Co je to Viacoin?

Viacoin je starší kryptoměna (Spuštění 2014) založené na protokolu Bitcoin s několika zásadními rozdíly. Stejně jako většina ostatních klasických kryptoměn je určen pro bezpečné transakce typu peer-to-peer.

V této příručce pro začátečníky se dotkneme následujících položek:

Jak Viacoin funguje?

Viacoin některé implementuje jedinečné vlastnosti které vám poskytují relativně rychlé časy transakcí a interoperabilitu s populárnějšími blockchainy. Podívejme se na každého z nich jednotlivě.

Scryptová sloučená těžba (pomocný důkaz o práci)

Těžba Viacoinu využívá těžební algoritmus Scrypt, který je zpočátku populární volbou pro mince díky své odolnosti vůči ASIC. Ve srovnání s bitcoinovým algoritmem SHA-256 snížil účinnost ASIC o desetinásobek, čímž vyrovnal podmínky těžby. Nyní však několik společností vyrábí ASIC horníky, které se specializují na Scrypt. Odpor ASIC algoritmu tedy již neexistuje.

Spolu s hrstkou mincí realizuje Viacoin sloučenou těžbu. Sloučená těžba, nazývaná také Auxiliary Proof-of-Work, je proces, při kterém můžete těžit dvě mince současně. V této praxi pomocný řetězec, v tomto případě Viacoin, vezme zpět hashovací sílu zavedenějšího mateřského řetězce. Většina těžařů nastavila litecoin jako mateřský řetězec Viacoinu.

Sloučená těžba má několik výhod. Jako horník nemusíte vynakládat další sílu na těžbu obou řetězců, ale stále dostáváte odměny od obou. Pomocné řetězy získávají další zabezpečení díky hašovací síle svého mateřského řetězce. A nadřazené řetězce zažívají zanedbatelné blochainové nafouknutí, když obsahují hashe z pomocných řetězců.

Tyto výhody však přicházejí s více prací. Pomocné řetězce vyžadují vývojovou práci k implementaci sloučené těžby a těžaři / těžební fondy přidaly nastavení a údržbu, aby ji podporovaly.

Téměř všechny z celkových 23 176 392 VIA jsou již v oběhu, takže míra inflace je výrazně nižší než u jiných kryptoměn.

SegWit a Lightning Network

Viacoin podporuje jak Segregated Witness (SegWit), tak Lightning Network. Tyto funkce pomáhají síti škálovat snížením velikosti transakcí a otevřením platebních kanálů mimo řetězec.

Další výhodou těchto implementací je atomová výměna za jiné kryptoměny. Pomocí atomových swapů napříč řetězci můžete přímo směňovat Viacoin za bitcoiny, litecoiny, decredy, vertcoiny a další podobné měny bez závislosti na centralizovaných burzách.

Schnorr podpisy

Vývojový tým je v současné době v procesu přechodu podpisového mechanismu Viacoinu z digitálních podpisů eliptické křivky na Schnorr podpisy. Primární výhodou přepínače je schopnost ověřit dávku podpisů najednou, místo toho, aby to musely dělat jednotlivě. Tato změna by mohla snížit využití šířky pásma blockchainu o více než 25 procent.

Funkce Viacoinu

Funkce Viacoinu

Viacoin minulost, současnost a budoucnost

Viacoin byl spuštěn v roce 2014 a v současné době má základní tým sedmi. Většina týmu se rozhodla zůstat v anonymitě jen při sdílení svého účtu GitHub a někdy i Twitteru.

Plán Viacoinů pro rok 2018 je nabitý vylepšeními, včetně:

  • Podpora Trezor (kompletní)
  • Podpora obecných bytů ATM (kompletní)
  • Multi-podpisové peněženky
  • Anonymní peněženka Samourai
  • Implementace Viacoinu v Golangu (kompletní), .NET (kompletní) a Java
  • Schnorr podpisy
  • Inteligentní smlouvy kompatibilní s ethereem

Konkurenti

Viacoin konkuruje téměř jakékoli jiné kryptoměně zaměřené na transakce. Takže vaším prvním instinktem může být vidět bitcoiny a litecoiny jako dva konkurenty. Ale protože Viacoin může atomově vyměňovat s těmito mincemi, oni by měl místo toho pracovat společně. V ideálním případě, pokud se jeden blockchain nafoukne, stačí vyměnit kryptoměnu, která je pro transakci méně přetížená. Po výměně vyměníte zpět.

Kryptoměny neschopné provést atomový swap s Viacoinem soutěží přímo. Například Nano používá namísto blockchainu Directed Acyclic Graph (DAG). Nano má výhodu bezplatných, téměř okamžitých transakcí. Technologie DAG je však ve srovnání s technologií blockchain většinou nevyzkoušená.

Bitcoin Cash je dalším konkurentem. Pevná vidlice do Bitcoin Cash byla primárně způsobena rozdělením komunity mezi zvětšováním velikostí bloků nebo implementací SegWit na pomoc se škálováním. Příznivci bitcoinové hotovosti zvolili řešení velikosti bloku. Bitcoin Cash proto nemůže provádět atomové swapy s Viacoiny a soutěžit jako transakční měna.

Obchodování

Při spuštění byla cena VIA volatilní, když za méně než měsíc vzrostla z přibližně 0,10 $ (~ 0,00016 BTC) na přibližně 0,34 $ (~ 0,0006 BTC). Jen o rok později byste však mohli získat VIA za pouhých 0,004 USD (~ 0,000018 BTC), což je téměř 99% pokles ceny USD. A mysleli jste si, že současný medvědí trh je špatný!

VIA seděla téměř dva roky v klidu, než se spojila se zbytkem trhu kvůli vzestupům a pádům, které jsme viděli po celý rok 2017 a první polovinu roku 2018. Jako mince s malou čepicí (<50 milionů USD), pohyb cen VIA sleduje hlavně vývoj bitcoinů.

Bude zajímavé sledovat, jaký dopad bude mít Lightning Network a atomové swapy na hodnotu VIA. Se zvýšeným přijetím bitcoinů jsme mohli vidět, že se Viacoin stane rozumnou transakční alternativou, když jsou sítě bitcoinů nebo litecoinů příliš přetížené. Pokud k tomu dojde, měla by se cena VIA odpovídajícím způsobem zvýšit.

Kde koupit VIA

Ačkoli můžete technicky stále těžit VIA, odměny v tomto okamžiku jsou tak nízké, že to pravděpodobně nestojí za to. Dobrou zprávou je, že máte spoustu možností výměny, za které si můžete koupit i VIA.

S téměř 40 procenty objemu obchodování je Binance zdaleka nejpopulárnější platformou pro nákup VIA. Na Binance můžete vyměnit buď BTC nebo ETH za VIA.

Bittrex je další doporučená burza, kde můžete obchodovat BTC za VIA.

Pokud máte zájem o nákup VIA s fiat měnou, můžete zvážit Coinroom. Coinroom podporuje nákupy VIA pomocí USD, EUR, GBP a PLN. Buďte však opatrní, protože Coinroom není zdaleka tak uznávaný jako Binance nebo Bittrex.

Kam ukládat VIA

Tým Viacoin vytvořil celou sadu peněženek, ze kterých si můžete vybrat pro své úložiště VIA. The Základní peněženka je k dispozici v operačních systémech Windows, Mac a Linux.

Mobilní peněženky více vašeho stylu? Copay je k dispozici pro Android. Máte také Peněženka Vialectrum k dispozici.

Pokud je vaší prioritou zabezpečení, máte další možnosti. Projekt má papírová peněženka schopnosti. Nebo můžete ukládat VIA pomocí hardwarových peněženek Ledger nebo Trezor.

Závěr

Viacoin je kryptoměna p2p, která doplňuje známější bitcoiny a litecoiny. S atomovými swapy jsou všechny tři mince přímo zaměnitelné. A prostřednictvím sloučené těžby můžete těžit litecoiny a viacoiny současně.

I když jste o tom možná doposud neslyšeli, Viacoin by se mohl stát pojmem domácnosti, protože přijetí bitcoinu roste a atomové vyměnitelné řetězce se ještě více propojují.

Dodatečné zdroje

Cvrlikání

Telegram

Střední

Reddit

GitHub

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me