Co je to Quantstamp?

Quantstamp je a bezpečnostní auditovací protokol pro inteligentní smlouvy. Ethereum jako platforma DApps prokázalo svou bezpečnost znovu a znovu. DApps a inteligentní smlouvy na vrcholu Etherea však mohou stále obsahovat chyby, ve kterých mohou hráči se zlými úmysly způsobit zmatek v síti. Dva nejpozoruhodnější příklady z nich jsou hacking DAO ve výši 55 milionů dolarů a chyba v paritní peněžence ve výši 30 milionů dolarů. Tyto problémy se netýkají pouze lidí, kterým byly ukradeny finanční prostředky, ale také snižují důvěryhodnost celého ekosystému.

Psaní chytrých smluv je už těžká práce. Stejně jako jakékoli jiné počítačové programování je jejich psaní bez chyb téměř nemožné. Chcete-li přidat palivo do ohně, rychlost psaní inteligentních smluv (odhadovaných 10 milionů do konce roku 2018) předstihuje zdroje potřebné k jejich auditu. I přes robustní bezpečnostní audit by mohla malá chyba proklouznout prasklinami a způsobit katastrofu po silnici.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Tady přichází na řadu Quantstamp. Protokol obsahuje nákladově efektivní, škálovatelný systém pro snadný audit vašich inteligentních kontraktů založených na etherea. V této příručce k protokolu Quantstamp budeme hovořit o:

Jak funguje Quantstamp?

Ačkoli se tým nyní zaměřuje na Ethereum, buduje Quantstamp protokol způsobem, který je agnostická platforma. To znamená, že jej lze nakonec použít na jiných platformách inteligentních kontraktů, jako jsou Lisk a NEO. Protokol Quantstamp má k auditování zabezpečení dvojí přístup:

  1. Automatizovaný systém ověřování softwaru
  2. Automatizovaný systém výplaty odměn

Ověření softwaru

Quantstamp’s Validační uzel aplikuje auditorské techniky z formálních metod předložených Přispěvatelé. Mezi tyto techniky patří bezpečnostní kontroly, jako jsou concolic testy, statická analýza a symbolické provádění, jakož i automatizované nástroje pro uvažování, jako jsou SAT a SMT. Jako odměnu za odeslání ověřovacího softwaru, přispěvatelé (kteří jsou primárně odborníky na zabezpečení), obdrží tokeny Quantstamp Protocol (QSP).

Aby se zajistilo, že žádní špatní aktéři neodešlou škodlivý software pro ověřování, musí být hlasováni Contributors podle mechanismu správy (více o tom později).

Spuštění ověřovacího uzlu vyžaduje značné množství výpočetního výkonu. Kvůli tomu, Validátoři také obdržíte platbu QSP za poskytnutí výpočetního výkonu do sítě. Aby Validátoři nejednali zlomyslně, musí vsadit své QSP tokeny, aby získali svou odměnu.

Příklad

Jako vývojář chcete nasadit chytrou smlouvu na Ethereum. Vzhledem k tomu, že se nechcete zapsat do historie jako člověk, který přišel o miliony peněz lidí, necháte si zkontrolovat smlouvu. Chcete-li tak učinit, odešlete svou inteligentní smlouvu se zdrojovým kódem v datovém poli přímo z vaší peněženky do Quantstamp, včetně tokenů QSP s transakcí. V dalším bloku Ethereum provádějí Validátoři bezpečnostní kontroly. Poté, co dosáhnou konsensu, připojí důkaz o auditu a nahlásí data do dalšího bloku.

Můžete si vybrat, zda bude vaše zpráva o zabezpečení veřejná nebo soukromá.

AKTUALIZACE: Zdá se, že tým Quanstamp nyní nabízí také manuální audity výměnou za ETH nebo USD.

Systém Quantstamp

Systém auditu Quantstamp

Výplaty odměn

Když odešlete inteligentní smlouvu k auditu, zahrnete také sadu tokenů QSP pro odměny za odměnu a termín, kdy Vyhledávače chyb může odesílat problémy. Velikost odměny za termín odměny závisí na vás. Pokud termín vyprší bez nalezených chyb, vrátí se vám odměna za odměnu QSP.

Quantstamp po tomto procesu nezaručuje bezchybný kód, ale ujišťuje uživatele, že automatizované testování a hledání chyb vyhledávaným davem výrazně snižují problémy.

Správa protokolu

Držitelé tokenů QSP kontrolují protokol, inteligentní kontrakty ověřování a upgrady ověřovacích uzlů. Model správy používá časově uzamčené multisig, ve kterém může každý držitel tokenu navrhnout změnu. Čím více hlasů změna má, tím rychleji k ní dojde. Ke změnám schváleným všemi členy dojde do hodiny. Tentokrát se zdvojnásobí s každých 5% členů, kteří nehlasují, a čtyřnásobně za každých 5% členů, kteří hlasují proti.

Důkaz péče

Na začátku roku 2018 společnost Quantstamp implementovala interní řešení Důkaz péče systém odměňování členů komunity a věrných držitelů tokenů QSP. Jakmile předložíte důkaz, obdržíte výsadek od ICO, který společnost Quantstamp zkontrolovala. Tento důkaz spočíval v držení vašich žetonů v peněžence (nikoli výměně) po určitou dobu, přispívání k dosahu sociálních médií a / nebo k jakýmkoli dalším komunitním aktivitám.

Tým Quantstamp od té doby ukončil tento program a už ne odměňuje členy komunity pomocí airdrops ICO. Bylo to bod sporu v komunitě.

Tým Quantstamp & Pokrok

Tým Quantstamp se skládá z více než 30 členů a poradců s více než 500 citacemi Google Scholar. Steven Stuart (CTO) a Richard Ma (CEO) založili tým v červnu 2017. Stuart pracoval 5 let v kanadské kryptologické agentuře na ministerstvu národní obrany a dříve založil mnoho stromů, start-up, který používá GPU pro analýzu velkých dat a strojové učení. Společnost Ma vytvořila software pro integraci a testování testování na úrovni produkce v bitcoinovém fondu HFT. Během svého působení tam jeho obchodní systémy neměly žádné významné problémy a manipulovaly s miliony dolarů v investičním kapitálu.

Zakladatelé společnosti Quantstamp Richard Ma a Steven Stuart

Spoluzakladatelé společnosti Quantstamp

Tým Quantstamp provedl od svého počátku několik auditů – jeden z nich byl ve společnosti Request Network, strategickém partnerovi. Auditovali také řadu dalších projektů, včetně Wanchain a Omisego. dodatečně, Binance využil služeb Quantstamp k zajištění toho, aby žádný z tokenů ERC20 na burze nebyl ovlivněn chybou kritického přetečení.

Plán Quantstamp

Plán Quantstamp

Společnost Quantstamp dosáhla v roce 2018 několika svých milníků plánu. Nejvýznamnější však je, že vydali beta na síti Ethereum. V současné době jejich cestovní plán na rok 2019 postrádá podrobnosti, ale můžeme předpokládat, že bude zahrnovat úplné spuštění mainnetu Ethereum i pokračující audity a aktualizace.

Tým se spojil s University of Waterloo a má podporu od společnosti Y Combinator, světového akcelerátoru start-up číslo jedna na světě.

Soutěž

Quantstamp je první v oblasti automatizace inteligentního auditu kontraktů. The Bounty0x projekt nabízí platformu odměn podobnou odměnám Quantstamp, ale nemá službu ověřování softwaru. Nejbližšími konkurenty společnosti Quantstamp jsou společnosti provádějící audit zabezpečení, které jsou již na trhu, jako je ConsenSys Diligence. Protože je protokol Quantstamp automatizovaný, měl by se škálovat lépe než jeho manuální konkurenti.

Obchodování

V listopadu 2017 uspořádal Quantstamp úspěšné ICO, ve kterém tým trochu zvýšil více než 30 milionů dolarů. Distribuovali 650 milionů (65%) QSP z 1 miliardy celkové dodávky účastníkům ICO za cenu 0,072 USD za token.

Po obvyklé volatilitě po ICO se cena QSP do konce listopadu stabilizovala na přibližně 0,10 USD (~ 0,000005 BTC). Cena poté sledovala trend na trhu s altcoiny a začátkem ledna 2018 rychle vzrostla na historické maximum 0,82 USD (~ 0,000051 BTC).

Cena QSP bohužel do konce roku 2018 nevedla dobře. Zdá se, že projekt byl na tomto medvědím trhu zasažen tvrději než většina ostatních, což drasticky pokleslo v žebříčku tržních kapitalizací. V současné době stojí za cenu přibližně 0,015 USD (~ 0,000004 BTC)

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkce () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = QSP&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? “&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Protože více projektů používá službu auditu Quantstamp, měla by existovat větší poptávka po tokenu QSP. Tato poptávka by měla vést k růstu ceny. Tým nabízející služby ručního auditu výměnou za ETH a USD však může kanibalizovat část této poptávky. Dávejte pozor na datum spuštění mainnetu Quantstamp, protože by to mělo mít pozitivní vliv na cenu.

Kde koupit QSP

QSP můžete obchodovat proti bitcoinům a ethereum s největším objemem na Binance nebo Huobi.

Pokud si nejste jisti, jak nejprve získat bitcoin nebo ethereum, podívejte se zde na naše průvodce nákupem bitcoinů a zde na ethereum.

Kam ukládat QSP

QSP je token ERC20, což znamená, že jej můžete uložit do jakékoli peněženky s podporou ERC20. MyEtherWallet je oblíbená komunita, pokud jde o online peněženky.

Pro větší bezpečnost, i když za vyšší cenu, je Ledger Nano S skvělou hardwarovou peněženkou, kterou můžete použít.

Závěr

Quantstamp zvyšuje zabezpečení inteligentních smluv díky automatizovanému testování softwaru a systému odměn za chyby. I když začíná Ethereum, tým buduje protokol, aby byl z dlouhodobého hlediska k dispozici na jakékoli platformě DApp.

V průmyslovém odvětví, kde je primárním zájmem bezpečnost a chyby způsobily krádež milionů dolarů, by společnost Quantstamp měla pomoci legitimizovat blockchainové projekty a zajistit, aby rozsáhlé chytré hackerské smlouvy byly minulostí.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Stevenem Buchkem dne 11.28.18, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje pro razítka

webová stránka

Telegram

Střední

Github

Cvrlikání

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me