Co je Santiment?

Santiment je a zdroj dat o kryptoměně pro investory. Cílem týmu Santiment je stát se Bloombergem kryptotrhu.

Současná investiční situace je plná dezinformací a ověřitelných zdrojů je málo. Vzhledem k tomu, že toto odvětví je do značné míry neregulované, musíte se běžně vypořádat s manipulací trhu prostřednictvím falešných příkazů k nákupu / prodeji, hanebných propagačních akcí, obchodování zasvěcených osob a cyklů zpráv, které buď zvýší cenu mince na neudržitelnou úroveň, nebo rozdrtí projekt prostřednictvím FUD ( Strach, nejistota a pochybnosti). Je těžké najít renomované zdroje, ze kterých lze vytáhnout data a informace.

Santiment chce pomoci začínajícím i zkušeným investorům poskytnutím objektivního zdroje tržních dat, analýzy sentimentu a aktivity blockchainu. To vše v naději, že vám pomůže učinit informovanější investiční rozhodnutí v odvětví, které může být zralé BS.

V tomto průvodci Santimentem pojedeme:

Jak funguje Santiment?

Platforma Santiment obsahuje několik různých informační centra abyste měli přístup k objektivním a spolehlivým informacím. Informace v těchto rozbočovačích sestavují odborníci na blockchain a pocházejí pouze z nejpřesnějších dat.

Streamy obsahu

Santiment streamy obsahu zahrnout pravidelný, aktuální tržní obsah podobný zpravodaji. Obsah zahrnuje analýzu ICO a významné mince, jakož i celosvětové předpisy a průzkum trhu. Jako investor si můžete vybrat, k jakému obsahu se přihlásíte.

Protože tento typ informací může snadno spadnout do pasti subjektivity, používá Santiment shromážděnou analýzu odborníků z oboru k odhalení poskytovatelů obsahu s pochybnými úmysly.

Santiment Database (SANbase)

The SANbase je crowdsourcingová databáze projektů kryptoměny. Zahrnuje relevantní informace o projektu, jako je historie týmu a ekonomika za mincí. Platforma také poskytuje sadu nástrojů, které vám pomohou s analýzou.

Přestože je SANbase crowdsourced, Santiment opět využívá panel odborníků, aby zajistil přesnost informací. Tým v průběhu času doufá, že přijde na způsob, jak tyto informace dále decentralizovat, aniž by byla obětována jejich kvalita.

Datové kanály

Poslední kousek skládačky Santiment je v jeho datových kanálech. Santiment kombinuje informace o trhu z mnoha zdrojů do tří datových zdrojů:

  • Sentiment datafeeds: Tyto datafeeds měří, jak se komunita obecně cítí o různých mincích. Toto je hlavní hnací síla cyklů „shill“ a „FUD“ běžně viditelných v projektech.
  • Blokové datové kanály: Tyto kanály monitorují aktivitu napříč různými blockchainy. Pomocí nich můžete zjistit, které mince vidí největší objem, a také sledovat pohyb velkých investičních „velryb“.
  • Crowdsourced datafeeds: Všechny ostatní typy krmiv spadají do této kategorie. Tyto kanály umožňují uživatelům přispívat informacemi, které dříve mohly být pro veřejnost nedostupné.

Santiment architektura

Santiment Datafeed Architecture

Santiment Network Token (SAN)

Existuje celkem 83 337 000 tokenů SAN, které mají v současné době v oběhu něco přes 62 500 000 tokenů. Většina tokenů (72%) byla distribuována do předprodeje a crowdsale přispěvatelé během ICO. SAN je token ERC20.

Tokeny SAN slouží třem funkcím v síti:

  • Způsob platby. Pro přístup k datovým kanálům musíte zaplatit SAN. Učiníte tak prostřednictvím služby předplatného nebo aukce dat.
  • Kůl. Jako držitel SAN můžete také vložit své coiny, abyste měli přístup k některým službám Santimentu. To povzbuzuje institucionální partnery, aby zapojili velké množství SAN a poskytli přístup ke své vlastní uživatelské základně, což dále rozšiřuje ekosystém.
  • Odměna. Pokud přispíváte daty do sítě, dostanete SAN jako odměnu. To je to, co pohání crowdsourced datafeeds.

Santiment Team & Pokrok

Maksim Balashevich založil Santiment v srpnu 2016. Není to váš typický zakladatel blockchainu, Balashevich strávil 7 let studiem meditace, jógy a pravděpodobně byste to neuhádli, moderní finanční systémy. Ačkoli žádní členové týmu nemají za sebou žádné další významné blockchainové projekty, CTO Valentin Mihov získal stříbrnou medaili na Mezinárodní olympiádě v informatice v roce 2004.

V červenci 2017 Santiment tým držel ICO, ve kterém dosáhli svých 45 000 ETH fotbalová branka. Tým osvěžujícím způsobem věří v transparentnost projektu, dokonce věnuje celou stránku na svých webových stránkách.

Plán cesty

Plán Santiment 2018

Santiment již vytvořil mobilní aplikaci alfa s historickými údaji o cenách a analýzou sentimentu. Rovněž spustili SANbase, kterou si můžete vyzkoušet tady. Je to podobné jako CoinMarketCap, ale obsahuje další užitečné informace o každém projektu, jako jsou výdaje fondu a aktivity vývojářů. V minulém roce rozšířili SANbase o sledování trendů sociálních médií, výzkumné nástroje, API a fórum pro sdílení vašich zjištění. Další funkcí jejich plánu jsou obchodní signály.

Tým je spojen s Iconomi, Brave New Coin a Blockchain Research Lab, aby pomohl uvést jejich projekt do života.

Soutěž

Několik dalších projektů řeší stejný problémový prostor jako Santiment, ale s různými řešeními. Signálová síť spoléhá na strojové učení v kombinaci s crowdsourced daty, aby pomohl obchodníkům. Cindicator gamifikuje předpovědi, aby vytvořil moudrost davu. A, Enigma Catalyst pracuje na zlepšení kvantitativního obchodování.

Obchodování

Po ICO zůstala cena Santimentu relativně stabilní kolem 0,20 USD. Počínaje listopadem 2017 však tokeny SAN začaly drasticky stoupat na hodnotě a dosáhly historického maxima téměř 8,00 USD (~ 0,0005 BTC). Následovalo vzestup většiny altcoinů během této doby.

S tím také cena SAN dramaticky poklesla v polovině ledna 2018 spolu s většinou trhu. Od té doby nadále klesá a v průběhu února a dubna 2018 došlo pouze ke dvěma významným cenovým skokům. Zdá se, že cena v současné době dosáhla dna kolem 0,43 USD (~ 0,000069 BTC)

Nyní, když je k dispozici SANbase, bude mít na cenu nejpříznivější vliv přijetí a použití tokenu SAN. Zajímavé je, že SAN je pravděpodobně více ovlivněn celkovým sentimentem na trhu (medvědí nebo býčí) než jiné kryptoměny. Na trhu s medvědy čelí cena SAN přirozenému tlaku dolů a méně lidí pravděpodobně použije SANbase kvůli sníženému zájmu o obchodování způsobenému trhem. Na býčím trhu platí opak.

Jak již bylo řečeno, nebylo by překvapením vidět cenový skok s vydáním jednotlivých funkcí. Pozitivní vliv na cenu by měla mít i další oznámení o partnerství.

Kde koupit SAN

SAN tokeny jsou aktuálně obchodovány s největším objemem na LAToken, ale možná budete chtít vyzkoušet Ethfinex namísto. Ethfinex je hybridní decentralizovaná burza provozovaná společností Bitfinex a připojená k ní. Na burze můžete obchodovat BTC, ETH nebo USD za SAN.

Můžete také vyměnit BTC, ETH nebo USDT za SAN dne Liqui a OKEx.

Kam ukládat SAN

Jako token ERC20 máte spoustu možností peněženky pro uložení vašich prostředků. Pro maximální zabezpečení použijte hardwarovou peněženku, jako je Ledger Nano S. MyEtherWallet je skvělá bezplatná volba, kterou můžete také použít. Jakákoli peněženka s podporou ERC20 by měla stačit.

Závěr

Santiment je zdrojem všeho v jednom zdroji objektivních informací o kryptoměně. Zahrnuje nezaujaté zprávy, analýzu projektu a množství dalších dat. Stále v jeho počátcích si můžete SANbase vyzkoušet sami tady.

S množstvím dezinformací a neetické propagace, která je v současné době v oboru, podniká tým Santimentu kroky správným směrem ve své misi lépe informovat obchodníky o všech úrovních zkušeností.

Poznámka editora: Tento článek aktualizoval Steven Buchko dne 11.01.2018, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje Santimentu

webová stránka

Svár

Telegram

Reddit

Cvrlikání

Střední

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me