Co je SALT půjčování?

SALT půjčování je platforma, která poskytuje Půjčky zajištěné blockchainem. SALT (zabezpečená automatizovaná půjčovací platforma) vám umožňuje dát kryptoměnu jako kolaterál výměnou za hotovostní půjčku. Tato strategie je ideální, pokud potřebujete splatit neočekávané výdaje nebo chcete provést velký nákup, aniž byste museli prodat svá blockchainová aktiva.

V tomto průvodci půjčováním SOLI načrtneme:

Jak funguje půjčování solí?

SALT se točí kolem ochranné známky společnosti Půjčky zajištěné blockchainem. Půjčky zajištěné blockchainem jsou jednoduše půjčky, ve kterých předáte blockchainové aktivum, jako je bitcoin, jako kolaterál výměnou za tradiční měny. Na rozdíl od tradičních půjček na auto nebo na bydlení můžete tyto půjčky použít na jakékoli osobní nebo obchodní výdaje.

Členství (AKTUALIZOVÁNO)

Chcete-li původně používat platformu pro půjčování SALT, musíte nejprve zaplatit, abyste se stali členem. Existovaly tři úrovně členství:

  1. Základna (1 SŮL / rok)
  2. Premiér (10 SOLI / rok)
  3. Podnik (100 SOLI / rok)

Vyšší úrovně členství vám umožnily půjčit si více peněz v dalších měnách a poskytly vám flexibilnější podmínky půjčky. Vyšší úrovně si také užily řadu dalších výhod, jako je předčasný přístup k novým produktům, správa portfolia a kreditní / debetní karty.

Členství ve SALT půjčování

Originální systém půjčování solí SALT

AKTUALIZACE: V době psaní tohoto článku společnost reorganizuje svá členství, takže se nemůžete zaregistrovat. Stále si však můžete vzít půjčku. A již k tomu nepotřebujete SOLI. Pokud vsadíte SALT na svou půjčku, získáte lepší sazbu nebo podmínky.

Musíte poskytnout několik osobních údajů vytvořit účet a stát se členem. Tyto informace zahrnují vaše jméno, příjmení, platná emailová adresa, a země. Rovněž se na vás vztahují omezení Know Your Customer (KYC) a Anti-Money Laundering (AML), takže buďte připraveni nahrát ID.

Věřitelé

Na druhé straně SALTU jsou věřitelé. Věřitelé se dříve vyhýbali obchodování s kryptoměnami kvůli často komplikované povaze aktiv. SALT poskytuje věřitelům infrastrukturu, dodržování předpisů a zabezpečení, které potřebují k přijetí kryptografického kolaterálu, aniž by do jejich současných procesů přidaly další náklady..

Výměnou za tyto služby, věřitelé musí také zaplatit za členství ve SALTU.

Proces zapůjčení

Opět se liší od tradičních financí, SALT nikdy nezjišťuje vaše kreditní skóre. Místo toho platforma k určení podmínek vaší půjčky používá pouze hodnotu vašeho kryptografického kolaterálu.

Věřitelé zahájí proces půjčky zveřejněním podmínek, za kterých jsou ochotni půjčit. Jako dlužník si můžete prohlédnout různé výrazy a vybrat si ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Proces půjčování SOLI

Proces zapůjčení SALTU

Jakmile si půjčku vyberete, věřitelé se zavazují k hotovostním fondům, zatímco vy poskytujete kolaterál k chytré smlouvě. Peněžní prostředky jsou zasílány přímo na váš bankovní účet.

Poté splácíte měsíční splátky na základě podmínek půjčky, a až bude vaše půjčka splacena, SALT uvolní váš kolaterál z chytré smlouvy a vrátí vám ji zpět.

Sůl Oracle

SALT Oracle vytváří inteligentní smlouvy pro každou půjčku a spouští události z půjčky. Aby se snížilo riziko selhání, Oracle také zaznamenává splátky půjček a sleduje měnící se hodnotu krypto kolaterálu.

Každá půjčka začíná poměrem půjčky k hodnotě, který se počítá z podmínek půjčky. Tento poměr je ve skutečnosti částka půjčky děleno výše kolaterálu. Například půjčka 100 000 USD zajištěná Etherem v hodnotě 125 000 USD by měla původní poměr půjčky k hodnotě:

100 000 USD / 125 000 USD = 80,0%

Jak splácíte půjčku, tento poměr klesá protože částka nesplacené půjčky klesá. Pokud však hodnota vašeho kolaterálu poklesne v důsledku poklesu tržní ceny, tento poměr se zvýší.

Pokud se poměr někdy zvýší nad původní poměr půjčky k hodnotě, budete muset:

  1. poskytnout více zajištění, nebo
  2. splatit další částku půjčky

dokud se poměr nevrátí na původní úroveň.

Oracle samostatně sleduje poměry půjčky k hodnotě a upozorňuje dlužníky, když se stanou příliš vysokými. Doba, po kterou dlužník musí poměr opravit, se liší podle rychlosti poklesu ceny.

SALT půjčovací tým & Pokrok

Tým SALT má více než 15 členů a je silný byl vedené Shawn Owen jako generální ředitel. Owen je sériový podnikatel s dlouholetými zkušenostmi v pohostinství. V červenci 2018 Owen opustil společnost a na jeho místo odešel CTO Bill Sinclair.

Nejpozoruhodnějším členem týmu SALT je jeden z jejich poradců, Erik Voorhees. Voorhees je zakladatel a generální ředitel společnosti ShapeShift – jedné z nejpopulárnějších burz kryptoměn.

SALT dosáhla v lednu 2018 velkého milníku tím, že začala oficiálně poskytovat půjčky členům nejvyšší úrovně. Platforma již má přes 70 000 půjček a z těchto půjček financovala přes 50 000 000 USD.

Plány na rok 2018 zahrnovaly zavedení kreditních karet, vytváření úvěrových fondů a rozšíření zajištění i na další alternativní mince. Tým zasáhl pouze některé z těchto milníků. Společnost rozšířila podporu a přidala půjčky Litecoin a Dogecoin. Vypadá to však, jako by kreditní karty a vývojářské nástroje ještě nějaký čas vypršely.

Milníky SALT

Plán z roku 2018

Soutěž

SALT je současným lídrem v oblasti půjček založených na blockchainu; v prostoru se však objevuje několik dalších konkurentů. ETHLend a Elix jsou dva mladší konkurenti, kteří poskytují decentralizované půjčky na blockchainu Ethereum.

SALT se odlišuje tím, že se zaměřuje na institucionální hotovostní půjčky, které jsou kryty kryptoměnou, zatímco další dva projekty se zdají být založeny na přístupu peer-to-peer. Oba případy použití by měly mít na trhu pevné místo.

Kromě toho společnost SALT soutěží s tradičnějšími platformami, které poskytují půjčky kryté kryptoměnou, ale nepoužívají konkrétní token.

SALT Token

SALT tokeny, známé také jako členské tokeny, jsou ERC20 tokeny, které utratíte za to, že se stanete členem půjčovací platformy SALT. Dále můžete tyto žetony uplatnit na splácet úrok z půjčky, získejte lepší sazby z půjček, a nakupujte zboží z online obchodu SALT.

V jednom okamžiku tyto tokeny držely na půjčovací platformě jinou hodnotu, než jakou obchodovali na trhu. Bývaly přesně v hodnotě 27,50 $ na půjčovací platformě při obchodování s hodnotou pod touto cenou.

Také byste dříve mohli splácet kapitál ze svých půjček žetony SALT.

Tak vznikla zajímavá arbitrážní příležitost. Pokud jste měli bankroll, můžete technicky získat členství v Enterprise za 1 200 $ a vzít si půjčku v hodnotě 1 mil. USD s podporou 1,25 mil. $ V bitcoinech. Poté byste se mohli otočit a koupit z trhu SALT tokeny v hodnotě 1M $ (~ 83 333 SALT).

Vzhledem k tomu, že žetony SALT měly na platformě hodnotu 27,50 $, budete muset na splacení půjčky utratit pouze ~ 45 455 SALT tokenů. To by vám zanechalo něco málo přes 40 000 SALT žetonů plus původní bitcoin, který jste vložili jako kolaterál – asi 40% návratnost.

Tým SALT se tohoto schématu musel chytit, protože od té doby tuto příležitost odstranil.

Obchodování

Společnost SALT uspořádala své ICO ve 3. čtvrtletí 2017, ve kterém jste si mohli zakoupit členský token za 3,00 – 7,00 $ v závislosti na čase, kdy jste jej zakoupili. Existují celkem 120M SALT tokenů, a na trhu aktuálně cirkuluje něco přes 80 milionů.

Cena SALT krátce zažila společný pokles „po ICO“, než v říjnu 2017 stoupla zpět na něco málo přes 7 $. Krátce nato cena klesla na rozpětí 2– $ 4 (0,0003-0 0005 BTC) a zůstala tam až do prosince 2017.

Od prosince 2017 cena neustále rostla a poskočila na historické maximum přes 17 $ s oznámením, že půjčky na platformě konečně začaly. Od té výšky na samém konci roku 2017 cena drasticky poklesla. V průběhu roku 2018 ztratila mince více než 98 procent své hodnoty. V současné době má hodnotu přibližně 0,25 USD.

Protože SALT není povinen používat půjčovací platformu, není toho mnoho, co by způsobilo opětný růst ceny. Zdravý trh s kryptoměnou by měl pomoci. A dostatečně šťavnaté členské pobídky mohou také poskytnout určitý pozitivní tlak na straně poptávky. Kromě toho je těžké vidět, jak tato mince stoupá z mrtvých.

Kde koupit Sůl

Nejoblíbenějšími burzami pro nákup SALTu jsou Binance a Bittrex. Chcete-li obchodovat za SALT na jedné z těchto burz, musíte nejprve mít bitcoin nebo ethereum.

Pokud ani jeden nemáte, můžete je zakoupit v tradiční měně na burze, jako je Gemini, a poté je převést.

Úplný seznam burz, kde si můžete koupit SALT, vyzkoušejte CoinMarketCap.

Kde Sůl ukládat

Protože SALT je token ERC20, máte několik různých možností, kam jej uložit. Populární online možností je MyEtherWallet.

Web SALT doporučuje používat peněženku Jaxx a dokonce poskytuje pokyny tady. Jaxx je k dispozici pro Android, iOS, Mac, Windows, Linux a jako rozšíření pro Chrome.

Nejbezpečnějším způsobem ukládání tokenů je použití hardwarové peněženky, jako je Trezor nebo Ledger Nano S. Používání hardwarových peněženek udržuje vaše prostředky offline a mimo dosah hackerů a špatně zamýšleného softwaru.

Závěr

Platforma pro půjčování SALT je skvělou volbou, pokud chcete / potřebujete vydělat nějaké výdaje v reálném světě a nechcete přijít o potenciální zisky ze svých kryptoměn. Kromě toho projekt pracuje na vyřešení velkého problému blockchainových aktiv – nelikvidnosti. Otevřením zcela nové formy půjček přináší projekt větší likviditu na trhu kryptoměn.

Tým má pevný základ zkušeností s blockchainem a je doporučován lídrem v oboru. S fungující platformou na trhu již je SALT před mnoha dalšími blockchainovými projekty.

Jak již bylo řečeno, neexistuje žádný požadavek na používání SALT tokenů na platformě. Mělo by vás tedy zajímat, proč má společnost na prvním místě konkrétní token. Doufejme, že díky novým úrovním členství to bude jasnější.

Poznámka editora: Tento článek aktualizoval Steven Buchko dne 12.04.2018, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje půjčování solí

webová stránka

Facebook

Cvrlikání

Střední

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me