Co je TenX?

TenX je a digitální peněženka a fyzická karta které můžete použít k utrácení kryptoměny v každém obchodě – i když kryptoměny nepřijímají.

Možná jste si všimli, že jste nashromáždili všechny tyto mince, ale nemáte k dispozici mnoho míst, kde byste je mohli utratit. kromě Přecpat a možná obchod nebo dva po městě, vaše možnosti jsou docela omezené.

TenX je na misi to změnit.

V této příručce TenX se budeme zabývat:

Jak TenX funguje?

Posláním týmu TenX je vytvořit „jakékoli blockchainové aktivum, které lze okamžitě utratit.„K tomu postavili systém peněženky a karet nahoře Síť COMIT – směrovací protokol, který umožňuje platby napříč blockchainy.

TenX peněženka

Peněženka TenX je k dispozici na Android, iOS a web. Tato peněženka s více měnami v současné době podporuje pouze bitcoiny, ethereum a litecoiny s plány na podporu více altcoinů po silnici.

Peněženka iOS TenX

Peněženka iOS TenX

Prozatím nemáte přístup k soukromým klíčům vaší peněženky. Místo toho je společnost TenX ukládá do směsi úložných řešení pro horké (online) a studené (offline), které jsou na stejné úrovni jako průmyslové standardy. Jakmile bude peněženka integrována do sítě COMIT, budete mít plnou kontrolu nad svými soukromými klíči. Tato integrace byla původně plánována na konec roku 2017. Musí se však ještě stát. Tým TenX nyní také uvádí v a doplňkový dokument že pouze uvažují o tom, že uživatelům poskytnou své soukromé klíče.

TenX transakce

Transakce můžete provádět pomocí TenX aplikace nebo fyzická debetní karta TenX. Na rozdíl od jiných kryptoměn zůstávají všechna vaše mincová aktiva kryptoměna až do doby, kdy skutečně provedete transakci.

TenX Wallet & amp; Kartu

TenX peněženka & Kartu

Inteligentní smlouvy o decentralizovaném zabezpečení (DSS)

Pomocí DSS můžete nastavit pravidla výdajů pro svou kartu a mít další kontrolu nad svými prostředky. Můžete nastavit limity nákupu, limity denních výdajů a limity výběru.

Můžete si také vybrat portfolio mincí, které budete používat k utrácení. Můžete například zajistit, že každý nákup bude rozdělen na 50 procent bitcoinů, 25 procent ethereum a 25 procent litecoinů.

Platební platforma TenX

TenX nakonec vydá vývojářské nástroje pro začínající podniky, firmy a obchodníky, které se připojí k síti COMIT. To TenXu pomůže rozšířit se nejen na debetní karty a experimentovat s jinými třídami aktiv ETF a deriváty.

Platforma TenX Payment

Platební platforma TenX

Zpřístupnění platformy COMIT veřejnosti povede také k novým službám, jako jsou burzy a půjčovací programy. Původní plán má tuto funkci k dispozici do 3. čtvrtletí 2018, ale týmu chyběla také známka.

Síť COMIT

TenX je integrován do sítě COMIT (Cryptographically-secure Off-chain Multi-asset Instant Transaction). Ačkoli vytvořili stejní lidé za TenX, Síť COMIT má úplně jinou webovou stránku a bílý papír.

Cílem sítě COMIT je umožnit připojení jakéhokoli nového blockchainu k existujícímu blockchainu pomocí Směrovací protokol COMIT (CRP) – soubor standardů, které nastiňují, jak různé blockchainy navzájem komunikují. To je podobné tomu, jak je internet připojen po celém světě prostřednictvím protokolu TCP / IP.

Díky úspěšné implementaci sítě COMIT budete moci vyměnit jedno aktivum za druhé (kryptoměna za kryptoměnu) nebo crypto-to-fiat) okamžitě za téměř nulové transakční poplatky.

Aby byl blockchain kompatibilní se sítí COMIT, musí mít tyto atributy:

  • Dvojitá ochrana
  • Multisig
  • Časové zámky
  • Funkce hash

Většina renomovaných blockchainů již zahrnuje všechny tyto požadavky.

Transakce COMIT

Chcete-li provést transakci, a Uživatel (U) potřebuje použít peněženku připojenou k síti COMIT. The Obchodní (B) kde Uživatel utrácí své prostředky, musí také mít poskytovatele plateb, který je připojen k síti COMIT.

Když uživatel provede transakci ve schváleném podniku, transakce se předá prostřednictvím sítě Poskytovatelé likvidity (LP) k určení, který LP má nejlepší směnný kurz.

LP funguje napříč blockchainy a poskytuje likviditu na burzách mezi různými měnami.

Směrování sítě COMIT

Síťové směrování COMIT

Podrobnější vysvětlení toho, jak síť COMIT funguje, najdete na webu bílý papír.

TenX Poplatky & Odměny

TenX má žádné transakční poplatky. Účtuje se vám pouze jednorázový poplatek za vydání ve výši 15 $ za fyzickou kartu a 1,50 $ za digitální kartu. K dispozici je také žádný roční poplatek používat kartu, pokud neutratíte méně než 1 000 $ za rok. Pokud toto minimum nedosáhnete, zaplatíte 10 $.

Původní bílá kniha načrtla program odměn pro držitele a uživatele TenX. Uvádí, že máte dva způsoby, jak získat odměny:

  1. Držení žetonů PAY
  2. Pomocí karty TenX

Držitelé tokenu PAY by obdrželi ethereum s každou transakcí v síti TenX. Společnost by držitelům PAY vyplatila měsíčně 0,5% veškerého celkového objemu transakcí. Jak roste objem sítě a transakcí, tyto platby by se vyskytovaly častěji, přičemž cílem by byly výplaty každou hodinu.

Podobně jako většina kreditních karet byste také obdrželi a 0,1% odměna při každém použití karty TenX. Tuto odměnu byste obdrželi v PAY žetonech, které byste mohli buď zadržet, abyste získali odměnu uvedenou dříve, nebo prodat na otevřeném trhu.

AKTUALIZACE ODMĚN: Tento program odměn již neexistuje a tým jej nikdy neimplementoval. V říjnu 2018 tým oznámil že přehodnocují program odměn. V době psaní tohoto článku nemají žádné veřejné plány, co to bude. Může to zahrnovat zcela samostatný token. Několik členů komunity je z rozhodnutí naštvaných, protože se do projektu zapojili s očekáváním, že v souladu s výše uvedenou strukturou obdrží odměny.

TenX historie

TenX tým vydali svůj finální dokument a zahájili prodej tokenů na konci června 2017.

Tým se sídlem v Singapuru založil tým Toby Hoenisch, Dr. Julian Hosp, Michael Sperk, a Paul Kitti. Hoenisch, Dr. Hosp a Kitti také spolupracovali na vývoji bílý papír pro síť COMIT.

Fenbushi Capital, hlavní blockchainová společnost s rizikovým kapitálem s Vitalikem Buterinem jako generálním partnerem, je investorem v TenX.

Zakladatelé TenX

TenX Founding Team

Cesta TenX nebyla nic zajímavého. Tým uvedl na trh první kartu v září 2016 v Singapuru ve spolupráci s vydavatelem OneBit. V červnu 2017 začali evropští zákazníci dostávat své karty.

Na začátku roku 2018 se však situace zhoršila. V lednu byl TenX donucen najít nového vydavatele karet a zatím se mu to nepodařilo. Z tohoto důvodu je nasazení karty pozastaveno, dokud nezačnou pracovat s novým vydavatelem.

Tým pokračuje v práci prostřednictvím zmrazení karet prostřednictvím vývoje v síti COMIT a peněžence. V dubnu 2018 TenX uzavřel partnerství s Litecoin Foundation a v červnu provedl první atomový swap mezi BTC a ETH na COMIT. Mezi další kroky společnosti patří nalezení vydavatele karty, spuštění krypto karet a přidání podpory pro další kryptoměny.

Soutěž

Existuje několik dalších společností, které se pokoušejí vybudovat systémy karet pro kryptoměny, včetně Žeton a Monako (nedávno přejmenováno na Crypto). Každá karta má jinou strukturu odměn ve prospěch různých typů případů použití. TenX je jedinečný v tom, že jako jediný využívá síť COMIT a platby napříč kanály COMIT.

Stejně jako v tradičním finančním systému máme několik možností kreditní a debetní karty, v krypto prostoru existuje prostor pro více možností s různými výhodami a nevýhodami přizpůsobenými různým typům příjemců.

Token Supply

V současné době existuje trochu méně 110 milionů PAY tokenů cirkulující na trhu. To představuje 51% tokenů, které kdy na trhu budou existovat.

Dalších 29 procent (nebo ~ 59,5 milionů) vstoupí na trh v příštích 4 letech za účelem financování komunitních iniciativ, rozvoje podnikání a akademického výzkumu za účelem dalšího vylepšení produktu.

Z posledních 20 procent bude polovina rezervována jako aktivum ve společnosti, zatímco druhá polovina bude použita ke kompenzaci zakladatelů a zaměstnanců TenX po dobu čtyřletého rozhodného období.

Kromě těchto již nebudou vytvořeny žádné další žetony.

Obchodování

Token TenX PAY v srpnu 2017 dosáhl historického maxima 5,60 USD (0,00147972 BTC). Dramatický růst ceny byl způsoben vydáním velké dávky debetních karet a tokenem PAY, který byl nakonec uveden na Yunbi – jedna z největších čínských kryptoburz.

Poté cena pomalu a stabilně klesala na Rozsah $ 1,50 – $ 2,00 s malými pozitivními pohyby ke konci listopadu. Stejně jako téměř každý jiný altcoin dosáhl PAY na začátku ledna 2018 dalšího maxima. Cena rychle vzrostla na přibližně 5,00 $ (~ 0,00035 BTC), než se zhroutila po zbytek roku 2018.

Medvědí trh v kombinaci s nedostatkem vydávání karet udržuje cenu na nízké úrovni. Aktuálně je na minimální úrovni 0,30 USD (~ 0,00007 BTC).

Zdá se, že investoři ztrácejí důvěru v tento projekt každý den, když vydavatel karty stále chybí. Dokonce i celkový obrat trhu může mít na TenX malý vliv, pokud společnost nebude schopna krypto karty vyrábět. Dávejte pozor na dokončení sítě COMIT a veškerá oznámení o partnerství emitenta. Tyto dvě věci jsou hlavními katalyzátory, které by mohly pomoci ceně.

Kde koupit PAY

PAY můžete zakoupit za bitcoiny, ethereum nebo tether na několika hlavních burzách, jako jsou bittrex a huobi.

Jednou ze strategií je nejprve koupit bitcoin na GDAX nebo Gemini a poté jej převést na Bittrex.

Můžete se podívat CoinMarketCap pro úplný seznam burz, na kterých je k dispozici PAY.

Kam uložit PAY

Doporučuje se ukládat vaše PAY tokeny na hardwarovou peněženku, která podporuje tokeny ERC20 jako Trezor nebo Ledger Nano S.

Další možností pro ukládání je MyEtherWallet, kde můžete své tokeny přesunout do papírové offline peněženky.

Kupodivu, nemůžete uložit své PAY žetony do peněženky TenX.

Závěr

TenX je projekt, který sbíral velká očekávání, ale od té doby ztratil velkou část důvěry krypto komunity. Vzhledem k tomu, že projekt byl v původním plánu více než rok pozadu, mnoho investorů si klade otázku, zda tým TenX někdy dostane kartu na trh. Toto zpoždění v kombinaci s restrukturalizací programu odměn zanechalo v ústech mnoha lidí hořkou příchuť.

Jak již bylo řečeno, společnost pokračuje v poskytování aktualizací. A zdá se, jako by vývojový tým pokračoval v pokroku. Nyní, když Monako (Crypto) dodává karty, ale ztratili výhodu prvního tahače, kterou kdysi měli.

Poznámka editora: Tento článek aktualizoval Steven Buchko dne 12.04.2018, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další zdroje TenX

webová stránka

Blog

Cvrlikání

Facebook

Reddit

Youtube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me