Co je to archa?

Ark je a decentralizovaný ekosystém navrženo tak, aby zvýšilo přijetí blockchainové technologie uživatelem. Ark Crew, samozvaný vývojový tým, v nich jasně načrtl bílý papír že plánují přivést blockchain k masám vybudováním „Fast Secure Core Technology“ s „Practical Services for Real People“.

Zjednodušeně řečeno, posádka vytváří sandboxový ekosystém, kde si podniky a další uživatelé mohou vytvářet vlastní blockchain z klonu archy pouhými několika kliknutími. Aby byl tento ekosystém co nejvíce široce přístupný, soustředí se především na poskytování dobrého uživatelského zážitku a začlenění co nejvíce dalších blockchainů a kódovacích jazyků..

V této příručce se budeme zabývat:

Jak funguje archa?

Posádka staví několik pozoruhodných funkcí do ekosystému – to vše s jednotným základním cílem učinit blockchain dostupnějším pro svět:

  • SmartBridges
  • Alternativní programovací jazyky
  • Nasazovací blockchainy tlačítkem

SmartBridges propojte samostatné blockchainy dohromady prostřednictvím základní platformy Ark. Ark se v zásadě stává prostředníkem mezi různými řetězci, což jim umožňuje vzájemnou komunikaci a spouštění událostí napříč řetězci – něco, co v současné době není možné.

Povolení SmartBridges v řetězci je stejně snadné jako vložení fragmentu kódu.

Výměny jako Coinbase a Shapeshift mohou také využívat výhody SmartBridges. Tyto platformy mohou používat kódovaní posluchači působit jako médium pro transakce SmartBridge a přitom účtovat své běžné transakční poplatky.

ARK SmartBridges a kódované posluchače

Archujte SmartBridges a kódované posluchače

S integrací alternativní programovací jazyky, téměř každý vývojář by se měl pohodlně stavět na vrcholu Ark. Platforma zahrnuje podporu 18 různých programovacích jazyků

Můžeš použít tam tlačítko nasaditelné blockchainy snadno rozvidlit archu a vytvořit si vlastní projekt. Tyto vidlice jsou ideální pro začínající podniky a jsou dodávány s funkcemi sady ihned po vybalení. Řetězy, které prostřednictvím této funkce nasadíte automaticky vybavit SmartBridges.

Delegovaný důkaz o podílu

Ark pracuje pomocí konsensuálního algoritmu Delegated Proof-of-Stake (DPoS). Na rozdíl od bitcoinu, ve kterém horníci zabezpečují síťové transakce, delegáti zabezpečují síť Ark. Existují stovky potenciálních delegátů, ale držitelé tokenů průběžně hlasují o 51, kteří se stanou aktivními a tvořícími delegáty.

Jako držitel tokenu smíte hlasovat vždy pouze pro jednoho delegáta. The poplatek za hlasování / nehlasování je pouze 1 ARK s plány brzy snížit tento poplatek na 0,02. Tak. je výhodné hlasovat alespoň jednou pro delegáta, kterého podporujete. Čím více žetonů ARK vlastníte, tím silnější je váš hlas.

Renomovaní delegáti mají písemné návrhy ve kterém dokumentují, jak fungují. Mnoho z těch populárních zahrnuje sdílení zisku z odměn, které dostávají při vytváření nových bloků. Pokud hlasujete pro delegáta se sdílením zisku, získáte efektivně dividendy v průběhu času.

Ostatní delegáti běží se záměrem financovat rozvojové projekty, dát voličům majetkovou účast nebo poskytovat služby v aplikacích, které by jinak mohly být nerentabilní. S vaším hlasem je volba zcela na vás.

Síť byla spuštěna s 125 milionů ARK v prvním (prvním) bloku. Delegáti získávají 2 ARK za každý blok, který vytvoří, a blok je padělán přibližně každých 8 sekund.

Míra inflace ARK

Míra inflace ARK

Za předpokladu, že se 8sekundový čas blokování nezmění, bude plánovaná inflace ARK v prvním roce 6,31%, ve druhém roce 5,93% a v desátém roce bude nadále klesat na 4,02%. To je mnohem méně dramatický pokles než Lisk i Ethereum.

8sekundový čas blokování staví Ark na rychlejší konec transakčních časů pro kryptoměny. Pro srovnání: bitcoiny mají 10minutové blokové časy, litecoiny 2,5 minuty a transakce s etherem obvykle trvají 14 sekund.

Dříve mohla síť Ark zpracovávat 50 transakcí na blok (TPB). Vydání Core v2 však zvýšilo TPB na 150, takže v současné době může síť zpracovat 18,75 transakcí za sekundu.

Poplatky

Chcete-li odeslat ARK, bylo původně nutné zaplatit transakční poplatek 0,1 ARK. S vydáním Core v2 využívá síť a dynamický systém poplatků. Chcete-li se zaregistrovat jako delegát, musíte zaplatit 25 ARK a jak již bylo zmíněno, hlasování pro delegáta v současné době stojí 1 ARK.

Všechny poplatky jsou hrazeny kovacímu delegátovi, který zpracovává blok obsahující tyto poplatky.

Dějiny

Archu zahájilo v říjnu 2016 27 členů z celého světa. Se členy týmu umístěnými všude od Kalifornie po Bulharsko – tým je skutečně decentralizovaný. V současné době se skládá z 23 hlavních členů.

Crew byl jedním z aktivnějších vývojových týmů v krypto komunitě. Od svých počátků v roce 2016 toho dosáhli opravdu hodně. Vydali testovací síťovou verzi Ark v prosinci 2016, první verzi hlavní sítě v březnu 2017 a druhou verzi hlavní sítě spustili v listopadu 2018. Jádro v2 žije na úplně jiné základně kódů a zahrnuje funkce, jako jsou dynamické poplatky, zvýšené transakce za sekundu (a transakce za blok) a zásuvný systém mezi spoustou dalších věcí.

The cestovní mapa stále ještě zbývá spousta. Další na obzoru: platební plugin, blockchainy s tlačítky a virtuální stroj Ark (pro inteligentní smlouvy).

Soutěž

Infrastruktura Ark je silně modelována na infrastrukturu tří starších projektů: Bitshares, Crypti a Lisk. Ve skutečnosti byli někteří vývojáři z Ark dříve vývojáři některých z těchto projektů. Francois-Xavier (FX) Tisíce, CTO, byl hlavním vývojářem ve společnosti Lisk v roce 2016.

Primární podobnost, kterou má Ark s těmi předchozími projekty, je použití Konsenzuální algoritmus DPoS.

Vzhledem k tomu, že se společnost Ark soustředí na interoperabilitu, projekt konkuruje společnostem ICON a Wanchain. Přístup týmu k používání SmartBridges se však výrazně liší od přístupů těchto dalších dvou.

Obchodování

Cena většiny kryptoměn je tažena milníky vývoje produktů, oznámeními o strategickém partnerství a celkovým zdravím trhu. ARK se nijak neliší.

Společnost ARK zaznamenala od svého lCO v roce 2016 několik významných zvýšení cen. K prvnímu nárůstu cen došlo v dubnu 2017, kdy vývojový tým vydal knihovnu, která poskytuje Podpora Java na nástupišti. Java je jedním z nejpopulárnějších programovacích jazyků a přidaná podpora s největší pravděpodobností potěšila řadu vývojářů Java, kteří byli dříve z používání platformy vyloučeni. S každým dalším jazykem, který byl přidán v roce 2017, došlo také k menšímu zvýšení cen.

Největší nárůst ceny tokenu ARK (v BTC) se shodoval se dvěma souvisejícími událostmi. V září 2017 vydala Crew aktualizaci peněženky pro stolní počítače, která opravila mnoho chyb zaznamenaných uživateli. Součástí této aktualizace bylo také partnerství s Ledger – jednou z nejpopulárnějších a nejdůvěryhodnějších hardwarových peněženek, jaké jsou k dispozici.

Cena USD dosáhla v lednu 2018 historického maxima jen něco málo přes 9,00 USD (~ 0,000659 BTC) a poté poklesla se zbytkem trhu. Cena utratila zbytek roku 2018 volným pádem. Dokonce i vydání Core v2 má malý nebo žádný vliv na cenu. Aktuálně můžete vyzvednout ARK za méně než dolar.

Celkový trh s kryptoměnou (tj. Bitcoin) bude s největší pravděpodobností potřebovat obrat, než ARK uvidí jakékoli pozitivní pohyby. U všech oznámení o vývoji nebo partnerství byste však měli držet ucho u země. I když to není tak efektivní na trhu s medvědy, tyto milníky mohou poskytnout malý náraz.

Kde koupit ARK

ARK je primárně k dispozici na Bittrexu a Binance jako obchodní pár s bitcoiny (BTC). Existují i ​​jiné burzy, které to podporují, ale jejich objemy obchodů jsou výrazně nižší než u těchto dvou platforem.

Chcete-li zakoupit ARK, měli byste nejprve koupit bitcoin na platformě, jako je Gemini. Poté převeďte své bitcoiny na Bittrex nebo Binance. Odtud si můžete koupit ARK.

Podívejte se na oficiální web a podívejte se na a úplný seznam burz kde je mince uvedena.

Kde ukládat ARK

Nejjednodušší místo pro uložení vaší ARK je v jedné z peněženek poskytovaných na webu projektu. Máte pět možností:

  1. Desktopová peněženka
  2. Papírová peněženka
  3. Peněženka Web Lite
  4. Peněženka Android
  5. Peněženka iOS

Bez ohledu na to, jakou peněženku si vyberete, velmi vám ji doporučujeme hlasovat pro delegáta. Stálo to jen 1 ARK (v době psaní tohoto článku méně než 1 $). Svým hlasem můžete podpořit delegáta, který bude vyplácet dividendy ze svých blokových odměn, nebo někoho, kdo pracuje na skvělém projektu, který chcete podpořit.

Peněženky Ledger také podporují ARK. Díky této podpoře můžete bezpečněji ukládat své tokeny offline a přitom stále používat peněženku na ploše.

Hlasování delegáta

Po nastavení peněženky byste měli hlasovat pro delegáta. Je z čeho vybírat a všichni navrhují různé nápady / výplaty pro komunitu. Pojďme se projít procesem pro peněženku pro stolní počítače.

Nejprve musíte do své peněženky převést nějaké mince. Zašlete ARK, který jste zakoupili z burzy, na veřejnou adresu uvedenou v peněžence.

Veřejná adresa ARK

Posílejte prostředky do své peněženky pomocí své veřejné adresy.

S alespoň 1 ARK v peněžence přejděte na kartu Hlasy. Dále klikněte na Přidat delegáta. V rozbalovacím okně Přidat delegáta máte možnost vybrat si jednoho z 51 kování delegátů nebo zadat jiného, ​​pro kterého chcete hlasovat.

ARK Přidat delegáta

Vyberte delegáta.

Po výběru delegáta by se měl objevit na vašem seznamu delegátů. Nezapomeňte zaškrtnout políčko vedle delegáta a kliknout na Hlasovat.

Seznam delegátů ARK

Potvrďte svůj hlas.

Poslední věcí, kterou musíte udělat, je zadat přístupovou frázi a potvrdit svůj hlas. A je to. Svůj hlas můžete kdykoli odebrat nebo hlasovat pro jiného delegáta. Stále však budete muset zaplatit poplatek 1 ARK.

Závěr

Společnost Ark neustále pracuje na tom, aby blockchainovému průmyslu přinesla interoperabilitu a použitelnost. Crew si uvědomuje, že uvedení komplexní myšlenky, jako je blockchainová technologie do očí veřejnosti, musí začínat příkladným designem.

Pokud budou i nadále plnit vše na svém odvážném plánu, není pochyb o tom, že tento ekosystém by mohl být jedním z nejvlivnějších katalyzátorů přijetí technologie blockchain.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Stevenem Buchkem dne 12.06.18, aby odrážel nedávné změny projektu.

Dodatečné zdroje

webová stránka

Slack

Cvrlikání

Facebook

Reddit

Github

Svár

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me