo více než třináct milionů dolarů (AUD). Po předprodeji Power Ledger držel ICO, aby prodal zbývajících 160 000 000 POWR tokenů přidělených na událost generování tokenů. Po obou kolech dosáhly získané prostředky celkem třicet čtyři milionů dolarů (AUD).

Australská vláda také udělila společnosti Power Ledger grant za 8 milionů dolarů (AUD) na další rozvoj její technologie a koncepce. Austrálie má jednu z nejvyšších nákladů na elektřinu na světě, a má tedy velký podíl na celkovém úspěchu společnosti.

Po akci Generování tokenů začala společnost POWR obchodovat na burzách 1. listopadu 2017 za zhruba 10 centů. Od zasažení burz měl POWR působivý krátkodobý býčí běh, který v prvním lednovém týdnu dosáhl historického maxima 2,01 USD.

Od doby, kdy dosáhla svého historického maxima, cena POWR kolísala po zbytek začátku roku 2018 a zasáhla několik dalších vrcholů, 1,09 $ a 0,80 $ a některá minima. V poslední době se POWR pohybuje kolem 0,15 USD, což je výrazný pokles oproti lednovému maximu. Záporný cenový pohyb POWR v roce 2018 vysoce koreluje s masivním poklesem bitcoinů od nového roku. Pokud bude spuštění VPP2.0 úspěšné, je možné, že můžeme zaznamenat vzestup hodnoty POWR.

Kde koupit žetony POWR

POWR je v současné době k dispozici mimo jiné u společností Upbit, Huobi, Binance, Digifinex.

Kam ukládat tokeny POWR

Jako token ERC20 musíte uložit tokeny POWR do peněženky s podporou ERC20. Jednou z nejpopulárnějších softwarových peněženek Ethereum je MyEtherWallet.

Hardwarové peněženky, které poskytují lepší zabezpečení než softwarové peněženky, představují nejbezpečnější metodu pro obezřetné investory k ukládání kryptoměny. Nejvíce populární hardwarové peněženky jsou Ledger Nano S a Trezor. S podporou ERC20 mohou Ledger Nano S i Trezor ukládat tokeny POWR.

Soutěž

Tato organizace je stěží jedinou blockchainovou platformou, která řeší energetické otázky světa. Od solární energie po blockchainové energetické sítě mnoho společností vytváří systémy obchodování s energií typu peer-to-peer. Jeden příklad, Elektron, je blockchainová společnost se sídlem ve Velké Británii, jejímž cílem je pomoci při přechodu energetického průmyslu na systém inteligentních sítí a „[využívat] decentralizovanou technologii k rozvoji sdílené infrastruktury energetických trhů“.

Závěr

Power Ledger poskytuje tržiště založené na blockchainu, které může skutečně změnit svět. Power Ledger odebírá energii velkým energetickým společnostem a dává místním komunitám možnost prodávat přebytečnou solární energii sousedům. Power Ledger vytvořil platformu pro distribuci a sledování energie, která spotřebitelům umožňuje nakupovat bezuhlíkovou udržitelnou energii za nižší ceny, než jaké nabízejí tradiční elektrické společnosti.

Power Ledger plánuje rozšířit své operace na tři kontinenty po celém světě a shromáždil armádu silných strategických partnerů, aby pomohl dosáhnout svých cílů. S plánovaným vydáním několika aplikací pro svou platformu v bezprostřední budoucnosti se projekt umístil tak, aby narušil více energetických trhů po celém světě a vytvořil světlou budoucnost pro všechny účastníky této zelené revoluce.

Poznámka editora: Tento článek aktualizovala Rachel Lantz 11. listopadu 2018, aby odrážel nedávné změny projektu.

Dodatečné zdroje

Cvrlikání

Binance

Reddit

Blog

>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me