Co je Monaco Card (MCO)?

Monaco Card je a Debetní karta se značkou Visa který čerpá z bankovního účtu financovaného kryptoměnou. Jelikož se jedná o kartu Visa, můžete kartu Monaka používat stejně jako jakoukoli jinou kartu.

Karta a bankovní účet Monaka jsou zdarma pro držitele kryptoměny. Chcete-li otevřít účet, jednoduše se zaregistrujete, ověříte svou totožnost a na svůj účet převedete libovolnou z různých přijímaných kryptoměn. V tuto chvíli je Monako k dispozici zákazníkům v Asii. Mají také čekací listinu pro evropské zákazníky. Zákazníci ve Spojených státech v současné době nemohou Monako používat. Existují však plány, jak to změnit.

aplikace pro monackou kartu

Účet na kartě v Monaku má žádný minimální zůstatek a žádné měsíční poplatky. Existuje však limit 200 USD na bezplatné výběry z bankomatů a mezibankovní směnný limit 2 000 USD. Pokud se rozhodnete investovat a držet token MCO, můžete upgradovat na kartu s omezenou edicí. Tyto karty mají vyšší limity na bankomaty a mezibankovní převody, navíc vypadají chladněji než karta zdarma.

Řešení problému každodenních plateb má pro kryptoměnu potenciál být obrovský. Monacká karta však není jediným projektem, který se pokouší vytvořit debetní (nebo předplacené) karty kryté kryptoměnou. Na stejném čísle pracují další projekty, například TenX. Všechny tyto projekty narážejí na problémy s implementací těchto karet ve velkém měřítku a v souladu s předpisy. Monako doufá, že prolomí kód, což nakonec přinese kryptoměnám a populárním platebním metodám, aby spolu pěkně hrály.

Karta Visa, financovaná Crypto

Celá myšlenka, která stojí za Monakem, je usnadnit každodenní utrácení s kryptoměnou. Pokud více lidí může platit kryptoměnou v kavárnách a obchodech s potravinami, stává se kryptoměna mnohem přitažlivější. Doposud však byla užitečnost kryptoměny pro výdaje hlavní překážkou přijetí.

screen1 monaco

Řešení Monaka integruje mobilní aplikaci a monackou kartu značky Visa. Začněte tím, že vložíte kryptoměnu na jejich monacký účet. Poté můžete kryptoměnu utratit pomocí karty Monaka. O výměnu a konverzi se stará Monako.

A co víc, Monako zajišťuje výměnu za nejnižší možné náklady, aniž by uživateli účtoval poplatky za zpracování. Monacký obchodní model se tedy netočí kolem vydělávání peněz na jeho zákaznících. Místo toho Monako vydělává peníze u obchodníků, se kterými zákazníci nakupují. Poplatky za zpracování karty obchodníka jsou obvykle 3-4% transakce. Z toho Monako bere 1,5-2% z každé transakce.

screen2 monaco

Monako vydělává peníze, když zákazníci používají kartu Monaco, takže má silnou motivaci k uživatelsky přívětivému a vysoce kompatibilnímu zážitku.

Počkej chvíli. Není to v rozporu se Satoshiho vizí?

Je důležité zmínit, že mnoho kryptoměn považuje používání karty Visa za vyprodaný tah. Podle nich Satoshi chtěl, aby krypto nahradilo Visa, a nikoli s ním pracovat. Jedná se převážně o filozofickou debatu. Na jedné straně má Visa právě teď zavedený systém a dominanci na trhu. Dává smysl s nimi spolupracovat. Na druhou stranu spoléhání se na centralizovanou instituci, jako je Visa, podkopává velkou část přitažlivosti kryptoměny. Nakonec je na vás, abyste se rozhodli, kam v této otázce spadnete. Jedna věc je jistá, přijde více projektů zabývajících se touto otázkou.

Přeshraniční, žádné poplatky

Vzhledem k tomu, že karty v Monaku jsou kryty kryptoměnou, nemají problémy s hranicemi, jako jsou fiat měny. Díky tomu můžete kartu Monaka použít kdekoli. Při nákupu se na kartě automaticky nastaví výchozí místní měna.

Nízké poplatky a směnné kurzy platí i v jiných zemích. Transakce probíhají za přesný směnný kurz, který Monako obdrží jako institucionální obchodník. Naproti tomu, když používáte debetní kartu přes hranice u většiny bank, přidají k směnnému kurzu další procento nebo zahrnou transakční poplatek.

Monako má spojení s osmi z deseti nejlepších mezinárodních devizových bank, které usnadňují převod měn.

Vidíme tedy, že Monako má nejméně dva ideální případy použití pro různé typy zákazníků. Prvním je držitel kryptoměny / investor, který by chtěl mít možnost snadno utratit své kryptoměny, aniž by je bylo nutné převést zpět na fiat. Druhý případ použití je pro mezinárodní cestovatele, kteří potřebují snadno nakupovat v různých měnách.

Vrácení peněz

Monacká karta také přichází s programem 2% cash back pro držitele karet. Tyto odměny za vrácení peněz přicházejí ve formě tokenů MCO. Skutečná hodnota odměn v hotovosti se tedy liší podle hodnoty tokenu MCO. Váš zůstatek cashbacku by se mohl zvýšit nebo zmenšit v závislosti na tom, jak si Monako jako společnost vede.

MCO se samozřejmě obchoduje na mnoha hlavních burzách a můžete si ji vyměnit za jinou měnu, jakmile obdržíte odměny za vrácení peněz.

Nařízení & Dodržování

Předpisy a dodržování předpisů byly velkým problémem pro konkurenty, kteří se pokoušejí nastavit podobné platební metody podporované kryptoměnou. Monacká karta dlouhodobě přemýšlí o tom, jak nejlépe pracovat s kompatibilní kartou Visa. Kromě toho uzavírají partnerství se zavedenými lídry v oboru při poskytování karet a služeb zajišťujících shodu.

Gemalto je společnost, která vyrábí fyzické karty. Jsou mezinárodním výrobcem karet se zavedenou historií výroby karet Visa.

Světová kontrola Thomson Reuters poskytuje ověření KYC / AML. Jumio se postará o ověření ID a další služby identity.

Nakonec procesor Visa / Mastercard kompatibilní s PCI DSS zvládne veškeré zpracování transakcí pro karty Monaco.

tým

Od jejich počátečního ICO se tým Monaka rozrostl v plnohodnotný provoz. Na sociálních sítích a fórech, kde otevřeně hovoří o výzvách, kterým čelí, si vybudovali pověst velmi vnímavé reakce. Tým je obzvláště aktivní na Bitcointalk.

jednatel v Monaku

Kris Marszalek je jednatelem Monaka. Již mnoho let podniká v jihovýchodní Asii, přičemž několik společností převzal z nuly na 100 milionů dolarů. Nejpozoruhodnější bylo, že byl generálním ředitelem společnosti Ensogo, když byla ve fázi rychlého růstu. Někteří investoři z toho byli nervózní, protože Ensogo se zhroutilo brzy poté, co Marszalek opustil společnost. Neexistují však žádné důkazy, které by naznačovaly, že byl zapojen do Ensogova zániku.

monaco cfo monaco cto

Zbytek vedoucího týmu tvoří usazení vedoucí pracovníci. Monako má starší a ostřílenější tým než mnoho krypto projektů, které jste možná viděli. Rovněž představují vysokou úroveň profesionality ve svých zprávách a obrázcích, které prezentují.

Cestovní mapa

Monacká karta se ještě musí plně spustit a odeslat zákazníkům. Karty jsou navíc k dispozici pouze ve vybraných zemích. Strategie zavádění se zaměřuje nejprve na Asii, poté na Evropu a poté na Spojené státy.

plán karet v Monaku

Monako již vydalo svou mobilní aplikaci a je k dispozici v App Store a Google Play.

Očekávejte dodání karet, ohlášení dalších partnerství a další funkce pro aplikaci v nadcházejícím roce.

Monacké mince (MCO)

Token MCO byl spuštěn v červnu 2017 prodejem veřejných tokenů, který pro Monako vygeneroval více než 26 milionů $.

MCO pomáhá s likviditou v síti Monaka; je to také měna pro odměny za hotovost. Kromě toho můžete držet MCO, abyste odemkli karty Monaco s vyšší hodnotou s různými limity transakcí a výběru.

MCO krátce po spuštění dosáhlo maxima přes 20 $. Jeho cena od té doby poklesla.

Jak nakupovat monacké mince (MCO)

Monaco Coin (MCO) je k dispozici na mnoha hlavních burzách, ale nemůžete si ho koupit přímo u fiat. Nejprve budete muset převést na ETH nebo BTC.

Mezi podporované burzy patří Binance, Bit-Z, Huobi, Bittrex a Liqui.

Kde ukládat monacké mince (MCO)

MCO je token ERC-20 na blockchainu Ethereum. Můžete jej tedy uložit do jakékoli peněženky kompatibilní s ethereem.

MyEtherWallet je pravděpodobně nejjednodušší a nejsnadnější použití. Pro větší bezpečnost zvažte hardwarovou peněženku Ledger Nano S nebo Trezor.

Závěr

Monacká karta je přesvědčivou volbou pro každého, kdo hledá každodenní nákupy pomocí kryptoměny. Dává to smysl i přeshraničním cestujícím. Můžeme však očekávat, že zavedení bude trvat dlouho a po cestě zasáhne spoustu nerovností. Finanční průmysl je vysoce regulovaný a platby kryté kryptoměnou jsou složitým problémem, i když se zdá, že řešení v Monaku je jednoduché a uživatelsky přívětivé.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me