Co je token základní pozornosti?

Token základní pozornosti (BAT) je založen na ethereu digitální reklamní token.

The mise týmu BAT je opravit narušený stav současného digitálního reklamního prostoru, ve kterém jsou uživatelé nevědomky sledováni, vydavatelé mají potíže se zpeněžením obsahu a inzerenti jsou neustálými oběťmi podvodů.

Příjmy z digitální reklamy si rychle monopolizovaly dvě velké děti v bloku: Facebook a Google. Samotné tyto dvě společnosti dostávají 73% všech online reklamních dolarů. Tým stojící za tokenem základní pozornosti to chce změnit.

BAT vylučuje prostředníky z reklamního procesu. Uživatelé dostávají za pozornost věnovanou sledování reklam a většinu příjmů z reklam získávají vydavatelé přímo. Inzerenti navíc získávají lepší návratnost investic a přesnější data pro analýzu pomocí BAT.

V tomto průvodci tokenem základní pozornosti uvádíme:

Jak funguje token základní pozornosti?

V současné době je jediným webovým prohlížečem, který je schopen používat token základní pozornosti, je Statečný prohlížeč – prohlížeč vytvořený vývojovým týmem BAT. Jejich originál cestovní mapa pro rok 2018 uvedl, že systém BAT bude integrován do jiných prohlížečů a aplikací do konce roku. Zdá se však, jako by to posunuli prioritně zpět.

Pomocí chytrých smluv zasílají inzerenti uživatelům reklamy se symbolickou platbou v uzamčeném stavu. Když si uživatel reklamu prohlédne, obdrží část platby za tento token. Prohlížeč Brave také obdrží část platby za token. Zbývající část platby jde vydavateli, který reklamu hostuje.

Jak funguje BAT

Zúčastněné strany ekosystému tokenů základní pozornosti

Jako uživatel můžete BAT utratit za několik věcí v prohlížeči, včetně prémiových článků a produktů, darů poskytovatelům obsahu nebo fotografií a datových služeb ve vysokém rozlišení. Ekosystém BAT se může dokonce rozšířit a využívat mikroplatby pro komentování a hlasování nahoru / dolů na fórech.

Takový systém je výhodný pro všechny v oblasti digitální reklamy.


  1. Uživatelé mohou znovu soukromě surfovat po webu a zároveň zpeněžit svou pozornost.
  2. Vydavatelé mohou získat zpět velkou část příjmů, které dříve ztratili roboti a prostředníci.
  3. Inzerenti dostávají lepší údaje o kampaních, což jim umožňuje efektivněji zacílit jejich zprávy.

Co je odvážný prohlížeč?

The Statečný prohlížeč je webový prohlížeč s otevřeným zdrojovým kódem vytvořený týmem BAT. Se zaměřením na soukromí a rychlost prohlížeč automaticky blokuje rušivé reklamy a sledovače. Dokonce i přední blokátory reklam v tradičních prohlížečích umožňují, aby některé reklamy a sledovače sledovaly vaše chování. Statečný je všechny blokuje.

Také upgraduje každý web, který může používat protokol HTTPS, a při procházení přidává další vrstvu zabezpečení.

Statečná stránka prohlížeče

Statečná stránka prohlížeče

Prohlížeč Brave používá systém knih na pozadí k anonymnímu sledování, na kterých webech a obsahu trávíte většinu času, aby mohl odpovídajícím způsobem platit vydavatelům.

Ačkoli prohlížeč neustále měří vaši pozornost, tato informace je zcela anonymní, A tvůj soukromé informace nikdy neopustí vaše zařízení.

Prohlížeč Brave také sleduje pozornost, kterou jste věnovali reklamě.

Vaše Hodnota pozornosti pro každou reklamu se počítá na základě přírůstkové doby zobrazení reklamy a počtu pixelů reklamy, které jsou viditelné v poměru k relevantnímu obsahu.

Použití strojového učení na vaší hodnotě pozornosti pro různé reklamy umožňuje prohlížeči Brave zobrazovat reklamy, které jsou nejrelevantnější pro to, co byste chtěli vidět – výhra pro uživatele i inzerenty. Tým tvrdí, že jejich strategie strojového učení vytváří obsah, který je relevantnější, než jaký může vyprodukovat jakýkoli systém pro sledování třetích stran.

Statečný Ledger

Prohlížeč Brave používá hlavní knihu ke sledování vaší online aktivity.

Přes 150 vydavatelů již uzavřela partnerství s BAT, aby se připojila Statečné platby, mikro-platební služba v prohlížeči Brave. Mezi nejvýznamnější vydavatele patří Wikihow, Archive.org a Smashing Magazine. Jak platforma roste, očekávejte další oznámení o partnerství.

Tým tokenů základní pozornosti & Pokrok

Platforma BAT, která byla oficiálně oznámena v březnu 2017, je relativně mladá. Projekt měl v květnu úspěšný prodej tokenů, který se zvýšil 35 milionů dolarů za méně než 30 sekund. Od té doby vývojový tým dosáhl mnoha milníků plánu. Spustili prohlížeč Brave, do prohlížeče integrovali peněženku BAT, přidali podporu Twitch / YouTube a začali testovat přihlašovací reklamy, ve kterých za jejich prohlížení vyděláváte odměny.

Prohlížeč Brave má nyní více než tři miliony aktivních uživatelů měsíčně. A existuje více než 18 000 Brave ověřených vydavatelů.

The Tým BAT Skládá se z několika těžkých hitterů – jednoho z nejpozoruhodnějších Brendan Eich, zakladatel a hlavní vizionář. Eich vytvořil Javascript (ano, ten Javascript) a spoluzaložil projekt Mozilla vedoucí k Firefoxu. Pokud chcete někoho, kdo by vedl novou reklamní společnost založenou na prohlížeči, je to tenhle muž.

Kdo vlastní vaši pozornost? Kdo vlastní vaše procházení webu? Kdo dostane výplatu? Pokud ne vy, pak jste „produkt“.

Je čas na výplatu.@Statečný

– BrendanEich (@BrendanEich) 8. dubna 2016

Projekt má významnou poradní radu s hlavičkami, jako je Zooko Wilcox, zakladatel a CEO společnosti Zcash, a Ankur Nandwani, produktový manažer společnosti Coinbase.

BAT uzavřela partnerství se společností Uphold za účelem poskytování peněženkových služeb. A na straně vydavatele pracuje s mediální skupinou Dow Jones. Platforma Brave Publisher navíc využívá službu identity Civicu.

Konkurenti

BAT je jedním z mála projektů kryptoměny zaměřených na digitální reklamu. Jedinou další významnou společností je AdEx, která také vytváří decentralizovanou výměnu reklam. Hlavní rozdíl mezi nimi je ten AdEx se zaměřuje na reklamu (konkrétně u videí) token základní pozornosti se rozšiřuje nad rámec reklamy zahrnout prémiový obsah, podporu vydavatelů, mikrodarování atd.

Dodávka tokenu základní pozornosti

V době psaní tohoto článku existují 1 miliarda BAT tokenů v oběhu. Dalších 200 milionů tokenů je uzamčeno ve fondu pro vývoj produktu a 300 milionů tokenů je součástí fond růstu uživatelů (UGP).

Mnoho populárních kryptoměn používá k uvolnění dalších mincí do ekosystému nějakou formu těžby (proof-of-work) nebo staking (proof-of-stake). Token základní pozornosti se v tomto ohledu liší. Jakmile je fond růstu uživatelů prázdný, žádné další žetony se nedostanou do oběhu.

Tým využívá UGP k motivaci lidí k účasti v ekosystému BAT. Od června 2018 začali odměňovat první uživatele prohlížeče Brave s Hodnota 500 000 $ odměn BAT – jediným požadavkem je, že musíte tyto odměny utratit na platformě Brave. Pokud svoji BAT nevyužijete do 90 dnů, budou vráceny zpět do UGP k distribuci.

Obchodování

BAT dosáhla svého prvního maxima ve výši ~ 0,327 $ (~ 0,00012950 BTC) krátce po ICO v červnu 2017. Token poté zažil stejný osud, jaký viděla většina kryptotrhu, a poklesl v ceně až do srpna 2017. Od srpna do začátku roku Cena mince v roce 2018 pocítila účinky býčího trhu a dosáhla historického maxima jen něco málo přes 0,864 USD (0,000058 BTC).

Cena BAT pocítila účinek následujícího medvědího trhu. Nespadl však tolik jako jeho bratři z kryptoměny. Od začátku podzimu 2018 prošla mince třemi shromážděními: jednou v dubnu, jednou v červenci a naposledy aktuální listopadovou rally. Vzestup cen v listopadu 2018 byl přímo způsoben Coinbase’s oznámení vypsat token základní pozornosti jako obchodovatelné aktivum.

Díky spuštění prohlížeče Brave, který je již uveden v knihách, bude přijetí BAT hlavním katalyzátorem pozitivního pohybu cen vpřed. Toto přijetí může přijít v podobě zvýšeného používání Brave, jiných prohlížečů implementujících BAT nebo více vydavatelů a inzerentů využívajících systém.

Kde koupit BAT

Můžete si koupit BAT jako obchodní pár s bitcoiny (BTC) na Bittrexu a Binance. Na těchto platformách je také k dispozici k výměně s Etherem (ETH), ale s výrazně menším objemem.

Od listopadu 2018 si můžete také koupit BAT za USD na Coinbase Pro (dříve GDAX). Dá se předpokládat, že brzy bude k dispozici také na Coinbase.

BAT obdržíte také pomocí prohlížeče Brave. Jako první uživatel prohlížeče obdržíte odměnu až 5 BAT měsíčně. Jakmile tým plně vydá přihlášené reklamy, začnete dostávat BAT i za prohlížení reklam.

Úplný seznam burz, kde si můžete koupit BAT, najdete na CoinMarketCap.

Kam ukládat BAT

Protože se jedná o token ERC20, můžete BAT ukládat do jakékoli peněženky kompatibilní s ERC20. MyEtherWallet je skvělá volba.

Pokud chcete své prostředky uložit do hardwarové peněženky (něco, co velmi doporučujeme), skvěle fungují také hardwarové peněženky Ledger Nano S nebo Trezor.

A co je nejdůležitější, můžete uložit BAT do peněženky prohlížeče Brave.

Závěr

Token základní pozornosti je jedním z mála krypt s týmem rockstar, přímým případem použití a fungujícím produktem. Ještě působivější je, že vedoucí celého projektu již vytvořil jeden populární prohlížeč Firefox a má vztahy k implementaci BAT do ostatních již existujících..

Jelikož obsah na webu stále roste, BAT může od nynějška ovlivňovat způsob, jakým poskytovatelé, inzerenti a uživatelé vzájemně spolupracují.

Poznámka editora: Tento článek byl aktualizován Stevenem Buchkem dne 11.07.2018, aby odrážel nedávné změny projektu.

Další základní prostředky tokenů pozornosti

webová stránka

Cvrlikání

Střední

Reddit

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me