Co je to Ethereum Classic?

Ethereum Classic je původní blockchain Ethereum a umožňuje implementaci decentralizovaných aplikací a inteligentních smluv. Projekt se zrodil z neochvějné víry v základní principy. Symbolizuje důležitost zastupitelnosti kryptoměny a její neměnné blockchainu.

Blokové řetězce Ethereum a Ethereum Classic byly až do blokování 1920000 identické. Ale potom nechvalně známý DAO navždy změnil blockchain a kryptoměnu. V této příručce se budeme zabývat tím, co potřebujete vědět, včetně:

Hard Fork

Na platformě Ethereum byla vytvořena chytrá smlouva, známá jako DAO (Decentralized Autonomous Organization). DAO byl v podstatě fond rizikového kapitálu, kde investoři hlasovali o tom, jak alokovat kapitál. Fond byl tak populární, že přilákal zhruba 14 procent veškerého éteru, který v té době existoval, a získal 150 milionů dolarů.

Výhodou a nevýhodou inteligentní smlouvy je její autonomní provádění. V tomto případě měla inteligentní smlouva konstrukční chybu, která umožnila někomu ukrást více než 3,6 milionu Etheru od společnosti DAO. Vitalik Buterin, tvůrce Etherea, a většina komunity chtěla provést hard fork, který by před hackem vrátil blockchain zpět na blok 1920000, aby bylo možné peníze vrátit. Zde si můžete přečíst více o kontroverzi a rozhodnutí vytrhnout Ethereum.

Po těžké vidličce vrátit finanční prostředky lidí zůstal původní blockchain Ethereum, který je nyní známý jako Ethereum Classic nebo ETC. Komunita, která pokračovala v těžbě a podpoře původního blockchainu, věří, že by neměl existovat žádný vnější vliv na to, co mělo být neměnným blockchainem. Ethereum Classic si od té doby ve světě kryptoměn razí svou vlastní stopu. V dlouhodobém horizontu komunita Ethereum Classic doufá, že má smysl přijmout principiální přístup zákon je zákon.

Jak funguje Ethereum Classic?

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba o Ethereum Classic vědět, jsou inteligentní smlouvy. Nick Szabo vynalezl inteligentní smlouvy v roce 1994. V té době však neexistovala decentralizovaná platforma, která by mohla inteligentní smlouvy bezpečně ukládat. Blockchain poskytoval perfektní platformu. Inteligentní smlouvy jsou postaveny na blockchainu Ethereum Classic a automaticky vynucují pravidla dohody. Chytré smlouvy by jednoho dne mohly eliminovat nespočet zprostředkovatelských služeb v bankovnictví, ukládání souborů, pojištění, službách identity a reputace atd.

Turing od Ethereum Classic Virtuální stroj Sputnik provádí inteligentní smlouvy. Turingův kompletní stroj může simulovat Turingův stroj. Hypotetický stroj od Alana Turinga je manipulace řetězce 1 a 0 pro simulaci jakéhokoli počítačového algoritmu. Nikdy se neprokázalo, že počítač dokáže ve skutečnosti víc než Turingův stroj, a tedy virtuální počítač Sputnik na něj může spustit jakýkoli počítačový program s kódováním. Myšlenkou Ethereum Classic není jednoduše decentralizovat měnu, ale vytvořit počítač s decentralizovaným světem.

Uzly ETC mají pobídku k finančnímu provozu virtuálního stroje. Uzly dostávají poplatky ETC za zpracování transakcí souvisejících se smlouvami. Inteligentní smlouvy jsou schopné vyplatit lidem v Ether classic.

Sada Emerald Software Developer Kit (SDK)

Vývoj jedinečný pro Ethereum Classic vytvořil Sada pro vývojáře softwaru Emerald, sada nástrojů pro vytváření dapps. Sada SDK obsahuje další komponenty pro vývojáře, jako je uživatelské rozhraní, knihovny a nástroje pro vytváření. Protože Ethereum Classic je platforma, konečným cílem je, aby co nejvíce vývojářů stavělo na vrcholu blockchainu. ETC si klade za cíl zaměřit se na internet věcí, často označovaný jako IoT. V rozhovor, Vývojář ETC Igor Artamonov řekl: „Inteligentní smlouvy na [blockchainu] jsou ideálně vhodné pro jednoduché dohody mezi stroji pracujícími v distribuované síti, protokolem mezi stroji a IoT je [nejzřejmější aplikací]. “


Geth

Geth pomocí programovacího jazyka Go poskytuje „víceúčelový nástroj příkazového řádku, který spouští plný uzel Ethereum Classic.“ Geth obsahuje přes 40 procent nového kódu od hard forku od Ethereum, což ukazuje aktivní vývoj týmu ETC. The program umožňuje těžit ETC, převádět prostředky mezi peněženkami, vytvářet chytré smlouvy a spravovat účty.

Dějiny

Ethereum Classic pokračovalo v původním blockchainu a rozdělilo se od Ethereum v červenci 2016. Předpovídalo se, že původní řetězec jednoduše zmizí po rozcestí, ale těžba a obchodování pokračovaly. Poloniex nakonec uvedl ETC a cena dosáhla jedné třetiny ETH.

Po hořkých útocích v různých subredditech Ethereum udělal ETC „Deklarace nezávislosti„S uvedením,“ věříme v decentralizovaný blockchain odolný proti cenzuře a bez povolení. Věříme v původní vizi Ethereum jako světového počítače, který nelze vypnout a který má nezvratné inteligentní smlouvy. “

Z jejich základních principů Deklarace nezávislosti:

“Kodex je zákon; v kódu Ethereum Classic nesmí dojít k žádným změnám, které by porušovaly vlastnosti neměnnosti, zaměnitelnosti nebo posvátnosti hlavní knihy; transakce nebo historii hlavní knihy nelze z žádného důvodu vrátit nebo upravit. “

Je zřejmé, že tyto zásady nebyly v souladu s Ethereem, a proto se ETC již nespojuje s nadací Ethereum.

Zloděj nakonec vypustil ETC z hackeru DAO na trh, ale překvapivě zůstala cena ETC poměrně stabilní. Po všem chaosu se Ethereum Classic nakonec podařilo sestavit vývojový tým a vydat se vlastní cestou.

Tým Ethereum Classic

Původně tým Ethereum Classic, ETCDEV, záměrně držel nižší profil. Nedostatek vysoce postaveného vůdce je v souladu s jejich základní filozofií, že ETC je decentralizované a bez silného lidského vlivu. Tento tým však již není aktivní.

Vývoj Ethereum Classic nyní vedou ETC Labs a tým IOHK Grothendieck.

Tým vedení Ethereum Classic

Předchozí vedoucí tým ETCDEV

Zásobování mincí a udržitelnost

ETC se výrazně liší od ETH, pokud jde o těžbu a dodávky mincí. Ethereum má zabudovanou bombu pro obtížnost, díky níž je těžba s důkazem práce v průběhu času těžší. To nakonec donutí všechny horníky přejít na důkaz o vkladu. ETC pozastavuje tuto obtížnou bombu a hodlá se držet důkazu práce.

V průměru jsou časy bloků 10–14 sekund s odměnou pět ETC za blok. Vzhledem k tomu, že doba blokování je tak krátká, transakční poplatky jsou relativně nízké a průměrný poplatek je asi jeden cent.

Ethereum Classic je inflační prostřednictvím blokových odměn až do roku 2025, kdy bude nabídka mincí omezena na 210 milionů mincí. Ethereum nemá žádný strop a prozatím plánuje zůstat inflační. ETC věří, že díky této měnové politice je Classic bezpečnější investicí, protože hodnota mincí v průběhu času neklesne kvůli nekonečnému nárůstu nabídky.

Budoucí projekty a cestovní mapa

V roce 2018 vývojový tým vydal Emerald Desktop Wallet, první ETC důvěryhodná peněženka. Rovněž odstranili časovanou bombu obtížnosti, kterou jsme zmínili dříve, a začali pracovat na implementaci vedlejších řetězců pro škálovatelnost.

Přes další dva roky, tým Ethereum Classic pracuje na zlepšení kompatibility s řetězcem Ethereum, zlepšení virtuálního stroje Sputnik a implementaci postranních řetězců s Proof of Authority (PoA).

Ethereum Classic Roadmap (2019-2020)

Ethereum Classic Roadmap (2019-2020)

Soutěž

Není pochyb o tom, že ETC naráží na urputnou konkurenci. Existuje nejen zjevný konkurent společnosti Ethereum, ale také jakýkoli jiný poskytovatel inteligentních smluv. Zejména společnost NEO si v prostoru inteligentních smluv udělala jméno. ETC však „komunita zůstává méně zaměřena na další technologie přicházející v přímé konkurenci… a více na partnerství a doplňková řešení.„Stojí za zmínku, že když porovnáte platformu s některými jinými poskytovateli chytrých smluv, ETC rozhodně vyniká svou úrovní decentralizace.

Historie obchodování

ETC se trvale řadí mezi 20 nejlepších z hlediska celkového tržního stropu. Po konferenci vývojářů v Hongkongu se cena zvýšila až na 20 dolarů. Mince poté po první fázi nové měnové politiky, která měla odstranit inflaci, zaznamenala nárůst na více než 30 dolarů.

ETC dosáhl historického maxima USD na vrcholu býčího trhu 2017 / začátkem roku 2018 a dosáhl výše 45,50 USD (~ 0,00316 BTC). Od té doby cena nadále klesá. V současné době se pohybuje kolem 4,50 $ (~ 0,00115 BTC).

Zatímco většina vývoje a zájmu spočívá na hard forku Ethereum, bude zajímavé sledovat účinky centralizace a inflace na minci na dlouhou vzdálenost.

Kde koupit ETC

Můžete obchodovat za ETC s BTC a ETH na Binance a Bittrex. ETC můžete také zakoupit přímo za USD na Coinbase, což je nejjednodušší možnost použití.

Kromě nákupu ETC můžete také těžit. Projekt poskytuje rozsáhlý seznam těžební bazény na jejich webových stránkách.

Kam uložit ETC

Máte spoustu možností úložiště pro své ETC tokeny. V ideálním případě byste měli použít Ethereum Classic Smaragdová peněženka. Pokud se vám to nelíbí, je jich spousta další možnosti které tým ETC doporučuje.

U mobilní peněženky podporuje Jaxx ETC.

Pro maximální zabezpečení však můžete použít hardwarovou peněženku Ledger Nano S nebo Trezor.

Závěrečné myšlenky

S ETC víte, že investujete do závazku k neměnnému blockchainu. Jejich tým doufá, že z dlouhodobého hlediska bude mít smysl dodržovat vaše zásady. U ETH existuje precedens, že by mohli znovu tvrdě rozvětvovat na základě lidského vlivu. Je důležité si pamatovat, že kryptoměny vznikly z popela bankovního kolapsu. Satoshi Nakamoto původně navrhl decentralizované blockchainy, aby odpověděly na korupci ve finančním sektoru. “Neměnný blockchain měl být osvobozen od lidské tendence ke korupci.” Krádeže kryptoměny se staly dříve a budou se opakovat. Kde nakreslíme hranici toho, co vyžaduje tvrdou vidličku? ETH tuto čáru rozmazal, zatímco ETC jasně zakreslil jejich zemi do písku.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Stevenem Buchkem dne 2.20.19, aby odrážel nedávné změny projektu.

Dodatečné zdroje

Cvrlikání

Github

Reddit

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me