Co je to IAMA Coin?

IAMA Coin (nebo já jsem mince) je sbírka obou fyzické a digitální kresby Kevin Abosch. Abosch vytvořil 100 fyzických uměleckých děl a „virtuálním uměním“ je spojil s blockchainem Ethereum. Zde používá „virtuální umění“ k popisu tokenu ERC20 projektu, IAMA. Existuje a pouze bude 10 milionů kusů virtuálního umění IAMA.

Jako držitel tokenů IAMA si můžete žetony dělat, jak si přejete. Můžete je prodat, ponechat nebo dokonce rozdělit – jsou dělitelné až do výše 18 desetinných míst. Abosch objasňuje, že „jakýkoli zlomek mince IAMA má stejnou vnitřní uměleckou hodnotu jako jedna [celá] mince IAMA.“

Abosch označil každý kus fyzického umění znakem adresa smlouvy pro vytvoření IAMA, které existují v síti Ethereum. Nestačil však jen kousky inkoustem. Doslova dal svou krev (což mohlo zahrnovat trochu potu a slzu nebo dvě) do známek.

Postupem času budou fyzické práce dostupné držitelům mincí IAMA.

kevin abosch odběr krve

Co to všechno znamená?

V projektu IAMA Coin Abosch porovnává lidi s a nově ražená mince. Jsme na nezaplacení, „přesto nám neustále připisujeme hodnotu.“ Abosch má pocit, jako by se život často omezoval na řadu transakcí pro osobní zisk.

Spojuje fyziku s digitálem způsobem, kde jeden nemůže existovat bez druhého. Bez tokenů IAMA nemá fyzická kresba žádnou hodnotu. A bez fyzické kresby jsou tokeny nesmyslné – virtuální a hmatatelné dohromady v jednom symbiotickém vztahu.

Svázáním své krve s blockchainem chce ukázat světu, že je jako mince.

Kde mohu koupit IAMA?

Bohužel si zatím nemůžete koupit tokeny IAMA. Abosch nejprve zpřístupňuje virtuální umělecká díla stávajícím sběratelům a poté široké veřejnosti. Neuvedl však datum, kdy to bude. Při pohledu na peněženka se zdá, že již provedl nějaké transakce s několika sběrateli.

Kde mohu IAMA uložit?

Svou IAMA můžete uložit do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC20. MyEtherWallet je populární online volba, zatímco Trezor je možnost pevné hardwarové peněženky.

Kdo je Kevin Abosch?

brambor # 345

Kevin Abosch je populární Ir umělec a fotograf. Pracoval s tak významnými lidmi, jako jsou Johnny Depp, Yoko Ono a Malala Yousafzai. Jeho nejcennějším dílem je však fotografie brambor. Brambor # 345 se prodává za jeden milion eur evropskému podnikateli – jedna z nejdražších fotografií, jaké kdy byly zakoupeny.

I bez svého výplaty brambor měl Abosch docela lukrativní kariéru. Jeho ikonické portréty na černém pozadí začínají na 150 000 $ a mohou dosáhnout až více než půl milionu dolarů.

Abosch však nebyl vždy umělcem. Svou kariéru jako biolog zahájil nejprve s vášní učit se novým technologiím. Jeho první fotografický koncert byl, když pracoval v CBS Records. Společnost potřebovala někoho, kdo by vyfotografoval kapelu, a Abosch hodil klobouk do ringu. Poté, co se pokusil o výplatu 5 000 $, vyjednal za práci částku 2 500 $. S touto základní sadou pokračoval v přijímání dalších pracovních míst a zbytek je historie.

Další technologické projekty

IAMA Coin také není Aboschovým prvním digitálním dílem. Také založil Kwikdesk, web, který umožňuje anonymní výměnu informací. K používání platformy nepotřebujete e-mail ani heslo a nesleduje soubory cookie ani adresy IP. Informace, které odešlete, se samy zničí k datu, které si vyberete – kdykoli mezi 24 hodinami a 10 dny po jejich odeslání.

Společnost Abosch navíc vytvořila OneOne, nevystopovatelnou aplikaci pro zasílání zpráv pro váš mobilní telefon. Stejně jako Kwikdesk není třeba v aplikaci vytvářet účet. Stačí otevřít jeden ze sedmi kanálů, pozvat dalšího účastníka a začít chatovat. Po 24 hodinách aplikace zprávy smaže. Každý účastník má také možnost kdykoli odstranit zprávy z telefonů obou uživatelů.

Bohužel, tým vypnul OneOne v roce 2016 kvůli „nepřekonatelnému tlaku vlád, které nesdílejí náš názor, že soukromí je lidské právo.“

Jako by Abosch už nebyl dostatečně zaneprázdněn, nedávno navázal partnerství s Andy Tianem (tvůrcem Gifto), aby daroval 1 milion $ Ethereum společnosti CoderDojo prostřednictvím jejich Projekt Forever Rose. CoderDojo je síť klubů počítačového programování vedených dobrovolníky pro děti. Ve snaze zpřístupnit vývoj komukoli jsou kluby zcela zdarma.

S projekty jako Kwikdesk, OneOne a Forever Rose pod opaskem není žádným překvapením, že se Abosch nyní zaměřuje na blockchain.

Art’s Fine Line

Projekt IAMA Coin si klade otázku: „Kde nakreslíme hranici toho, co považujeme za umění?“ Většina lidí nepovažuje blockchain za „umění“, ale počítačové programování bylo často popisováno jako krásné nebo ošklivé. Abychom našli odpověď, můžeme konzultovat jednu z otázek ze seznamu často kladených otázek IAMA Coin:

Otázka ze stránky IAMA Coin FAQ o kráse

Ačkoli se otázka zaměřuje na krásu, může snadno přejít k umění. Jak se technologie a tradiční umění nadále slučují, hranice mezi nimi se stále více stírá. Nakonec je to opravdu na vašem vlastním myšlenkovém procesu. Pokud jsou mrakodrapy a domy, kdysi považované za pouhé funkční struktury, dnes všeobecně známé jako umělecká díla, proč nemůže být blockchain příliš?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me